Jezu Ufam Tobie!

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela zwykła 2023 08 20.

 1. Panie i Panny pielgrzymują dziś na Piekarskie Wzgórze, do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Łączymy się duchowo oraz przez media; TV Polonia i TVP3 Katowice, Radio eM i PR Katowice.

W naszym kościele dziś na zakończenie każdej Mszy wspólna Adoracja Chrystusa Eucharystycznego a Msza wieczorna w intencji sierpniowych solenizantów.

Kolekta Inwestycyjna na kolejna ratę za prace budowlane. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać za zbiórkę na pomoc cierpiącym wskutek powodzi Słoweńcom .

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 5. W Piątek po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Mszą chrzcielną.
 6. W Sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św., oraz Rocznych Dzieci, a także Ich Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Niedzielę kolekta na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży oraz utrzymanie koscioła akademickiego.
 2. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach, organizuje Pielgrzymkę wraz z uczestniczeniem we Mszy Świętej Beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów,  w dniach 9-10 września – szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła.
 3. W przedsionku afisz z zaproszeniem na kurs psałterzysty dla wszystkich chętnych.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym (artykuł Produkt katolicko podobny); co zostanie po Światowych Dniach Młodzieży?; jak pokonać małżeński kryzys?; o pożegnaniu Siostry Elwiry założycielki i twórczyni wielkiego dzieła – Cenacolo; w wakacyjnym cyklu – największy krucyfiks! I wiele ciekawych artykułów.

Ulituj się nad nami…


Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 2023 08 13.

 1. Dziś przypada wspomnienie kolejnego Objawienia Fatimskiego. Po Mszy wieczornej modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami.

Kolekta na bieżące rachunki i honoraria. Bóg Zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek świętować będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o g. 7.00, 10.00 i 16.00. podczas każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po każdej Mszy zbiórka na pomoc Słowenii. O g. 15.30 Modlitwa Różańcowa w intencji Narodu Słoweńskiego w związku z powodzią i zniszczeniami w kraju.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 5. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 6. W III Piątek Sierpnia o g. 6.30 Msza za zmarłych zalecanych oraz koronka do Bożego Młosierdzia.
 7. W Sobotę o g. 14.00 w Kościele NMP Królowej Polski w Czernicy Msza Św. rozpoczynająca Gminne Dożynki. O 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 8. W Niedzielę Panie i Panny pielgrzymują do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na Piekarskie Wzgórze.

W naszym kościele Msza wieczorna w intencji sierpniowych solenizantów.

Kolekta Inwestycyjna na kolejna ratę za prace budowlane.

 1. Serdeczne Bóg Zapłać Ojcu Jarkowi za posługę w naszej parafii, za sprawowane Sakramaenty, głoszone Słowo Boże, radość i pokój które wniósł do naszej wspólnoty, śpiew i pełne zaangażowanie. Otaczmy Go naszą modlitwą i zapraszamy znów.

Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy otoczyli zyczliwością i opieką O. Jarka, szczególnie Pani Eli i Panu Bolesławowi z rodziną, Panom kościelnym i Panu Marianowi, Panu Zbyszkowi i wszystkim pozostałym bez wyjątku.

Fatimska Pani módl się za nami…

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Przemienienia Pańskiego.

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Przemienienia Pańskiego 2023 08 06.

 1. W Święto Przemienienia Pańskiego o g. 10.00 Msza Św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa. Kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl. Bóg Zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.
 2. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.
 3. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 4. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 5. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 6. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 7. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 8. W Niedzielę przypada wspomnienie kolejnego Objawienia Fatimskiego. Po Mszy wieczornej modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami. Kolekta na bieżące rachunki i honoraria.

Pokaż nam Niebo i prowadź nas…

 

 

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela zwykła 2023 07 30.

 1. Z okazji przypadającego w miniony Wtorek wspomnienia Św. Krzysztofa modlimy się w intencji wszystkich uczestników ruchu drogowego, a po Mszach Św. błogosławimy pojazdy mechaniczne i kierowców.

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św. i spełnienia praktyk religijnych.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek rozpoczynamy Sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podjęcia wysiłku i ofiarowania go w intencji zmagających się z nałogami. Księga trzeźwości na stoliku z prasą.

Po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.

Zastępstwo wakacyjne podejmie o. Jarosław Wachowski – Oblat NMP. Polecamy Go modlitwie i życzliwości wszystkich parafian.

 1. W Środę przypada odpust Porcjunkuli. Nawiedzając kościół parafialny, odmawiając Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, oraz spełniając zwykłe warunki można zyskać odpust zupełny.

Po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

 1. W I Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie modlitwa w intencji powołań i powołanych. Od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 2. W I Piątek Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W I Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi, na zakończenie adoracji modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi.
 4. W Niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. O g. 10.00 Msza Św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa. Kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; artykuły zapowiadające Swiatowe Dni Młodzieży, które rozpoczynają się w Portugalii; o fenomenie pielgrzymowania; o nowych odkryciach archeologów w Ziemii Świętej; w wakacyjnym cyklu – najdłuższy budynek Europy oraz wiele ciekawych artykułów
 6. Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach organizuje Pieszą wycieczkę na Czupel, szczyt Beskidu Małego, trasa około 8,5 km - Przełęcz Przegibek - Magurka Wilkowicka – Czupel - Międzybrodzie Bialskie. Opłata 60,00 zł. od osoby. Cena zawiera transport i koszt przewodnika. Wyjazd 6 sierpnia o godz. 7:00 sprzed OkiSu, powrót około godz. 18:00. Zapisy do 2 sierpnia 2023 r. osobiście w biurze lub przez formularz internetowy. Szczegóły na facebooku.
 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Szczerbicach, organizuje 20 Sierpnia wyjazd na Pielgrzymkę Pań i Panien do Piekar. Wyjazd g.6.30 sprzed Szczerbickiego kościoła, Zapisy u Przewodniczącej Koła, pani Janiny Strzelec.

Najświętsze Serce Jezusa zmiłuj się nad nami…


Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela zwykła 2023 07 23.

 1. Dzisiejszą Niedzielę obchodzimy jako Dzień Dziadków i Osób Starszych. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Seniorów. Po Mszy wieczornej w Ich intencji modlitwa różańcowa.

Kolekta na Kalwarię piekarską. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 5. W Czwartek i Piątek z wakacyjną posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zapisy w Zakrystii lub bezpośrednio u Pana Bolesława.
 6. W Piątek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.
 7. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św. oraz Rocznych Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.
 8. Z okazji przypadającego we Wtorek wspomnienia Św. Krzysztofa w Sobotę po Mszy wieczornej i w Niedzielę po Mszach Św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców.

Kolekta na potrzeby parafii.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Św. Charbelu i Jego duchowej, polskiej rodzinie; o zmianie kolegium kardynalskiego; jak chronić dzieci przed krzywdą? A w wakacyjnym cyklu zaproszenie na Żuławy. Oraz wiele ciekawych artykułów.
 2. Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach organizuje Pieszą wycieczkę na Czupel, szczyt Beskidu Małego, trasa około 8,5 km - Przełęcz Przegibek - Magurka Wilkowicka – Czupel - Międzybrodzie Bialskie. Opłata 60,00 zł. od osoby. Cena zawiera transport i koszt przewodnika. Wyjazd 6 sierpnia o godz. 7:00 sprzed OkiSu, powrót około godz. 18:00. Zapisy do 2 sierpnia 2023 r. osobiście w biurze lub przez formularz internetowy. Szczegóły na facebooku.

Opatrzności Boża czuwaj nad nami…

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XV Niedziela zwykła 2023 07 16.

 1. Witamy pośród nas Ks. proboszcza Ireneusza Bracha z Cap Ferrat na Lazurowym Wybrzeżu i dziękujemy za Sprawowane Sakramenty oraz głoszone Słowo Boże.

Dziś o g. 10.00 Msza w intencji Solenizantów miesiąca lipca, oraz budowniczych i fundatorów pierwszego ołtarza Bożego Ciała.

Po Mszach Św. możliwość przyjęcia Szkaplerza. Bóg zapłać za podarowane Szkaplerze. Kolekta inwestycyjna na kolejną ratę za prace budowlane. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 5. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 6. W III Piątek miesiąca o g. 6.30 Msza za zmarłych, oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 8. Niedzielę obchodzić będziemy jako Dzień Dziadków i Osób Starszych. Kolekta na Kalwarię piekarską.
 9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; reportaż z podróży na Ukrainę kard. Krajewskiego; o przyczynach i konsekwencjach zamieszek we Francji; o stadionie uwielbienia we Wrocławiu; w wakacyjnym cyklu o najmniejszym mieście w Polsce; w Małym Gościu; o przyrodzie w Biblii; co piszczy w trawie?; Afryka w kosmosie i wiele ciekawych artykułów.
 10. Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach organizuje Pieszą wycieczkę na Czupel, szczyt Beskidu Małego, trasa około 8,5 km - Przełęcz Przegibek - Magurka Wilkowicka – Czupel - Międzybrodzie Bialskie. Opłata 60,00 zł. od osoby. Cena zawiera transport i koszt przewodnika. Wyjazd 6 sierpnia o godz. 7:00 sprzed OkiSu, powrót około godz. 18:00. Zapisy do 2 sierpnia 2023 r. osobiście w biurze lub przez formularz internetowy. Szczegóły na facebooku.

Znaczenie duchowe szkaplerza

 • Szkaplerz jest Szatą Maryi, jest znakiem pokuty i nawrócenia.

Kto przyjmuje Szkaplerz św., wyrzeka się złego ducha, odnawia przyrzeczenia Chrztu św. i oddaje się Maryi jako Jej dziecko. Kto przyjmuje Szkaplerz, przyjmuje, jak św. Jan Apostoł pod Krzyżem, Maryję do siebie, by żyć w zjednoczeniu z Nią i Jej służyć.

 • Szkaplerz oznacza poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi i naśladowanie Jej cnót,

szczególnie cnoty czystości i pokory. „Niech wszyscy noszący Szkaplerz św., który jest pamiątką otrzymaną od Matki Bożej, widzą w nim oznakę poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Dziewicy” (św. Jan Paweł II).

 • Szkaplerz oznacza przymierze przyjaźni z Maryją,

w którym Ona zobowiązuje się dopomóc nam do zbawienia i uświęcenia, a my zobowiązujemy się do Jej naśladowania, służenia Jej i rozszerzania Jej czci.

 • Szkaplerz oznacza habit Zakonu poświęconego służbie i czci Matki Bożej.

Przyjmując Szkaplerz, pragniemy odtąd żyć tym samym duchem Karmelu, pełnić tę samą misję i żyć w zjednoczeniu z Maryją, dla Maryi, przez Maryję i w Maryi.

Obietnice szkaplerzne

Cała maryjna tradycja Karmelu wiąże ze Szkaplerzem św. dwie wielkie obietnice Maryi i dwie łaski, które z nich wypływają:

 • Kto w Nim umrze nie dozna ognia piekielnego

(słowa Matki Bożej wypowiedziane do św. Szymona). Maryja tym samym obiecuje wszystkim odzianym Szkaplerzem św. pomoc na drodze zbawienia.

 • Wybawienie z czyśćca w pierwszą sobotę po naszej śmierci.

Jest to tak zwany przywilej sobotni. Matka Boża zapewniła rychłe wybawienie z czyśćca (bulla pap. Jana XXII w 1322 r.), tym, którzy nosząc Szkaplerz, zachowają czystość według stanu i wierność modlitwie: Ja, Matka w pierwszą sobotę po ich śmierci miłościwie przyjdę do nich i ilu ich zastanę w czyśćcu, uwolnię i zaprowadzę ich na świętą Górę żywota wiecznego. Maryja tym samym obiecuje wszystkim odzianym Szkaplerzem pomoc na drodze uświęcenia.

 • Pomoc i obrona w niebezpieczeństwach duszy i ciała.

Maryja obiecuje nas wspierać na drodze naśladowania Chrystusa, a zwłaszcza w godzinę naszej śmierci, pomóc nam w ostatecznej walce o wieczne zbawienie.

 • Uczestnictwo w dobrach duchowych całego Zakonu karmelitańskiego za życia i po śmierci

(w Mszach św., pokutach, modlitwie i ofiarach), gdyż Matka i Królowa Karmelu, jednoczy z sobą w jedną Rodzinę tych, którzy przyjmują Szkaplerz św. Tworzący erygowaną prawnie wspólnotę Bractwa Szkaplerznego korzystają także z daru odpustów zupełnych.

Zobowiązania szkaplerzne

Aby dostąpić spełnienia wielkich obietnic związanych ze Szkaplerzem, potrzeba z naszej strony gotowości do podjęcia pewnych zobowiązań:

 • Zobowiązujemy się do troski o swoje zbawienie.

Podstawowymi wymaganiami dla otrzymania pierwszej obietnicy są: staranie się o swoje zbawienie, zachowywanie przykazań Bożych i kościelnych, unikanie grzechu śmiertelnego i życie w łasce uświęcającej. Jest to także świadome i dobrowolne podejmowanie wyrzeczeń, umartwień i pokut w celu przezwyciężenia zła, wynagrodzenia Bogu i uświęcenia bliźnich.

 • Zobowiązujemy się do zachowania czystości według stanu, naśladowania cnót Matki Bożej i starania się o świętość życia,

aby móc za Jej wstawiennictwem być wybawionym z czyśćca w pierwszą sobotę po naszej śmierci. Codziennie należy więc poświecić jakiś czas na rozmyślanie nad życiem Maryi i nad Jej sposobem służby Bogu (np. w tajemnicach Różańca św.), by umieć Ją naśladować.

 • Zobowiązujemy się do codziennej modlitwy, zwłaszcza maryjnej.

Codzienne odnawiamy poświęcenie się Maryi przez modlitwę nadaną w dniu przyjęcia Szkaplerza przez kapłana (zazwyczaj jest to: Pod Twoją obronę, Witaj Królowo lub 3 Zdrowaś Maryjo).

 • Zobowiązujemy się do życia duchem i misją Zakonu Karmelitańskiego,

z uwzględnieniem charakteru naszego powołania a w jedności z całym Zakonem, zobowiązujemy się raz w roku odprawić w dniach od 7 do 15 lipca nowennę ku czci Matki Bożej Szkaplerznej (prywatnie lub wspólnotowo) i w dniu 16 lipca, w samą Uroczystość, przystąpić do Sakramentów świętych, by otrzymać odpust zupełny, ofiarowany za siebie lub za zmarłych.

Wskazania dotyczące szkaplerza

Aby godnie przyjąć i nosić Szkaplerz św., należy:

 • nabyć Szkaplerz św. (sklepy internetowe, np. www.karmelitana.pl, www.wkb.krakow.pl)
 • przygotować się duchowo przez pojednanie z Bogiem, Spowiedź i Komunię św. (gdyż stan łaski uświęcającej jest warunkiem otrzymania odpustu cząstkowego w dniu przyjęcia Szkaplerza św., a odpustu zupełnego w dniu wstąpienia do Bractwa Szkaplerznego),
 • poprosić kapłana o poświęcenie i nałożenie Szkaplerza w swojej parafii lub klasztorze karmelitańskim. Każdy kapłan i diakon katolicki może błogosławić i nałożyć Szkaplerz karmelitański według zatwierdzonego Obrzędu. Nie nakładamy go sami, ale otrzymujemy tak, jak habit zakonny lub obrączkę ślubną. Szkaplerz winien być nakładany po uprzednim poświęceniu. Kapłan wyznacza także codzienną modlitwę.
 • wypełnić świadectwo przyjęcia Szkaplerza i przesłać je do klasztoru karmelitańskiego lub na podany adres pocztowy Sanktuarium w Czernej, by dokonać wpisu do Księgi Rodziny Szkaplerznej.

Szkaplerz nosimy na szyi tak, aby jedna jego część spoczywała na piersi, a druga na plecach (można go potem samemu zastąpić medalikiem szkaplerznym).

Zniszczonego Szkaplerza nie powinno się wyrzucać, gdyż został poświęcony, lecz najlepiej go spalić.

Po przyjęciu Szkaplerza możemy pogłębiać naszą maryjną karmelitańską duchowość we wspólnotach Bractwa Szkaplerznego. Więcej informacji, także o wspólnotach Bractwa w Polsce:

Zasiej w nas Swoje ziarno Panie…

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela zwykła.a

Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela zwykła 2023 07 09.

 1. Kiedy pogoda i czas sprzyja wypoczynkowi i pięknym podróżom, w modlitwie pamiętamy o podróżujących i tych, którzy pełnią swoje obowiązki, szczególnie o rolnikach.

O g. 15.15 Modlitwa Różańcowa w  intencji „urlopowiczów i wakacjowiczów”. 

Kolekta na bieżące rachunki i honoraria. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać za pierwszo-piątkową kolektę charytatywną.

Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W „fatimski” Czwartek od g. 14.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 18.00 do 19.00 okazja do Spowiedzi, o g. 19.15 Nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. procesja ze świecami wokół kościoła.
 5. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 6. W Niedzielę o g. 10.00 Msza w intencji Solenizantów miesiąca lipca. Kolekta inwestycyjna na kolejną ratę za prace budowlane.
 7. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; wywiad z autorem książki zawierającej nieznane wypowiedzi bł. ks. Jerzego Popiełuszki; o historycznej ranie rzezi wołyńskiej; o wyjątkowej rodzinie Ulmów; o wodzie koniecznej organizmowi jak powietrze; w wakacyjnym cyklu kopalnia soli w Bochni; w Małym Gościu; czy wolno przysięgać miłość?; 50 lat temu; o Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i wiele ciekawych artykułów.
 8. Serdeczne Bóg zapłać księdzu Piotrowi za gorliwą, tygodniową posługę w naszej parafii. a także za pomoc duszpasterską księdzu Stanisławowi.
 9. XVI Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę Szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dn. 28–30 sierpnia. Zapisy i szczegóły o wydarzeniu na FB: https://fb.me/e/10cfIt8VM.
 10. Rekolekcje dla par niesakramentalnychodbędą się w dn. 15–21 lipca – szczegóły na stronie: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/aktualnosci/280-rekolekcje-dla-par-niesakramentalnych.

Wysławiamy Cię Ojcze, Panie nieba i ziemii…

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela zwykła 2023 06 25.

 1. Rozpoczynamy czas wakacji, wypoczynku, zbierania sił, ale i pięknych doświadczeń, przeżyć, spotkań. Modlimy się o błogosławieństwo dla wszystkich wyjeżdżających i tych, którzy muszą jeszcze pozostać przy swoich obowiązakch.

Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.

Kolekta na Stolicę Apostolską. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

Od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.30 okazja do Spowiedzi.

Od Czwartku do Środy obowiązki w parafii przejmie ksiądz Piotr Płonka.

 1. W I Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Róże Różańcowe proszę o poprowadzenie o g. 16.30 Różańca wynagradzającego. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 2. W Niedzielę o g. 10.00 Msza Św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa.

Kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

 1. Serdeczne Bóg Zapłać Wszystkim, którzy modlitwą, życzeniami, pamięcią, udziałem we Mszy św., kwiatami i podarkami włączyli się w świętowanie kolejnej rocznicy urodzin; Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym; Grupom, Wspólnotom, Instytucjom, Reprezentantom i Przedstawicielom, osobom indywidualnym, Pocztom Sztandarowym, Lektorkom i Kantorkom, Chórowi, Służbie liturgicznej i Kościelnej z Organistą. Serdeczne podziękowania Urzędowi Gminy i Zakładowi Obsługi Komunalnej za namioty, ławy i ławki i prace zwiazane z przywozem, ustawianiem i sprzątnięciem, Załodze OKiSu z Paniami i Panami ze zorganizowanie i obsługę tzw Małej ale wielkiej sercem Gastronomii, Kołom Gospodyń i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i podarowanie słodkości, Panu Rafałowi z Rodziną i wszystkim uczestnikom plenerowego Spotkania i świetowania, co jak Pan Bóg pozwoli za rok znów przeżyjemy.
 2. Bóg zapłać firmie Lorken tech za udostępnienie rozdrabniarki.
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; refleksje o Bogu Ojcu po dniu Ojca; o tragedii łamiącej serca; o Chersoniu bestialsko zalanym wodą; w wakacyjnym cyklu - Śniardwy; w Małym Gościu; Dawid Kubacki – ministrant z Nowego Targu; zamień gry komputerowe na planszowe; na końcu Polski I wiele ciekawych artykułów.
 4. Ekodoradca z Subregionu Zachodniego zaprasza mieszkańców Gminy Gaszowice na bezpłatne konsultacje o aktualnych dotacjach na wymianę źródła ciepła, termomodernizację
  i instalację fotowoltaiczną.

Spotkania odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca w Urzędzie Gminy Gaszowice,
w godz. 9.00 -12.00.

Daj mi poznac Twoje drogi Panie, naucz mnie chodzic Twoimi sciezkami…

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela zwykła 2023 07 02 .

 1. W pięknym czasie wakacji, wypoczynku, zbierania sił, ale i pięknych doświadczeń, przeżyć, spotkań, modlimy się o błogosławieństwo dla wszystkich wyjeżdżających i tych, którzy muszą jeszcze pozostać przy swoich obowiązakch.

Rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany wypoczynek zachęcamy by skierowali do organizatorów prośbę o zagwarantowanie możliwości uczestnictwa we Mszy św.

Kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W I Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 15.45 okazja do Spowiedzi, o g. 16.45 Nabożeństwo w intencji powołań i powołanych.
 5. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 7. W Niedzielę o g. 15.15 Modlitwa Różańcowa w intencji „urlopowiczów i wakacjowiczów”.  Kolekta na bieżące rachunki i honoraria.
 8. 6 lipca we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych  odbędzie się  Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych na Jasną Górę. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczyć abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Będzie ona transmitowana na antenie TVP3 w paśmie ogólnopolskim. Apostolstwo Chorych organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarem z Katowic. Szczegóły na Plakacie.
 9. Rekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnychw ośrodku dla dzieci niewidomych i słabowidzących im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus odbędą się w dniach 12–16 lipca w Rabce Zdroju.

Jezu Ufam Tobie…

 

 

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XI Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela zwykła 2023 06 18.

 1. Gościmy dziś pośród nas ks. Zenona Boneckiego Misjonarza z Zambii, który głosi Słowo Boże a po Mszach prosi o wsparcie finansowe działalności, którą prowadzą w dalekiej Afryce z naszym byłym Proboszczem ks. Markiem.

Kolekta inwestycyjna na kolejną ratę za prace budowlane w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

Po Mszy wieczornej jak co roku chcemy Spotkać się w plenerze, zapraszamy na tradycyjną grochówkę, wuszty i kołocz.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek o g. 9.00 Msza św. w intencji Dyrekcji, Rady Pedagogicznej, Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej w Piecach.

Od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od g. 16.00 do 16.55 okazja do Spowiedzi.

 1. W Piątek o g. 8.00 Msza św. w intencji Dyrekcji, Rady Pedagogicznej, Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej w Gaszowicach.

O g. 17.00 Msza Św. w intencji wszystkich Ojców.

Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św., Rocznych Dzieci oraz Ich Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Niedzielę Msze Św. już według porządku wakacyjnego (7.00, 10.00 i 16.00). Kolekta na Stolicę Apostolską.
 2. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie Oktawy Bożego Ciała; Dzieciom młodszym i starszym, zwłaszcza komunijnym; Rodzicom, Opiekunom, Babciom i Dziadkom, pani Marii i pani Sylwii, Siostrom, wszystkim Parafianom i Gościom; Służbie liturgicznej i kościelnej, panu Marianowi i panu Tadeuszowi; panom od baldachimu. Ofiarodawcom płatków kwiatowych.

Serdeczne podziękowania dla Pana Antoniego za dostawę i podarowanie „zielonej energii”.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Abp Adrian Galbas obejmuje Urząd Metropolity katowickiego; czy katolicy powinni angażować się w politykę?; Abp Ryś o nadzwyczajnych szafarkach Eucharystii; Blaise Pascal – nawrócony gigant matematyki i genialny wynalazca; w Małym Gościu; specjalny dodatek – ciekawe i dziwne muzea, które warto odwiedzić; o starociach i wartościowych eksponatach; o młodym pielgrzymie wędrującym z Sejn do Fatimy i z powrotem I wiele ciekawych artykułów.
 2. XVI Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę Szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dn. 28–30 sierpnia. Zapisy i szczegóły o wydarzeniu na FB: https://fb.me/e/10cfIt8VM.
 3. Indywidualne rekolekcjedla rodzin, osób samotnych odbędą się w dn. 24–29 lipca w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach. Materiały rekolekcyjne do rozważania zostaną przekazane na miejscu. W każdy dzień przewidziana jest Msza św. Koszt 530 zł. Zapisy telefonicznie: 32 456 14 97 lub 519 546 237.
 4. W domu rekolekcyjnym w Kokoszycach istnieje możliwość przeżycia kilku dni wakacyjnego odpoczynku: „Wypocznijcie nieco – wakacje w Kokoszycach'. Termin: 24 – 29 lipca.

Serce Jezusa zmiłuj się nad nami!

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.