Jezu Ufam Tobie!

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie X Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela zwykła 2023 06 11.

 1. Jak co miesiąc na koniec Mszy Adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W Liturgii wspominamy dziś św. Barnabę Apostoła. Narzeczonych uczestniczących w Dniu Skupienia zapraszamy na Mszę o g. 11.00 i Spotkanie po Jej zakończeniu.

O g. 15.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Procesja Oktawy Bożego Ciała.

Kolekta na  Wydział Teologiczny U Śl. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek o g. 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne i Procesja Oktawy Bożego Ciała.
 2. We Wtorek Dzień Fatimski. O g. 19.15 Modlitwa Różańcowa z Nabożeństwem Eucharystycznym. O g. 20.00 Msza Św. i Procesja ze świecami.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 16.30 Nabożeństwo Eucharystyczne i Procesja Oktawy Bożego Ciała.
 4. W Środę i Czwartek odwiedzimy z posługą Sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zapisy u Pana Bolesława lub w Zakrystii.
 5. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi, o g. 16.30 Nabożeństwo Eucharystyczne i Procesja Oktawy Bożego Ciała.
 6. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O g. 16.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O g. 17.00 Msza Św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu jak w każdy 3 Piątek, oraz Koronka w Ich intencji.
 7. W Sobotę Święto Niepokalanego Serca Maryi. o g. 11.00 w katowickiej katedrze Ingres ks. Abpa Adriana Galbasa.  O 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej w kościele okazja do Spotkania z ks. Zenonem Boneckim, posługujących razem z księdzem Markiem w Zambii.
 8. W Niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Zenon Bonecki nasz Misjonarz z Zambii, a po Mszach poprosi o wsparcie finansowe działalności, którą prowadzą w dalekiej Afryce z naszym byłym Proboszczem.

Kolekta inwestycyjna na kolejną ratę za prace budowlane w Domu Parafialnym.

Po Mszy wieczornej jak co roku chcemy Spotkać się w plenerze, zapraszamy na tradycyjną grochówkę, wuszty i kołocz.

 1. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy przygotowali, upiększyli, ubogacili, przeżyli, rozśpiewali i rozmodlili naszą Odpustową Uroczystość ku czci Opatrzności Bożej.

Dziękujemy za trud budowy Ołtarzy Bożego Ciała; Pani Sołtys Gabrysi z KGW i Społecznością Pieców, Panu Adamowi z Rodziną i Sąsiadami, Panu Szymonowi i Strażakom naszego OSP oraz Panu Wojtkowi z Rodziną i Sąsiadami. Przyozdabiającym kwiatami i dekoracjami, dekorującym trasę przejścia procesji Bożego Ciała, oraz okien domów w pozostałej części Parafii. Dzieciom w strojach komunijnych oraz małym Dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Ich Rodzicom i Opiekunom, Dzieciom Maryi. Pani Sylwii i Pani Marii. Panom do baldachimu. Lektorom, kantorom, Szczególnie niezmordowanemu Panu Marianowi. Kołom Gospodyń, Siostrom. Służbie Liturgicznej, Kościelnej, Transportowej i tymczasowej Zakrystii. Panom Piotrowi i Markowi. Pocztom Sztandarowym. Fotoreporterom. Panu Tadeuszowi, ofiarodawcom kwiatów. Specjalne podziękowania dla Pana Dominika. Wszystkim bez wyjątku Uczestnikom Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała.

Serdeczne podziękowania Panu Szymonowi, panu Wojtkowi, panu Sebastianowi, panu Adamowi i panu Bolesławowi za zorganizowanie i obsługę Spotkania księży Dekanatu Pszów.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o świętych związanych z Chrystusem Eucharystycznym; o agonii świata chrześcijańskiego; czym jest powszedni chleb dzisiaj?; jak zadbać o pamięć? I wiele ciekawych artykułów.

Uczyń serca nasze według Serca Swego!


Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Odpustowa ku czci Opatrzności Bożej.

Ogłoszenia Uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ – Odpust ku czci OPATRZNOŚCI BOŻEJ– 2023 06 04.

 1. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przeżywamy w naszej Rodzinie Parafialnej Odpust ku czci Opatrzności Bożej.

Witamy pośród nas księdza dra Wojciecha Kamczyka, który dziś głosi kazania i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej.

O g. 9.00 Msza w intencji Małżonków Jubilatów.

O g. 15.00 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe.

Dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

Kolekta na potrzeby parafii.

 1. W Poniedziałek o g. 17.00 na probostwie rozpoczną się Nauki przedmałżeńskie dla zgłoszonych par Narzeczonych.

O g. 17.00 na cmentarzu Msza św. za zmarłych Parafian.

 1. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.
 2. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 3. W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O g. 9.00 zgromadzimy się przy I Ołtarzu, który będzie ustawiony przy szkole na Piecach. Po Modlitwie wyruszymy do II Ołtarza, który znajdował się będzie przy posesji państwa Rogoza. Po modlitwie wyruszymy do III Ołtarza przy Remizie OSP, stamtąd do IV Ołtarza przy domu państwa Bugdol i Marchewka. Procesję zakończymy w kościele. Po błogosławieństwie Msza Św.

Dziękujemy za podjęcie się odpowiedzialności Pani Sołtys Gabrysi i KGW Piece, Panu Adamowi z Rodziną, Panu Szymonowi i Strażakom naszego OSP oraz Panu Wojtkowi z Rodziną i prosimy Sąsiadów oraz wszystkich chętnych do włączenie się w pomoc w budowie i ozdabianiu Ołtarzy, o przyozdobienie trasy przejścia procesji Ul. Rydułtowską, rondem przez Ul. Rybnicką i Wiejską do kościoła, oraz okien domów w całej Parafii. Do sypania kwiatków zapraszamy Dzieci w strojach komunijnych oraz małe Dzieci. Do Niesienia baldachimu prosimy Tatusiów Dzieci Komunijnych – chętnych proszę o zapisanie się dziś w Zakrystii. Do wspólnej modlitwy i świadectwa wiary zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci.

 1. W Piątek o g. 17.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Procesja Oktawy Bożego Ciała.
 2. W Sobotę od g. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi, o g. 16.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Procesja Oktawy Bożego Ciała.
 3. W Niedzielę o g. 7.00 Msza w intencji Solenizantów miesiąca Czerwca.

Narzeczonych uczestniczących w Dniu Skupienia zapraszamy na Mszę św. o g.11.00. oraz spotkanie w kościele po Jej zakończeniu.

O g. 15.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Procesja Oktawy Bożego Ciała.

Kolekta na  Wydział Teologiczny U Śl.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Sukcesy, porażki, zmiany w Kościele. Abp Skworc w rozmowie z „Gościem” podsumowuje swoją posługę; rozmowę z abpem Georgiem Ganswainem, sekretarzem papieża Benedykta XVI; artykuł o słabej wiedzy historycznej i konsekwencjami tego faktu; Przed jakimi wyzwaniami stoją seminaria duchowne?; w Małym Gościu; uwaga oszust! – o cyberprzemocy; Pomerania – kraina z wyspami; teqbal – kolano, główka, stół i wiele ciekawych tematów.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Nabożeństw Majowych w naszym kosciele i w kapliczce na Piecach, zwłaszcza Dzieciom Komunijnym. Również serdeczne podziękowania panom Bogusławowi i Mateuszowi za wywóz bio odpadów.

 

Opatrzności Boża Czuwaj nad nami!


Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 2023 05 28.

 1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego łączymy się duchowo Piekarskim wzgórzem gdzie Mężczyźni i Młodzieńcy gromadzą się na Pielgrzymce u stóp Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

O g. 15.30 w naszym kościele Nabożeństwo Majowe.

Kolekta na bieżące rachunki i honoraria. Bóg Zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.  

 1. W Poniedziałek, w 2 dniu „Zielonych Świąt” w Święto NMP Matki Kościoła, po Mszy porannej Nabożeństwo Majowe. Rozpoczynamy okres zwykły w liturgii.
 2. We Wtorek o g. 16.30 Nabożeństwo Majowe.
 3. W Środę w Święto Nawiedzenia NMP po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe.
 4. W I Czwartek w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana po Mszy porannej Modlitwy o powołania i za powołanych oraz w intencji Dzieci w dniu Ich Święta; od 13.00 w kosciele Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwem Eucharystycznym o g. 17.00. okazja do Spowiedzi od g. 15.45 do 16,45.
 5. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświetszego Serca Pana Jezusa.
 6. W I Sobotę o 6.00 Różaniec wynagradzający, po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

O g. 10.00 Msza Dziękczynna w 50 rocznicy Gminy Gaszowice w intencji Włodarzy i Mieszkańców.

Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

 1. W Niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przeżywać będziemy Odpust ku czci Opatrzności Bożej. Kazania wygłosi i Sumie przewodniczył będzie ks dr Wojciech Kamczyk.

O g. 9.00 Msza w intencji Małżonków Jubilatów.

O g. 15.00 Nieszpory Odpustowe.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Duchu Świetym – adwokacie, obrońcy i pocieszycielu; o ustanowieniu dziś Sanktuarium na Bachledówce; o znaczeniu sformułowań Koronki do Bożego Miłosierdzia; w Małym Gościu; z Chropaczowa do Watykanu – kim zostają ministranci?!; Niemożliwe nie istnieje; czy trzeba się spowiadać co miesiąc? i wiele ciekawych tematów.
 2. Serdeczne Bóg zapłać Panu Rafałowi za „inżynierię dźwięku” na Bierzmowaniu i Komunii, Bóg Zapłać za piękną Pielgrzymkę do Leśniowa wszystkim Uczestnikom i Organizatorom, Bóg zapłać za wsparcie dzieci na misjach kwotą 1840 pln podzielona na Papieskie Dzieła Misyjne oraz misje ks Marka i ks. Zenka, także za słodycze dla Domu Dziecka, Bóg zapłać Pani Małgosi i opiekunom kapliczki Jana Nepomucena oraz Uczestnikom Uroczystości Odpustowej.

Duchu Święty przyjdź!


Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

     Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie – 2023 05 21.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O g. 11.00 Msza dziękczynna w I rocznicę Komunii Świętej. O g. 15.30 Nabożeństwo Majowe z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.  Kolekta inwestycyjna na zapłate za instalacje i osprzęt  Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne. W Katowickiej katedrze początek Metropolitalnego Święta Rodziny i Błogosławieństwo Małżonków Jubilatów.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej Nabożeństwo Majowe z Nowenną.

W tym dniu dzieci komunijne na zakończenie Białego Tygodnia Pielgrzymują do Matki Bożej Królowej Rodzin w Leśniowie. o g. 8.30 wyjazd autobusu z przystanku. o g. 11.00 rozpoczniemy Pielgrzymkę Mszą Św.

 1. We Wtorek o g. 16.30 Nabożeństwo Majowe z Nowenną.
 2. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe z Nowenną .

Pielgrzymka KGW do Częstochowy nie odbędzie się ze względu na zbyt małą liczbę chętnych.

 1. W Czwartek o 9.00 do kapliczki św. Jana Nepomucena zapraszamy na Mszę św. z okazji Odpustu ku czci św Patrona. O g. 13.00 w kosciele Adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 15.30 okazja do spowiedzi, o g. 16.30 Nabożeństwo Majowe z Nowenną.  
 2. W Piątek o g. 16.30 Nabożeństwo majowez Nowennąo g. 17.00 Msza Św. w intencji wszystkich Mam. Po Mszy Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Chrztem Dzieci.
 3. W Sobotę o 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowez NowennąMsza wieczorna w Intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św., Rocznych Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.
 4. W Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mężczyźni i Młodzieńcy zgromadzą się na Piekarskim wzgórzu w Pielgrzymce u stóp Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

O g. 15.30 w naszym kościele Nabożeństwo Majowe.

Kolekta na bieżące rachunki i honoraria.  

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Wniebowstąpieniu Pańskim; o obecności Chrystusa we współczesnym Kościele; o Kościele Artystów i Artystach Kościoła; o zapobieganiu nowotworom; w Małym Gościu; o pierwszych Sobotach i prośbie z Nieba; o cudzie Jana Pawła; o Aleksandrze Fredro i wiele ciekawych tematów.
 2. Serdeczne Bóg zapłać Pani Marii i Pani Sylwii, Rodzicom, Opiekunom, Babciom i Dziadkom, Scholi, Służbie Liturgicznej i Kościelnej, panu Tadeuszowi, przybyłym Gościom, naszym Kwiaciarkom i „Gospodarzom” oraz wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeżyć Piękną Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii, oraz „Białego Tygodnia” 46 Dzieci. Serdeczne Bóg Zapłać za podaowanie do naszego kościoła nowej Kustodii i Ornatu, za podzielenie się słodyczami oraz wsparcie finansowe Dzieci „misyjnych”.
 3. W maju rozpoczęły się fatimskie obchody w Turzy Śląskiej. W każdą niedzielę po 13. dniu miesiąca (od maja do października) Sanktuarium zaprasza pielgrzymki oraz pojedyncze osoby. Przez cały rok odbywają się dni chorych (13 lub 12 dzień miesiąca – jeśli 13-tego wypada w niedzielę), a także noce pokuty i wynagrodzenia(29/30 dzień miesiąca). W tym rokuwprowadzono specjalne błogosławieństwa maj – błogosławieństwo narzeczonych i przygotowujących się do małżeństwa, czerwiec – błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa, lipiec – błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, sierpień – błogosławieństwo osób samotnych, wrzesień – błogosławieństwo małżeństw i rodzin chrześcijańskich, październik – błogosławieństwo studentów oraz osób poszukujących Boga i prawdy.
 4. Zapraszamy do udziału w rodzinnym koncercie ewangelizacyjnym„Bądź jak Jezus', w Mysłowicach-Park Słupna 8 czerwca. Szczegóły na afiszu.
 5. XXVII Spotkanie Młodych na Polach Lednickichodbędzie się w sobotę 3 czerwca. Zaplanowano wyjazd młodzieży z naszej archidiecezji. Zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/Gndt2JQk9Z.
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wakacyjno-urlopowym„Niezłomny z żoną – razem w drodze...', dedykowanym małżeństwom, które pragną na nowo zobaczyć piękno swojego powołania oraz umacniać wzajemną miłość, w dn. 28 lipca–3 sierpnia w domu rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zapisy i informacja na stronie: https://www.niezlomny24.pl/niezlomny-z-zona-wierni/.
 7. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, zaprasza na szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym, 30 maja br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek o godz. 10.00. Zgłoszenia za pomocą formularza: http://bitly.pl/MGuf8do 26 maja br. Kurs jest nieodpłatny.

Prowadź nas ku Niebu Panie!


Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna

     Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna –2023 05 14.

 1. W dniu liturgicznego wspomnienia Św. Macieja Apostoła, szczególną Modlitwą otaczamy Grupę 46 Dzieci, które poraz pierwszy przystąpią do Ołtarza Pańskiego, oraz Ich Rodziny. Od dziś Dzieci wraz z Rodzicami przeżywać będą swój „Biały Tydzień’, dlatego od Wtorku na Mszach wieczornych, prosimy nie zajmować ławek przygotowanych dla Tych dzieci.

O g. 15.00 Nabożeństwo Majowe wraz z Dziećmi i Ich Gośćmi.

Kolekta na odnowienie Katedry i Kurii.

 1. W Poniedziałek, Wtorek i Środę przypadają Dni krzyżowe – modlitwy o urodzaje.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, po którym udamy się z modlitwą do krzyża przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej i Kolejowej.
 3. We Wtorek o g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. Po Mszy św. udamy się z modlitwą do krzyża przy rondzie.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. Po Mszy wieczornej z modlitwą udajemy się pod krzyż misyjny. Po zakończeniu zainteresowanych budową Ołtarzy i Radę Parafialną zapraszam na Spotkanie do kościoła.
 5. W Czwartek o 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 15.30 okazja do spowiedzi,

o g. 16.30 Nabożeństwo Majowe.

 1. W Piątek o g. 6.30 Msza i Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych zalecanych. O g. 16.30 Nabożeństwo majowe. Modlitwą otaczmy księdza Arcybiskupa Wiktora w dniu Urodzin.
 2. W Sobotę o 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe.
 3. W Niedzielę o g. 11.00 Msza w I rocznicę Komunii. O g. 15.30 Nabożeństwo Majowe. Kolrekta inwestycyjna.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o pokucie, która decyduje o losach świata; o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków; o tym ,że Kościół marzeń już istnieje i wiele ciekawych tematów.
 5. Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom, którzy w Czwartek przybyli i pięknie wysprzątali nasz kościół na Uroczystość Komunijną oraz Paniom, które mozolnie przygotowały „zielone ozdoby” do i na zewnątrz kościoła.
 6. Dnia 3 czerwca Siostry Urszulanki świętować będą jubileusz 100 lecia obecności i służby w Rybniku. W Programie o g. 10.45 przywitanie przy pomniku św. Jana Pawła II, o g. 11.00 Eucharystia w Bazylice św. Antoniego, nastepnie przemarsz i piknik na terenie Szkoły. Absolwentów i wychowanków oraz wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 7. Parafia w kokoszycach wraz z Biurem Orbi organizuje w dniach 7 – 13 Sierpnia Pielgrzymkę do Ziemii Świętej. Są wolne miejsca. Szczegóły na afiszu w przedsionku.
 8. Diecezjalne świętowanie jubileuszy małżeńskichodbędzie się w katedrze katowickiej w niedzielę 21 maja o godz. 14.00.
 9. Parafia Świętego Jerzego w Rydułtowach będzie organizowała w najbliższym czasie kurs kierowania ruchem przy prowadzeniu kolumn pieszych. Chętnych – zainteresowanych prosimy o pozostawienie danych - imię i nazwisko oraz numer telefonu w zakrystii.'

Ucz nas wzajemnej miłości Panie!


Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna.

     Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna –2023 05 07   .

 1. O g. 15.30 zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych do kościoła na Nabożeństwo Majowe. Kolekta na bieżące rachunki i honoraria. Bóg Zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

Modlitwą obejmujemy dziś diakonów rozpoczynających rekolekcje przed święceniami.

 1. W Poniedziałek w Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Patrona Polski - po Mszy porannej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.
 2. We Wtorek o g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. Po zakończeniu katechezy próba przed „wczesną komunią”.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. Po Mszy wieczornej próba przed „I Komunią”.
 4. W Czwartek o 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 15.30 okazja do spowiedzi,

o g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. Po Mszy wieczornej zgodnie z tradycją do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziców Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Komunii Św.

 1. W Piątek o g. 16.30 Nabożeństwo majowe. Po Mszy wieczornej Spowiedź Dzieci „wczesnokomunijnych” wraz z Rodzicami.
 2. W Czwartek i Piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian, Zapisy u Pana Bolesława lub w zakrystii.
 3. W „Sobotę Fatimską” o g. 10.30 Spowiedź Dzieci „pierwszokomunijnych” wraz z Rodzicami.

O g. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. Po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa i procesja ze świecami.

W katedrze Chrystusa Króla ks Arcybiskup udzieli święceń kapłańskich 8 diakonom – polecamy Ich modlitwie nas wszystkich.

 1. W Niedzielę wspominać będziemy Św. Macieja Apostoła. W tym dniu 2 grupy Dzieci poraz pierwszy przystąpią do Ołtarza Pańskiego. Polecamy Ich modlitwie wszystkich parafian.

O g. 15.00 Nabożeństwo Majowe wraz z Dziećmi i Ich Gośćmi. Kolekta na odnowienie Katedry i Kurii.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; jak zorganizować dziś Pierwszą Komunię by komercja nie przesłoniła spotkania z żywym Bogiem?; kardynała Eijka słowo o zatraceniu wiary i słabej teologii; o filmowych dziełach w cieniu Holocaustu i wiele ciekawych tematów.
 2. Modlitwie wszystkich parafian polecamy nasszych ósmoklasistów, którzy w Piątek przyjęli z rąk księdza Arcybiskupa Wiktora Sakrament Bierzmowania. Serdeczne podziękowania dla Pani Sylwii za zatroskanie i przygotowanie kandydatów i Uroczystości, Świadkom Bierzmowania, całym Rodzinom „Bierzmowańców”, debiutującej pięknie nowej Scholi, Służbie Liturgicznej i kościelnej, panu Tadeuszowi i wszystkim, którzy ubogacili i przygotowali nasze Święto „Wieczernika”.
 3. Trasa Bożego Ciała w tym roku; rozpoczniemy przy Szkole na Piecach i Ul. Rydułtowską i rondem do kościoła. Zainteresowanych budową Ołtarzy i Radę Parafialną zapraszam na Spotkanie 17 V po Mszy wieczornej do kościoła.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w 99. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Góręw dn. 20-21 maja(sobota – niedziela). W programie: Apel Jasnogórski, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, czuwanie nocne, poranna konferencja, Eucharystia posłania w niedzielę o godz. 11.00. Wcześniej, 19-20 maja, będą odbywały się ogólnopolskie rekolekcje dla Służby Zdrowia. Szczegółowe informacje o pielgrzymce i rekolekcjach: https://kdsz.pl/
 2. Panteon Górnośląski w Katowicach zaprasza 13 maja na obchody Nocy Muzeów. W tym szczególnym dniu zaplanowano: Warsztaty komiksowe dla młodzieży(Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 784 906 432 (od godz. 17. 00); Oglądanie nocnej panoramy Katowicz tarasów widokowych 
 3. W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II oraz 40. rocznicą jego spotkania z ponadmilionową rzeszą wiernych na katowickim Muchowcu, Wydział Katechetyczny oraz stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego . Tysiąclecia' organizują XI edycję gry miejskiej: „Św. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem'. w sobotę 20 majaw godz. 10–16 na terenie Katowickiego Parku Leśnego. Regulamin, spis lektur oraz konieczne formularze znajdują się na stronie https://www.wk.archidiecezjakatowicka.pl/. Zgłoszenia do 14 maja. 
 4. II rata podatku rolnego i od nieruchomości przyjmowana będzie w kawiarni OKiS 11, 12 i 15 V br. w  g. 8.00 do 12.00 i od 14. do 16.00.

Panie pokaż nam Ojca!


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Dobrego Pasterza.

     Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Dobrego Pasterza –2023 04 30.

 1. W Niedzielę Dobrego Pasterza włączymy się w światową modlitwę o powołania. O g. 15.15 Różaniec w intencji powołań. Kolekta na W.Śl.S.D. Bóg Zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.
 2. W Poniedziałek wspominamy Św. Józefa Robotnika. W tym dniu rozpoczynamy Maryjny Miesiąc Maj i Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy o g. 16.30 Dzieci, Młodzież i Dorosłych do wspólnej modlitwy w intencji pracujących, emerytów i rencistów oraz poszukujących pracy, a codziennie w kapliczce na Piecach o g. 15.00. Po Mszy wieczornej okazja do spowiedzi.
 3. We Wtorek po Mszy porannej Nabożeństwo Majowe. Po zakończeniu wyjątkowo w tym dniu Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Środę w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Msze Święte według porządku Niedzielnego. O g. 15.30 Nabożeństwo Majowe w intencji Ojczyzny. Kolekta na prace instalacyjne w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5. W I Czwartek Msza poranna w intencji tegorocznych maturzystów. Po zakończeniu Nabożeństwo w intencji powołań, powołanych i przygotowujących się do święceń. O g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 15.30 okazja do spowiedzi, o g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. O g. 17.00 Bożej Opatrzności powierzać będziemy naszych Strażaków i Ich Rodziny. O g. 18.00 Próba generalna przed Mszą z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
 6. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo majowe połączone z modlitwą do Serca Pana Jezusa.

Podczas Mszy o g. 17.00 Grupa uczniów naszych szkół przyjmie z rąk ks. Arcybiskupa Wiktora Sakrament Bierzmowania.

 1. W I Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający, po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O g. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. 
 2. W Niedzielę o g. 15.30 Nabożeństwo Majowe. Kolekta na bieżące rachunki i honoraria. 
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; w roku jubileuszowym o „małej drodze” Św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności Jej kultu; jak zginęli Apostołowie i gdzie są ich groby?; jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji?; o największym Parku i wiele ciekawych tematów.
 4. Wspominając dzień 20 czerwca 1983 r. - spotkanie św. Jana Pawła II z osobami chorymi i inwalidami pracy, zapraszamy 12 maja na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Inwalidów Pracydo Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej.
 5. 13 maja o godz. 10.00 w katedrze ośmiu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie, polecamy ich modlitwie wszystkich parafian.  Przyjęcia do seminariumrozpoczną się 24 kwietnia.
 6. Wieczór dla maturzystóworganizowany przez Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo-Powołaniowe „Trzej Towarzysze' odbędzie się w piątek 28 maja w Chorzowie-Klimzowcu . Od godz. 19.30: konferencja, adoracja, spowiedź i Eucharystia. Istnieje możliwość noclegu ze śniadaniem
 7. Męski weekend z dzieckiem Niezłomny24, odbędzie się w dn. 12–15 maja i 2–4 czerwca w okoli- cach Kocierza. Informacje i zapisy na stronie: https://www.niezlomny24.pl/niezlomny-ojciec-2/.
 8. W dzisiejszą niedzielę Strażacy naszego OSP zapraszają po godzinie 18-tej na plac przy OKiSie na pokazowe ćwiczenia  ratownictwa drogowego i technicznego, oraz prezentację ponad trzydziestu pożarniczych wozów bojowych. Przy okazji będzie można zjeść pyszną grochówkę i swojskie ciasta. Wszystko w związku z prowadzoną zbiórką na leczenie chorego dziecka - Samuela z Rybnika. Szczegóły na profilu facebook OSP Gaszowice. W sobotę 6 maja strażacy organizują „Dzień Otwarty” w swojej remizie. W godzinach od 16tej do 18tej wszyscy chętni będą mogli zwiedzić remizę, przymierzyć mundur strażacki, oraz zapoznać się z całym sprzętem i charakterem służby strażaków ochotników.

Pan jest Pasterzem moim, niczego mi nie braknie!


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Słowa Bożego.

     Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Słowa Bożego – Dzień Dobra 2023 04 23.

 1. Jak co miesiąc będziemy na zakończenie Mszy św. Adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia przeżywamy w Archidiecezji Dzień Dobra oraz Niedzielę Słowa Bożego i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. O g. 15.30 Nabożeństwo Słowa.

W Biuletynie i w Przedsionku plakat - zaproszenie na obchody Dnia Dobra.

Kolekta charytatywna na Caritas Archidiecezjalne. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha głównego Patrona Polski. Po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności w intencji Ojczyzny, Parafii i naszych Rodzin.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej z modlitwą udamy się do krzyża misyjnego, prosząc o dobrą pogodę i urodzaje oraz błogosławieństwo w pracy.
 3. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Dzieci pierwszokomunijnych wraz z Rodzicami – gromadzimy się na placu przed kościołem.
 4. W Czwartek po katechezie Spotkanie dla Dzieci wczesno-komunijnych wraz z Rodzicami – gromadzimy się na placu przed kościołem..
 5. W Piątek o g 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od g. 16.00 okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.
 6. W Sobotę w Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, o g. 13.00 Jubileuszowa Uroczysta Msza Dziękczynna chóru Bel Canto.

O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św. oraz „Rocznych” Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Niedzielę Dobrego Pasterza włączymy się w światową modlitwę o powołania.

O g. 15.15 Różaniec w intencji powołań.

Kolekta na WŚlSD.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; świadectwa znanych osób o obecności Słowa Bożego i przeminiającej mocy w ich życiu; o sekretach kontemplacji; o 800 rocznicy regułu=y franciszkańskiej; o o Powstaniu w warszawskim getcie; w Małym Gościu; Afrykańskie mamy; dałem słowo – 20 lat był ministrantem, dziś jest dziennikarzem; jak zostać świętym? i wiele ciekawych tematów.

Prowadź nas Swoim Słowem!

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Bożego Miłosierdzia.

     Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego 2023 04 16.

 1. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O g. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Kolekta inwestycyjna na prace instalacyjne i budowlane. serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne. Serdeczne podziękowania naszej Młodzieży za liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Dzieci pierwszokomunijnych wraz z Rodzicami.
 5. W Czwartek o g 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Dzieci wczesno-komunijnych wraz z Rodzicami.
 6. W Piątek po Mszy wieczornej Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 7. W Sobotę O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 8. W Niedzielę Słowa Bożego rozpoczynamy Tydzień Biblijny. O g. 15.30 Nabożeństwo Słowa. Kolekta charytatywna na Caritas Archidiecezjalne.
 9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o trzech sposobach czynienia miłosierdzia wg Dzienniczka Siostry Faustyny; skąd bierze się niewiara?; jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi?; o małżeństwie nieważnie zawartym; w Małym Gościu; nasiona pachnących kwiatów Mamy; o polnych kwiatach w Polsce; świadectwa znanych Mam i wiele ciekawych tematów.
 10. W Przedsionku zaproszenie na Dzień Otwarty w Liceum na Skalnej w ramach którego warsztaty policyjne, krawieckie, wizażu, literackie, chemiczne oraz poczęstunek.
 11. Społeczność Liceum Urszulańskiego w Rybniku zaprasza ósmoklasistów na dzień otwarty szkoły w sobotę o godz. 10.00. 

Jezu Ufam Tobie!

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

     Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Wielkanocna 2023 04 09.

 1. W Niedzielę Wielkanocną kończymy Święte Triduum Paschalne. Msze Św. o g. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00; o g. 15.00 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną do Bożego Miłosierdzia.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. g. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. O g. 15.30 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl. I KUL.
 3. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa. O g. 15.00 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 15.00 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. W Czwartek o g 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o g. 15.00 Nowenną do Bożego Miłosierdzia i Błogosławieństwem Sakramentalnym. Następnie z okazji Jubileuszu 300. rocznicy przybycia Świętego Wizerunku Maryi z Jasnej Góry do Pszowa, pragniemy razem jako wspólnota KAPŁANÓW I WIERNYCH DEKANATU PSZÓW dziękować Bogu za otrzymane łaski przez trzy wieki i czuwanie Maryi nad nami, a zarazem zawierzyć Jej naszą przyszłość. Świętowanie połączone z Konwentem wielkanocnym w Bazylice Pszowskiej o godzina 17.00 – Uroczysta Msza św. i Akt Zawierzenia Matce Bożej.
 6. W Piątek obchodzimy Święto Chrztu Polski. O g. 15.00 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. W Sobotę O g. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 8. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o g. 15.00 Godzina Miłosierdzia. O g. 16.00 Msza św. w intencji Solenizantów kwietniowych. Kolekta inwestycyjna na prace instalacyjne i budowlane. W tym dniu w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących w liturgii, dlatego niezawodną do tej pory młodzież proszę o pomoc i zapisanie się na poszczególne Msze dziś lub jutro w Zakrystii.
 9. W Świątecznym Gościu Niedzielnym warto przeczytać; teksty o Zmartwychwstaniu Pańskim; wywiad o tym jak w dzisiejszym, kulturowo zmienionym świecie przeżywać fundamentalną prawdę naszej wiary?; o syndromie jerozolimskim i wiele ciekawych artykułów. W Zakrystii do czwartku do nabycia, pięknie ilustrowany Gość extra o relikwiach Męki Pańskiej. Cena 14 pln.
 10. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do świętowania świąt Wielkiej nocy Siostrom, Paniom i Panom. Wszystkim uczestnikom Liturgii Triduum Paschalnego, modlącym się, adorującym. Księdzu Jakubowi za głoszone Słowo, przewodniczenie liturgii, sprawowanie Eucharystii, za czas Spowiedzi. Szafarzom, Chórzystom, kantorom i lektorom. Słuzbie liturgicznej i kościelnej, panu Tadeuszowi. Naszemu OSP od Juniorów do Seniorów, ofiarodawcom maszketów i konkretów. Każdemu z osobna i wszytskim razem Bóg zapłać

Kochani Parafianie i Mili goście! Chcemy życzyć Wam – Niech Zmartwychwstanie Jezusa uwalnia nas od strachu, byśmy potrafili wznosić się ponad to co nas przytłacza w codzienności. Niechw czasach zamętu Jego obietnica zbawienia będzie skałą, która pozwala przetrwać życiowe burze.

Alleluja, Jezus Żyje!


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.