godz. 20.30

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela zwykła

 Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela zwykła 2023 09 24.

 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Kolekta na potrzeby parafii - Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

Przed kościołem zbiórka na ofiary kataklizmów w Maroku i w krajach Afryki północnej.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek imieniny obchodzić będzie Abp Senior Damian Zimoń, po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

Po mszy wieczornej w kościele Spotkanie Rodziców Dzieci wczesno i pierwszokomunijnych 2024 roku.

 1. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

O g. 15.00 jak co roku włączymy się w modlitwę Koronki na ulicach miast świata; zapraszamy do kapliczek w Gaszowicach i Piecach, pod krzyż przy rondzie, do kościoła, z racji niemożliwości przybycia w te miejsca zachęcamy do odmówienia przy pozostałych krzyżach lub w domach czy też w miejscach pracy, nauki i pobytu.

od g. 16.00 do 17.00 okazja do Spowiedzi.

Po Mszy wieczornej w kościele Spotkanie Rady Parafialnej . 

 1. W Piątek wspominać będziemy Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorne w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św., „Rocznych” Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Niedzielę wspomianć będziemy Św. Teresę od Dzieciątka Jezus i rozpoczynamy miesiąc Październik.

O g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa.

O g. 15.15 Nabożeństwo Różańcowe.

Kolekta na W Śl S D.  

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o osobach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród niepełnosprawnych dzieci; o wierności i kryzysach księży; jak Kościół przeszkadza systemom totalitarnym; jak traktować w kontekście etycznym badania nad stworzonymi w laboratoriach modelami embrionów? oraz wiele ciekawych artykułów.
 2. Kandydatów, którzy pragną przystąpić w tym roku katechetycznym do Sakramentu Bierzmowania, proszę o osobiste zgłaszanie się po Mszach św. do dzisiejszej Niedzieli włącznie w Zakrystii.
 3. V Międzynarodowy Festiwal „Mistrzowie Modlitwy Muzyką' odbędzie się w dniach 30 września, 1, 7, 8 października w katowickich świątyniach. W jego trakcie wystąpi wielu znakomitych artystów i zostaną zaprezentowane Wielkie dzieła muzyki liturgicznej i sakralnej Szczegóły na stronie internetowej: https://festiwal3xm.pl/
 4. Doroczna pielgrzymka prawników na Jasną Górę„Synodalność – droga, której Bóg oczekuje dziś od Kościoła' odbędzie się w sobotę 7 października. Szczegóły na plakacie.
 5. Pielgrzymka nauczycieli archidiecezji katowickiej do sanktuarium MB Piekarskiej odbędzie się w sobotę 7 października br. pod hasłem: „Nauczyciel – misja, czy zawód?' Rozpoczęcie w bazylice o godz. 11.00 wspólną Eucharystią, wykład, nabożeństwo i spotkanie przy stole w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2. Szczegóły na plakacie.

Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają…

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła 2023 09 17.

 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Pamiętamy o odpowiedzialnych za przekaz informacji.

Jak co miesiąc dziś na zakończenie Mszy św. Adoracja Chrystusa Eucharystycznego.

O g. 16.00 Msza św. w intencji Solenizantów miesiąca Września.

Kolekta Inwestycyjna na dalsze prace w Domu Parafialnym. W związku z pytaniami                      i zaniepokojeniem krótka informacja; obecnie wykonywane jest rozprowadzenie instalacji ciepłej  i zimnej wody na parterze z wyprowadzeniem na pierwsze piętro. Następnie wykonać chcemy odprowadzenia wody, izolację posadzek na parterze (styropian i folia są już zakupione), przygotowanie i rozprowadzenie instalacji ogrzewania podłogowego oraz wylewkę posadzki. Dzięki temu będzie można zamontować wewnętrzne drzwi na korytarzu. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

W imieniu duszpasterzy i parafian od Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku serdeczne Bóg Zapłać za ubiegłotygodniową zbiórkę w wysokości 3900 pln i 20 €.

 1. W Poniedziałek wspominamy Św. Stanisława Kostkę - Patrona Młodzieży, po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności, zwłaszcza w Ich intencji.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 do 17.00 okazja do Spowiedzi i błogosławieństwo sakramentalne.
 5. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 6. W Niedzielę Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Przed kościołem zbiórka na ofiary kataklizmów w Maroku i w krajach Afryki północnej.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; wywiad z kard. Rysiem o wypowiedziach papieża Franciszka i nie tylko; jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej? Andrzej Lampert o drodze do Opery; w Małym gościu; piękny i mądry program Ziarno; Arcy z Barcy; historia w ruchu; mega moc Gemery oraz wiele ciekawych artykułów.
 2. Kandydatów, którzy pragną przystąpić w tym roku katechetycznym do Sakramentu Bierzmowania, proszę o osobiste zgłaszanie się po Mszach św. do Niedzieli włącznie w Zakrystii.
 3. Spotkanie Rodziców Dzieci wczesno i pierwszokomunijnych 2024 roku, w Środę 27 września po Mszy wieczornej.
 4. Spotkanie Rady parafialnej w Czwartek 28 września po Mszy wieczornej w kościele.
 5. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz pomoc w przygotowaniu i przeżyciu spotkania z okazji rozpoczęcia Roku Duszpasterskiego wszystkim uczestnikom bez wyjątku oraz Rodzinie Komor.
 6. Bóg zapłać za modlitwę, śpiew, radość i wspólne Pielgrzymowanie do Pszowa wszystkim Pielgrzymom a wśród Nich szczególne podziękowania dla Pana Mariana, naszych Sióstr Salwatorianek, Tosi, ministrantów dzielnie niosących krzyż i panów wytrwale niosących nagłośnienie.
 7. W imieniu misjonarzy dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki elektrośmieci.

Panie ile razy mam przebaczyć?…


Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła 2023 09 10.

 1. Witamy dziś pośród nas ks. Krzysztofa Kuszkę – wikariusza w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, który głosi Słowo Boże i przy wyjściu z kościoła po Mszach Św. poprosi o wsparcie materialne dla budowy kościoła w Rybniku.

Kolekta na Wydział Teologiczny U Śl. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

Po mszy porannej wyruszamy na pielgrzymkę odpustową do Pszowa, gdzie będziemy uczestniczyć w Sumie Odpustowej o g. 11.00. Udział w koncercie Maryjnym i Nieszporach oraz powrót – indywidualnie.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej – głównej Patronki Archidiecezji. Po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa i Modlitwa Różańcowa.
 3. W Środę kolejne wspomnienie Objawień Fatimskich. Po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

O g. 19.15 Modlitwa Różańcowa, o g. 20.00 Msza Św. i procesja wokół kościoła.

 1. W Czwartek przypada Święto Podwyższenia krzyża św. podczas Mszy świętych poświęcimy przyniesione nowe krzyże i krzyżyki. Zachęcamy do udekorowania krzyży przydrożnych.

Od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.

O g. 17.00 Msza na rozpoczęcie roku duszpasterskiego, na którą zapraszamy Radę Parafialną, Legion Maryi, Róże Różańcowe, Rodzinę Radia Maryja, Dorosłych Lektorów, Dzieci Maryi, Ministrantów, Animatorów i Moderatorów, oraz wszystkich chętnych. Po zakończeniu Mszy jeśli pogoda będzie sprzyjała spotkanie plenerowe na Placu kościelnym.

 1. W Piątek wspominamy Matkę Boską Bolesną. O g. 17.00 Msza św. za zmarłych zalecanych oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 3. W Niedzielę o g. 16.00 Msza św. w intencji Solenizantów miesiąca Września.

Kolekta Inwestycyjna na dalsze prace w Domu Parafialnym.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; w 100 lecie Gościa – sylwetki redaktorów; kulisy pracy redakcyjnej; opowieści i ciekawostki; oraz dodatek na beatyfikację Rodziny Ulmów; w Małym gościu; Bajty historii z IPN-u; w kolejce na księżyc; siostra Benedykta czyli Hipopotam w balecie; magnes – zakładka z Rodziną Ulmów oraz wiele ciekawych artykułów.
 2. Rodziców, którzy pragną posłać dzieci do wczesnej komunii zgodnie zasadami obowiązującymi w Archidiecezji (m. In. Katecheza 5 latków), prosimy o zgłaszanie się od Poniedziałku do Piątku po Mszach Św.
 3. Ofiary za ławki przyjmowane będą po Mszach św. od Poniedziałku do Piątku w zakrystii.
 4. Zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce ludzi pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w przyszłą sobotę i niedzielę (16 i 17 września). Chcemy przypomnieć sobie wciąż aktualną ewangelię pracy, o której z taką mocą mówił św. Jan Paweł II w Katowicach, w czerwcu 1983 roku. Papieskie nauczanie, choć ma już czterdzieści lat, jest wciąż aktualne i potrzebne. Powierzymy Maryi Pannie wszystkie radości i trudy całego środowiska ludzi pracy; pracodawców i pracobiorców. Będziemy także modlić się za tych, którzy pracy nie mają.
 5. III rata podatku rolnego i od nieruchomości przyjmowana będzie kawiarni OKiSu 13, 14 i 15. 09, br. Od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 16.00
 6. W Środę do g. 9.30 odbędzie się zbiórka elektro-śmieci, które można składać przy wejściu do starych salek. Dochód przeznaczony jest na pomoc Kościołom na Wschodzie.

Bądź pozdrowiona nasz Pszowska Pani, która z uśmiechem patrzysz na swój lud


Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła 2023 09 03.

 1. Dziękujemy dziś za tegoroczne, urodzajne zbiory na polach, w ogrodach i sadach. Liturgicznie uczynimy to podczas Mszy o g. 11.00

Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa o g. 9.00.

Kolekta przeznaczona jest dziś na bieżące rachunki i honoraria. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać za piękne udekorowanie kościoła, za ofiarowane płody z pól, ogrodów i sadów. Za uświetnienie Uroczystości chórzystom z Bel Canto, kołom Gospodyń oraz Pocztom Sztandarowym.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.

O g. 8.00 Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla Uczniów, Nauczycieli, Pracowników i Rodziców Szkoły w Piecach, z Błogosławieństwem Tornistrów i Przyborów naszych „Pierwszoklasistów”.

O g. 9.00 Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla Uczniów, Nauczycieli, Pracowników i Rodziców Szkoły w Gaszowicach, z Błogosławieństwem Tornistrów i Przyborów naszych „Pierwszoklasistów”.

 1. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 2. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 3. W I Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 15.45 okazja do Spowiedzi, o g. 16.45 modlitwy w intencji powołań i powołanych.
 4. W Czwartek i Piątek odwiedzimy z posługą Sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Początek o g. 8.00 zapisy u Pana Bolesława lub w Zakrystii.
 5. W Piątek w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na początek „odpustowego Triduum” w Bazylice w Pszowie, o g. 18.00 koncert „Oratorium Pszowskie” w wykonaniu orkiestry, chóru i solistów.
 6. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

O g. 18.00 w kościele w Kokoszycach początek procesji z obrazem Matki Boskiej Uśmiechniętej z Nabożeństwem Czuwania i Apelem Maryjnym w Bazylice w Pszowie.

 1. W Niedzielę gościć będziemy ks. Krzysztofa Kuszkę – wikariusza w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, który wygłosi Słowo Boże i po Mszach Św. poprosi przy wyjściu z kościoła o wsparcie materialne dla budowy kościoła w Rybniku.

Kolekta na Wydział Teologiczny U Śl.

Po mszy porannej wyruszamy na pielgrzymkę odpustową do Pszowa, gdzie będziemy uczestniczyć w Sumie Odpustowej o g. 11.00. Udział w koncercie Maryjnym i Nieszporach oraz powrót – indywidualnie.

 1. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach, organizuje Pielgrzymkę wraz z uczestniczeniem we Mszy Świętej Beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów, w dniach 9-10 września – szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła. Pozostało ostatnie 5 miejsc.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży; dlaczego Bóg ceni nawróconego grzesznika?; Legionella – czy już epidemia?; jak odróżnić grzyby jadalne od trujących?; dlaczego „Imperium zła” wróciło? w Małym gościu; Ministranci po służbie; o femboyach i chłopczycach; co na to NATO? i wiele ciekawych artykułów.
 3. Redakcja Gościa Niedzielnego zaprasza do wspólnego świętowania Jubileuszu 100 lecia tygodnika podczas Mszy św., która zostanie odprawiona w Sobotę 9 września o g. 15.00 w katowickiej katedrze. Po zakończeniu spotkanie z dziennikarzami przy śląskim kołoczu na placu obok katedry.
 4. Rodziców, którzy pragną posłać dzieci do wczesnej komunii zgodnie zasadami obowiązującymi w Archidiecezji, prosimy o zgłaszanie się od Poniedziałku do Piątku po Mszach Św.
 5. Ofiary za ławki przyjmowane będą od Poniedziałku do Piątku w zakrystii.

Uwiodłeś mnie Panie i pozwoliłem się uwieść…


Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 2023 08 27.

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy dziś św. Monikę.

Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży oraz utrzymanie koscioła akademickiego. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto  parafialne.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 5. W I Piątek od g. 16.00 okazja do spowiedzi, po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W I Sobotę Róże Różańcowe prosimy o poprowadzenie od g. 16.15 Różańca wynagradzającego.

O g. 15.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi, o g. 16.45 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

 1. W Niedzielę wracamy do Mszy Św. o g 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

O g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa.

Podczas Mszy o g. 11.00 podziękujemy za tegoroczne, urodzajne zbiory na polach,              w ogrodach i sadach.

Kolekta przeznaczona jest na bieżące rachunki i honoraria.

 1. We Wtorek, Czwartek, Piątek i Sobotę od g. 16.00 okazja do Spowiedzi zwłaszcza dla Dzieci i Młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.
 2. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach, organizuje Pielgrzymkę wraz z uczestniczeniem we Mszy Świętej Beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów, w dniach 9-10 września – szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła.
 3. W przedsionku afisz z zaproszeniem na kurs psałterzysty dla wszystkich chętnych.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o znaczeniu duchowości w procesie wychodzenia z uzależnień; świadectwa dziennikarzy o znaczeniu w ich życiu Ikony Matki Boskiej Częstochowskiej; o muzyce bez której nie da się żyć, wierze w to, co się robi i pluszowych niedźwiedziach; o bezpieczeństwie dzieci w Internecie; na wakacyjnym szlaku zaproszenie do najgęstszego lasu kamiennych krzyży; w Małym gościu; Ulmowie – nauczyciele pięknego życia; wychowawcy na medal; z ks. Sebastianem Picurem o tik toku i recepcie na piękne życie I wiele ciekawych artykułów.
 5. Biblioteki zapraszają na Zakończenie wakacji do Dworku w Łukowie Śl., 1 września od g. 16.00 do 19.00. w programie; animacje dla dzieci, objazdowe planetarium, koncert fortepianowy oraz darmowe smakołyki.

A wy za kogo mnie uważacie?


Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela zwykła 2023 08 20.

 1. Panie i Panny pielgrzymują dziś na Piekarskie Wzgórze, do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Łączymy się duchowo oraz przez media; TV Polonia i TVP3 Katowice, Radio eM i PR Katowice.

W naszym kościele dziś na zakończenie każdej Mszy wspólna Adoracja Chrystusa Eucharystycznego a Msza wieczorna w intencji sierpniowych solenizantów.

Kolekta Inwestycyjna na kolejna ratę za prace budowlane. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać za zbiórkę na pomoc cierpiącym wskutek powodzi Słoweńcom .

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 5. W Piątek po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Mszą chrzcielną.
 6. W Sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św., oraz Rocznych Dzieci, a także Ich Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Niedzielę kolekta na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży oraz utrzymanie koscioła akademickiego.
 2. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach, organizuje Pielgrzymkę wraz z uczestniczeniem we Mszy Świętej Beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów,  w dniach 9-10 września – szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła.
 3. W przedsionku afisz z zaproszeniem na kurs psałterzysty dla wszystkich chętnych.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym (artykuł Produkt katolicko podobny); co zostanie po Światowych Dniach Młodzieży?; jak pokonać małżeński kryzys?; o pożegnaniu Siostry Elwiry założycielki i twórczyni wielkiego dzieła – Cenacolo; w wakacyjnym cyklu – największy krucyfiks! I wiele ciekawych artykułów.

Ulituj się nad nami…


Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 2023 08 13.

 1. Dziś przypada wspomnienie kolejnego Objawienia Fatimskiego. Po Mszy wieczornej modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami.

Kolekta na bieżące rachunki i honoraria. Bóg Zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek świętować będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o g. 7.00, 10.00 i 16.00. podczas każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po każdej Mszy zbiórka na pomoc Słowenii. O g. 15.30 Modlitwa Różańcowa w intencji Narodu Słoweńskiego w związku z powodzią i zniszczeniami w kraju.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 5. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 6. W III Piątek Sierpnia o g. 6.30 Msza za zmarłych zalecanych oraz koronka do Bożego Młosierdzia.
 7. W Sobotę o g. 14.00 w Kościele NMP Królowej Polski w Czernicy Msza Św. rozpoczynająca Gminne Dożynki. O 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 8. W Niedzielę Panie i Panny pielgrzymują do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na Piekarskie Wzgórze.

W naszym kościele Msza wieczorna w intencji sierpniowych solenizantów.

Kolekta Inwestycyjna na kolejna ratę za prace budowlane.

 1. Serdeczne Bóg Zapłać Ojcu Jarkowi za posługę w naszej parafii, za sprawowane Sakramaenty, głoszone Słowo Boże, radość i pokój które wniósł do naszej wspólnoty, śpiew i pełne zaangażowanie. Otaczmy Go naszą modlitwą i zapraszamy znów.

Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy otoczyli zyczliwością i opieką O. Jarka, szczególnie Pani Eli i Panu Bolesławowi z rodziną, Panom kościelnym i Panu Marianowi, Panu Zbyszkowi i wszystkim pozostałym bez wyjątku.

Fatimska Pani módl się za nami…

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Przemienienia Pańskiego.

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Przemienienia Pańskiego 2023 08 06.

 1. W Święto Przemienienia Pańskiego o g. 10.00 Msza Św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa. Kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl. Bóg Zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.
 2. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.
 3. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 4. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 5. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 6. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 7. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 8. W Niedzielę przypada wspomnienie kolejnego Objawienia Fatimskiego. Po Mszy wieczornej modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami. Kolekta na bieżące rachunki i honoraria.

Pokaż nam Niebo i prowadź nas…

 

 

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela zwykła 2023 07 30.

 1. Z okazji przypadającego w miniony Wtorek wspomnienia Św. Krzysztofa modlimy się w intencji wszystkich uczestników ruchu drogowego, a po Mszach Św. błogosławimy pojazdy mechaniczne i kierowców.

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św. i spełnienia praktyk religijnych.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek rozpoczynamy Sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podjęcia wysiłku i ofiarowania go w intencji zmagających się z nałogami. Księga trzeźwości na stoliku z prasą.

Po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.

Zastępstwo wakacyjne podejmie o. Jarosław Wachowski – Oblat NMP. Polecamy Go modlitwie i życzliwości wszystkich parafian.

 1. W Środę przypada odpust Porcjunkuli. Nawiedzając kościół parafialny, odmawiając Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, oraz spełniając zwykłe warunki można zyskać odpust zupełny.

Po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

 1. W I Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie modlitwa w intencji powołań i powołanych. Od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 2. W I Piątek Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W I Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi, na zakończenie adoracji modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi.
 4. W Niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. O g. 10.00 Msza Św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa. Kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; artykuły zapowiadające Swiatowe Dni Młodzieży, które rozpoczynają się w Portugalii; o fenomenie pielgrzymowania; o nowych odkryciach archeologów w Ziemii Świętej; w wakacyjnym cyklu – najdłuższy budynek Europy oraz wiele ciekawych artykułów
 6. Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach organizuje Pieszą wycieczkę na Czupel, szczyt Beskidu Małego, trasa około 8,5 km - Przełęcz Przegibek - Magurka Wilkowicka – Czupel - Międzybrodzie Bialskie. Opłata 60,00 zł. od osoby. Cena zawiera transport i koszt przewodnika. Wyjazd 6 sierpnia o godz. 7:00 sprzed OkiSu, powrót około godz. 18:00. Zapisy do 2 sierpnia 2023 r. osobiście w biurze lub przez formularz internetowy. Szczegóły na facebooku.
 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Szczerbicach, organizuje 20 Sierpnia wyjazd na Pielgrzymkę Pań i Panien do Piekar. Wyjazd g.6.30 sprzed Szczerbickiego kościoła, Zapisy u Przewodniczącej Koła, pani Janiny Strzelec.

Najświętsze Serce Jezusa zmiłuj się nad nami…


Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela zwykła 2023 07 23.

 1. Dzisiejszą Niedzielę obchodzimy jako Dzień Dziadków i Osób Starszych. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Seniorów. Po Mszy wieczornej w Ich intencji modlitwa różańcowa.

Kolekta na Kalwarię piekarską. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 5. W Czwartek i Piątek z wakacyjną posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zapisy w Zakrystii lub bezpośrednio u Pana Bolesława.
 6. W Piątek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.
 7. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św. oraz Rocznych Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.
 8. Z okazji przypadającego we Wtorek wspomnienia Św. Krzysztofa w Sobotę po Mszy wieczornej i w Niedzielę po Mszach Św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców.

Kolekta na potrzeby parafii.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Św. Charbelu i Jego duchowej, polskiej rodzinie; o zmianie kolegium kardynalskiego; jak chronić dzieci przed krzywdą? A w wakacyjnym cyklu zaproszenie na Żuławy. Oraz wiele ciekawych artykułów.
 2. Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach organizuje Pieszą wycieczkę na Czupel, szczyt Beskidu Małego, trasa około 8,5 km - Przełęcz Przegibek - Magurka Wilkowicka – Czupel - Międzybrodzie Bialskie. Opłata 60,00 zł. od osoby. Cena zawiera transport i koszt przewodnika. Wyjazd 6 sierpnia o godz. 7:00 sprzed OkiSu, powrót około godz. 18:00. Zapisy do 2 sierpnia 2023 r. osobiście w biurze lub przez formularz internetowy. Szczegóły na facebooku.

Opatrzności Boża czuwaj nad nami…

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.