Piątek Droga krzyżowa Niedziela Gorzkie żale

godz. 20.30

w naszym kościele 24 osoby

zachowaj dystans

maseczki i dystans

wszyscy dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 29 Niedziela zwykła.  18 Października 2020r.

 

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę misyjną i rozpoczynamy „tydzień misyjny”, który zakończy się kiermaszem misyjnym organizowanym przez dzieci i młodzież za tydzień – w tym roku skromniejszy ze względu na epidemię.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Na Mszę wieczorną – mszę szkolną - zapraszamy wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne, a w sposób szczególny 5 i 6 klasy.

Po Mszy zbiórka ministrantów – zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

 1. W Czwartek po mszy wieczornej okazja do Spowiedzi dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i Ich Świadków.
 2. W Piątek o g. 19.00 próba przed Bierzmowaniem – obecność „bierzmowańców” obowiązkowa, mile widziana również obecność świadków.
 3. W Sobotę na g. 9.30 zapraszamy Dzieci Maryi, również dzieci, które chciałyby dołączyć do Grupy.
 4. Dzieci, Młodzież i Dorosłych zapraszamy codziennie - 45 minut przed Mszą wieczorną na Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć, zachęcamy do odmówienia w rodzinach przynajmniej 1 „Dziesiątki”.
 5. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, w Poniedziałek, w Środę w Piątek i w Niedzielę od g. 12.00 do „Różańca”; do Bożego Miłosierdzia dziś, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się na wspólnym Różańcu w kościele i w domach – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Bóg zapłać za kolektę na pomoc misjonarzom. Za tydzień kolekta inwestycyjna . Zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia przed tygodniem wyniosła 1921 zł. Dziękujemy w imieniu obdarowanych, zwłaszcza młodzieży, która przeprowadziła zbiórkę.
 2. Prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w kościele maksymalnie może przebywać ok. 150 osób!

 „W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę księdza Arcybiskupa (od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane) dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej'.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Najbardziej cenną rzeczą, jaka robię, jest skłanianie ludzi do powracania do Boga – fragment autobiografii zmarłego niedawno ks. Piotra Pawlukiewicza; rozmowę z O. Dominikiem Jurczakiem o przyjmowaniu Komunii na rękę oraz przeroście formy nad treścią, oraz wiele innych ciekawych artykułów.
 2. W dniach od 9 października do 15 listopada strażacy z OSP Gaszowice przeprowadzają zbiórkę publiczną z przeznaczeniem na zakup sprzętu pożarniczego i działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W ramach zbiórki strażacy odwiedzą mieszkańców Gaszowic i Piec, wręczą w każdym domu tradycyjny kalendarz strażacki i zwrócą się z prośbą o dobrowolny datek. Z góry dziękujemy za wsparcie.
 3. W Zakrystii do nabycia kalendarze ścienne z kościołami ziemi śląskiej a przyszły rok. Również krzyżyki - 'cegiełki'
 4. W Środę od g. 8.00 do 9.00 i po Mszy wieczornej, w Czwartek od g. 8.00 do 9.00 i po Mszy wieczornej; w Piątek od g. 8.00 do 9.00, przyjmować będziemy msze za zmarłych na przyszły rok.
 5. Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia z okazji przypadającego 18 Października Wspomnienia Św. Łukasza, zostanie odprawiona w naszym kościele we Wtorek o g. 6.30 a w kaplicy przy parafii św. Antoniego w Rybniku we wtorek 27 października br. o godz. 19.00. Po Mszy św. prelekcja nt. „Być człowiekiem sumienia” którą wygłosi ks. dr Witold Kania. 
 6. Msza św. w intencji ludzi pracyw 36. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostanie odprawiona w Poniedziałek 19 października br. o godz. 10 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach - Brynowie.
 7. Od Poniedziałku przy cmentarzu zostanie wystawiony dodatkowy kontener, do którego prosimy wrzucać śmieci zebrane przy sprzątaniu na grobach naszych najbliższych.

 

Niech błogosławieństwo kończące Eucharystię wzmoże w nas ducha misyjnego.


intencje mszalne XXIX Niedziela zwykła

Intencje  Mszy  Świętych

18 – 25.10.2020 ROKU

Niedziela         18.10.2020                                                                                                           XXIX Niedziela zwykła

    7.00   Za + Henryka Piskuła w pamiątkę urodzin, Edytę Pypeć

    9.00   Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą

              o dalsze w intencji Hildegardy i Bronisława Pierchała z okazji 55 –tej rocznicy ślubu

  11.00    Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą

              o dalsze w intencji Teresy i Gerarda Strokosz z okazji 60 –tej rocznicy ślubu

  15.00    Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.15    Nabożeństwo różańcowe       

  16.00    Za + Jana Kałuża w pamiątkę urodzin, żonę Martę, rodziców i teściów

Poniedziałek   19.10.2020                                                                                                                                               .

    6.30    Za + Helenę i Józefa Piechula, syna Bogusława

  12.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu

  17.15    Nabożeństwo różańcowe

  18.00    Za + Jana Kokot w I –szą rocznicę śmierci

Wtorek            20.10.2020                                                                                                                  św. Jana Kantego   

    6.30    Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej lekarki i św. Łukasza w intencji lekarzy,           pielęgniarek i pielęgniarzy, ratowników medycznych, personelu szpitali i ośrodków zdrowia z prośbą

              o błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski z okazji święta patronalnego

  15.00    Koronka do Bożego Miłosierdzia  

  17.15    Nabożeństwo różańcowe

  18.00    Za + Hugo Bugdol, żonę Helenę

            Środa              21.10.2020                                                                                                                                               .

    6.30   Za + Edmunda Zdziebczok od sąsiadów

  12.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu  

  17.15    Nabożeństwo różańcowe

  18.00    Za + Łukasza Ruteckiego w pamiątkę urodzin

Czwartek         22.10.2020                                                                                                                   św. Jana Pawła II

    6.30   Za + Jana Szymura od sąsiadów

  15.00    Koronka do Bożego Miłosierdzia  

  17.15    Nabożeństwo różańcowe

  18.00    1) Za + Gertrudę i Stanisława Roskosz, Dorotę i Karola Niewrzoł

              2) Za + Bertę i Alfreda Korbel, Tadeusza Szostek

Piątek              23.10.2020                                                                                                                                               .

    6.30   Za + Urszulę Derska w 6 rocznicę śmierci, męża Edwarda

  12.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu  

  17.15    Nabożeństwo różańcowe

  18.00    Za + Alberta Niewrzoł w rocznicę śmierci

Sobota            24.10.2020                                                                                                                                               .

    6.30   1) Za + Annę Korbel, męża Wilhelma, syna Rainholda, zięcia Franciszka, zmarłych z pokrewieństwa Korbel

              i Masarczyk

              2) Za + Henryka Hink w 30 –ty dzień po śmierci

  15.00    Koronka do Bożego Miłosierdzia  

  16.15    Nabożeństwo różańcowe

  17.00    Za + Annę Macoch w I –szą rocznicę śmierci

Niedziela         25.10.2020                                                                                                            XXX Niedziela zwykła

    7.00   Za + Reginę Bannert w pamiątkę urodzin

    9.00   Za + Anzelma Mrozek w rocznicę śmierci

  11.00    Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą

              o dalsze w intencji Ireny i Adama Kędzierawskich z okazji 50 –tej rocznicy ślubu

  12.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu  

  15.15    Nabożeństwo różańcowe       

  16.00    Za + Józefa i Marię Dudek

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 28 Niedziela zwykła.  11 Października 2020r.

 1. Dziś kolejny Dzień Papieski. wracamy sercem i pamięcią do życia, nauczania i świętości Jana Pawła II.

O godz. 19.00 – premiera on-line Akatystu „Totus Tuus” – spektaklu zrealizowanego zdalnie przez Teatr Franciszka jako połączenie słowa, muzyki, obrazu i gry aktorskiej. Spektakl można zobaczyć na kanale YouTube DzieloTV. 

 1. We Wtorek przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. O g. 20.00 Msza Św., następnie modlitwa Różańcowa i Procesja wokół kościoła.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

W tym dnu przeżywać będziemy kongres Różańcowy, w ramach którego o g. 8.00 zapraszamy do włączenia się we wspólne odmówienie 3 części Różańca – pierwszą „Legionistki” odmówią podczas swojej modlitwy.

O g. 15.00 Spotkanie Rodziny Radia Maryja u Sióstr.

Na Mszę wieczorną – mszę szkolną - zapraszamy wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne, a w sposób szczególny 5 klasy.

Po Mszy zbiórka ministrantów – zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

 1. W Piątek o g. 18.00 Msza św. do Bożego Miłosierdzia za Zmarłych.
 2. W Sobotę na g. 9.30 zapraszamy Dzieci Maryi, również dzieci, które chciałyby dołączyć do Grupy.
 3. Dzieci, Młodzież i Dorosłych zapraszamy codziennie (z wyjątkiem Wtorku) - 45 minut przed Mszą wieczorną na Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć, zachęcamy do odmówienia w rodzinach przynajmniej 1 „Dziesiątki”.
 4. Zapraszamy do włączenia się w: - w Adorację Najświętszego Sakramentu dziś, w Poniedziałek, w Czwartek i w Sobotę od g. 12.00 do „Różańca”; do Bożego Miłosierdzia w Środę i w Niedzielę  o g. 15.00, w Piątek po Mszy wieczornej.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się na wspólnym Różańcu w kościele i w domach – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii – zwłaszcza na zapłacenie opału na zimę. Przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego tysiąclecia św. Jana Pawła II dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Za tydzień kolekta na Misje.
 2. Prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. W Gościu Niedzielnym jako dodatek płyta dvd z filmem zatytułowanym „Ziemia Maryi” o Matce Bożej, a także warto przeczytać; o nowej Encyklice papieża Franciszka; Rozmowa z autorem kanału Teobańkologia oraz wiele innych ciekawych artykułów.
 4. W dniach od 9 października do 15 listopada strażacy z OSP Gaszowice przeprowadzą zbiórkę publiczną z przeznaczeniem na zakup sprzętu pożarniczego i działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W ramach zbiórki strażacy odwiedzą mieszkańców Gaszowic i Piec, wręczą w każdym domu tradycyjny kalendarz strażacki i zwrócą się z prośbą o dobrowolny datek. Z góry dziękujemy za wsparcie.
 5. W Zakrystii do nabycia kalendarze ścienne z kościołami ziemi śląskiej a przyszły rok.
 6. W Poniedziałek od g. 7.30 do 9.00 i we Wtorek od 7.30 do 9.00 przyjmować będziemy intencje Mszy św. za żywych – śluby, jubileusze, urodziny.; w Środę od g. 7.30 do 9.00, w Czwartek od g. 7.30 do 9.00 i po Mszy wieczornej; w Piątek od g. 7.30 do 9.00 i po Mszy wieczornej przyjmować będziemy msze rocznicowe za zmarłych na przyszły rok.
 7. Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia z okazji przypadającego 18 Października Wspomnienia Św. Łukasza, zostanie odprawiona w kaplicy przy parafii św. Antoniego w Rybniku we wtorek 27 października br. o godz. 19. Po Mszy św. prelekcję nt. „Być człowiekiem sumienia” którą wygłosi ks. dr Witold Kania. 
 8. Arcybiskup Katowicki zaprasza wszystkich Parafian do dołączenia do projektu 'Pod biało-czerwoną' realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, oddawanie głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona - do 11 listopada 2020 roku.

Niech błogosławieństwo kończące Ucztę Eucharystyczną sprawi, że przez nasze wybory i decyzje będziemy godni uczestniczenia w Uczcie wiecznej.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 27 Niedziela zwykła.

4 Października 2020r.

 

 1. Dzieci, Młodzież i Dorosłych zapraszamy codziennie 45 minut przed Mszą wieczorną na Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkich, którzy nie mogą przybyć do kościoła zachęcamy do odmawiania w Rodzinie przynajmniej 1 „Dziesiątki Różańca”.
 2. W Środę wspominamy Matkę Bożą Różańcową. Po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Na Mszę wieczorną – mszę szkolną - zapraszamy wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne, a w sposób szczególny Dzieci przygotowujące się do wczesnej i 1 Komunii Św. na zakończenie Mszy poświęcenie nowych Różańców.

Po Mszy zbiórka ministrantów – zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

 1. Odwiedziny z posługa sakramentalną chorych i starszych parafian w Czwartek i Piątek od g. 8.00.
 2. W Sobotę na g. 9.30 zapraszamy Dzieci Maryi, również dzieci, które chciałyby dołączyć do Grupy.

     W katedrze Chrystusa Króla Pielgrzymka Żywego Różańca.

 1. W Niedzielę świętować będziemy kolejny Dzień Papieski.
 2. Zapraszamy do włączenia się w: - w Adorację Najświętszego Sakramentu w Poniedziałek, Środę, w Piątek i w Niedzielę od g. 12.00 do „Różańca”; do Bożego Miłosierdzia we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się na wspólnym Różańcu w kościele i w domach – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim którzy uczestniczyli w Poniedziałek „Koronce do Bożego Miłosierdzia” na ulicach Świata, wszystkim którzy w Środę dostarczyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,  na pomoc misjonarzom.
 2. Bóg zapłać za kolektę na rzecz Ojca Świętego, aby materialnie wspomóc Jego apostolską i charytatywną posługę w tzw. „Świętopietrzu”. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii – zwłaszcza na zapłacenie opału na zimę. Przy tej okazji serdeczne podziękowania dla panów Piotra i Adama Szymkiewiczów za dostawę, życzliwość i „promocję”.

Przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego tysiąclecia św. Jana Pawła II dla zdolnej a ubogiej młodzieży.

 1. Serdeczne Bóg zapłać Silnej ekipie „Fachowców, Dostawców i Chalengerów” za sprawnie wykonaną pracę wykopaliskową, szalunkową, zbrojeniową i betonową; panom Bronisławowi, Czesławowi, Januszowi, Joachimowi, „Józefom”, Piotrowi, Sewerynowi
 2. Prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, o szczęściu zapatrzenia się w Boga i nieszczęściu zapatrzenia w siebie – wywiad z Mamą Carla - nowego Błogosławionego, o św. Franciszku, rzucającym ogień na pogrążony w kryzysie Kościół; a w Małym Gościu: czy łabędź lubi kanapki?, Bejrut potrzebuje cudu, czy człowiek potrzebuje Anioła Stróża? oraz  wiele innych ciekawych artykułów.
 4. W Zakrystii do nabycia kalendarze ścienne n kościołami ziemi śląskiej a przyszły rok.
 5. W Środę od g. 8.00 do ostatniej osoby, w Czwartek od g. 8.00 do 10.00 w Piątek od g. 8.00 do 10.00 i po Mszy wieczornej  przyjmować będziemy intencje Mszy św. za żywych – śluby, jubileusze, urodziny.

Niech Boże błogosławieństwo stanie się kamieniem węgielnym naszej świętości budowanej przez cały tydzień.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 Niedziela zwykła.

27 Września 2020r.

 

 1. W Poniedziałek o g. 15.00 jak co roku włączamy się w modlitwę „Koronka do Bożego Miłosierdzia” na ulicach Świata. Zapraszamy do kaplic na ul. Wiejskiej i na Piecach, oraz pod krzyż na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej i Rudzkiej.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Od g. 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci.

Na Mszę wieczorną – mszę szkolną zapraszamy w sposób szczególny wszystkie dzieci szkolne.

Po Mszy zbiórka ministrantów – zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

Od rana do g. 15.00 można składać przy wejściu do starych salek zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,  dochód z akcji przeznaczony jest na realizację projektów misyjnych. Szczegóły na plakatach i ulotkach, które można zabrać z przedsionka.

 1. W I Czwartek rozpoczynamy miesiąc Październik i Nabożeństwa Różańcowe – zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych.

Po Mszy porannej Nabożeństwo w intencji nowych powołań i w intencji powołanych.

 1. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

O g. 16.00 Msza Dziękczynna za tegoroczną „Komunię” w intencji Dzieci, Rodziców i Pani katechetki Marii.

Na Różaniec i Mszę wieczorną oraz na spotkanie zapraszamy wszystkich przystępujących do Sakramentu Bierzmowania 26 Października, wraz z Rodzicami. 

 1. W I Sobotę o g. 6.00 Modlitwa Różańcowa, po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Na g. 9.30 zapraszamy na Spotkanie Dzieci Maryi, zwłaszcza dzieci, które chciałyby dołączyć do Grupy.

 1. W Niedzielę o g. 14.30 Modlitwa Różańcowa a o g. 15.00 Msza Św. – Odpustowa w kapliczce na Piecach.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - w Adorację Najświętszego Sakramentu w Poniedziałek wyjątkowo od g. 7.00 do 12.00, w Czwartek od g, 12.00 do 18.00 i w Niedzielę od g. 12.00 do Różańca; w modlitwę Różańcową w Środę o g. 20.30; do Bożego Miłosierdzia we Wtorek, w Piątek i w Sobotę o g. 15.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Czwartek od g.17.00, w Sobotę od g. 16.00. dla Dzieci w Środę od g. 17.00
 2. Prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii zwłaszcza na opał na zimę. Za tydzień kolekta na rzecz Ojca Świętego, aby materialnie wspomóc Jego apostolską i charytatywną posługę w tzw. „Świętopietrzu”.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Aniołach – bliskich Duchach; o powiększającej się liczbie bezwyznaniowców; o mężczyznach zachowujących się jak dzieci we mgle; o śladach życia na Wenus i zgubnej gonitwie za pieniądzem; a w Małym Gościu: plakat z modlitwą; Carlo Acutis - nowy błogosławiony nastolatek, o którym opowiada własna Mama  oraz  wiele innych ciekawych artykułów.
 5. Odwiedziny z posługa sakramentalną chorych i starszych parafian w przyszłym tygodniu.
 6. Na Wtorek, Środę i Czwartek na godzinę 10.00 potrzebujemy do pomocy przy szalowaniu i zbrojeniu schodów do Domu Parafialnego po 3 mężczyzn. Zgłoszenia w Zakrystii.
 7. W Zakrystii do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok.

Niech Boże błogosławieństwo da nam siły wytrwałość i zapał do zaangażowania w winnicy Pańskiej.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 25 Niedziela zwykła.

20 Września 2020r.

 

 1. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Nabożeństwie Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Na Mszę wieczorną – mszę szkolną zapraszamy w sposób szczególny uczniów klas siódmych, oraz wszystkie dzieci szkolne.

Po Mszy Spotkanie dla Rodziców Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do wczesnej i pierwszej Komunii Świętej

 1. W Czwartek po Mszy wieczornej na zbiórkę zapraszamy wszystkich ministrantów, oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 2. W Sobotę na g. 9.30 zapraszamy na Spotkanie Dzieci Maryi, zwłaszcza dzieci, które chciałyby dołączyć do Grupy.

Podczas Mszy wieczornej udzielimy Sakramentu Chrztu Św. – spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych w Piątek po Mszy wieczornej w kościele – oraz pobłogosławimy „Roczne Dzieci”.

 1. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - w Adorację Najświętszego Sakramentu w Środę i w Piątek od g, 12.00 do 18.00 i w Niedzielę od g. 13.00 do 16.00; w modlitwę Różańcową w Poniedziałek i w Czwartek o g. 20.30; do Bożego Miłosierdzia we Wtorek i w Sobotę o g. 15.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych.
 2. Prosimy o zachowanie odstępu 1 m podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa. Mimo zniesienia czerwonej strefy dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie do przodu najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Bóg zapłać za kolektę na Budowę w kolekcie specjalnej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii zwłaszcza na opał na zimę.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za plony i piękne udekorowanie naszego kościoła na minioną Niedzielę z racji naszych „Dożynek”; Pani Karolinie, Kołom Gospodyń z Gaszowic i Pieców, ofiarodawcom, za Uświetnienie Uroczystości wszystkim Pocztom Sztandarowym, przedstawicielom Władz Samorządowych, całej Służbie liturgicznej i kościelnej, Wszystkim Parafianom i Gościom.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus; o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa niosąca skarby i śmieci; o śmierci klinicznej; o skutkach covid 19 oraz wiele innych ciekawych artykułów.
 6. Prosimy osoby rezerwujące ławki by uczynić to do Środy włącznie.

 

Niech Boże błogosławieństwo da wzrost ziarnu zasianemu dziś w naszych sercach.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 24 Niedziela zwykła. 13 Września 2020r.

 1. Dziękujemy dziś Opatrzności Bożej za tegoroczne zbiory na polach, w ogrodach i sadach.

Serdeczne Bóg zapłać za plony pięknie wypełniające prezbiterium naszego kościoła.

Również dziś Czcimy Matkę Bożą z Fatimy. W szczególny sposób uczynimy to podczas Mszy wieczornej, oraz modlitwą Różańcową i Procesją z Figura Matki Bożej wokół kościoła.

Duchowo i wirtualnie pielgrzymujemy do Matki Boskiej Uśmiechniętej w Pszowie.

 1. W Poniedziałek przypada liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Kolekta na troskę o miejsca święte w Jerozolimie.

Po Mszy Świętej poświęcimy nowy Krzyż Misyjny, oraz krzyż z kaplicy przy ul. Wiejskiej, a także wszystkie przyniesione krzyże i krzyżyki.  Następnie modlitwa Różańcowa.

Przy tej okazji serdeczne podziękowania dla Rodziny Kłosek wraz z pomocnikami, dla naszych Strażaków i Firmy Lorken-Tech, dla teamu sąsiadów i wszystkich zaangażowanych w tworzenie i obecność naszych krzyży.

W przygotowaniu są małe krzyżyki dla naszych rodzin.

 1. We Wtorek wspominamy Matkę Bożą Bolesną.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Nabożeństwie Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Na Mszę wieczorną – mszę szkolną zapraszamy w sposób szczególny uczniów klas szóstych, oraz wszystkie dzieci.

O g. 19.00 Spotkanie Rady Parafialnej.

 1. W Czwartek o g. 15.00 Spotkanie Rodziny Radia Maryja w klasztorze u Sióstr.

Po Mszy wieczornej na zbiórkę zapraszamy wszystkich ministrantów, oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

 1. W Piątek przypada wspomnienie Św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. W związku z bardzo słabą frekwencją w 1 Piątek, na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież. Po Mszy spotkanie z kandydatami, którzy w Październiku przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

Ósmoklasistów, którzy jeszcze nie zadeklarowali swej chęci przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania prosimy o uczynienie tego najpóźniej w Piątek po Mszy wieczornej.

 1. W Sobotę na g. 9.30 zapraszamy na Spotkanie Dzieci Maryi, zwłaszcza dzieci, które chciałyby dołączyć do Grupy.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - w Adorację Najświętszego Sakramentu w Środę od g, 12.00 do 18.00 i w Sobotę od g 12.00 do 17.00; w modlitwę Różańcową dziś po Mszy wieczornej, w Poniedziałek po Mszy porannej, i w Piątek o g. 20.30; do Bożego Miłosierdzia we Wtorek, w Czwartek i w Niedzielę o g. 15.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych.
 2. Prosimy o zachowanie odstępu 1 m podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa. Mimo zniesienia czerwonej strefy dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie do przodu najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Bóg zapłać za kolektę na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta specjalna.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o miłości silniejszej niż grzech; o pomocy chorym na schizofrenię; o banicji białoruskiego Biskupa i św Hildegardzie z Bingen, oraz wiele innych ciekawych artykułów.
 5. Prosimy o zgłaszanie się Rodziców, którzy chcą posłać Dzieci do Wczesnej Komunii.

 

Niech Bóg w swojej Opatrzności sprawi, ze nie zabraknie nam codziennego chleba.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23 Niedziela zwykła.

06 Września 2020r.

 1. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Nabożeństwie Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Na Mszę wieczorną – msze szkolną zapraszamy w sposób szczególny uczniów klas piątych.

 1. W Czwartek po Mszy wieczornej na organizacyjną zbiórkę zapraszamy wszystkich ministrantów, oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 2. W Niedzielę podziękujemy Opatrzności Bożej za tegoroczne zbiory na polach, w ogrodach i sadach.

W tym dniu przypada też Dzień Fatimski. Matkę Bożą uczcimy podczas Mszy wieczornej, oraz modlitwą Różańcową i Procesją z Figura Matki Bożej wokół kościoła.

 1. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - w Adorację Najświętszego Sakramentu dziś od g. 12.00 do 16.00, w Poniedziałek od g. 12.00 do 17.00 i w Piątek od g, 12.00 do 18.00; do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00; w modlitwę Różańcową, w Środę o g. 20.30 i w Niedzielę po Mszy wieczornej.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Środę od g. 17.00, w Sobotę od g. 16.00. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności.
 2. Odwiedziny chorych w Czwartek i Piątek od g. 8.00, prosimy o potwierdzenie w Zakrystii lub u Pana Bolesława.
 3. Prosimy o zachowanie odstępu 1 m podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce! Mimo zniesienia czerwonej strefy dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie do przodu najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 4. Bóg zapłać za kolektę na Działalność edukacyjno-wychowawczą wśród Dzieci i Młodzieży, oraz utrzymanie kościoła Akademickiego.. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o szkole w pandemii; o internetowych kaznodziejach ciągnących na manowce nieświadomych słuchaczy; próba odpowiedzi ile lat ma Maryja?! a w Małym Gościu; Naklejki na zeszyty na nowy Rok szkolny, o wsparciu rówieśników w Syrii przez Polskie dzieci i o pracowitych pszczołach; wiele innych ciekawych artykułów.
 6. W Środę 16 września po Mszy wieczornej zapraszam na Spotkanie Członków Rady Parafialnej.
 7. III rata podatku rolnego i od nieruchomości będzie przyjmowana w OKiSie w Piątek, w Poniedziałek i Wtorek (11; 14 i 15 IX br.) od 8.00 do 12.00 i od 14 .00 do 16.00.
 8. Sakrament Bierzmowania kandydatom oczekującym ze względu na pandemię, udzielony zostanie 26 Października o g. 17.00.

 

Niech Chrystus króluje w naszych  sercach i rodzinach, niech Jego Błogosławieństwo przepełnia nasze działania przez cały nowy tydzień.

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 Niedziela zwykła.

30 Sierpnia 2020r.

 1. Kończymy czas wakacji i urlopów. Od Środy przywracamy zwykły porządek Mszy Świętych.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia dziś, we Wtorek i w Piątek o g. 15.00; w modlitwę Różańcową w Środę i w Sobotę o g. 20.30 - w Adorację Najświętszego Sakramentu Poniedziałek od g. 11.00 do 17.00, w Czwartek od g. 12.00 do 18.00 i w Niedzielę od g. 12.00 do 16.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Nabożeństwie Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

O g. 16.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego, na którą zapraszamy przedstawicieli klas, Rady Rodziców i Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Szkoły Podstawowej w Gaszowicach, Dyrekcje obu Szkół, a w sposób szczególny „Pierwszoklasistów” z rodzicami i Wychowawcami ze Szkoły w Gaszowicach i w Piecach z tornistrami i przyborami, które pobłogosławimy na koniec Mszy św.  

 1. W I Czwartek po Mszy porannej, Nabożeństwo z modlitwą o powołania i za powołanych.
 2. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O g. 19.00 msza św. w intencji młodzieży uczącej się, studiującej i pracującej, na rozpoczęcie Roku formacyjnego i katechetycznego. Szczególnie zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 1. W I Sobotę o g. 6.00 Modlitwa Różańcowa, po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 2. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Czwartek i Piątek od g. 17.00, w Sobotę od g. 16.00. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności.
 3. Odwiedziny chorych za tydzień.
 4. Prosimy o zachowanie odstępu 1 m podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki, również na zewnątrz. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce! Mimo zniesienia czerwonej strefy dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie do przodu najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 5. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 6. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Sanktuarium Matki Bożej strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.; czym jest medycyna narracyjna?; rozmowa z ustępującym Rektorem KUL na temat charakteru pracy uniwersyteckiej; komentarze do wybranych myśli św. Augustyna; a w Małym Gościu; Naklejki na zeszyty na nowy Rok szkolny, o wsparciu rówieśników w Syrii przez Polskie dzieci i o pracowitych pszczołach; wiele innych ciekawych artykułów.
 7. W związku z lawina pytań zaniepokojonych parafian, zwłaszcza parafianek, od Poniedziałku po Mszach św. można regulować należność za ławki.

 

Witamy się nawzajem z Urlopów i wypoczynku; niech Boże Błogosławieństwo wspiera nasze duchowe i fizyczne siły w tym nowym duszpasterskim i szkolnym Roku.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 Niedziela zwykła.

23 Sierpnia 2020r.

 

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Św. w Niedziele o g. 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu jedna Msza dziennie.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia we Wtorek, w Sobotę i w Niedzielę o g. 15.00; w modlitwę Różańcową w Środę i w Piątek o g. 20.30 - w Adorację Najświętszego Sakramentu dziś od g. 12.00 do 16.00, w Poniedziałek i w Czwartek od g. 12.00 do 17.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. W związku z miesiącem trzeźwości, zachęcamy do wpisania swojej ofiary i poświęcenia w księgę trzeźwości.
 2. W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W Czwartek po Mszy porannej Spotkanie Legionu Maryi w kościele.
 4. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności.
 5. Prosimy o zachowanie odstępu 1 m podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki, również na zewnątrz. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce! W związku z czerwona strefą i nowymi wytycznymi prosimy o podchodzenie do przodu najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 6. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 7. Firma BusDawid z Jejkowic – organizuje dniach od 28 do 30 Sierpnia Pielgrzymkę do Lichenia. W cenie Przejazd autokarem, 2 noclegi w domu pielgrzyma „ Arka” , Ubezpieczenie KL, NNW, Wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Szczegóły i kontakt na Afiszu na tablicach ogłoszeń.
 • W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr; o nowych zadaniach i koniecznych zmianach jakie stoją przed parafialnymi wspólnotami w Polsce; jaka jest pierwsza dama RP? Wiele innych ciekawych artykułów.
 1. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 28 sierpnia br. wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

Wszystkim życzymy pięknej, błogosławionej Niedzieli, oraz dużo zdrowia.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.