Piątek Droga krzyżowa Niedziela Gorzkie żale

godz. 20.30

w naszym kościele 24 osoby

zachowaj dystans

maseczki i dystans

wszyscy dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Trójcy Przenajświętszej - odpust ku Czci Opatrzności Bożej

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7 Czerwca 2020r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – Odpust ku czci Opatrzności Bożej.

 1. Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej świętujemy w naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej, powierzając nasze życie rodzinne i parafialne Temu który czuwa nad nami, tak jak od lat nad naszymi przodkami.

Witamy pośród nas ks. Piotra Płonkę, który głosi Słowo Boże i przewodniczyć będzie Sumie odpustowej.  

O g. 15. 15 Uroczyste Nieszpory z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej oraz dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. Niedzielnej i Świątecznej, z wyjątkiem osób starszych, chorych, opiekujących się małymi dziećmi i obłożnie chorymi oraz obawiających się możliwości zakażenia.

o g. 10.30 ks Arcybiskup i księża Biskupi odprawią w 4 parafiach Archidiecezji Msze Św. w intencji tegorocznych maturzystów - szczegóły w zaproszeniu na str. startowej i na banerze w przedsionku kościoła.

 1. Wczoraj ostatnia grupa Dzieci przeżyła swoją Uroczystość pierwszej i wczesnej Komunii. Polecamy Dzieci i Ich Rodziny modlitwie wszystkich parafian. Od Poniedziałku podczas Mszy wieczornych Dzieci z Rodzicami przeżywać będą swój Biały tydzień. Prosimy o pozostawienie dla Nich udekorowanych i zaznaczonych ławek.
 2. Przez cały tydzień zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00; - w modlitwę Różańcową o g. 20.30.
 3. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Po Mszy wieczornej przy Ołtarzu Matki Bożej przed kościołem na Zbiórkę zapraszam Ministrantów i chłopców chętnych by zostać ministrantami.

 1. W Czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na Mszę Św. o g. 9.00 zapraszamy szczególnie Dzieci komunijne z Rodzicami. Po Mszy procesja wokół kościoła z postojem i Błogosławieństwem Sakramentalnym na Rondzie, w bramie do drogi technicznej, na dachu budowy Domu Parafialnego i po krótkim Nabożeństwie w prezbiterium kościoła. W procesji przed Najświętszym Sakramentem pójdą tylko Dzieci Komunijne dziewczynki sypiąc kwiaty, chłopcy dzwoniąc – prosimy o zorganizowanie małych dzwonków dla każdego i płatków kwiatów. Parafian prosimy o zatrzymanie się na chodniku wzdłuż przejścia procesji i w kościele, lub w domach przed monitorami i obrazem z naszej kamery, oraz w oknach. Prosimy o udekorowanie wszystkich domów.

Po Mszy o g. 7.00 i 11.00 oraz o g. 15.45 Nabożeństwo Eucharystyczne związane z Ołtarzami „Bożego Ciała”.

Do Czwartku 18 VI Nabożeństwo Oktawy „Bożego Ciała”.

 1. Odwiedziny Chorych i osłabionych wiekiem parafian w Środę 10 VI i Piątek 12 VI. Prosimy zgłaszać chętnych w Zakrystii i u Pana Bolesława.
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej. W tym tygodniu Adoracja; w Poniedziałek, Środę i Piątek od 15.00 do 18.00, we Wtorek od g. 7.00 do 18.00, w Czwartek od 12.00 do Nabożeństwa Eucharystycznego o g. 15.45. W Sobotę od g. 15.00 do 19.30. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa – odległość i maseczki.
 3. W Sobotę Wspominamy Matkę Bożą z Fatimy Msza Św. o g. 20.00 po zakończeniu Różaniec.
 4. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami - 2 m odstępu w kościołach, we mszach św. i Nabożeństwach może uczestniczyć ok. 100 osób z czego 10 osób na chórze. Prosimy by siadać począwszy od pierwszych ławek 2 osoby na brzegach, w następnej ławce 1 osoba na środku i znów 2 osoby na brzegach, w następnej 1 osoba na środku itd. Można korzystać z krzeseł rozstawionych z tyłu kościoła, prosimy ich nie przestawiać i nie przenosić. Nadal obowiązują maseczki za które dziękujemy pani Bożenie. Przy sprzyjającej pogodzie do dyspozycji są krzesła i na placu oraz wokół kościoła z zachowaniem dystansu. Komunii udzielamy wzdłuż kościoła; i placu, po prawej i lewej stronie.
 5. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii, za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. W Gościu Niedzielnym; Duchowa procesja Bożego Ciała z Gościem Niedzielnym, rozmowa z Abpem Stanisławem Gądeckim na temat perspektyw pogłębiania wiary oraz o błędach w reagowaniu na pedofilię, refleksja nad modelem prezydentury w Polsce oraz wiele ciekawych artykułów.
 7. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00

Niech Trójjedyny Bóg w Swej Opatrzności czuwa nad nami. Niech Świętowanie połączone z uzyskaniem łaski odpustu wzmacnia naszą wiarę, nadzieję i miłość.


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Święteo.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 31 Maja 2020r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

 1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego otwieramy się na Tego, który ożywia, pokrzepia i umacnia nas w trudach ziemskiego życia.

O godz. 13.00 w swojej odmienionej formie Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej 

Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy do rodzinnego włączenia się we wspólną 

modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów o godz.13.00.

Transmisja za pośrednictwem; Tv Polonia, TVP Katowice, Radio Em i PR Katowice.

 1. Wczoraj i dziś kolejna grupa Dzieci przeżywa swoją Uroczystość pierwszej i wczesnej Komunii. W najbliższą Sobotę ostatnia grupa Dzieci przeżywać będzie Swoja Uroczystość. Polecamy Dzieci i Ich Rodziny modlitwie wszystkich parafian. Od Wtorku na Mszach wieczornych Dzieci z Rodzicami przeżywać będą swój Biały tydzień. Prosimy o pozostawienie dla Nich udekorowane ławki.

Dziś po Mszy wieczornej ostatnie Nabożeństwo majowe. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00;  - w modlitwę Różańcową o g. 20.30.

 1. Po złagodzeniu przepisów w naszym kościele równocześnie może przebywać z zachowaniem 2 m odstępu ok. 100 osób z czego 10 osób na chórze. Dla ułatwienia dostosowania się do nowych zasad proponujemy siadać począwszy od pierwszych ławek 2 osoby na brzegach, w następnej ławce 1 osoba na środku i znów 2 osoby na brzegach, w następnej 1 osoba na środku itd. Można korzystać z krzeseł rozstawionych z tyłu kościoła z zachowaniem wymogów, prosimy ich nie przestawiać i nie przenosić. Nadal obowiązują maseczki za które dziękujemy pani Bożenie i zespołowi O. K. i S. u. Przy sprzyjającej pogodzie do dyspozycji są krzesła i na placu oraz wokół kościoła z zachowaniem dystansu od siebie można uczestniczyć we Mszy św. Komunii udzielamy wzdłuż kościoła; i placu, po prawej i lewej stronie. Wstrzymujemy korzystanie z modułu zapisów licząc, że uda nam się zadbać o bezpieczeństwo i komfort, oraz dostosowanie się do aktualnych przepisów i zarządzeń.

Nowe rozporządzenie na naszej stronie internetowej.

 1. Jutro 2 dzień „Zielonych Świąt” – Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Po Mszy wieczornej przy Ołtarzu Matki Bożej przed kościołem na Zbiórkę zapraszam Ministrantów i chłopców chętnych by zostać ministrantami.

 1. W 1 Czwartek miesiąca Czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy porannej Nabożeństwo z modlitwą o powołania.
 2. W 1 Piątek miesiąca po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W 1 Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający a po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 4. W Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zarazem Uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Sumie Odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Płonka.

O g. 15. 15 Uroczyste Nieszpory z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 1. Odwiedziny Chorych i osłabionych wiekiem parafian w przyszłym tygodniu w Środę 10 VI i Piątek 12 VI. Prosimy zgłaszać chętnych w Zakrystii i u Pana Bolesława.
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej. W tym tygodniu Adoracja; w Poniedziałek, Środę i Piątek od 15.00 do 18.00, we Wtorek i Czwartek od g. 7.00 do 18.00, w Sobotę od g. 15.00 do 17.00. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa – odległość i maseczki.
 3. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy podjęli się sprzątania i odkażania naszego kościoła, by przygotować go do świętowania Niedzieli i pięknej Uroczystości. Do sprzątania kościoła, w Piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci, które w minionym tygodniu przystąpiły do Komunii.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane bezpośrednio, za przekazywanie stypendiów mszalnych.
 5. Bóg zapłać za kolektę na Remont i utrzymanie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Za tydzień kolekta Odpustowa na potrzeby parafii a za 2 tygodnie na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. W Gościu Niedzielnym; O tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do Nieba; o owocach Ducha Świętego, które wymagają czasu i pielęgnacji , a w Małym Gościu; Mój Anioł wie co robi; To było spotkanie ze Świętym… oraz wiele ciekawych artykułów.
 7. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Wraca także możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00
 8. Archidiecezjalny dzień modlitw za maturzystówodbędzie się w niedzielę 7 czerwca. Msze św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa i Biskupów pomocniczych zostaną odprawione w czterech kościołach archidiecezji; katedrze Chrystusa Króla, Bazylice Św. Antoniego w Rybniku,  Św. Karoliny Kózkówny w Tychach, kościele kalwaryjskim w Piekarach. Wybrane Eucharystie będą transmitowane drogą internetową i radiową. Radio Em, PR Katowice, Youtube Katedra; parafia Rybnik, telewizja Karolina.

Prośmy Ducha Świętego by pozostał z nami i przemieniał nasze życie.


Ogłoszenia Duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – 24 Maja 2020r.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.

 1. Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w Katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00 ks. Arcybiskup odprawi Mszę Świętą w intencji wszystkich małżonków jubilatów Zapraszamy do udziału za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. 
 2. Wczoraj i dziś grupa Dzieci przeżywa swoją Uroczystość pierwszej i wczesnej Komunii. Za tydzień kolejna grupa Dzieci. Polecamy Dzieci i Ich Rodziny modlitwie wszystkich parafian.
 3. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia, o g. 15.00; - do Matki Bożej w Litanii, po Mszy wieczornej; - w modlitwę Różańcową o g. 20.30.
 1. Po Mszach wieczornych wraz z modlitwą do Matki Bożej łączymy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 2. W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie  pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.  Zapraszamy do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz.13.00. Transmisja  za pośrednictwem; Tv Polonia, TVP Katowice, Radio Em i PR Katowice. W ramach  bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości od czwartku 28 maja, zapraszamy do przeżycia  triduum modlitewnego za pośrednictwem łącza internetowego, codziennie  od g. 18.00,   W programie: Msza św., konferencja maryjna, Różaniec św. Litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na stronie internetowej Sanktuarium.
 1. Po złagodzeniu przepisów w naszym kościele równocześnie może przebywać 35 osób. Miejsca zostały oznaczone na oparciu i na boku ławki oraz na miejscu, w którym należy usiąść, by zachować wymaganą odległość od kolejnych osób. 6 miejsc znajduje się na chórze. Przy sprzyjającej pogodzie do dyspozycji są krzesła i na placu oraz wokół kościoła z zachowaniem dystansu od siebie można uczestniczyć we Mszy św. Komunii udzielamy wzdłuż kościoła; i placu, po prawej i lewej stronie. Na naszej stronie internetowej znajduje się moduł do zapisywania na Msze Św. w zakładce Aktualności, na dole po lewej stronie  klikamy i w rubrykę osoba wpisujemy 1 imię lub imię i nazwisko, które są widoczne tylko dla administratora. Prosimy aby dać pierwszeństwo osobom zamawiającym Msze Św. 
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej. W tym tygodniu Adoracja; w Poniedziałek, Środę i Czwartek od 15.00 do 18.00, we Wtorek i Piątek od g. 7.00 do 18.00, w Sobotę od g. 15.00 do 17.00. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa – odległość i maseczki.
 3. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy podjęli się sprzątania i odkażania naszego kościoła, by przygotować go do świętowania Niedzieli i pięknej Uroczystości. Dziękujemy za zaangażowanie przy wystrojeniu kościoła na Uroczystość Dzieci. Do sprzątania kościoła, w Piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci, które w minionym tygodniu przystąpiły do Komunii.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez liczne ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane bezpośrednio, za przekazywanie stypendiów mszalnych.
 5. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Remont i utrzymanie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.
 6. Bóg zapłać za kolejne maseczki uszyte i podarowane przez O K i S.
 7. Dziękujemy Rodzinom dbającym o kaplicę Św. Jana Nepomucena, o pozostałe kaplice i krzyże w naszej parafii.
 8. W Gościu Niedzielnym; Dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej; czy Górnośląski Przemysł przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań; jakie znaki poprzedzą Paruzję , a w Małym Gościu; Gigant na niebie; wydrukuj, pokoloruj, wyślij i wygraj; historia wyjątkowej przyjaźni oraz wiele ciekawych artykułów.
 9. Od Czerwca możliwe jest zorganizowanie Uroczystości Sakramentu Bierzmowania z zachowaniem obowiązujących obostrzeń w parafii, co oznaczałoby 4 lub 5 grup i tyleż samo Mszy lub jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie na jesień dla całej grupy. Prosimy Rodziców kandydatów o przedyskutowanie tematu i przekazanie wyboru przez przedstawicieli, np. „Trójki klasowej”.
 10. Zgodnie z Rozporządzeniem ks. Arcybiskupa zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Wraca także możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00
 11. Swoją działalność wznawiają domy Rekolekcyjne informacje oraz zaproszenie do modlitwy z maturzystami w przedsionku kościoła.

Wpatrujmy się w Niebo i dążmy do Nieba. Niech nas wspiera Błogosławieństwo Boże.


Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie – 17 Maja 2020r. - VI Niedziela Wielkanocna.

 1. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia,

o g. 15.00; - do Matki Bożej w Litanii, po Mszy wieczornej; - w modlitwę Różańcową o g. 20.30.

 1. Dzisiaj swoje Święto przeżywają dzieci, które przed rokiem przystąpiły po raz pierwszy do Ołtarza Pańskiego. Msza dziękczynna o g. 11.00.
 2. W Poniedziałek, Wtorek i Środę przypadają dni modlitw o urodzaje. Po Mszy porannej prosić będziemy o dobre plony na polach, w ogrodach i sadach.
 3. We Wtorek swoje Urodziny obchodził będzie ks. Arcybiskup Wiktor. Naszego Arcypasterza polecamy modlitwie wiernych.
 4. W Czwartek przypada wspomnienie Św. Jana Nepomucena – patrona kapliczki; z racji ograniczeń wynikających z epidemii, zachęcamy do nawiedzenia od g. 8.00 miejsca gromadzenia się naszej parafii podczas Nabożeństw, by przez spełnienie zwykłych warunków uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy.
 5. W Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 6. W Sobotę wraz z Dziećmi i Rodzicami rozpoczynamy Uroczystości komunijne, ze względu na sytuację epidemii podzielone na 5 dni.
 7. W Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00 ks. Arcybiskup odprawi Mszę Świętą w intencji wszystkich małżonków jubilatów Zapraszamy do udziału za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry.
 8. Po złagodzeniu przepisów w naszym kościele równocześnie może przebywać 35 osób. Miejsca zostały oznaczone na oparciu i na boku ławki oraz na miejscu, w którym należy usiąść, by zachować wymaganą odległość od kolejnych osób. 6 miejsc znajduje się na chórze. Przy sprzyjającej pogodzie do dyspozycji są krzesła i na placu oraz wokół kościoła z zachowaniem dystansu od siebie można uczestniczyć we Mszy św. Komunii udzielamy wzdłuż kościoła; i placu, po prawej i lewej stronie. Na naszej stronie internetowej znajduje się moduł do zapisywania na Msze Św. w zakładce Aktualności, na dole po lewej stronie  klikamy i w rubrykę osoba wpisujemy 1 imię lub imię i nazwisko, które są widoczne tylko dla administratora. 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej. W tym tygodniu Adoracja; w Poniedziałek, Środę i Piątek od 15.00 do 18.00, we Wtorek i Czwartek od g. 7.00 do 18.00, w Sobotę od g. 12.00 do 17.00. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa – odległość i maseczki.

 1. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy podjęli się sprzątania i odkażania naszego kościoła, by przygotować go do świętowania Niedzieli i pięknej rocznicy.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez liczne ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane bezpośrednio, za przekazywanie stypendiów mszalnych.
 3. Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną.
 4. Bóg zapłać za maseczki uszyte i podarowane przez O K i S.
 5. W Gościu Niedzielnym; o Niewiele brakowało a Jan Paweł II by się nie urodził; Muzeum w domu rodzinnym Wojtyłów w Wadowicach; rola w ukształtowaniu Jana Pawła II miasta rodzinnego, a w Małym Gościu; komiks prezentujący postać Prymasa Wyszyńskiego, oraz wiele ciekawych artykułów.
 6. Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z Chorągwią Śląską Związku Harcerstwa Polskiego przeprowadza bezpłatną akcję „Maseczka dla Seniora”. Na stronie:  dobrodaj.pl, wypełniamy formularz zgłoszeniowy, lub wysyłamy SMSa o treści „Maseczka” pod numer: 533 144 989 a maseczka zostanie dostarczona przez harcerzy do skrzynki pocztowej seniora. Zachęcamy do udziału w akcji!
 7. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, 1 Program TVP oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja o g. 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań, które były częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła w Łagiewnikach. Zachęcamy do oglądania.
 8. Do sprzątania kościoła, w Piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej i wczesnej komunii.
 9. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na nowy termin.

 

Trwając w Panu każdego dnia czyńmy dobro. Niech pomaga nam Boże Błogosławieństwo.


Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie – 10 Maja 2020r.

V Niedziela Wielkanocna.

 1. Dziś i przez cały tydzień o g. 15.00 zapraszamy do włączenia się w modlitwę do Bożego Miłosierdzia,

Po Mszy wieczornej Litania do Matki Bożej.

o g. 20.30 Modlitwa Różańcowa.

 1. W Środę wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. O 20.00 Msza wieczorna i modlitwa różańcowa.
 2. W Czwartek Święto Macieja Apostoła.
 3. W Sobotę Święto Andrzeja Boboli.
 4. W Niedzielę podczas Mszy o g. 11.00 swoje święto będą mały dzieci, które przed rokiem przeżywały uroczystość komunijną.
 5. Przypominamy, że w naszym kościele równocześnie może przebywać 23 osoby. Miejsca zostały oznaczone na oparciu i na boku ławki oraz na miejscu, w którym należy usiąść, by zachować wymagane 2 metry od kolejnych osób. 4 miejsca znajdują się na chórze. Przy sprzyjającej pogodzie do dyspozycji są krzesła i na placu oraz wokół kościoła z zachowaniem 2 metrowego dystansu od siebie można uczestniczyć we Mszy św. Komunii udzielamy wzdłuż kościoła; i placu, po prawej i lewej stronie. Na naszej stronie internetowej znajduje się moduł do zapisywania na Msze Św. w zakładce Aktualności, na dole po lewej stronie klikamy i w rubrykę osoba wpisujemy 1 imię lub imię i nazwisko, które są widoczne tylko dla administratora.  
 6. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

W tym tygodniu Adoracja W Poniedziałek i Piątek od 15.00 do 18.00, we Wtorek Środę i Czwartek od g. 7.00 do 18.00, w Sobotę od g. 10.00 do 17.00. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa – odległość i maseczki.

Serdeczne podziękowania dla Pań które kolejny tydzień podjęły się sprzątania i odkażania naszego kościoła, by przygotować go do świętowania Niedzieli.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez liczne ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane bezpośrednio, za przekazywanie stypendiów mszalnych, za kolektę przeznaczoną na opłacenie bieżących rachunków. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
 2. Bóg zapłać za maseczki uszyte przez Koło Gospodyń na Piecach.
 3. Serdeczne podziękowania dla Pana Szymona i Lorken Tech za nowe mocowanie dla kamery.
 4. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za nowe oświetlenie do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W Gościu Niedzielnym; Tron i Ołtarz – czy to tylko władza świecka i duchowna?; o zagrożeniu niedoborami żywności; reportaż z Sanktuarium św. Stanisława a w Małym Gościu; mieszkanie w drzewie; czy spotkamy jeszcze mamuta? oraz wiele ciekawych artykułów.
 6. Uroczystość komunijna w naszej parafii została ustalona z rodzicami na dni 23, 24, 30, 31 Maja oraz 6 Czerwca.
 7. Sołtys II ratę podatku rolnego będzie przyjmował w kawiarni OKiSu w Środę Czwartek i Piąek od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.00.

 

Niech Jezus Droga, Prawda i życie prowadzi nas bezpiecznie przez codzienność trudną i skomplikowaną do celu, do Ojca.


Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterzaańskiej

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 Maja 2020r.

IV Niedziela Wielkanocna.

 1. Zakończyliśmy tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Zachęcamy codziennie do rodzinnego i osobistego czytania Pisma Świętego, do sięgania po Boże Słowo by nim się umacniać, karmić i kierować, zwłaszcza w tym trudnym czasie.
 2. Dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy jako dzień modlitw za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i i misyjne.

O g. 15.00 zapraszamy do udziału lub włączenia się w modlitwę do Bożego Miłosierdzia,

o g. 20.30 Modlitwy Różańcowej, które kontynuujemy przez cały tydzień.

 1. W Poniedziałek wspominamy Św. Floriana, którego uczcimy wraz z naszymi Strażakami podczas wieczornej Mszy Św.
 2. W Piątek Uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika Patrona Polski.
 3. Do czasu odwołania zaleceń z 1 zarządzenia księdza Arcybiskupa, po Mszach wieczornych odmawiamy Litanię do Matki Bożej i oczekujemy kolejnych ułatwień by uczestniczyć w Nabożeństwach majowych.
 4. W związku z nowymi regulacjami w naszym kościele równocześnie może przebywać 23 osoby, czy to podczas Mszy Św. czy Adoracji. Miejsca zostały oznaczone na oparciu zielono-żółtą taśmą, dodatkowo numerem na boku ławki i kartką w którym miejscu należy usiąść, by zachować wymagane 2 metry od kolejnych osób. 4 miejsca znajdują się na chórze. Przy sprzyjającej pogodzie można zabrać z salek, zakrystii ministrantów i z tyłu kościoła krzesła i na placu wokół kościoła z zachowaniem 2 metrowego dystansu od siebie uczestniczyć we Mszy św. Komunii udzielamy wzdłuż kościoła; ewentualnie placu, po prawej i lewej stronie. Na naszej parafialnej stronie internetowej znajduje się już zapowiadany moduł do zapisywania na Msze Św. w zakładce Aktualności, na dole po lewej stronie klikamy i w rubrykę osoba wpisujemy 1 imię lub imię i nazwisko, które są widoczne tylko dla administratora.  
 5. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

W tym tygodniu Adoracja W Poniedziałek i Czwartek od 15.00 do 18.00, we Wtorek Środę i Piątek od g. 7.00 do 18.00, w Sobotę od g. 10.00 do 17.00. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa – odległość i maseczki.

Serdeczne podziękowania dla pań i panów, którzy podjęli się odkurzenia i wyczyszczenia figur, stacji Drogi krzyżowej i lamp oraz Pań sprzątających i odkażających nasz kościół, by przygotować go do świętowania Niedzieli.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez liczne ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane bezpośrednio, za przekazywanie stypendiów mszalnych, za kolektę z ubiegłej Niedzieli przeznaczoną na opłacenie bieżących rachunków. Dziś kolekta również na opłacenie rachunków. W związku z całodniowymi Adoracjami i wieczornym Różańcem rachunek za energię elektryczną za minione 2 miesiące wzrósł o 1000 pln.
 2. Bóg zapłać za maseczki uszyte przez panią Bożenę i panią Basię, które zabieraliśmy ze stolika z prasą.
 3. W Gościu Niedzielnym; zdrowy i niezdrowy kult Maryi - jak odróżnić?, o ofiarnym wolontariacie w domach pomocy społecznej dotkniętych korona wirusem; reportaż z amerykańskiej Częstochowy a w Małym Gościu; Dom pokoju w Betlejem; w czasach korona wirusa, szukając lwów oraz wiele ciekawych artykułów.
 4. W związku z sytuacją epidemiczną i doniesieniami z kopalni Jankowice, z bólem serca oficjalnie musimy odłożyć datę 1 komunii w naszym kościele. W Niedzielę o g. 11.oo Msza Św. w Intencji dzieci, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do ołtarza oraz w intencji Ich Rodzin. Nowy termin zostanie ustalony tak szybko jak to będzie możliwe.

 

Niech Jezus Dobry Pasterz prowadzi nas bezpiecznie i szczęśliwie przez ten czas próby i doświadczenia.


Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26 Kwietnia 2020r.

III Niedziela Wielkanocna.

 1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna kolejny tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Zachęcamy codziennie do rodzinnego i osobistego czytania Pisma Świętego. Dziś po „Koronce do Miłosierdzia Bożego” w naszym kościele czytanie Ewangelii Św. Mateusza, zaproponowanej na narodowe czytanie 2020.

O g. 15.00 zapraszamy do udziału lub włączenia się w modlitwę do Bożego Miłosierdzia,

o g. 20.30 Modlitwy Różańcowej, które kontynuujemy przez cały tydzień.

 1. W związku z nowymi regulacjami w naszym kościele równocześnie może przebywać 23 osoby, czy to podczas Mszy Św. czy Adoracji. Miejsca zostały oznaczone na oparciu zielono-żółtą taśmą, siadamy obok kartki z numerkiem. 4 miejsca znajdują się na chórze. Przy sprzyjającej pogodzie można zabrać z salek, zakrystii ministrantów i z tyłu kościoła krzesła i na placu wokół kościoła z zachowaniem 2 metrowego dystansu od siebie. Komunii udzielamy wzdłuż kościoła; ewentualnie placu, po prawej i lewej stronie. Przepraszamy za brak zapowiadanego modułu do zapisywania na Msze Św.
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

W tym tygodniu Adoracja od Wtorku do Piątku od g. 7.00 do 18.00, w Sobotę od g. 10.00 do 17.00. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa – odległość i maseczki.

Serdeczne podziękowania dla „ekipy” sprzątającej dekoracje oraz Pań sprzątających i odkażających nasz kościół.

 1. W Piątek Święto Józefa Robotnika, dzień modlitwy w intencji wszystkich ludzi pracy. Jest to także 1 Piątek miesiąca Maja. Ze względu na Pandemię w miejsce Nabożeństwa „Majowego” po mszach wieczornych odmawiana będzie Litania do Matki Bożej.
 2. W Sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesiona z 3 Maja. O g. 9.00 Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez liczne ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane bezpośrednio, za przekazywanie stypendiów mszalnych.

Bóg zapłać za maseczki uszyte przez panią Bożenę i panią Basię. Można zabierać i używać, wyłożone są na stoliku z prasą.

 1. W Gościu Niedzielnym; Zanim sąd oczyścił Go z zarzutu pedofilii, australijski kardynał spędził w ciężkim więzieniu ponad 13 miesięcy; Katarzyna ze Sieny – patronka Europy, która doradzała papieżom; dlaczego w Tygodniu Biblijnym warto wrócić do lektury Pisma Św.? a w Małym Gościu; zakładka z modlitwą przed Świętym Całunem; o najmłodszym ministrancie oraz wiele ciekawych artykułów.
 2. W ramach inicjatywy ZANURZENI W MIŁOŚCIFundacji SMS Z NIEBA zebrano fundusze na zakup 20 RESPIRATORÓW do 20 spośród polskich szpitali. W ramach nowego projektu - RESPIRATOR OD MŁODYCH  rozpoczęto zbiórkę środków pieniężnych na kolejny respirator, przekazanie 5 złotych kieszonkowego włączy młodych w pomoc chorym, czego dokonać mogą przez www: zanurzeniwmiłosci.pl.

 

Niech Błogosławieństwo końcowe wzbudzi w nas pragnienie życia Bożym Słowem w naszych Rodzinach.


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia Duszpasterskie – 19 Kwietnia 2020r. Niedziela Miłosierdzia Bożego.

 1. Dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy wciąż w „domowych kościołach”, łącząc się przez media z liturgią sprawowaną w naszych parafialnych i innych znanych świątyniach.

O g. 12.00 Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w 30-rocznicę Caritas Archidiecezji Katowickiej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkie Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas, pracowników Caritas i wolontariuszy oraz wszystkich, którym szczególnie leży na sercu misja charytatywna Kościoła. W liturgii można uczestniczyć dzięki transmisji Radia EM oraz internetowej na kanale Youtubowym parafii katedralnej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu Dyrektora Caritas, na naszej stronie parafialnej i facebookowej.

O g. 15.00 zachęcamy do włączenia się w Godzinę Miłosierdzia.

 1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa. W tym tygodniu Adoracja od Wtorku do Piątku od g. 7.00 do 18.00, w Sobotę od g. 7.00 do 17.00. W związku z malejącą liczbą chętnych do zadeklarowania gotowości czuwania rozważamy skrócenie czasu  Adoracji w ciągu dnia lub liczby dni w ciągu tygodnia.                                                                                                                                                                                                           Serdeczne podziękowania dla Pań sprzątających i odkażających nasz kościół.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez liczne ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane bezpośrednio, za przekazywanie stypendiów mszalnych. Dziękuję jeszcze raz za darowiznę na zakup masek. Niestety z dużym poślizgiem 121 sztuk, razem z uszytymi i podarowanymi przez panią Barbarę z Mężem, rozwiezione zostały do Szpitala w Rydułtowach, środków Zdrowia w Gaszowicach i Lyskach, punktu poboru krwi w Biertułtowach; obdarowani bardzo gorąco dziękują.                                                                                                                                                                                                             Dziękujemy Pani Bożenie za uszycie i podarowanie maseczek, które ze stlika z prasą można zabierać i używać.
 2. W dwutygodniowym Gościu Niedzielnym; Zbawienie już się zaczęło; To nie są złe czasy; Tarcza dla niepełnosprawnych a  w Małym Gościu; zakładka z modlitwą przed Świętym Całunem; Ministranci na Chorwacji  oraz wiele ciekawych artykułów.
 3. W związku z licznymi pytaniami i zaniepokojeniem rodziców dzieci „komunijnych” możliwa na tą chwile informacja. Dopóki nie zostaną wycofane wszelkie obostrzenia i zakazy, trudno jest podjąć decyzję co do zmiany terminu – dlatego jest ona wstrzymana. Bardzo proszę, aby przy wszystkich za i przeciw, przy próbie ustalenia czy narzucenia na już jakiegokolwiek - słusznego terminu – co jest na tą chwilę po prostu nierealne - wziąć pod uwagę jako jedyny i słuszny argument dobro dzieci i rodzinne piękne przeżycie tego dnia, z Chrystusem Eucharystycznym pośrodku i w centrum! Wszystko inne sprawi, że jak w powiedzeniu „wylejemy dziecko z kąpielą”, przewartościujemy znaczenie „tego dnia” jedynego w życiu dzieci i wyrządzimy krzywdę nie do naprawienia już nigdy w życiu małych przyjaciół Jezusa Zmartwychwstałego!
 4. W związku z nowymi przepisami państwowymi i rozporządzeniem księdza Arcybiskupa, do zapoznania z którym zachecam na naszej stronie parafialnej  i facebookowej, które zamieszczone jest w naszej gazetce i rowieszone wokół kościoła, informuje, że po obmierzeniu kościoła, za które dziękuje panom Danielowi i Michałowi - od poniedziałku w liturgii może w naszym kosciele uczestniczyć 23 osoby - przy zachowaniu od siebie odpowiedniej odległości i innnych środków bezpieczeństwa. Być może to jest  światełko w tunelu w kwestii daty pierwszej komunii.  Prosimy by pierwszeństwo miały rodziny zamawiające Mszę Św.i nasze Siostry. trwa przygotownie aplikacji, do zapisywania się na Mszę św. co pomoże w zorientowaniu się czy już liczba osób nie została przekroczona.

Bądźmy miłosierni jak Ojciec nasz w Niebie! Niech pomoże nam Błogosławieństwo i obecność Zmartwychwstałego pomiedzy nami.

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterskie – 12 Kwietnia 2020r. Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego .

 1. Dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania Chrystusa przeżywamy w sposób wyjątkowy i inny niż dotychczas – w naszych „domowych kościołach”, z bliskimi obok, łącząc się przez media z liturgią sprawowaną w naszych parafialnych świątyniach. Mimo zmienionych okoliczności, wystroju i charakteru, nie zmieniło się to co najistotniejsze - wymiar Zbawczy tych Wielkich Dni! Niech to będzie naszą siłą, źródłem pokoju i wzajemnej miłości.

O g. 15.00 zachęcamy do włączenia się w Uroczyste Nieszpory i Nowennę z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. w porządku niedzielnym.

O g. 15.30 Nowenna z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Męską część mocno przywiązaną do tradycji i chętną do umilenia piękniejszej części zamieszkującej nasze domy, prosimy aby zminimalizowali zagrożenie podarowania przy tej okazji różnych zarazków, mikrobów itp. i zastosowali wyjątkowo sprzęty „zepterowskie” i „zepteropodobne”, a drogie panie prosimy by nie obrażały się wyjątkowo w tym roku, że nie mają co suszyć.  

 1. Od Wtorku do niedzieli o g. 15.00 zapraszamy do włączenia się Nowennę z koronką do bożego Miłosierdzia.
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

Adoracja powróci we Wtorek od Mszy porannej do g.18.00, w Środę, Piątek i Sobotę od Mszy porannej do wieczornej. W Niedzielę od g.12.00 do g.15.00.

Serdeczne podziękowania dla Pań sprzątających i odkażających nasz kościół, dla ekipy dekoratorsko florystycznej, dla wszystkich włączających się w przygotowanie na miarę możliwości do jak najlepszego przeżycia tych Świętych i Wielkich dni.

Podziękowania dla zespołu Liturgicznego w osobach księdza Romana i Naszych Sióstr, za zaangażowanie i udział.

Panu Tadeuszowi i Panom Herbertowi, Grzegorzowi i Jerzemu za czuwanie na posterunkach.

Wszystkim przekazującym życzenia, wyrazy pamięci i życzliwości. Panu Ministrowi Wosiowi za „dary z lasu’.

Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez liczne ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane bezpośrednio, za przekazanie stypendiów mszalnych. Dziękuję za darowiznę na zakup masek – akcja przerosła oczekiwania udało się nabyć w sumie 121 sztuk i razem z uszytymi i podarowanymi przez panią Barbarę rozdysponować w miejsca przeznaczenia. Dziękujemy za udział w akcji Caritasu w zbiórce na zakup respiratorów.
 2. W dwutygodniowym Gościu Niedzielnym; Zmartwychwstały i Miłosierny; Objawienia i Fake newsy; nieznana historia kard. Wyszyńskiego w archiwach KGB; w Małym Gościu; Nie ma Go tu; zakładka z modlitwą przed Świętym Całunem; ekipa Superbohatera oraz wiele ciekawych artykułów.
 3. Niech Chrystus wciąż żyje w Was i dla Was, niech świat wciąż dzięki Waszym pięknym sercom dowiaduje się, że śmierć choć w ostatnim czasie przeraża - jest pokonana; że Grób choć w tym roku jakby nie obecny, zakryty - jest naprawdę pusty, że my możemy i chcemy żyć Jego życiem, Bożym życiem. Bożym Pokojem, którego niech nam wszystkim nie brakuje, nigdy!

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Ogłoszenia Duszpasterskie – 05 Kwietnia 2020r. Niedziela Męki Pańskiej.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Najważniejszy Tydzień, bowiem uobecniający Mękę, Śmierć

i Zmartwychwstanie Chrystusa – fundamenty naszej wiary i naszego życia. W tym roku przeżyjemy ten czas zupełnie inaczej, jednak istotne i bezcenne jest to, że nie zmienia się treść i wymiar Zbawczy tych Wielkich Dni! Postarajmy się mimo zmienionych warunków i okoliczności przeżyć je głęboko i pięknie.

Od g. 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy, że Młodzież, w tym roku w swoim Święcie z księdzem Arcybiskupem może uczestniczyć online. Na profilu Duszpasterstwa Młodzieży: www.facebook.com/mlodzidlamlodych 

oraz Duszpasterstwa Akademickiego: www.facebook.com/DAcentrum, akcja #palmowachallenge. Zachęcamy do udziału i skorzystania z tej możliwości.

O g. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Zachęcamy do uczestnictwa „online”.

 1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

W tym tygodniu znów podejmujemy dzieło; wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę, która wystawiona jest na balaskach przy ołtarzu Matki Bożej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Poniedziałek, Wtorek i Środę od g. 7.00 do 18.00, w Wielki Piątek o g. 8.00 „Ciemna Jutrznia”, o g. 8.30 Droga Krzyżowa, od g. 9.00 do g. 17.45 adoracja Chrystusa 'uwięzionego';

W Wielką Sobotę o g. 8.00 „Ciemna Jutrznia”, od g. 8.30 do 19.45 adoracja krzyża. Przypominamy i prosimy aby ze względu na zagrożenie, w kościele nie przebywało jednocześnie powyżej 5 osób.

 1. Ceremonie Triduum Paschalnego rozpoczniemy w Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00; Liturgia Wielkiego Piątku o g. 18.00, Wigilii Paschalnej w Sobotę o g. 20.00.

Wszyscy, którzy skorzystali z okazji do Spowiedzi w trakcie Rekolekcji Parafialnych i w następnym tygodniu - kiedy daliśmy okazję rano i wieczorem w dłuższym wymiarze – skorzystali tym samym ze Spowiedzi Wielkanocnej. W związku z trwającymi obostrzeniami warto zaznajomić się z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Wiktora i dołączonym tekstem ks. Prof. J. Kempy o Akcie Żalu doskonałego. Spowiedź w wyjątkowych sytuacjach po indywidualnym umówieniu - w Zakrystii, bądź Salce.

 1. Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie, aby nasza transmisja przebiegała bez zakłóceń i w możliwie dobrej jakości. Link do włączenia się w transmisję na naszej stronie parafialnej i facebookowej. Transmisja trwa całą dobę. Zapraszamy do włączania się, modlitwy i udziału w Mszy Św., Gorzkich żalach z kazaniem Pasyjnym, w Drodze krzyżowej, Koronce do Miłosierdzia Bożego, w codziennym Różańcu o 20.30 i przede wszystkim w Ceremoniach Wielkiego Tygodnia.
 2. Błogosławieństwa potraw na Stół Wielkanocny zgodnie z rozporządzeniem, dokonamy we własnym domu korzystając z tekstu dołączonego do rozporządzenia, na naszej stronie parafialnej, oraz ostatniej str. naszej gazetki.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie funkcjonowania parafii poprzez liczne ofiary przekazywane na konto parafialne i dostarczane stypendia mszalne. Dziękujemy za darowiznę na dokupienie opału, oraz za niezwykłą życzliwość przy zakupie i dostawę. Także za włączenie się natychmiast w akcji Caritasu w zbiórce na zakup respiratorów i zakupu masek oraz szycia maseczek dla naszych Służb medycznych.
 4. Przypominamy, że czasowo bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego' w wersji drukowanej można kupić jedynie w kioskach, salonikach prasowych, na stacjach benzynowych. Możliwa jest prenumerata pocztowa.'GOŚĆ' w formacie PDF w sklepie internetowym: gosc.pl.
 5. Przy wyjściu z kościoła Paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł.
 6. Prosimy o zorientowanie się czy ktoś z sąsiadów nie potrzebuje pomocy oraz wsparcia zwłaszcza teraz przed Świętami i zgłaszanie takich faktów na parafię.
 7. Ogromna prośba do Osób odwiedzających nasz cmentarz, aby liczba obecnych jednocześnie była ograniczona do minimum i najlepiej nie przekraczała 5, w związku z tym ograniczmy też porządkowanie grobów; w Rybniku i Rydułtowach kontrole wykazały przekroczenie limitu i pozamykały cmentarze.
 8. Przeżyjmy ten czas w zadumie, refleksji, pokorze i mimo wszystko pogodzie ducha, wzajemnej życzliwości i z Bogiem w sercu.

          

      Nadzieja zawieść nie może… Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?!


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.