Piątek Droga krzyżowa Niedziela Gorzkie żale

godz. 20.30

w naszym kościele 24 osoby

zachowaj dystans

maseczki i dystans

wszyscy dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie

Ogłoszenia

pilne!

Do wtorku chcemy zbierać pieniądze i pomagać ośrodkom zdrowia m.in. przez zakup

maseczek z filtrem!!! jeżeli ktoś mógłby się włączyć proszę o wpłatę na konto parafialne

z dopiskiem ośrodki zdrowia, lub w kopercie z dopiskiem pomoc ośrodki zdrowia dostarczyć

na parafię. Ddziękuję. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. z darem modlitwy ks Adam

 

Zachęcam również do akcji Caritas Archidiecezji katowickiej, który zbiera ofiary

na zakup respiratorów i środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach

(Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie.
nr konta 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062. Tytuł: OFIARA - KORONAWIRUS


Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie – 29 Marca 2020r.

V Niedziela Wielkiego Postu.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 2 część Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym. Od dziś zasłonięte zostają krzyże, aż do uroczystego odsłonięcia podczas Liturgii Wielkiego Piątku.
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – w tym trudnym czasie kiedy nie możemy uczestniczyć we Mszy Św. i sprawili, że ani chwili Pan Jezus nie był sam w naszym kościele a łańcuch modlitwy objął potrzebujących jej.

W tym tygodniu znów podejmujemy ów łańcuch; wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę, która wystawiona jest na balaskach przy ołtarzu Matki Bożej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Poniedziałek i Wtorek od g. 7.30 do 18.00; od Środy do Soboty kiedy zmieniamy czas Mszy Św. na letni i wracamy do odprawiania o 6.30 i 18.00 - od g. 7.15 do Mszy wieczornej; okazja do Spowiedzi w wyjątkowych sytuacjach zgodnie z nowym zarządzeniem po indywidualnym umówieniu - w Zakrystii.

 1. Uruchomiliśmy transmisje z naszego kościoła. Czekamy na lepsze techniczne warunki przesyłu obiecane przez dostawcę Internetu. Wejść można przez linki na stronie parafialnej i facebookowej. Transmisja trwa całą dobę. Zapraszamy do modlitwy przez transmisję Mszy Św., Gorzkich żali z kazaniem Pasyjnym, Drogi krzyżowej, Koronki do Miłosierdzia Bożego, na codzienny Różaniec o 20.30. przy tej okazji serdeczne podziękowania dla Pana Wojtka i Pana Michała, za godziny poświęcone na dokonanie dzieła, oraz za posługę dla Mateusza.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez ofiary przekazywane na konto parafialne i stypendia mszalne.
 3. Przypominamy, że czasowo bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego' w wersji drukowanej można kupić jedynie w kioskach, salonikach prasowych, na stacjach benzynowych. Możliwa jest prenumerata pocztowa.'GOŚĆ' w formacie PDF w sklepie internetowym: gosc.pl.
 4. W Małym gościu; w niektórych parafiach jest ich ponad 200 – ministranci znad Odry; wielki powrót – o pingwinach Humboldta I wiele ciekawych artykułów, warto w tym czasie zgłębić ich treść.
 5. Na naszej stronie internetowej, przy wejściu do kościoła i na tablicach zewnętrznych komunikat Konferencji Episkopatu i zarządzenia księdza Arcybiskupa, z najnowszym włącznie oraz podaniem radiowych i telewizyjnych transmisji Mszy Św., Nabożeństw i Rekolekcji.
 6. Przy wyjściu z kościoła Paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł.
 7. Prosimy o zorientowanie się czy ktoś z sąsiadów nie potrzebuje pomocy oraz wsparcia i zgłaszanie takich faktów na parafię.
 8. Dziękujemy za wszystkie wyrazy życzliwości, kiedy trudno jest stać przy ołtarzu w pustym kościele; dzięki specjalnej zgodzie Siostry ratują sytuację, a świadomość, że po drugiej stronie kamery łączycie się z nami w modlitwie, daje siłę i nadzieję. Wspierajmy się nadal i trwajmy. Niech ta sytuacja połączy nas bardziej jako Rodzinę Bożych Dzieci z Ojcem w Niebie i miedzy sobą nawzajem. I choć Święta w bardzo zmienionej formie będą inne niż dotąd, nie zmienia się ich treść! Niech w dobrym przygotowaniu i przeżywaniu pomoże nam fragment z listu Św. Pawła do Rzymian rozdział 8; wersety 31 do 39.

                      Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?!


Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 Marca 2020r.

IV Niedziela Wielkiego Postu.

 

 1. Dzisiejsza niedziela zwana jest Laetare lub niedzielą róż i radości, w związku z obdarowywaniem się w tym dniu pierwszymi zakwitającymi kwiatami i złotą różą poświęcaną przez Papieża i ofiarowaną osobie zasłużonej dla Kościoła.
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia i sprawili, że ani chwili Pan Jezus nie był sam w naszym kościele a łańcuch modlitwy objął nasze rodziny, naszą parafię, naszą Ojczyznę, a zwłaszcza chorych, służby medyczne i naukowców szukających skutecznego leku na epidemię, która przestawiła nasze życie.

W tym tygodniu znów podejmujemy łańcuch modlitwy; wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę, która wystawiona jest na balaskach przy ołtarzu Matki Bożej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Poniedziałek i Wtorek od g. 7.30 do 18.00; od Środy do Soboty od g. 7.30 do Mszy wieczornej; okazja do Spowiedzi - W Poniedziałek i Wtorek od 8.00 do 9.00; od Środy do Soboty od g. 16.00 do 17.00.

 1. Próbujemy z małymi technicznymi problemami uruchomić transmisje z naszego kościoła. Powstał kanał na Youtub’ie – Parafia Opatrzności Bożej w Gaszowicach. Wejście także przez parafialny facebook’u oraz stronę parafialną. Chcemy transmitować Msze Św., Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym, Drogę krzyżowa, codzienny Różaniec o 20.30 i „Koronkę” o g. 15.00
 2. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 3. W Środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień modlitw za dzieci poczęte a nienarodzone. W związku z kwarantanną okazja do podjęcia adopcji duchowej zostaje przełożona w czasie. Można podjąć ją oczywiście w domu indywidualnie czy rodzinnie.
 4. W Sobotę Msza wieczorna z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św. i w intencji rocznych dzieci. Nauki przedchrzcielne indywidualne.
 5. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od dziś wstrzymany czasowo zostaje kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego'. Bieżące wydanie tygodnika w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w kioskach, salonikach prasowych, na stacjach benzynowych. Możliwa też prenumerata pocztowej. 'GOŚĆ' w formacie PDF w sklepie internetowym: gosc.pl.
 6. W Małym gościu; tańczyłam w Wielkim Poście; Jerozolima skradła mi serce… I wiele ciekawych artykułów, warto w tym czasie zgłębić ich treść.
 7. Młodzież zainteresowana wyjazdem na Święto Młodych w Niedzielę Palmową – jeśli się odbędzie – proszona o zgłoszenie się w zakrystii.
 8. Sołtys Gaszowic z przykrością informuje, iż nie odbędzie się Spotkanie Seniorów 31 Marca.
 9. Na naszej stronie internetowej, przy wejściu do kościoła i na tablicach zewnętrznych komunikat Konferencji Episkopatu i zarządzenia księdza Arcybiskupa, z podaniem radiowych i telewizyjnych transmisji Mszy Św., Nabożeństw i Rekolekcji.
 10. Przy wyjściu z kościoła Paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł. W związku z tym prośba trochę może żartobliwa – prosimy, aby pieniędzy nie wrzucać do skarbonek przez dziurkę od klucza, ale od góry.
 11. Prosimy również o zorientowanie się czy ktoś z sąsiadów nie potrzebuje pomocy oraz wsparcia i zgłaszanie takich faktów na parafię.
 12. Dziękujemy za kwiaty dla Maryi oraz na dzisiejszą Niedzielę Róż oraz za sprzątanie kościoła – wymycie ławek i podług.

 

Oświeceni Bożym słowem i umocnieni Ciałem Chrystusa, idziemy czynić owoce pokuty. Często zbliżajmy się do Bożego światła, byśmy odnowieni przez sakramenty odrodzenia mogli otrzymać błogosławieństwo Boga i oglądać chwałę Jego zwycięstwa.


Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 Marca 2020r.

III Niedziela Wielkiego Postu.

 

 1. W związku z zaistniałą sytuacją na zakończenie Mszy Św. dopołudniowych odśpiewamy Suplikacje, od zakończenia Mszy z g.11.00 do Mszy wieczornej wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu; nie będzie dziś o g. 15.15 Nabożeństwa Gorzkich żali z kazaniem Pasyjnym.
 2. W Poniedziałek i Wtorek od g. 7.30 do 9.00; od Środy do Soboty od g. 16.00 do 17.00 -okazja do Spowiedzi.
 3. Adoracja Najświetszego Sakramentu codziennie od Mszy porannej - w Poniedziałek i Wtorek do 18.00; od Środy do Soboty do Mszy wieczornej.
 4. W Środę nie odbędzie się spotkanie Legionu Maryi. Uczestniczki prosimy o odmówienie modlitw w domu w stałej porze spotkania.
 5. W Piątek nie będzie Nabożeństwa Drogi krzyżowej. Msza wieczorna do Miłosierdzia Bożego za zmarłych zalecanych.
 6. Do odwołania zawieszone są zbiórki Ministrantów, spotkania Dzieci Maryi i spotkania w Grupach dla Bierzmowańców.
 7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii w „kolekcie Specjalnej”. Za tydzień kolekta na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.
 8. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Czy można przyjmować komunię na rękę? Kolejną odsłonę wielkopostnego cyklu z Prymasem Wyszyńskim oraz co decyduje o tym, czy Polacy mają dzieci; w Małym gościu; posłuchaj sumienia – rachunek sumienia na Wielki Post i nie tylko, kiedy spowiedź dobrze działa? I wiele ciekawych artykułów.
 9. Osoby zainteresowane wyjazdem na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, która mamy nadzieję odbędzie się w niedzielę 7 czerwca br. o godz. 12na Placu Piłsudskiego w Warszawie, proszone o zgłoszenie się do kancelarii do 20 marca.
 10. Młodzież zainteresowana wyjazdem na Święto Młodych w Niedzielę Palmową – jeśli się odbędzie – proszona o zgłoszenie w zakrystii.
 11. Sołtys Gaszowic z przykrością informuje, iż nie odbędzie się Spotkanie Seniorów 31 Marca.
 12. Osoba lub osoby, które pomogą stworzyć internetową transmisję z naszego kościoła proszone o kontakt. Jeżeli to będzie możliwe od przyszłej Niedzieli w Mszy Św. Gorzkie żalach, Drodze krzyżowej i Adoracji Najświętszego Sakramentu z naszego kościoła moglibyśmy uczestniczyć w naszych domach.
 13. Na naszej stronie internetowej, przy wejściu do kościoła i na tablicach zewnętrznych komunikat Konferencji Episkopatu i zarządzenia księdza Arcybiskupa, z podaniem radiowych i telewizyjnych transmisji Mszy Św., Nabożeństw i Rekolekcji.
 14. Codziennie o 20.30 w naszym kościele i w kościołach w naszej Ojczyźnie modlitwa Różańcowa, zapraszamy do łączności  modlitewnej z rodzinami w domach.

 

Niech Bóg w Swej Opatrzności Swym Błogosławieństwem umacnia i chroni nasze zdrowie duchowe i cielesne.


Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie – 08 Marca 2020r.

II Niedziela Wielkiego Postu.

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Witamy pośród nas ks. Dra Wojciecha Surmiaka, który poprowadzi nas drogami przemiany.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętych Nauka Ogólna.

- o g. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem Pasyjnym

- o g. 18.00 Nauka Stanowa dla Mężczyzn.

- W Poniedziałek podczas Mszy o g. 7.00 i 17.00 Nauka Ogólna;

- od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi;

- o g. 18.00 Nauka Stanowa dla tegorocznych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży uczącej się i pracującej.

    We Wtorek podczas Mszy o g. 7.00 i 17.00 Nauka Ogólna;

- o g.16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi;

- o g. 18.00 Nauka Stanowa dla Kobiet.

    W Środę  podczas Mszy o g. 7.00 i 17.00 Nauka Ogólna na zakończenie rekolekcji;

- po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

- o g. 9.00 Msza Św. w intencji chorych i starszych parafian z Nauką Stanową i okazją do przyjęcia Sakramentu chorych;

- o g.16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

 1. W Czwartek O g. 16.30 Spowiedź dla uczniów klasy V i VI; o g. 17.00 Msza szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Po Mszy Droga Krzyżowa dla dzieci.
 2. W Piątek o g. 16.15 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w Zakrystii
 3. W Sobotę od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 4. W Niedzielę o g. 15.oo koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Chóru Bel Canto, następnie Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.
 5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii, przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad gentes. Za tydzień „kolekta Specjalna”.
 6. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; „nigdy nie pomyślałabym, że Bóg mnie wybierze do takiej próby i że coś podobnego mnie spotka” – wywiad z uwolnioną po 10 latach Asją Bibi; o sile matczynej modlitwy; o  niezwykłym muzeum, w którym można „dotknąć” Jana Pawła II, a w Małym Gościu – o książkach dla widzących i niewidomych, o grzechu pierworodnym oraz o 22 pucharach i 67 medalach 12 letniej Oli łyżwiarce i akrobatce, i jeszcze wiele ciekawych artykułów i rozrywki.
 7. Osoby zainteresowane wyjazdem na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca br. o godz. 12na Placu Piłsudskiego w Warszawie, proszone o zgłoszenie się do kancelarii do 20 marca.
 8. Sołtys Gaszowic informuje, iż 1 rata podatku rolnego i od nieruchomości będzie przyjmowana kawiarni OKiSu 12, 13 i 16 Marca od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00.

 

Niech Duch Święty na ten szczególny Czas Wielkiego Postu i Rekolekcyjnych zamyśleń prowadzi ks. Wojciecha i nas wszystkich ku ubogaceniu i przemianie.


Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie – 01 Marca 2020r. I Niedziela Wielkiego Postu.

 1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Trzeźwości. Swoje postanowienia i umartwienia można wpisać do księgi trzeźwości na ołtarzu św. Barbary.Rozpoczynamy 40 godzinne Nabożeństwo, które będzie polegać na Adoracji Najświętszego Sakramentu – dziś w czasie między Mszami do południa i po południu do „Gorzkich żali” oraz w Poniedziałek i Wtorek po Mszy porannej do g. 18.00. Dziś po każdej Mszy do południa i na zakończenie Nabożeństwa - Modlitwa Ekspiacyjna za grzechy pijaństwa.  

O g. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosić będzie ks. Łukasz Zagórski – wikariusz parafii na „Orłowcu”.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zadumy.

 1. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie Spotkanie Legionu Maryi.

Od g. 16.00 do 16.30 Spowiedź dla Dzieci wczesno-komunijnych i uczniów klasy IV; o g. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci;

o g. 17.00 Msza szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Po Mszy św. Spotkanie dla Rodziców Dzieci Komunijnych.

 1. W Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo z modlitwa o nowe powołania.
 2. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wyjątkowo zapraszamy na Mszę Św. w Piątek rano, po Mszy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O g. 16.15 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w Zakrystii

 1. W Czwartek i Piątek o g. 8.30 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian, prosimy o zgłaszanie i potwierdzanie chętnych w zakrystii.
 2. W Sobotę o g. 6.30 modlitwa Różańcowa, po mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Od Mszy wieczornej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Drogami przemiany poprowadzi nas ks. Dr Wojciech Surmiak.

- Podczas Mszy Niedzielnych (7 i 8 Marca) Nauka Ogólna.

O g. 11.00 Msza Św. w intencji wszystkich „Niewiast”

O g. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem Pasyjnym

o g. 18.00 Nauka Stanowa dla Mężczyzn.

- W Poniedziałek (9 Marca) podczas Mszy o g. 7.00 i 17.00 Nauka Ogólna;

od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi;

o g. 18.00 Nauka Stanowa dla tegorocznych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży uczącej się i pracującej.

- We Wtorek (10 Marca) podczas Mszy o g. 7.00 i 17.00 Nauka Ogólna; o g.16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi;

o g. 18.00 Nauka Stanowa dla Kobiet.

- w Środę  podczas Mszy o g. 7.00 i 17.00 Nauka Ogólna na zakończenie rekolekcji; o g. 9.00 Msza Św. w intencji chorych i starszych parafian z Nauką Stanową

i okazją do przyjęcia Sakramentu chorych; o g.16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

 1. Okazja do Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.  w Sobotę od g. 16.00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu; podczas rekolekcji W Poniedziałek, Wtorek, Środę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
 2. Bóg zapłać za ofiary w tzw. jałmużnie postnej. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na budowę kościoła M.B. Częstochowskiej w Rybnikuoraz okazja zakupu książki o Biskupie Arkadiuszu Lisieckim jako cegiełki na budowę kościoła w cenie 25 zł. W Środę 11 Marca kolekta przeznaczona będzie jako podziękowanie za wygłoszone Rekolekcje.

Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad gentes.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o metodach pokonywania pokus, o rekolekcjach z kardynałem Wyszyńskim i magnes z myślami Kard. Wyszyńskiego na każdy dzień Wielkiego Postu. Małym Gościu – o Ojcu Pio i Eucharystii, o Św. Walentym, o ministrantach z Francji, oraz wiele ciekawych artykułów i rozrywki.
 2. Z przykrością informujemy iż Archidiecezjalna - Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z Epidemią zostaje odwołana.

Niech Święty Czas Wielkiego Postu będzie czasem wielkich Dzieł Boga i naszego kroczenia drogami przemiany.


Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23 Luty 2020r. VII Niedziela zwykła.

 1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu; za tydzień Niedziela Trzeźwości. Swoje postanowienia i umartwienia można wpisać do księgi trzeźwości na ołtarzu św. Barbary.

W Środę rozpoczynamy z całym Kościołem Okres Wielkiego Postu, czas pokuty, pojednania i nawrócenia, czego zewnętrznym symbolem jest posypanie głów popiołem podczas Mszy Św. o g. 7.00; 17.00 i 19.00. W tym dniu zobowiązani jesteśmy do postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pół godziny przed każdą Mszą okazja do Spowiedzi.

Po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie Spotkanie Legionu Maryi.

 1. W Czwartek o g 15.00 w klasztorze Sióstr, Spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 2. W Piątek dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

O g. 16.15 Nabożeństwo Drogi krzyżowej. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i rozważania. Zalecki za zmarłych można składać w Zakrystii.

 1. W Sobotę od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

O g. 17.00 Msza w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św. i Rocznych Dzieci oraz Ich Rodziców i Chrzestnych. Nauka „przedchrzcielna” w Piątek po Mszy wieczornej w kościele.

 1. W Niedzielę 1 Marca rozpoczynamy tzw. Nabożeństwo 40 godzinne.

Słowo Boże wygłosi i o wsparcie budowy kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej poprosi ks. Proboszcz Krzysztof Szymański. Po Mszach Św. okazja zakupu książki o Biskupie Arkadiuszu Lisieckim jako cegiełki na budowę kościoła w cenie 25 zł.

O g. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosić będzie ks. Łukasz Zagórski – wikariusz parafii na „Orłowcu”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zadumy.

 1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień tzw. jałmużna postna. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na budowę kościoła M.B. Częstochowskiej w Rybniku.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o sensie wielkopostnych umartwień;

o nowej Adhortacji Ojca Świętego; jak wytrzymać informacyjne tsunami?! W Małym Gościu – o Siostrze Dolores z Amerykańskiej Akademii Filmowej; o przyrządach optycznych; o Stasi – koleżance Stefka Wyszyńskiego, oraz wiele ciekawych artykułów i rozrywki.

 1. Archidiecezja katowicka zaprasza na Narodową Pielgrzymkę z okazji 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu w dniach 15–17.05.2020. Szczegóły na plakacie w przedsionku Kościoła.
 2. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w naszych Domach Diecezjalnych. Szczegóły na plakacie w przedsionku.

10.Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w 2 Niedzielę Wielkiego Postu. W tym roku drogami przemiany poprowadzi nas ks. Dr Wojciech Surmiak. Na Szkolnych Rekolekcjach od 30 marca do 1 kwietnia ks. Michał Wala.

11.Osoby Starsze i wszystkich parafian ostrzegamy przed telefonami „z                                    nieznanych numerów” - zazwyczaj pojawia się 1 lub 2 sygnały; naciągacze liczą na oddzwonienie; są to połączenia z różnych zakątków świata i rachunki mocno rosną. Niech Błogosławieństwo, które przyjmiemy umacnia nas na drodze miłości Boga i bliźniego.


Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 16 Luty 2020r.

VI Niedziela zwykła.

 1. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie Spotkanie Legionu Maryi. Zapraszamy.

O g. 16.30 spowiedź dla uczniów 7 klasy. Na Mszę szkolną zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.

 1. W Piątek o g. 17.00 Msza Św. za zmarłych, oraz Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii w kolekcie inwestycyjnej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; O najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II; opowieść siostry Bogny ze zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny o błogosławionym księdzu Michale Sopoćko; o seniorach, którzy są bogactwem KościołaW Małym Gościuminilupa „zobacz więcej”; Wielka Tajemnica wiary – czyli co dzieje się podczas każdej Mszy Św.; o ośrodku dla niewidomych, który powstał dzięki Róży Czackiej, - niewidomej „kandydatce na Ołtarzeoraz wiele ciekawych artykułów i rozrywki.
 4. Archidiecezja katowicka zaprasza na Narodową Pielgrzymkę z okazji 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu w dniach 15–17.05.2020. Szczegóły na plakacie w przedsionku Kościoła.

 

Niechaj święta liturgia, w której uczestniczyliśmy, pozwoli nam postępować drogą przykazań i drogą miłości. W czym niech nas umocni Boże błogosławieństwo.

 


Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela zwykła

  Ogłoszenia Duszpasterskie – 9 Luty 2020r.

V Niedziela zwykła.

 1. We Wtorek wspominamy Matkę Bożą z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorych. Podczas Mszy o g. 7.00 modlić się będziemy w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem parafian, których podczas rekolekcji parafialnych zaprosimy na Msze Św. z udzieleniem Sakramentu Chorych.
 2. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie Spotkanie Legionu Maryi. Zapraszamy.

O g. 16.30 spowiedź dla uczniów 5 i 6 klasy. Na Mszę szkolną zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.

O g. 18.00 na Probostwie Spotkanie Rady Duszpasterskiej.

 1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie, remont i działalność Domów Rekolekcyjnych naszej Archidiecezji. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Msze Święte gregoriańskie, które zamawiamy za naszych zmarłych, mają im pomóc w osiągnięciu nieba, jak zresztą każda za nich modlitwa. A gdyby zamiast trzydziestu odprawiono dwadzieścia dziewięć? I skąd w ogóle taka praktyka?, Ewangelia cierpienia, o mieście Wuhan – „kolebce” korona wirusa,

W Małym GościuCo znaczy być katolikiem? W cyklu ministranci Świata – prezentacja ministrantów z Kosowa i Twardziele z Bogucic oraz wiele ciekawych artykułów i rozrywki. 

5. Bóg Zapłać wszystkim. którzy przyczynili sie do sprzatania kościoła i dekoracji Świątecznych. 

6. Koło Gospodyń Wiejskich w Gaszowicach, zaprasza wszystkich na „Biesiadę śląską”, która odbędzie się 18 Lutego o g. 17.00 w Restauracji „Pod Trojokiem”. Koszt 45zł. od osoby zapisy u Pani Marii Faucz pod numerem telefonu 695135560.Tylko bliska relacja z Jezusem może nas uzdolnić do bycia solą ziemi i światłem świata a tym samym autentycznym świadkiem Jezusa i Jego Ewangelii. Niech wspiera nas w tym Boże błogosławieństwo.


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Ofiarowania Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2 Luty 2020r.

Święto Ofiarowania Pańskiego.

 1. Dzisiejsza Niedziela jest Świętem Ofiarowania Pańskiego w Kościele obchodzona jako Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji naszych Sióstr oraz wszystkich Sióstr i Braci, oraz o nowe powołania do Zgromadzeń zakonnych.

Na każdej Mszy Świętej poświęcenie świec.

O g. 14.30 w naszym kościele uczniowie Szkoły Podstawowej na zakończenie obchodów Tajemnicy Wcielenia Boga, zapraszają na przygotowane z tej okazji „Jasełka”. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 1. W Poniedziałek wspominamy Św. Błażeja, po mszy Św. błogosławieństwo za przyczyną Świętego Patrona.
 2. W Środę wspominamy Św. Agatę, na zakończenie Mszy błogosławieństwo chleba i wody.

Po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie Spotkanie Legionu Maryi. Zapraszamy.

O g. 16.15 spowiedź dla dzieci „wczesnokomunijnych” i 4 klasistów.

Poświęcenie świec dzieci komunijnych na zakończenie Mszy szkolnej, po zakończeniu spotkanie dla Rodziców.

 1. W I Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo z modlitwą o powołania.
 2. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

O g. 18.00 Msza w intencji Młodzieży. Po Mszy Spotkanie dla kandydatów do  Sakramentu Bierzmowania i Ich Rodziców.

 1. W Czwartek i Piątek odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian

od g. 8.30. prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

 1. Bóg zapłać za ofiary na Zakony kontemplacyjne. Za tydzień kolekta na utrzymanie, remont i działalność Domów Rekolekcyjnych.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o Chiarze Lubich założycielce ruchu Focolari; o debacie na temat praworządności w Polsce; prezentację kandydatów w wyborach prezydenckich. W Małym Gościu - Jak się bawią na Podhalu, zabawy u Wyszyńskich, historia gry w karty i wiele ciekawych artykułów i rozrywki.
 3. W Nzozie przy ul. Rydułtowskiej 1, 5 Lutego bezpłatne komputerowe badanie Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.  
 4. Koło Gospodyń Wiejskich w Gaszowicach, zaprasza wszystkich na „Biesiadę śląską”, która odbędzie się 20 Lutego o g. 17.00 w Restauracji „Pod Trojokiem”. Koszt 45zł. od osoby zapisy u Pani Marii Faucz pod numerem telefonu 695135560.  
 5. Spotkanie Rady Parafialnej w Środę 12 Lutego.   

 

Ofiarujmy nasze radości i troski, naszą codzienność i naszych bliskich Bożej Opatrzności.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.