Jezu Ufam Tobie!

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela biblijna (III Wielkanocna)

     Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela  Biblijna 14 IV 24.

 1. W Niedzielę Biblijną obchodzimy Święto Chrztu Polski. O g. 15.30 Nabożeństwo Biblijne. Kolekta na remont krypty katedry. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Opatrzności Bożej.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

O g. 17.30 próba Rodziców i Dzieci pierwszo komunijnych.

 1. W Czwartek o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i okazja do Spowiedzi przed Bierzmowaniem.
 2. W Piątek Msza wieczorna za zmarłych zalecanych do Bożego Miłosierdzia i koronka w Ich intencji. O g. 18.00 w parafii na Orłowcu próba przed Bierzmowaniem – obecność obowiązkowa!
 3. W Czwartek i Piątek odwiedzimy z posługą Sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zapisy u Pana Bolesława lub w Zakrystii.
 4. W Sobotę o g. 11.00 w parafii na Orłowcu Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę; o lekturze Pisma Świętego; dzwon nadziei z Łagiewnik; o dalszym losie Ukrainy i wiele ciekawych artykułów.
 6. Newsletter -diecezjalneinformacje duszpasterskie - dotyczące różnych eventów, wydarzeń, rekolekcji, dni skupienia i innych propozycji, które promuje archidiecezja, dostępne są po zapisaniu przez link:  https://forms.gle/ubWVjEfxs4hAu6MA7
 7. 25 kwietnia (czwartek) – II Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. 28 kwietnia (niedziela) Rybnik oraz 5 maja (niedziela) Tychy – Msze dla Maturzystów z błogosławieństwem i modlitwą o Ducha! Szczegóły https://www.facebook.com /mlodzidlamlodych/ posts/pfbid0gvFouCFKjEUVRGUwH5oEjvpfz4MdWvqiPhjcrUEMAuuJHFnjSLPB2Y5Ymdfxntbnl
 8. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach zaprasza na Pielgrzymki; do Krakowa i okolic – (15- 16 czerwiec), oraz śladami św. Pawła (24.lipiec-03.sierpień.2024r). szczegóły w przedsionku kościoła.

Twoje Słowo jest pochodnią dla mych nóg, Jest światłem dla moich ścieżek.!

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego.

     Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Bożego Miłosierdzia 7 IV 24.

 1. W „Białą Niedzielę” rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O g. 9.00 Msza św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa.

O g. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

Kolekta na Caritas Archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek przezywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze Św. o g. 6.30 i 17.00. Po Mszy porannej modlitwy do Opatrzności Bożej. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo       w intencji Dzieci nienarodzonych. Po obu Mszach możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.

O godzinie 19.00  w Parafii Św. Jacka w Radoszowach wieczór uwielbienia z Wspólnotą Jezusa Miłosiernego z Rybnika.

 1. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

O g. 17.30 próba Rodziców i Dzieci wczesno komunijnych.

 1. W Czwartek o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi..
 2. W Sobotę o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 3. W Niedzielę Biblijną obchodzi będziemy Święto Chrztu Polski. O g. 15.30 Nabożeństwo Biblijne. Kolekta na remont krypty katedry.

Caritas Archidiecezji zaprasza na Dzień Dobra podczas którego koncerty, dobre rozmowy, piknik rodzinny i dobra kuchnia. Szczegóły na afiszu.

 1. I diecezjalna edycja rekolekcji ODDANIE33: 8.04 - 11.05. 2024 są propozycją duchowego przygotowania parafii i diecezjan do obchodów 100-lecia naszej Archidiecezji. Inauguracja będzie mieć miejsce 8 kwietnia, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Katedrze Katowickiej, na Mszy Świętej o godzinie 18:00. (Zaproszenia Ks.Arcybiskupa: https://youtu.be/2AD8re6bKtY).

Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej. Rozważania na kanale YT: APOSTOLAT33 oraz na stronie: gosc.pl/oddanie33. Książki do nabycia w księgarni św. Jacka.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o mało znanych faktach powstawania dzienniczka siostry Faustyny; o błog. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia; o nadziei dla grzeszników; o centrum Miłosierdzia w Ugandzie; jak rozmawiać o aborcji; w zakrystii do nabycia 2 nr Gościa Historia. Na balaskach ostatnie sztuki wkładów - cegiełek w cenie 4 płn.
 2. Na stronie internetowej nocne łaski.pl trwają zapisy na nocną pielgrzymkę z Piekar Śl. na Jasną Górę, która odbędzie się 19.04. br.
 3. Kurs psałterzystówktóry przygotowuje do posługi podczas Liturgii odbędzie się w Studium Muzyki Kościelnej im. ks. Roberta Gajdy ul. Markiefki 89, Katowice-Bogucice w dniach: 20.04, 27.04, 11.05, 25.05, 8.06, 15.06. Kurs odbywa się w soboty w godzinach 10:00 – 13:30.

Zapisy do 9 kwietnia 2024 r. Koszt: 200 zł. Więcej informacji na stronie: www.smk.katowicka.pl

 1. 10 kwietnia na Piecach i 12 kwietnia w Gaszowicach w wyznaczonych punktach odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów. Szczegóły na afiszu.

Jezu Ufam Tobie!

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

     Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31 III 24.

 1. W Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego kończymy Triduum Paschalne i dziękujemy za Dzieło Zbawcze. Msze Św. dzisiaj według porządku Niedzielnego.

O g. 15.00 Uroczyste Nieszpory i Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według porządku Niedzielnego. O g. 15.30 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl.
 2. We Wtorek Wielkanocny po Mszy porannej modlitwy do Św, Józefa. O g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 3. W Środę Wielkanocną po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Po Mszy wieczornej spotkanie Rodziców i Dzieci pierwszo i wczesno komunijnych.

 1. W I Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo w intencji powołań i powołanych.

O g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

O g. 17.00 w parafii na Orłowcu konwent Wielkanocny Dekanatu Pszów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Mszy Św.

 1. W I Piątek o g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie jest to dzień pokutny.
 2. W I Sobotę o g. 15.30 Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, Różaniec wynagradzający, Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O g. 16.45 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 3. W „Białą Niedzielę” o g. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Kolekta na Caritas Archidiecezji.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; blok artykułów o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa; o klauzuli sumienia; o Norweskich Trapistach; w Małym Gościu; o świętowaniu Wielkanocy na Malcie; o szkole im. Św. Faustyny w Stanach Zjednoczonych; jak czytać obraz Jezusa Miłosiernego. I wiele ciekawych artykułów ; w zakrystii do nabycia 2 nr Gościa Historia.
 5. Serdeczne Bóg Zapłać „silnej Grupie pod wezwaniem’ za budowę dekoracji, pani Adriannie za fachową pomoc, pani Karolinie za ukwiecenie, lektorom, kantorom, komentatorom, służbie liturgicznej i kościelnej, panu Marianowi, Siostrom Salwatoriankom, Strażakom ochotnikom Juniorom i Seniorom, pocztom sztandarowym, Kołom Gospodyń, panu Tadeuszowi, księdzu Jakubowi za posługę w konfesjonale i przy Ołtarzu, ks. Michałowi za kazania Pasyjne, raz jeszcze naszym Rekolekcjonistom ks. Mateuszowi i Franciszkowi, Wszystkim Uczestnikom naszego Rozmodlenia i czuwania podczas Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego serdeczne Bóg zapłać.
 6. Bóg zapłać wszystkim „zajączkom”, wszystkim ofiarodawcom maszketów i konkretów.
 7. Bóg zapłać pani Marii z Rodziną za ufundowanie pierwszej raty za wewnętrzne drzwi do Domu Parafialnego.
 8. Strażacy z terenu Gminy Gaszowice organizują akcję charytatywną w celu zbiórki pieniędzy na leczenie chorego małego Samuela. W sobotę 6 kwietnia od godziny 18:00 na placu przy OKiS będzie można zjeść strażacką grochówkę z kotła, kupić ciasta, obejrzeć pokazy i sprzęt ratowniczy, a o 21:00 strażackie światełka z około 40 samochodów pożarniczych.
 9. Parafia Wniebowzięcia NMP na Rybnickiej Kuźni zaprasza na Noc Walki Duchowej o błogosławieństwo dla Polski i w obronie życia poczętego 6 kwietnia. Szczegóły na afiszu.
 10. Uroczyste rozpoczęcie rekolekcji Oddanie 33 odbędzie się w katowickiej katedrze 8 kwietnia o godz. 18.00. Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej. Rozważania znajdziemy na kanale YT: APOSTOLAT33 oraz na stronie: pl/oddanie33

Pan Zmartwychwstał i jest z nami! Alleluja Alleluja! Niech ta Prawda napełnia nasze serca nieustającą radością i przemienia każdego z nas! Tego życzymy wszystkim Mieszkańcom naszej parafii i przybyłym gościom z darem modlitwy i wdzięczności; x. Adam, x. Jakub, x. Michał,   x. Mateusz i x. Franciszek, x. Piotr, x. Jarosław, x. Wiesław i  Misjonarze z Ameryki i Zambii.


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

     Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa Męki Pańskiej 24 III 24.

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejszy w liturgii Kościoła i fundamentalny dla naszej wiary.
 2. Dziś w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej podczas każdej mszy błogosławieństwo palm, o g. 9.00 Pasja śpiewana przez chór Bel Canto. Mszę z g. 11.00 rozpoczniemy na placu przed kościołem, po ceremonii ruszymy w procesji z palmami do kościoła. O g 15.15 w naszym kościele ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Po mszy wieczornej do g 18.00 lub do ostatniej osoby okazja do spowiedzi. Kolekta na potrzeby parafii i wystrój kościoła. Niedziela Palmowa Młodychw katowickiej katedrze rozpocznie się Eucharystią o godzinie 14:00 – po Mszy świętej ciepły posiłek oraz koncert zespołu „Albo I Nie'.  
 3. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności. Od g. 20. 00 do 20.30 (lub do ostatniej osoby) okazja do spowiedzi.
 4. We Wtorek po Mszy porannej modlitwa do Św. Józefa. Od g. 17.30 do 19.00 okazja do spowiedzi.
 5. W Poniedziałek i Wtorek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia u pana Bolesława lub w zakrystii. Początek g. 8.00.
 6. jest możliwość zgłoszenia chorych i starszych na 'komunię:' na Święta, zapisy u pana Mariana lub w zakrystii.
 7. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

Od g. 16.00 do 16.50 i od 17.30 do 18.30 okazja do spowiedzi.

 1. W Wielki Czwartek dziękujemy za dar Eucharystii. Mszą wigilijną Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 wchodzimy w przeżywanie Triduum Paschalnego. Po przeniesieniu Pana Jezusa do ciemnicy, towarzyszymy uwięzionemu Zbawicielowi do g. 21.30. Od g. 20.00 do 21.30 okazja do spowiedzi.
 2. W Wielki Piątek o g. 8.00 czuwanie przy uwiezionym Panu Jezusie rozpoczniemy modlitwą „ciemnej Jutrzni”. O g. 9.00 Droga krzyżowa. Od g. 10.30 do 12.00; od g.13.30 do 15.00 i od g. 19.30 do 21.00 okazja do spowiedzi. O g. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

O g. 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku. Do g. 21.30 czuwanie przy „Bożym Grobie”.

Zbiórka przy Adoracji krzyża na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej i utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.

Na cas Triduum, w imieniu osób starszych i chorych prosimy o pierwszeństwo do zajmowania ławek dla osób, które mają łąwki opłacone.

 1. W Wielką Sobotę o g. 8.00 czuwanie przy Bożym Grobie rozpoczynamy „ciemną Jutrznią”. O g. 9.00, 12.00, 14.30 i 16.00 na placu przed kościołem błogosławieństwo potraw na stół wielkanocny (w wypadku deszczu w kościele). Od g. 9.30 do 11.30 okazja do spowiedzi. O g. 15.00 Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. O g. 20.00 ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy na placu przed kościołem. Następnie procesja Rezurekcyjna. Proszę przynieść świece.
 2. W Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego dziękujemy za Dzieło Zbawcze. Msze Św. według porządku Niedzielnego. O g. 15.00 Uroczyste Nieszpory i Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 3. Dziękujemy księdzu Proboszczowi Henrykowi i parafianom ze Szczerbic, pani Sylwii z „Bierzmowańcami” i Rodzicami, Legionowi Maryi, Ministrantom, Dzieciom Maryi, Radzie duszpasterskiej, naszym Strażakom, Rodzinie Papierok, wszystkim Uczestnikom Drogi krzyżowej, Straży Gminnej i Policjantom za bezpieczeństwo, Urzędowi Gminy za odblaskowe opaski, panu Sewerynowi za logistykę, panom niosącym nagłośnienie. Wszystkim bez wyjątku Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o miłości jako kluczu Triduum Paschalnego; o Episkopacie po wyborach; o rachunku sumienia – ważnej modlitwie dla każdego; w dodatku na Wielki Tydzień – medytacje na każdy dzień; w Małym Gościu; o najważniejszym tygodniu; zaufaj Jezusowi – On chce, abyś był szczęśliwy. I wiele ciekawych artykułów ; w zakrystii do nabycia 2 nr Gościa Historia.
 5. W Zakrystii do nabycia „paschaliki” wielkanocne.
 6. Trwają zapisy na „Lednicę na wypasie'– trzydniowy wyjazd do stolicy Wielkopolski i okolic zakończony udziałem w spotkaniu na Polach Lednickich. Lista grup w naszej diecezji będzie na stronie mlodzidlamlodych.plw zakładce Lednica 2024 oraz na mediach społecznościowych Duszpasterstwa.
 7. Z okazji 100-lecia istnienia Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego klerycy i formatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl 6 poniedziałkowych spotkań, począwszy od 8 kwietnia 2024 r., pt. „Obecność. Chrześcijański trening uważności. Kurs modlitwy głębi (kontemplacyjnej), zwłaszcza dla zabieganych. Informacje : seminarium.katowice.ploraz FB:  www.facebook.com/jeremiaszwssd
 8. W Wielkim Tygodniu w Piekarach Śląskich będzie odgrywane Misterium Męki Pańskiej: w Wielki Czwartek o godz. 9:00 inscenizacja Ostatniej Wieczerzy oraz pojmania Jezusa. w Wielki Piątek o godz. 9:00 ostatnie godziny życia Jezusa, Jego męka i śmierć. Szczegóły na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Piekarskiej Bazyliki. Link do udostępnienia na fb  https://www.facebook.com/share/v/L9KVcKUWCqPtiqw2/
 9. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego na Kalwarii Pszowskiej , zaprasza w Wielki Piątek na Drogę krzyżową „na dróżkach” o g. 9.00

Krzyż i Orzeł nad życiem naszym Panie, niechaj królują, od chrztu po skonanie ….


Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu

    Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 17 III 24.

 1. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. O g. 16.00 Msza św. w intencji Solenizantów Marca. Kolekta inwestycyjna na prace budowlane. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Od g. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci młodszych. Po mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa następnie w kościele Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 1. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

Od g. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci starszych. Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla Dzieci, następnie Spotkanie Rady Duszpasterskiej w kościele.

 1. W Czwartek od g. 15.30 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi dla młodzieży i wszystkich chętnych. Po Mszy wieczornej w kościele spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Mszą z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
 2. W Piątek od g. 16.00 okazja do spowiedzi. O g. 17.45 modlitwa za zmarłych zalecanych, następnie o g. 18.00 wyruszamy z naszego kościoła z Drogą krzyżową z parafianami ze Szczerbic do Ich kościoła parafialnego.
 3. W Sobotę o g. 10.00 Pierwsza spowiedź dzieci wczesno komunijnych wraz z rodzeństwem i rodzicami. O g. 11.oo spowiedź dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami. O g. 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament chrztu św., Rocznych Dzieci ich Rodziców i Chrzestnych. Po mszy wieczornej do ostatniej chętnej osoby okazja do spowiedzi.

 W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej podczas każdej mszy błogosławieństwo palm, o g. 9.00 Pasja śpiewana przez chór Bel Canto. Msza o g. 11.00 rozpoczniemy na placu przed kościołem, po ceremonii ruszymy w procesji z palmami do kościoła. O g 15.15 w naszym kościele ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Po mszy wieczornej do g 18 lub do ostatniej osoby okazja do spowiedzi. Kolekta na potrzeby parafii i wystrój kościoła.

Niedziela Palmowa Młodych w katowickiej katedrze rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14:00 – po Mszy świętej ciepły posiłek oraz koncert zespołu „Albo I Nie'. Szczegóły na plakacie.

 1. Dziękujemy księżom Mateuszowi i Franciszkowi Janygom za poprowadzenie nas w rekolekcyjnym czasie łaski, za Słowo, Eucharystie i gotowość do posługi w konfesjonale, często w pustym kościele, i powierzamy Ich Bożej Opatrzności. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w naszych rekolekcjach. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeżyciu tego pięknego czasu. Bóg zapłać za ofiary w podziękowaniu za głoszone rekolekcje i za podarki Radzie duszpasterskiej.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu?; o handlu relikwiami; o budowaniu relacji duszpasterskich; w cyklu- Jezus modlitwa i ty; w zakrystii do nabycia 2 nr Gościa Historia.
 3. W Zakrystii do nabycia „paschaliki” wielkanocne. Na balaskach wkłady zniczowe cegiełki na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku - Niedobczycach w cenie 4 zł za sztukę.
 4. W związku z organizowanym 10 kwietnia spotkaniem młodzieży z bratem Maciejem oraz modlitwą kanonami z Taize – poszukujemy młodych do zespołu muzycznego. Zapisy : https://forms.office.com/r/3YuftQ04rx
 5. II Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę- w czwartek 24 kwietnia od godz. 10:00. Msze dla maturzystów ze specjalnym błogosławieństwem- w parafii św. Antoniego w Rybniku - 26.04 o godz. 15:30.
 6. Rekolekcje wielkopostne „Chrystus przecież również cierpiał za was'dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych 21-23 marca 2024 godz. 19.00 w parafii św. Barbary w Rudzie Śląskiej, ul. Górnośląska 31. Prowadzi: KS. Dawid Dyrcz. szczegóły na
 7. Okis zaprasza na GASZOWICKIE SMAKI, 23 marca w godzinach 15-18:
  w programie; degustacja i zakup przysmaków wielkanocnych; - kiermasz ozdób świątecznych; - warsztaty dla dzieci: pisanki i palmy wielkanocne; - Wystawa prac plastycznych dzieci; - Finał Podchodów 'Kaj je tyn Hazok?' (Rodzinne Gaszowickie Podchody 'Kaj Je Tyn Hazok' - gra terenowa z wykorzystaniem kodów QR dostępna do 22 marca, finał podczas Gaszowickich Smaków. Zapisy oraz więcej informacji w kawiarni OKiS lub na stronie okis.gaszowice.pl; Artystyczny Zajączek Z OKiSem - dla dzieci do lat 15, przynieś do nas swoją pracę plastyczną - temat pracy to: HAZOK i otrzymaj drobny upominek. Wystawa prac podczas GASZOWICKICH SMAKÓW.)
 8. Serdeczne podziękowania dla powiatowego Wydziału Dróg, pana komendanta Adama i pana Mieczysława za lustro przy wyjeździe z placu kościelnego.
 9. W radiu Em audycjezwiązane z kościołami stacyjnymi: od poniedziałku do soboty audycja o g. 12.50 (emisja); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia Em - https://www.youtube.com/@radioem7835).

Jezu Chryste Panie miły….


Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu -Laetare.

     Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare 10 III 24.

 1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje. Witamy pośród nas księdza Mateusza i księdza Franciszka Janygów. Dziękujemy za zgodę na poprowadzenie nas w tym czasie łaski i powierzamy Ich Bożej Opatrzności, oraz Światłu Ducha Św.

Podczas Mszy św. Nauki ogólne. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, z towarzyszeniem chóru Bel Canto zakończone pieśniami w Ich wykonaniu, dlatego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. 

Po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi do g. 18.00.

Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto.

 1. W Poniedziałek o g 7.30 okazja do spowiedzi, o g. 00 Msza Św. z nauką ogólną, o g. 9:30 rekolekcje SP - grupa młodsza (klasy 1-5), g. 11:00 SP - grupa starsza (klasy 6-8); g. 16.00 - 17.00 okazja do spowiedzi; g. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną; Po Mszy wieczornej -nauka stanowa dla rodziców ze szczególnym zaproszeniem rodziców Dzieci komunijnych rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po nauce stanowej okazja do spowiedzi.
 2. We Wtorek o g 7.30 okazja do spowiedzi, o g. 00 Msza Św. z nauką ogólną, o g. 9:30 rekolekcje SP - grupa młodsza (klasy 1-5), g. 11:00 SP - grupa starsza (klasy 6-8); g. 16.00 - 17.00 okazja do spowiedzi; g. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną; Po Mszy wieczornej - nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej ze szczególnym zaproszeniem dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i Młodych, którzy w minionych latach przyjęli Sakrament Bierzmowania. Po nauce stanowej okazja do spowiedzi.
 3. W Środę otaczamy modlitwą papieża Franciszka w 11 rocznicę wyboru. O g 7.30 okazja do spowiedzi, o g. 00 Msza Św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji, o g. 9:30 Msza Św. na zakończenie rekolekcji SP - grupa młodsza (klasy 1-5), g. 11:00 Msza św. na zakończenie rekolekcji SP - grupa starsza (klasy 6-8); g. 16.00 - 17.00 okazja do spowiedzi; g. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji. Kolekta jako podziękowanie za rekolekcje.
 4. W Czwartek od g. 16.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej w kościele spotkanie dla grupy „Dorosłych lektorów” i wszystkich chętnych do włączenia się w Liturgię Słowa Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.
 5. W Piątek o g. 17.00 Msza św. do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Po Mszy Droga krzyżowa dla wszystkich. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 6. W Sobotę o g. 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 7. W Niedzielę o g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. O g. 16.00 Msza św. w intencji Solenizantów Marca. Kolekta inwestycyjna na prace w Domu Parafialnym.
 8. Na stoliku z prasą wystawiona została Księga trzeźwości. Zachęcamy do wsparcia zmagających się z uzależnieniami przez naszą ofiarę i wysiłek.,
 9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o wyjątkowych kobietach, które wpłynęły na losy Kościoła; o roli przewodniczącego Episkopatu i Jego wyborze; o rozproszeniach – w kolejnej odsłonie wielkopostnej szkoły modlitwy; w zakrystii do nabycia do czwartku w cenie 14 płn., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją; a także 2 nr Gościa Historia; o siostrze Damascenie, która rozminowała kościół; o Fatimie – tajemniczej zorzy i Europie we krwi oraz wiele ciekawych artykułów.
 10. W radiu Em audycjezwiązane z kościołami stacyjnymi: od poniedziałku do soboty audycja o g. 12.50 (emisja); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia Em - https://www.youtube.com/@radioem7835).
 11. Do nabycia na balaskach są wkłady zniczowe jako cegiełki na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku - Niedobczycach w cenie 4 zł za sztukę.
 12. W Zakrystii do nabycia „paschaliki” wielkanocne.
 13. W Piątek 22 marca tak jak przed rokiem, droga krzyżowa do Szczerbic.
 14. I rata podatku rolnego i od nieruchomości przyjmowana będzie w kawiarni Okisu 13, 14 i 15 03 od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 16.00.

Duchu Święty przyjdź…


Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu

     Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu. 3 III 2024.

 1. O g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłac za złożone ofiary i wpłaty na konto.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi.

Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla dzieci, po zakończeniu Spotkanie dla Rodziców i Dzieci wczesno i pierwszo – komunijnych.

 1. W I Czwartek od g. 15.45 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi, o g. 16.45 Nabożeństwo w intencji powołań i powołanych.
 2. W Piątek o g. 17.00 Msza św. w intencji wszystkich Pań, panien i dziewcząt. Po Mszy Droga krzyżowa dla wszystkich. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 3. W Sobotę o g. 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Mszą wieczorną rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzą ks. Mateusz Janyga SJ i ks. Franciszek Janyga SDB. Program zamieszczony jest w Biuletynie, na str. internetowej i w gablotce. Naszych rekolekcjonistów, wszystkich uczestników i czas rekolekcji polecamy modlitwie rodzinnej i osobistej.
 4. W Niedzielę podczas Mszy św. Nauki ogólne. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta na utrzymanie parafii.
 5. Na stoliku z prasą wystawiona została Księga trzeźwości. Zachęcamy do wsparcia zmagających się z uzależnieniami przez naszą ofiarę i wysiłek.,
 6. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o dobrej spowiedzi i dobrym przygotowaniu do niej; czy wszystko co wiąże się z Bogiem i Ojczyzną w pierwszej kolejności zniknie z listy lektur szkolnych?; w cyklu wielkopostnym – Jezus, modlitwa i Ty; w zakrystii do nabycia w cenie 14 pln., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją; a także 2 nr Gościa Historia; o faktach i mitach inkwizycji; o Arianizmie; o historii celibatu w temacie numeru; i wiele ciekawych artykułów.
 7. W radiu eM audycjezwiązane z wielkopostnymi kościołami stacyjnymi: codzienna audycja o kościele stacyjnym o g. 12.50 (emisja od poniedziałku do soboty); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia eM - https://www.youtube.com/@radioem7835).
 8. Duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców TALENT zainteresowanych na lokalne spotkania 7 marca na Mszę św. o godzinie 18.00 w Kościele parafialnym przy ulicy Michała Wołodyjowskiego 5, na godzinę 19.00 do Domu Parafialnego w Rybniku-Niedobczycach. Więcej Informacji na stronie internetowej duszpasterstwa i plakacie w gablotce.
 9. Do nabycia na balaskach są wkłady zniczowe jako cegiełki na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku - Niedobczycach w cenie 4 zł za sztukę.
 10. Do 20 marca trwa rekrutacja do Szkoły podstawowej Sióstr Urszulanek. Szczegóły na afiszu w przedsionku i na stronie internetowej szkoły.
 11. Gminna Biblioteka Publiczna w nędzy zaprasza 11 Marca na spotkanie z ks. Adrianem Chojnickim o g. 19.00. szczegóły na afiszu w przedsionku.
 12. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach, zaprasza na pielgrzymkę do Tyńca, Wadowic, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wieliczki. Szczegóły na afiszu w przedsionku.
 13. 8 kwietnia o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33'. Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.

Jezu Chryste Panie Miły, Baranku bardzo cierpliwy…


Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

     Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu. 25 II 2024.

 1. W Niedzielę o g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta to jałmużna postna. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na fundusz misyjny. Księga trzeźwości na stoliku z prasą. Zachęcamy do wsparcia zmagających się z uzależnieniami przez naszą ofiarę i wysiłek.,
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa, a następnie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W Środę w naszej modlitwie pamiętamy o Biskupie Marku w dniu urodzin. Po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi. Od g. 16.00 okazja do spowiedzi.

Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla dzieci.

 1. W Czwartek od g. 15.45 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 2. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

O g. 15.45 okazja do spowiedzi, po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla wszystkich. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

 1. W I Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający. Po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

O g. 15.00 w Bazylice w Pszowie początek Drogi krzyżowej na Kalwarii, którą współprowadzić będą nasza parafia z parafią ze Szczerbic. Chętni do czytania rozważań proszeni o zgłoszenie się do Pana Mariana.

Od g. 16.00 w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

 1. W Niedzielę o g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa.

O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta na potrzeby Archidiecezji.

 1. W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o roli jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła?; w cyklu wielkopostnym: po co Bogu nasza wytrwałość w modlitwie?; ta wojna się skończy – o perspektywach, z Ukrainy biskup Światosław Szewczuk; w Małym Gościu; modlitwa o błogosławieństwo dla Ojczyzny i mądrość dla rządzących; zatrzymaj się nad Bożym Słowem; wszystkie pasje Antoniego – czyli trzecioklasista, ministrant, pianista, artysta. jest też do nabycia w zakrystii w cenie 14 pln., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją.
 3. Międzynarodowy koncert uwielbieniowy – „Powstań i Świeć' w wykonaniu Hillsong London Worship & NiemaGOtu odbędzie się w Arena Gliwice 6 marca br. Szczegółowe informacje w
 4. V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin, a także chętnych diecezjan do Matki Bożej z Lourdespod hasłem „Pielgrzymi nadziei', odbędzie się w dniach 7-12 września br. Wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy powstania archidiecezji katowickiej i ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jubileuszowy. Udział w pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Adrian oraz Ksiądz Biskup Marek. Program pielgrzymki dostępny w przedsionku. 
 5. W radiu eM audycjezwiązane z wielkopostnymi kościołami stacyjnymi: codzienna audycja o kościele stacyjnym o g. 12.50 (emisja od poniedziałku do soboty); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia eM - https://www.youtube.com/@radioem7835).
 6. Serdeczne Bóg zapłać panom Szymonowi, Dawidowi i Markowi i Antoniemu za wiosenne prace dendrologiczne. Bóg zapłać panu Adamowi za naprawę furtki i nowe „gelendry” na cmentarzu.
 7. Duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców TALENT od 25-lat stanowi przestrzeń spotkania katolickich przedsiębiorców. Wspiera ludzi Biznesu w pogłębianiu wiary oraz rozwoju osobistym. Pomaga lepiej zrozumieć misję prowadzenia firmy w oparciu o wartości zawarte w Piśmie Świętym. Duszpasterstwo ma charakter otwarty, prowadzone jest przez Księży Sercanów we współpracy z lokalnymi duszpasterzami oraz licznym gronem zaangażowanych przedsiębiorców. Duszpasterstwo zaprasza zainteresowanych na lokalne spotkania w każdy Pierwszy czwartek miesiąca na godzinę 19.00 do Domu Parafialnego w Rybniku-Niedobczycach. Rozpoczyna się mszą św. o godzinie 18.00 w Kościele parafialnym przy ulicy Michała Wołodyjowskiego 5. Najbliższe spotkanie odbędzie się 7 marca. Więcej Informacji na stronie internetowej duszpasterstwa i plakacie w gablotce. Serdecznie zapraszamy.
 8. 'Jubileuszowy X Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach', odbędzie się w dniu 17 marca 2024 r. o g. 14.00 w w Zespole Szkolno – Przedszkolnym przy ul. Dworcowej 4, wstęp wolny. Szczegóły na stronie internetowej/Facebooku-u, oraz na plakacie.
 9. Do nabycia na balaskach są wkłady zniczowe jako cegiełki na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku - Niedobczycach w cenie 4 zł za sztukę. Ks. Dariusz Kreihs - proboszcz i budowniczy tego kościoła - prosi nas, żebyśmy połączyli naszą modlitwę za bliskich nam zmarłych ze wsparciem Bożego dzieła, jakim jest powstawanie świątyni. Tamtejsza Wspólnota parafialna odwdzięcza się codzienną modlitwą różańcową. Bóg zapłać!

Któryś za nas cierpiał rany…


Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu

     Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu. 18 II 2024.

 1. I Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako Niedzielę trzeźwości. Po każdej Mszy ekspiacja za grzechy pijaństwa. Księga trzeźwości na stoliku z prasą.

O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosił będzie ks. Michał Wala.

Msza wieczorna w intencji solenizantów „lutowych”.

Kolekta inwestycyjna na prace budowlane w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi.

Po Mszy wieczornej Spotkanie Rodziców i Dzieci pierwszo i wczesno-komunijnych.  

 1. W Czwartek od g. 16.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 2. W Piątek o g. 16.00 Droga krzyżowa dla Dzieci.

Od g. 16.15 okazja do spowiedzi.

Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla wszystkich. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

Po Drodze krzyżowej w kościele Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych, kancelaria po zakończeniu Spotkania.

 1. W Sobotę od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św., Rocznych Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Niedzielę O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta to jałmużna postna. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na fundusz misyjny.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom obecnym podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w „40 Godzinnym” Nabożeństwie na rozpoczęcie Wielkiego Postu.
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; dlaczego Św. Jan nie wspomniał o ustanowieniu Eucharystii?; Pasyjne kurtyny – o mało znanej tradycji wielkopostnej; poczatek wielkopostnej szkoły modlitwy w której nauczycielem sam Jezus – lekcja pierwsza Ojcze nasz i wytrwałość w modlitwie; w Małym Gościu; sześć wielkopostnych intencji modlitewnych; dodawanie i odejmowanie – filary Wielkiego Postu po salwatoriańsku; czytelnicy Małego Gościa – dzieciom w Betlejem; jest też do nabycia w zakrystii w cenie 14 pln., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją.
 4. Po raz pierwszy wielkopostne kościoły stacyjne w Katowicachzapraszają. Liturgia nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy w Rzymie papież odwiedzał poszczególne wspólnoty i celebrował tam Msze św. W radiu eM będą emitowane audycjezwiązane z tym tematem: codzienna audycja o kościele stacyjnym o g. 12.50 (emisja od poniedziałku do soboty); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia eM - https://www.youtube.com/@radioem7835).
 5. Organizowane przez diakonię życia rekolekcje dla młodych „Jak mądrze rozwijać siebie i budować głębokie więzy' odbędą się w Częstochowie w dniach 8 – 10 marca 2024. Link do zapisu https://forms.gle/xrBTu2r6pdDDfp7T7
 6. W Przedsionku kościoła afisz zapraszający na pielgrzymkę do Grecji organizowaną przez parafię św. Jerzego w Rydułtowach.

Bądź mi litościw…


Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela zwykła

     Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela zwykła. 11 II 2024.

 1. Wspominamy dziś Matkę Bożą z Lourdes. Modlitwą i życzliwością otaczamy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

Witamy wracających do domu i obowiązków urlopowiczów.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę „popielcową” rozpoczynamy Wielki Post Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi. Msze Św. w naszym kościele o g. 6.30, 17.00 i 19.00. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na pomoc Ukrainie.
 4. W Czwartek od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 5. W Piątek dzień modlitw i postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin, za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży. Msza wieczorna do Miłosierdzia Bożego za zmarłych zalecanych. Po Mszy Droga krzyżowa w intencji  ofiar wykorzystania.
 6. W Czwartek i Piątek odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Początek po g. 9.00, Zapisy u pana Bolesława lub w Zakrystii.
 7. W Sobotę od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 8. W Środę od g. 7.00 do Mszy wieczornej, w Czwartek i Piątek od g. 9.00 (ze względu na pogrzeby)do 17.00, w Sobotę od g. 16.00 do 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Osoby chętne do dyżurowania podczas Adoracji proszone o wpisanie gotowości na listę wyłożona na balaskach przy ołtarzu Matki Bożej.
 9. I Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy jako Niedzielę trzeźwości. Księga trzeźwości na stoliku z prasą. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosił będzie ks. Michał Wala.

Msza wieczorna w intencji solenizantów „lutowych”.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o zaproszeniu wynikającym z posypania naszych głów; o handlu ludźmi; o powstaniu państwa Watykan; o groźnych pomysłach ministerstwa edukacji; jest też do nabycia w zakrystii w cenie 14 pln., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją.
 2. Serdeczne Bóg zapłać Paniom i Panom za sprawne posprzątanie kościoła, przygotowanie i udekorowanie na czas Okresy zwykłego, odpowiednie zabezpieczenie do przechowania figurek i stajenki.
 3. Bóg zapłać Panu Danielowi z monterami za zakończenie montażu stolarki okiennej i drzwi w domu parafialnym.
 4. W naszej Archidiecezji od kilku lat działa Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej, którego zadaniem jest wspieranie szeroko rozumianej formacji chrześcijańskiej, w tym pogłębianie wiedzy dotyczącej naszej wiary. W najbliższym czasie Centrum zaprasza na następujące kursy:

Czytamy w Kościele https://centrum.katowice.pl/czytamy-w-kosciele/ (8 spotkań, wtorek 19.00 wg planu, online ZOOM, prowadząca dr Magdalena Jóźwik, nurkujemy w sobory, sprawdzimy fakty, rozwiejmy mity, a przede wszystkim czytamy teksty z uwzględnieniem kontekstu)

 Ekumenizm dla każdego https://centrum.katowice.pl/ekumenizm-dla-kazdego/ (10 spotkań, wtorek 19.00 wg planu, online ZOOM, prowadzący dr Andrzej Lwowski, dr Magdalena Jóźwik, poznajemy historię podziału oraz różnice doktrynalne między chrześcijanami)

 Współczesne dyskusje teologiczne https://centrum.katowice.pl/wspolczesne-dyskusje-teologiczne/ (8 spotkań, środa 19.00, wg planu, stacjonarnie Seminarium w Katowicach + streaming na Youtubie, prowadzący ks. dr Grzegorz Strzelczyk, dyskusje nad aktualnymi Kościelnymi i kulturowymi)

 Warsztaty „Fastryga w praktyce' – warsztaty dla animatorów (grup parafialnych, zwłaszcza młodzieży przygotowującej się do bierzmowania)

 1. Decyzje o wysokości podatku rolnego i od nieruchomości oraz o zmianie stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi do odbioru w kawiarni OKiSu 12, 13 i 14 Lutego od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 16.00.

Jeśli chcesz możesz mnie oczyścić …


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.