Jezu Ufam Tobie!

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego.

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 07 I 2024.

 1. Wspominamy dziś Chrzest Pana Jezusa oraz nasz własny chrzest. W Modlitwie pamiętajmy o Rodzicach, Rodzicach Chrzestnych i Szafarzach tego Sakramentu, wdzięczni Bogu za dar Jego Dziecięctwa.

O g. 9.00 Msza w intencji małżonków w rocznice Małżeństwa.

Od g. 13.00* Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Wiejskiej 39 -1.  (* - możliwa przerwa na Mszę wieczorną)

Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.

Od g. 15.00 - Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Ul. Wiejskiej 45 -41 oraz Łąkowej od początku. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany kolejności lub dnia.

 1. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Od g. 15.00 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Wiejskiej 59 – 47. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany kolejności lub dnia.

 1. W Czwartek od g. 10.30 do 15.00 istnieje możliwość kolędy dodatkowej dla Rodzin, które nie mogą przyjąć w wyznaczonym czasie a chciałyby to uczynić – Zapisy w zakrystii.

Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Po Mszy wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej w kościele przy stajence, następnie na Probostwie. Rada Ekonomiczna swoje spotkanie odbędzie w Piątek 26 Stycznia.

 1. W Piątek od g 15.00 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Ul. Kolejowej 11 – 1 w Gaszowicach. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany kolejności lub dnia.
 2. W Sobotę od g. 10.30 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Kolejowej 34 – 2 w Gaszowicach. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany kolejności lub dnia.
 3. W Niedzielę od g. 13.00* Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Kolejowej w Łukowie od początku i 13 – 19 w Gaszowicach*. (* - możliwa przerwa na Mszę wieczorną)

Kolekta na potrzeby Archidiecezji.

 1. Mieszkańcom ulic Rybnickiej Rydułtowskiej i Podleśnej dziękujemy za życzliwe i hojne przyjęcie kolędników misyjnych. Zebrana kwota na wsparcie Dzieci z Kolumbii i Zambii przekroczyła oczekiwania i wyobraźnię, wyniosła 5600 pln. Serdeczne Bóg zapłać, pani Marii i pani Sylwii, panu Marianowi, Rodzicom, Dziadkom, Animatorom i Opiekunom, Mniejszym i Większym kolędnikom oraz nade wszystko raz jeszcze Rodzinom goszczącym „wędrowników”.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Bóg, który objawił siebie; o znaczeniu szkolnej katechezy i zapowiedzi ograniczenia liczby godzin; na co nie godzi się papież?; media a polityka i wiele ciekawych artykułów.
 3. Spektakl Pewnego razu w... Greccio, który upamiętnia 800 lecie pierwszej szopki odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 19:00 w Siemianowickim Parku Tradycji. Darmowe wejściówki: https://tiny.pl/c6b5s a szczegóły: https://www.radioem.pl/doc/8619597.Katowice-Zbliza-sie-premiera-spektaklu-Pewnego-razu-w-Greccio

Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz…


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny 31 XII 2023

 1. Dzisiejsze Święto Świętej Rodziny obchodzimy jako dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Podczas Mszy o g. 11.00 śpiewać będzie młodzieżowy Zespół Con gratioso. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo ekspiacyjne. O g. 23.15 w kościele modlitwa Różańcowa na zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego.
 2. W Poniedziałek 1 I Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze według porządku Niedzielnego. O g. 15.30 Nabożeństwo w intencji pokoju na Świecie. Kolekta na W Śl S D.
 3. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa. Od g. 15.00 - Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Ul. Wiejskiej 2 -28. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany kolejności lub dnia.
 4. W Środę 3 I od g. 10.30 Kolęda dodatkowa dla Rodzin, które nie mogą przyjąć odwiedzin duszpasterskich w wyznaczonym terminie a chcą to uczynić. Zgłoszenia w Zakrystii.
 5. W I Czwartek (4 I) po Mszy porannej modlitwy w intencji powołań i powołanych. Od g. 15.00 - Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Wiejskiej 32 – 58.
 6. W I Piątek (5 I) od g 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i okazja do Spowiedzi. O g. 17.00 Msza za zmarłych w I rocznicę.
 7. W I Sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - III Króli. Mszę z g. 11.00 zakończymy Orszakiem wokół kościoła. Od g. 13.30 mieszkańców ulic Rybnickiej i Rydułtowskiej odwiedzą kolędnicy misyjni. W tym roku wspieramy dzieci z Kolumbii. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Kolekta na Misje.
 8. W Niedzielę 7 I wspominać będziemy Chrzest Pana Jezusa i nasz chrzest. O g. 9.00 Msza w intencji małżonków w rocznice Małżeństwa. Kolekta na utrzymanie parafii. Od g. 13.00* Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Wiejskiej 39 -1. (* - możliwa przerwa na Mszę wieczorną)

Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy Błogosławionego, obfitego w Boże łaski, siły i zdrowie, bezpiecznego Nowego Roku w Opiece Bożej Opatrzności, Świętej Rodziny i naszych Patronów.

Święci Maryjo Józefie i Dzieciątko Jezus módlcie się za nami…


Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu.

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 2023 12 24.

 1. W IV Niedzielę Adwentu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

O „Północy” podczas „Mszy Pasterskiej” przywitamy Nowonarodzonego Zbawiciela. Kolekta na Fundusz Obrony Życia.

 1. W Poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze wg porządku Niedzielnego. O g. 15.00 Nieszpory kolędowe. Kolekta na utrzymanie parafii.
 2. We Wtorek Święto Szczepana – pierwszego męczennika, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze wg porządku Niedzielnego. O g. 15.30 Nabożeństwo kolędowe. Kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl.
 3. W Środę Święto Jana Ewangelisty. Zgodnie z tradycją na koniec Mszy pobłogosławimy przyniesione wino.
 4. W Czwartek Święto Młodzianków - męczenników, po Mszy z g. 9.00 błogosławieństwo indywidualne Dzieci. Od g. 10.30 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Stawowej - od początku. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany kolejności lub dnia.
 5. W Piątek od g. 10.30* Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Ul. Wiejska 128 -100. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany kolejności lub dnia. O g. 17.00 Msza za zmarłych z 30 dni. (* - możliwa przerwa na Mszę wieczorną)
 6. W Sobotę 10.30 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Wiejskiej 98 -60* O g. 17.00 Msza chrzielna. (* - możliwa przerwa na Mszę wieczorną)
 7. Niedzielę 31 XII przeżywać będziemy jako Święto Świętej Rodziny – dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Podczas Mszy o g. 11.00 śpiewać będzie młodzieżowy Zespół Con Gratioso. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo ekspiacyjne. O g. 23.15 w kościele modlitwa Różańcowa na zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego.
 8. 6 I od g. 13.30 mieszkańców ulic Rybnickiej i Rydułtowskiej odwiedzą kolędnicy misyjni. W tym roku wspieramy dzieci z Kolumbii
 9. W Świąteczno – Noworocznym Gościu Niedzielnym w cenie 15 pln warto przeczytać; czego można się dowiedzieć o Bogu i człowieku kontemplując Stajenkę?; jak kochać Kościół, który nie pachnie?; dlaczego 25 grudnia?; co wpływało na nasze życie w mijającym roku? W zakrystii do nabycia zapowiadany dwumiesięcznik „Historia Kościoła” w cenie 12 pln oraz kalendarze. Siostry Salwatorianki proponują przed południem, przy wyjściu z kościoła opłatki na stół wigilijny.
 10. W zakrystii do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 11 pln.
 11. Słowa wdzięczności; uczestnikom Rorat od najmłodszych do najstarszych, scholi, paniom Marii i Sylwii, „Świetlikom”, ofiarodawcom dobroci dla dzieci, - przy tej okazji zachęta, do zabrania nagród, ofiarodawcom i dostawcom choinek, słodkości i innych obfitości, budowniczym wystroju i dekoracji, którzy z wielkim poświęceniem sił i czasu jak co roku pięknie przygotowali kościół i obejście na Świętowanie prawdy, że Bóg jest z nami. Pani Anecie i panu Jackowi za nowe reflektory do kościoła i skarbonki, pani Bożenie i panu Michałowi za nowe lampy na plac kościelny w miejsce uszkodzonych. Szczególne podziękowania Ojcu Wiesławowi za trud i poświęcenie w konfesjonale, przy ołtarzu i na ambonie, za dobrą atmosferę, życzliwość i promienny uśmiech. Służbie liturgicznej i kościelnej za wszelkie przygotowania liturgii i sprzętu, siostrom za przygotowanie bielizny liturgicznej i ołtarzowej. harcerzom za światło Betlejemskie. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

Pan jest blisko!


Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu.

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu 2023 12 17.

 1. W III Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete – radujemy się obecnością Pana wśród nas i bliskością Świąt.

Witamy pośród nas ks. Wiesława Orawickiego, cieszymy się Jego obecnością i dziękujemy za podjecie trudów posługi sakramentalnej.

O g. 16.00 Msza św.w intencji grudniowych Solenizantów.

Kolekta inwestycyjna na dalsze prace w Domu Parafialnym.

Od g. 13.00 odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Rudzkiej 26 – 2 (od ulicy Sumińskiej).

W godzinach 14.30 - 18.30 na sali gimnastycznej w OKiSie odbędą się tradycyjne Gaszowickie Smaki. Podczas wydarzenia: - Degustacja i możliwość zakupu bożonarodzeniowych przysmaków; - Kiermasz ozdób świątecznych; - Występy dzieci; - Warsztaty świąteczne: zdobienie ciasteczek oraz tworzenie ozdób świątecznych; - Występ harcerskiego zespołu Haps oraz zespołu Singers. Od g. 19.30 do 20.00 (lub do ostatniej osoby) okazja do spowiedzi.

 1. W Poniedziałek o g. 6.30 Msza roratna.

Od g. 8.00 do 8.30 (lub do ostatniej osoby) oraz od 20.00 do 20.30 okazja do spowiedzi.

 1. We Wtorek o g. 6.30 Msza roratna. Od g. 7.30 do 8.00 oraz od 20.00 do 20.30 (lub do ostatniej osoby) okazja do spowiedzi. O g. 15.00 duszpasterskie odwiedziny Rodzin przy Leśnej (parzyste) 16 -2. Jest możliwość przyjęcia „kolędy” wcześniej lub na sam koniec.
 2. W Środę po Mszy porannej modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Spotkanie Legionu Maryi. Od g. 15.30 do 16.45 i od g. 18.00 do 18.30 – lub do ostatniej osoby okazja do spowiedzi.

O g. 17.00 Msza roratna.

 1. W Czwartek Od g. 15.30 do 16.45 i od g. 18.00 do 18.30 – lub do ostatniej osoby okazja do spowiedzi.

O g. 17.00 Msza roratna.

 1. W Piątek od g. 16.00 do 16.45 i od g. 18.00 do g. 19.30 okazja do spowiedzi.

O g. 17.00 zakończenie rorat dla wszystkich.

 1. W Czwartek i Piątek od g. 8.00 odwiedzimy z posługą Sakramentalna chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia u pana Bolesława lub w zakrystii.
 2. W Sobotę od g. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Od g. 18.30 do g. 19.30 – lub do ostatniej osoby okazja do spowiedzi.
 3. W IV Niedzielę Adwentu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Kolekta na utrzymanie parafii.

O „Północy” podczas „Mszy Pasterskiej” przywitamy Nowonarodzonego Zbawiciela. Kolekta na Fundusz Obrony Życia.

 1. Prosimy by nie odkładać spowiedzi do „Wigilii”, wtedy będzie ograniczona możliwość, pozostawmy ją osobom, które naprawdę nie mogą skorzystać wcześniej.
 2. Deklarując i ofiarując naszą trzeźwość możemy pomóc borykającym się z uzależnieniami, księga trzeźwości na stoliku z prasą.
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o modlitwie i gościnności – w rozmowie z nowym przeorem Wspólnoty z Taize; o pacyfikacji „Wujka”; rozważania na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem; w cyklu adwentowym – módl się nieustannie; a w Małym Gościu; Greccio – pierwsza stajenka; zamieszkaj u mnie – jest miejsce; jako dodatek stajenka do samodzielnego złożenia i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii do nabycia zapowiadany dwumiesięcznik „Historia Kościoła” w cenie 12 pln oraz kalendarze. Siostry Salwatorianki proponują przy wyjściu z kościoła opłatki na stół wigilijny.
 4. W zakrystii do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 11 pln.
 5. Redakcja Radia eM zaprasza na audycje roratnie od poniedziałku do piątku o g.18.50. Na uczestników rorat czekają liczne konkursy i nagrody.
 6. Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, z okazją do spowiedzi świętej, organizowane przez Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea odbędzie w Parafii Świętej Marii Magdaleny w Tychach w piątek 29 grudnia br. Rozpoczęcie nabożeństwa o godzinie 19.30.
 7. Betlejem Piekarskiepo Pasterce (24 grudnia 2023 r., o godz. 22.00). 'Rodzinne kolędowanie' i koncerty kolęd w każdą niedzielę Bożego Narodzenia o godz. 17.00. 

Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry, Sprawiedliwego wylejcie chmury!


Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela adwentu.

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu 2023 12 10.

 1. W II Niedzielę Adwentu łączymy się duchowo i materialnie z naszymi ubogimi Siostrami Braćmi w wierze na „wschodzie”. Kolekta na utrzymanie parafii a przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołowi na wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto .

'Stowarzyszenie Ruch Wspierania Inicjatyw Społecznych - U'RWIS serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wraz ze swoją świtą odwiedzi wszystkie sołectwa Gminy Gaszowice, rozdając dzieciom słodkie upominki. W Gaszowicach będzie czekał na dzieci o godzinie 12:45 przy placu OKISu oraz w Piecach o godz. 14:15 przy szkole podstawowej.

 1. W Poniedziałek i Wtorek o g. 6.30 Msza roratnia.
 2. W Środę po Mszy porannej modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Spotkanie Legionu Maryi. O g. 17.00 Msza roratnia.
 3. W Czwartek o g. 6.30 Msza roratnia.

W tym dniu od g. 10.30 do 18.00 kolęda dodatkowa dla Rodzin, które nie mogą przyjąć odwiedzin duszpasterskich w wyznaczonym terminie, a chciałyby to uczynić – zgłoszenia w zakrystii.

 1. W III Piątek o g. 6.30 Msza Św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych zalecanych.

O g. 17.00 Msza roratnia.

 1. W Sobotę o g. 6.30 Roraty dla dorosłych i nieobecnych w tygodniu ze streszczeniem poprzednich dni.

O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od g. 16.30 okazja do Spowiedzi.

 1. W III Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete – radujemy się obecnością Pana wśród nas i bliskością Świąt.

O g. 16.00 Msza św.w intencji grudniowych Solenizantów.

Kolekta inwestycyjna na dalsze prace w Domu Parafialnym.

 1. Deklarując i ofiarując naszą trzeźwość możemy pomóc borykającym się z uzależnieniami, księga trzeźwości na stoliku z prasą.
 2. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu dziś 10 XII g. 13.00 - ul. Sumińska (strona lewa) od nru 7 do początku; Wtorek 12 XII g.15.00 - ul. Leśna (nieparzyste) 25 do 1 – dla rodzin, które dysponują czasem wcześniej, możliwość przyjęcia kolędy od g. 10.30; zgłoszenia w zakrystii; Sobota 16 XII g. 10.30 - ul. Rudzka  1-17, 32,30,28 Niedziela 17 XII g. 13.00 - ul. Rudzka 26 - 2
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce; opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie; o rocznicy stanu wojennego; w cyklu adwentowym Projekt – odbuduj się; i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii do nabycia zapowiadany dwumiesięcznik „Historia Kościoła” w cenie 12 pln oraz kalendarze. Siostry Salwatorianki proponują przy wyjściu z kościoła opłatki na stół wigilijny.
 4. W zakrystii do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 11 i 17 pln.
 5. Adwentowy Dzień Skupienia dla prawnikóworaz ich rodzin odbędzie się - 17 grudnia w kaplicy Kurii Metropolitalnej w Katowicach. 9:00 - okazja do spowiedzi św.; g. 9:30 - Msza św. z homilią dla prawników. Na stronie dp.katowicka.pl informacje o comiesięcznych Mszach św. za prawników oraz ich rodziny, a także materiały formacyjne na nowy rok duszpasterski.
 6. Redakcja Radia eM zaprasza na audycje roratnie od poniedziałku do piątku o g.18.50. Na uczestników rorat czekają liczne konkursy i nagrody.
 7. Bóg zapłać Górnikom za ofiarę 2950 na nowe okna do kaplicy chrzcielnej i kapliczki św. Jana. Na balaskach obrazki ze św. Barbarą dla wszystkich, którzy nie zabrali ze sobą w Poniedziałek.
 8. Bóg zapłać Świętemu Mikołajowi oraz wszystkim dbającym o roratnie serce, za podarki dla Dzieci.
 9. Bóg zapłać prowadzącym i uczestniczącym we wspólnej południowej modlitwie, w piątkową Uroczystość Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.
 10. W gablotce zaproszenie na spotkanie w sprawie dotacji do modernizacji ogrzewania domów.

Marana tha!


Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu.

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 2023 12 03.

 1. W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny.

O g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa.

Deklarując i ofiarując naszą trzeźwość chcemy pomóc borykającym się z uzależnieniami, księga trzeźwości na stoliku z prasą.

Kolekta na funkcjonowanie Archiwum, Muzeum archidiecezjalnego oraz Galerii. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na opał. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek o g. 6.30 Msza roratnia.

O g. 9.00 Msza w intencji Górników, Emerytów górniczych, Wdów po górnikach oraz  Ich Rodzin.

 1. We Wtorek o g. 6.30 Msza roratnia.
 2. W Środę po Mszy porannej modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Spotkanie Legionu Maryi.

O g. 17.00 Msza roratnia

 1. W I Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 15.45 okazja do Spowiedzi, o g. 16.40 modlitwy o powołania i za powołanych. O g. 17.00 Msza roratnia. Po Mszy Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 2. W Piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświetszej Maryi Panny. Podczas Mszy Św. o g. 6.30, 9.00 i 17.00 poświęcenie nowych Medalików Dzieci Komunijnych i wszystkich chętnych.

O g. 12.00 Legion Maryi zaprasza do kościoła wszystkich chętnych na Godzinę Łaski.

O g. 17.00 swoją Uroczystość przeżywać będą Dzieci Maryi. Zapraszamy wraz z Rodzicami oraz koleżankami i kolegami.

 1. W Sobotę jak co roku, rano Roraty dla dorosłych i nieobecnych w tygodniu ze streszczeniem poprzednich dni.

o g. 10.30 rozpoczynamy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie Rodzin o domów.

O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od g. 16.30 okazja do Spowiedzi.

 1. W II Niedzielę Adwentu kolekta na utrzymanie parafii a przed kościołem zbiórka na pomoc kościołowi na wschodzie.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Adwencie jako szansie na proces nawrócenia; o Św. Franciszku – naszym adwentowym Przewodniku; o podziale w niemieckim Kościele; o braku zgody na masonerię; a w Małym Gościu; porady babci Anieli; kalendarz pogodowy; wywiad z Kacprem Juroszkiem i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii do nabycia zapowiadany dwumiesięcznik „Historia Kościoła” w cenie 12 pln oraz kalendarze na przyszły rok w cenie 10 pln.
 3. Siostry Salwatorianki proponują przy wyjściu z kościoła opłatki na stół wigilijny.
 4. W zakrystii do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 11 i 17 pln.
 5. Serdeczne Bóg zapłać Panu Marcinowi za podarowane wszystkie prace wykonane w toaletach, w Domu Parafialnym oraz elementy wyposażenia.

Przybądź Panie bo czekamy!


Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla - 96 Rocznica poświęcenia kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla

– Rocznica poświęcenia naszego kościoła 2023 11 26.

 1. W ostatnią Niedzielę roku liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi a jako Parafialna rodzina świętujemy 96 rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego i dziękczynienie za nasz dom modlitwy i Przybytek Boga z nami, za fundatorów, budowniczych, duszpasterzy i wszystkich parafian, za Opiekę Bożej Opatrzności. Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.
 1. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek od g. 16.00 okazja do Spowiedzi, po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 15.30 okazja do Spowiedzi.
 5. W I Piątek od g. 15.45 okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W I Sobotę o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi i Różaniec wynagradzający.
 7. W I Niedzielę Adwentu deklarując i ofiarując naszą trzeźwość, rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny. Kolekta na funkcjonowanie Archiwum, Muzeum archidiecezjalnego oraz Galerii. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na opał.
 8. Pani Marii, Dzieciom Maryi wraz z Rodzicami i z Legionem Maryi oraz wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za kiermasz misyjny. Cały dochód w kwocie 3150 pln przeznaczony jest na wsparcie posługi księży Marka i Zenka. Bóg zapłać.
 9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; co łączy a co różni Kościoły prawosławny i katolicki?; o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia; o kaplicy sykstyńskiej w Warszawie; a w Małym Gościu; o muzykujących ministrantach; o Skautach Króla; o uczniach od Świętego Mikołaja i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii do nabycia kalendarze na przyszły rok w cenie 10 pln.
 10. Po zapłaceniu materiałów na nową centralną aleję na naszym cmentarzu pragnę poinformować, że koszt zamknął się w 25 000 pln. Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w pracę, napojenie i nakarmienie pracujących, zaangażowanym w zbiórkę oraz ofiarującym środki materialne na ten cel parafianom i parafiankom a także gościom serdeczne Bóg Zapłać!
 11. Od Najbliższej Niedzieli przez kolejne – już adwentowe, Siostry Salwatorianki zaproponują opłatki na stół wigilijny.
 12. W zakrystii do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 11 i 17 pln.
 13. Spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w Czwartek 7 XII po Roratach.
 14. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach zaprasza na Spotkania Al.-Anon rodziny i przyjaciół alkoholików i osób uzależnionych. Szczegóły na afiszu i ulotkach.

Opatrzności Boża Czuwaj nad nami!


Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela zwykła

    Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela zwykła 2023 11 19.

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Muzyki Liturgicznej.

Kolekta inwestycyjna na Dom Parafialny i dokończenie prac na cmentarzu. Bóg zapłać            za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

Dzieci Maryi wraz z Legionem Maryi zapraszają na kiermasz misyjny. Cały dochód przeznaczony jest na wsparcie posługi księży Marka i Zenka.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek we wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę wspominamy Św. Cecylię. Bożej Opatrzności powierzamy wszystkich chórzystów, kantorów i organistów. Po Mszy porannej modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Spotkanie Legionu Maryi.

Podczas Mszy wieczornej swoje Święto przeżywać będą Ministranci, których wraz z Rodzicami oraz kolegami i koleżankami z naszych szkół serdecznie zapraszamy do modlitwy dziękczynnej.

 1. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 2. W Piątek po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych
 3. W Sobotę o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorna w intencji Dzieci Przyjmujących Sakrament Chrztu Św., „Rocznych Dzieci: oraz Ich Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Niedzielę Chrystusa Króla będziemy świętować kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego i dziękczynienie za nasz dom modlitwy i Przybytek Boga z nami. Kolekta na utrzymanie parafii.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; artykuły o znaczeniu i skali działalności charytatywnej Kościoła z okazji Dnia Ubogich; o języku łacińskim w Kościele; o konflikcie w Ziemi Świętej; o Światowym Dniu Wcześniaka; zapowiedź nowego Magazynu Historia Kościoła; a w Małym Gościu; o Adwencie i kalendarzu adwentowym; o Betlejemskim Światełku Pokoju; refleksje nad Bożym Słowem; jako dodatek świecąca naklejka i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii do nabycia kalendarze na przyszły rok w cenie 10 pln.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za opiekę duszpasterską w naszej parafii ks. Piotrowi.
 4. Serdeczne Bóg Zapłać Panu Gracjanowi z Rodziną za wykonanie i podarowanie całej instalacji rozprowadzającej ciepłą i zimną wodę w Domu Parafialnym.
 5. W Piątek zakończyły się spontanicznie podjęte prace w drugiej części cmentarza.

Raz jeszcze chcę wyrazić wdzięczność Panu Januszowi z współpracownikami, za całkowicie bezinteresowne: czuwanie nad całością, udostępnienie maszyn i urządzeń, poświęcony czas, siły i wiedzę; wszystkim bez wyjątku panom, którzy każdego dnia przychodzili i pracowali poświęcając czas i siły mimo niepogody i małej liczby rąk do pracy; naszym dostawcom i logistykom; paniom za słodkości, , za przygotowane i dostarczane kawy; pani Kazi za podarowane kawy; także wszystkim doceniającym wysiłki i starania. Wszystkim serdeczne Bóg Zapłać!

Dalsze prace dopiero na Wiosnę, w tych dniach jeszcze małe poprawki i naprawy, o ile pogoda pozwoli, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

 1. Od Poniedziałku zaplanowane jest rozpoczęcie przygotowania i prac z instalacją grzewczą na całym parterze Domu parafialnego.
 2. Gaszowicki Okis zaprasza na inauguracyjne bezpłatne zajęcia Gibki Senior pełne ruchu, muzyki oraz doskonałej zabawy, oraz Warsztaty Świąteczne dla Dzieci 'Ozdoby na okisową choinkę'. Szczegóły na afiszu w przedsionku.
  …Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela zwykła 2023 11 12.

 1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a w szczególności w Syrii i Libanie. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłac za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorna do Bożego Miłosierdzia za zmarłych zalecanych, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W Sobotę o g. 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Msza wieczorna w intencji Chórzystów Bel Canto oraz Ich Rodzin i Dobroczyńców.  
 2. W Niedzielę Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Muzyki Liturgicznej.

Kolekta inwestycyjna na Dom Parafialny i dokończenie prac na cmentarzu.

Dzieci Maryi zapraszają na kiermasz misyjny.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Patronach naszej Ojczyzny i modlitwie w jej intencji; o znaczeniu i przebiegu Synodu o synodalności; o Krakowie – hicie turystycznym; co ma Marcin do rogala?; o ujarzmianiu cukrzycy; i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii do nabycia kalendarze na przyszły rok w cenie 10 pln.
 2. IV rata podatku rolnego i od nieruchomości przyjmowana będzie w kawiarni O K i S u - 14 i 15 listopada od g. 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.00.

Sołtys Gaszowic zaprasza na zebranie wiejskie do kawiarni O K i S u 27 listopada o g. 18.00.

 1. W Piątek zakończyły się zaplanowane na ten tydzień prace na cmentarzu. Serdeczne Bóg Zapłać Panu Januszowi z współpracownikami, za całkowicie bezinteresowne: czuwanie nad całością, udostępnienie maszyn i urządzeń, poświęcony czas, siły i wiedzę; wszystkim bez wyjątku panom, którzy każdego dnia przychodzili i pracowali poświęcając czas i siły; panom Czesławowi, Marcinowi i Sewerynowi za logistykę, materiały i „surprises”; panu Adamowi za prace ślusarskie i „naprawcze”; panom Bronisławowi i Dariuszowi za prace wykończeniowe; paniom Wiesi, Joasi, Eryce, Hani i panu Jerzemu za słodkości do kawy; pani Krystynie za parzone kawy i herbaty; panu Bolesławowi za pomoc; pani Indze za podarowaną kawę; państwu Katarzynie i Mirosławowi za ciepłą zupę dla pracujących panów; pani Anecie i panu Jackowi; także wszystkim doceniającym wysiłki i starania. Niestety zdarzyły się nieprzyjemne komentarze, uwagi i pretensje do pracujących, przechodzenie po świeżo wykonanych schodach i podestach w trakcie wykonywanych prac i wieczorem mimo rozwiniętych taśm – w związku z tym powstały pewne nierówności niemożliwe do naprawy.

Ponieważ zostały jeszcze pieniądze a w Poniedziałek i Wtorek przewidywana jest umożliwiająca prace pogoda, jeśli zgłosi się wystarczająca liczba chętnych panów, moglibyśmy wykonać kolejne etapy. Zgłoszenia chętnych w zakrystii.

 1. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach organizuje pielgrzymkę do Budapesztu w dniach 7 – 9 czerwca, szczegóły na afiszu.

Boże mój, Boże, szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza....

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła 2023 11 05.

 1. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego po Ewangelii wyznamy dziś naszą wiarę.

O g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa.

O g. 15.15 Różaniec o g. 16.00 Msza Św. za zmarłych zalecanych.

Kolekta na renowację Kalwarii Piekarskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek o g. 6.30 Msza Św. i modlitwa Różańcowa za zmarłych zalecanych.
 2. We Wtorek o g. 10.00 w klasztorze Sióstr Salwatorianek Spotkanie Rodziny Radia Maryja.

O g. 17.00 Msza Św. i Różaniec za zmarłych zalecanych.

Na prośbę Wodociągów informujemy, że w tym dniu w naszych miejscowościach przewidziany jest całkowity brak lub słabe ciśnienie wody.

 1. W Środę po Mszy porannej modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Różaniec za zmarłych zalecanych.

Podczas Mszy wieczornej, na która zapraszamy wszystkie „dzieci szkolne”, „Dzieci komunijne” wraz z Rodzicami uroczyście składać będą swoje deklaracje. Po Mszy spotkanie formacyjne dla Nich.

 1. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 2. W Czwartek i Piątek odwiedzimy z posługa sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia u Pana Bolesława lub w zakrystii.
 3. W Piątek podczas Mszy wieczornej swoje deklaracje składać będą kandydaci do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 4. W Sobotę o g. 9.00 Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny, a po zakończeniu przemarsz na wspólne odśpiewanie hymnu.

O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

 1. W Niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kolekta na utrzymanie parafii.

 1. Zgodnie z zapowiedzią Rada Parafialna, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, Dzieci Maryi i Rodzice w dniu 1 listopada na cmentarzu przeprowadzili zbiórkę datków na remont schodów w głównej alei. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom a także wszystkim zaangażowanym za poświęcony czas a także znoszenie trudów.

Prace jeśli pogoda pozwoli rozpoczną się w Poniedziałek o g. 7.15. W związku z tym w zakrystii zapisy panów chętnych do pomocy w przygotowaniu materiałów oraz na każdy dzień jednego murarza. Na tą chwile zgłosiło się dwóch panów. Bardzo prosimy o pomoc.

 1. Odpust zupełny za Dusze w Czyśćcu można uzyskać; do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych i spełnienie zwykłych warunków odpustu..
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o parafiach, które zasłynęły największą liczbą powołań; o Wydziałach Teologicznych na Światowych znanych Uczelniach i buncie przeciwko nim na polskich Uczelniach; o modlitewnej pomocy dla umierających; o umiłowaniu życia przez ś. P. Prof. Wande Półtawską; W zakrystii do nabycia w cenie 14 pln Gość Extra zatytułowany Matka Uczniów a poświęcony Maryi, a także kalendarze na przyszły rok w cenie 10 pln.
 3. „Listopadowe zalecki” za zmarłych można składać w Zakrystii.
 4. Rekolekcje dla maturzystówodbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach w dn. 24–26 listopada br. Koszt 150 zł. Zapisy:https://forms.office.com/r/3FSrjngaZS.
 5. Rekolekcjedla związków niesakramentalnych „Między zamknięciem a otwarciem drzwi'obędą się w dn. 1-3grudnia w Koniakowie. Zapisy: http://www.emauskoniakow.pl/rekolekcje.html?retreat=87.
 6. Zapraszamy do udziału w niezwykłym, jednorazowym i wyjątkowym wydarzeniu - spektaklu muzycznym 'Maryja', który zostanie wystawiony w katowickim Spodku 15 listopada 2023 r. o godz. 18.30. Będzie to poruszająca opowieść o Matce Bożej. Na płycie Spodka zobaczymy 360 wykonawców (chór, orkiestra symfoniczna, śpiewacy, tancerze, aktorzy). Będzie to również nadzwyczajne spotkanie Kościoła katowickiego, przygotowującego się do jubileuszu 100-lecia diecezji. Wśród wielu artystycznych wrażeń nie zabraknie wspólnej modlitwy, śpiewu pieśni maryjnych i Godzinek. Zapisy na bilety w zakrystii.

…Jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie...


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.