Piątek Droga krzyżowa Niedziela Gorzkie żale

godz. 20.30

w naszym kościele 24 osoby

zachowaj dystans

maseczki i dystans

wszyscy dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu - 28 II 2021r.

 1. Dziś Niedziela Misyjna Ad Gentes. Po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą uczestniczyć w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub Internet.

O g. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Rozpoczniemy kazaniem pasyjnym.

 1. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.                              O g. 9.30 w klasztorze Sióstr Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Po Mszy wieczornej modlitwa do Św. Józefa i Droga krzyżowa dla dzieci na którą zapraszamy klasę III b z rodzicami. Pozostałe dzieci zachęcamy do udziału online.
 2. W I Czwartek miesiąca po Mszy porannej Nabożeństwo w intencji nowych powołań i w intencji powołanych.
 3. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.               O g. 16.15 Droga krzyżowa. Zalecki można składać w zakrystii.                                                              Na Mszę wieczorną zapraszamy Młodzież, a w szczególny sposób kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy Spotkanie dla Nich w kościele.                                                                               
 4. W I Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający, po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą, w Czwartek i w Sobotę od g. 16.00 do g. 17.00, w Piątek od g 15.45.
 6. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; w Poniedziałek i Czwartek od g. 12.00 do g. 17.00 oraz w Sobotę od g. 16.00 do 17.00; do Bożego Miłosierdzia dziś, we Wtorek, w Piątek i w Niedzielę o g. 15.00; na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych, w Środę i w Sobotę o g. 20.30 w kościele; w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.
 7. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości i abstynencji we własnej intencji lub w intencji osób. Ksiega trzeźwości na stoliku z prasą.
 8. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 9. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii, przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad gentes. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii – na wynagrodzenia.
 10. W Gościu Niedzielnym: druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim; poza tym – o  pomocy kościoła dla niepłodnych małżeństw; o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn; w Małym Gościu;  o najgłębszym basenie świata, który znajduje się w Polsce i jest miejscem nauki nurkowania; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

W Niedzielę 14 Marca można będzie nabyć specjalny - 100 stronicowy dodatek Gościa Niedzielnego poświecony Św. Józefowi z okazji Roku poświęconego Patronowi, w cenie 9 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się w Zakrystii.

 1. W Zakrystii do nabycia piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję.
 2. Zapraszamy na wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy pl.– oparty na przesłaniu Ewangelii kolejnych niedziel Wielkiego Postu. Polecamy dzieciom, młodzieży, a także rodzinom.
 3. Zachęcamy także do przeżywania Wielkiego Postu na antenie Radia eM.

Przemień i nas Dobry Boże.


Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

 I Niedziela Wielkiego Postu - 21 II 2021r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Po mszach św. odśpiewamy ekspiację za grzechy pijaństwa.

Zachęcamy do podjęcia trzeźwości i abstynencji we własnej intencji lub w intencji osób potrzebujących naszego wsparcia. Księga trzeźwości wystawiona jest na stoliku z prasą.

Po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą uczestniczyć w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub Internet.

O g. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Rozpoczniemy kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Adrian Przewoźniak z Pszowa..                               

 1. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy wieczornej modlitwa do Św. Józefa i Droga krzyżowa dla dzieci na którą zapraszamy klasę III a z rodzicami. Pozostałe dzieci zachęcamy do udziału online.
 2. W Piątek o g. 16.15 Droga krzyżowa. Zalecki można składać w zakrystii.
 3. W niedzielę o g. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali.
 4. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; w Poniedziałek i Czwartek od g. 12.00 do g. 17.00 oraz w Sobotę od g. 16.00 do 17.00; do Bożego Miłosierdzia dziś, we Wtorek, w Piątek i w Niedzielę o g. 15.00; na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych, w Środę i w Sobotę

o g. 20.30 w kościele; w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.

 1. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.

 1. Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad gentes.
 2. W Gościu Niedzielnym: początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem „któryś za nas cierpiał”. Rekolekcjonistom będzie ks. Franciszek Blachnicki; poza tym – rozmowa z pallotynem ks. Krzysztofem Kralką, o tym czy chrześcijanie skończą w rezerwace?; reportaż z klasztoru sióstr norbertanek – czy krata klauzury separuje od świata.? oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

W Niedzielę 14 Marca można będzie nabyć specjalny - 100 stronicowy dodatek Gościa Niedzielnego poświecony Św. Józefowi z okazji Roku poświęconego Patronowi, w cenie 9 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się w Zakrystii.

 1. W Zakrystii do nabycia piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję.

 

Z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy czas wyjścia na pustynię i zwycięskich powrotów.


Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela zwykła - 14 II 2021r.

 1. Po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą uczestniczyć w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub internet.

U progu Wielkiego Postu rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne; Dziś, w Poniedziałek, Wtorek i Środę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.

Rozpoczynamy również tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości i abstynencji we własnej intencji lub w intencji osób potrzebujących naszego wsparcia.  

 1. W Środę Popielec. Podczas Mszy Świętych posypanie głów na znak rozpoczętej pokuty. W tym dniu obowiązuje nas post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Kolekta w tym dniu to „jałmużna postna”.

 1. W Piątek przeżywać będziemy Dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

Po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa, w roku Św. Patrona.

O g. 16.15 Droga krzyżowa, o g.17.00 Msza Św. za zmarłych zalecanych, po Mszy Nabożeństwo za Zmarłych do Bożego Miłosierdzia.

 1. W niedzielę o g. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Rozpoczniemy kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Adrian Przewoźniak z Pszowa.
 2. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do włączenia się w inicjatywę Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, w dniach 19-25 marca br. Stanowi on kontynuację Nowenny Życia za przyczyną św. Jana Pawła II, która poprzedziła orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r. szczegóły na plakacie w przedsionku i pod linkiem; https://drive.google.com/drive/folders/1oUpRcZeBDvsOq84GU36GwLbVrAfgJpzX?usp=sharing
 3. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; dziś od g.12.00

do g. 16.00, w Poniedziałek i Wtorek od g. 7.00 do g. 16.00, w Środę od g. 10.00 do g. 17.00; do Bożego Miłosierdzia w Środę i w Niedzielę o g. 15.00, w Piątek po Mszy wieczornej; na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych, w Czwartek i w Sobotę o g. 20.30 w kościele; w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.

 1. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.

 1. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
 2. W Zakrystii do nabycia piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję.
 3. W Gościu Niedzielnym: jak dobrze zacząć Wielki Post? Zabytkowy krzyż na Giewoncie nie będzie już słupem ogłoszeniowym; w nowym cyklu – z bliska – o grocie św. Marii Magdaleny w Prowansji, gdzie nawraca się francuska młodzież, oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

W Niedzielę 14 Marca można będzie nabyć specjalny - 100 stronicowy dodatek Gościa Niedzielnego poświecony Św. Józefowi z okazji Roku poświęconego Patronowi, w cenie 9 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się w Zakrystii.

Z Bożym błogosławieństwem owocnie rozpocznijmy i przeżyjmy Wielki Post.


Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela zwykła - 7 II 2021r.

 

 1. Po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą uczestniczyć w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub internet.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W Czwartek wspominamy Matkę Bożą z Lourdes. W Światowym Dniu Chorego o g. 9.00 w naszym kościele Msza Św. w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem Parafian oraz w intencji wszystkich, którzy Ich leczą i pielęgnują. Ze względu na ograniczenia prosimy o wpisanie 24 chętnych w naszym module zapisów i przywiezienie Ich do kościoła. Pozostałym prosimy umożliwić uczestnictwo online. Wyjątkowo - okazja do przyjęcia Sakramentu chorych po Mszy Św., aby mogli docierać również uczestniczący online – ok. pół godziny będziemy oczekiwać na Nich również z komunią Św. w kościele.
 4. Odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem, którzy nie dotrą do kościoła, w Czwartek

od g. 11.00 i Piątek od g. 8.00. zgłoszenia dziś w zakrystii we Wtorek telefonicznie, lub bezpośrednio u Pana Bolesława.  

 1. W Sobotę o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 2. Zakończyliśmy Msze Święte kolędowe. Serdecznie dziękujemy za udział, wspólną modlitwę, piękne śpiewy, dobre słowo, życzliwość, podpowiedzi i uwagi. Także za każdą ofiarę materialną. Mimo, że takowa nie była ogłaszana czy proponowana – Gaszowiczanie otworzyli Serca i „portmoneje”. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg Zapłać.
 3. Serdeczne Bóg Zapłać Paniom i Panom za sprawne, poświąteczne wysprzątanie kościoła.

Na balaskach z prawej strony na właściciela oczekuje roratni lampion z małą niespodzianką.

 1. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; we Wtorek i Czwartek od 12.00 do 17.00 i w Niedzielę od 12.00 do 16.00; do Bożego Miłosierdzia w Poniedziałek, w Środę i w Sobotę o g. 15.00; na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych, dziś (7 II) i w Piątek o g. 20.30 w kościele; w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.

 1. Bóg zapłać za kolektę na utrzymanie, remont i działalność Archdiecezjalnych Domów Rekolekcyjnych. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 2. W Zakrystii do nabycia piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję.
 3. W Gościu Niedzielnym: kto powinien decydować kiedy zaprzestać uporczywej terapii, na czym polega różnica miedzy eutanazją a rezygnacją z uporczywej terapii; dlaczego coraz więcej dzieci wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?; Polak – Chorwat dwa bratanki?! – podobieństwa i różnice, oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

W Niedzielę 14 Marca można będzie nabyć specjalny - 100 stronicowy dodatek Gościa Niedzielnego poświecony Św. Józefowi z okazji Roku poświęconego Patronowi, w cenie 9 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się w Zakrystii.

 1. W związku z Rokiem Św. Józefa na stronie internetowej w startowej zakładce, informacje o Odpustach z tym związanych, miejscach zyskiwania oraz modlitwy do Św. Patrona.

Przymnóż nam wiary, nadziei i miłości.

 


Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela zwykła - 31 I 2021r.

 

 1. Po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub internet.
 2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – w tradycji Matki Boskiej Gromniczne, oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy Świętych błogosławieństwo gromnic. Modlitwą wspieramy klasztory kontemplacyjne, oraz wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego z Siostrami Salwatoriankami na czele.
 3. W Środę wspominamy św. Błażeja, po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu po Mszach Błogosławieństwo za przyczyną Świętego.
 4. W I Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo w Intencji powołań i za powołanych. O g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 1. W I Piątek wspominamy Św. Agatę, podczas Mszy Świętych błogosławieństwo chleba i wody. Po Mszy porannej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O g. 16.00 okazja do Spowiedzi. O g. 18.00 Spotkanie online dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 2. W I Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający. Po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O g. 16.00 okazja do Spowiedzi.

        7. W Niedzielę o g. 12.00 spotkanie online dla Rodziców Dzieci komunijnych.

        8. Msze Święte kolędowe odprawiamy codziennie i zapraszamy parafian z poszczególnych „tras” kolędowych. Msze nie są ujęte                 w module zapisów, aby mogli w nich uczestniczyć mieszkańcy trasy z danego dnia. W tym tygodniu;

 • Dziś o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców z ul. Wiejskiej 41 – 59; 100-128 i Łąkowej.
 • W Poniedziałek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Stawowej
 • We Wtorek o g. 18.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Wiejskiej 32 – 98.

           Po Mszach św. wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

       9. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; dziś od 12.00 do 16.00, we Wtorek i Czwartek od 12.00                 do 17.00; w Sobotę od 16.00 do 17.00 z okazją do Spowiedzi; do Bożego Miłosierdzia w Środę i w Sobotę o g. 15.00; na Modlitwę                Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i            błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych w Poniedziałek w Piątek i w Niedzielę o g. 20.30 w kościele;

          w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.

      10. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w                        zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.

      11. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby Parafii. We Wtorek kolekta na Zakony Kontemplacyjne, w Niedzielę na utrzymanie, remont i działalność Archdiecezjalnych Domów Rekolekcyjnych .

       12. W Zakrystii do nabycia piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą                okazję.

      13. W Gościu Niedzielnym: Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych?;   

             rozmowa z pełnomocnikiem rządu na temat problemów z dostawami szczepionek i ich skuteczności; niektórzy twierdzą, że                     młodzieży nie da się wychować – o świętych, którzy udowodnili, że to nieprawda; a w Małym Gościu: Przyroda gra w                                  Minecrafta; czy szatan będzie zbawiony? oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

Uwalniaj nas Jezu z wszelkich ciemności i prowadź Swoim Słowem.


Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela zwykła - 24 I 2021r.

 

 1. Dzisiejszą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Słowa Bożego, by uwrażliwić się na Jego obecność w naszym życiu i inspirowanie się każdego dnia Bożą Mądrością. Dziś także poprzez modlitwę solidaryzujemy się z Narodem Chorwackim, doświadczonym trzęsieniem ziemi.

Po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą  w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub internet.

O g. 15.30 Nabożeństwo z prośbą o Zjednoczenie wszystkich Chrześcijan i w intencji ofiar trzęsienia ziemi na Chorwacji.

 1. W Poniedziałek kończymy Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W Piątek o g. 16.00 Nauki przed-chrzcielne dla Rodziców i Chrzestnych w kościele.
 4. Msze Święte kolędowe odprawiamy codziennie i zapraszamy parafian z poszczególnych „tras” kolędowych. Msze nie są ujęte w module zapisów, aby mogli w nich uczestniczyć mieszkańcy trasy z danego dnia. W tym tygodniu;
 • Dziś o g. 12.15 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Zielonej.

-   O g 17.00 z ul. Sportowej w Piecach.  

 • W Poniedziałek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Podleśnej i Rybnickiej 1 -13 (nieparzyste).
 • We Wtorek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Rybnickiej 2 – 64 b i 15 – 39b.
 • W Środę o g. 18.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Rydułtowskiej 7 - 55.
 • W Czwartek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Rydułtowskiej 57 – 105 i 82 -114.
 • W Piątek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Rydułtowskiej 6 - 80.
 • W Niedzielę o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców z ul. Wiejskiej 41 – 59; 100-128 i Łąkowej.
 • W Poniedziałek 1 Lutego o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Stawowej
 • We Wtorek 2 Lutego o g. 18.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Wiejskiej 32 – 98.

    Po Mszach św. wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; w Poniedziałek i Czwartek od 12.00 do 17.00; w Sobotę od 16.00 do 17.00 z okazją do Spowiedzi; w Niedzielę od 12.00 do 16.00; do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, i w Piątek o g. 15.00; na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych w Środę i w Sobotę o g. 20.30 w kościele; w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby Parafii – na opłacenie bieżących rachunków, za tydzień kolekta na potrzeby Parafii.
 4. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego, a także piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję.
 5. W Gościu Niedzielnym: Franciszek Salezy – święty, który zrozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach usłyszał; jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i przewidywane efekty tegoż w przyszłości; dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich; a w Małym Gościu: dodatek specjalny – podstawka pod smartfona; szukają ciszy, spokoju często mieszkają w lesie – życie współczesnych pustelników. oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

 

Uświęcaj nas i prowadź Swoim Słowem Panie


intencje mszalne II Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela zwykła - 17 I 2021r.

 1. Dziś po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub internet.
 2. W Poniedziałek rozpoczynamy Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego.

            O g. 15.30 Nabożeństwo w Intencji Jedności Chrześcijan, oraz w intencji Narodu Chorwackiego doświadczonego trzęsieniem                    ziemii.

 1. Msze Święte kolędowe odprawiamy codziennie w oparciu o trasy kolędowe z minionych lat z uwzględnieniem limitu osób w naszym kościele. Codziennie zapraszamy parafian z poszczególnych „tras” kolędowych ustalając harmonogram na bieżąco, aż do czasu zwiększenia limitu osób w kościele. Msze nie są ujęte w module zapisów, aby mogli w nich uczestniczyć mieszkańcy trasy z danego dnia. W tym tygodniu;
 • Dziś (17 I) o g. 12.15 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Pogwizdowskiej 1- 31 (nieparzyste)

-   O g 17.00 z ul. Pogwizdowskiej 33 – 61 (nieparzyste).

 • W Poniedziałek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Sumińskiej, Leśnej i Rudzkiej 1 - 17.
 • We Wtorek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Rydułtowskiej 2 – 50 (parzyste) i ul. Granicznej 2 -50 w Piecach.
 • W Środę o g. 18.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Czernickiej w Piecach.
 • W Czwartek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Klasztornej (cała) i ul. Rudzkiej 2 -32.
 • W Piątek o g. 18.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Granicznej (całość) w Gaszowicach.
 • W Niedzielę o g. 12.15 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Zielonej.

-   O g 17.00 z ul. Sportowej w Piecach.  

    Po Mszach św. wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; w Poniedziałek i Czwartek i Sobotę od 12.00 do 17.00; do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj, we Wtorek, w Piątek i w Niedzielę o g. 15.00; na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych w Poniedziałek w Środę i w Niedzielę o g. 20.30 w kościele; w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną na potrzeby Parafii, za tydzień kolekta na potrzeby Parafii.
 4. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego, a także piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję, oraz ostatnie kalendarze z Papieżem Franciszkiem na bieżący rok.
 5. W Gościu Niedzielnym Szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody – o etycznych aspektach szczepienia; o tym jak znaleźć szczęście w prostocie; jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary. Oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

Wesprzyj nas abyśmy budowali jedność w rodzinach, parafii i ojczyźnie.

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego.

Ogłoszenia duszpasterskie  - Niedziela Chrztu Pańskiego - 10 I 2021r.

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub internet.
 2. W Poniedziałek o g. 15.00 w klasztorze u Sióstr, kolędowe Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy.
 3. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W Piątek o g. 16.45 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

Podczas Mszy o g 17.00 Bożemu Miłosierdziu polecimy naszych zmarłych zalecanych. 

 1. Msze Święte kolędowe odprawiamy codziennie w oparciu o trasy kolędowe z minionych lat

z uwzględnieniem limitu osób w naszym kościele. Codziennie zapraszamy parafian

z poszczególnych „tras” kolędowych ustalając harmonogram na bieżąco, aż do czasu zwiększenia limitu osób w kościele. Msze nie są ujęte w module zapisów, aby mogli w nich uczestniczyć mieszkańcy trasy z danego dnia. W tym tygodniu;

 • Dziś (10 I) o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Dołki.
 • W Poniedziałek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Kolejowej na Łukowie.
 • We Wtorek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Wiejskiej 1 – 39 (nieparzyste)
 • W Środę o g. 18.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Pogwizdowskiej 2 – 18a (parzyste).
 • W Czwartek o g. 18.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Pogwizdowskiej 22 – 40 (parzyste).
 • W Piątek o g. 18.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Pogwizdowskiej42 – 60 (parzyste).
 • W Niedzielę o g. 12.15 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Pogwizdowskiej 1- 31 (nieparzyste)

-   O g 17.00 z ul. Pogwizdowskiej 33 – 61 (nieparzyste).

    Po Mszach św. wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; dziś (10 I) od 12.00 do 16.00; w Poniedziałek i Czwartek od 12.00 do 17.00; do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Piątek i w Niedzielę o g. 15.00; na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych dziś, w Środę i w Sobotę o g. 20.30 w kościele; w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Bóg zapłać za kolektę na Archidiecezję – na instytucje zaangażowane w apostolstwo słowa. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
 4. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego, a także piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję, oraz ostatnie kalendarze z Papieżem Franciszkiem na bieżący rok.
 5. Serdeczne Bóg zapłać Panu Marianowi z Pomocnikami za wykonanie i montaż nowych opisów ławek, Firmie MCJ za nowe szyldy.
 6. Serdeczne Bóg zapłać Pani Marii i „Kolędnikom Misyjnym” za tegoroczną Akcję na pomoc Dzieciom Masajskim i Dzieciom z parafii ks. Marka. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom - zebrana kwota wyniosła 2900 zł i została podzielona i przesłana.
 7. W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze Św. Józefem; mnie Opat tyniecki zabronił umierać w tym roku – Ojciec Leon o wygranej walce z korona wirusem; szczepionka – pytania i odpowiedzi. Wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

 

Odnów w nas Łaskę Chrztu Świętego Swym Błogosławieństwem Boże!


Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela po Bożym Narodzeniu

Ogłoszenia duszpasterskie

- II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 03 I 2021r.

 

 1. Dziś po Mszy z g. 9.00 w kościele, okazja do przyjęcia komunii św. dla osób, które uczestniczyły lub będą w Mszy świętej przez Radio, Telewizję lub internet.

O g. 16.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Kolejowej 1-11. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. W Poniedziałek o g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Fabrycznej 1, 1a, 2-2c i 3 – 3e. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.
 2. W Środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Św. według porządku Niedzielnego.

Po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po zakończeniu Mszy z g. 11.00 przy ołtarzu polowym „kolędnicy Misyjni” na zakończenie tegorocznej „Misji”, wystąpią ze Swoim „programem”, będzie to też tegoroczny „Orszak 3 Króli” – w wypadku niekorzystnej pogody „Pomocnicy Misji” przeniosą się do kościoła a widownia przed monitory.

Po zakończeniu Mszy Świętych możliwość przyjęcia komunii Św. w naszym kościele dla osób uczestniczących online w swoich domach.

O g. 16.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul Fabrycznej 5-12 i Krzywej. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. W I Czwartek miesiąca po Mszy porannej Nabożeństwo z prośbą o powołania i za powołanych.

O g. 17.00 Msza kolędowa w intencji Mieszkańców z ul. Rydułtowskiej 3 -23 na Piecach. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. W Piątek o g. 17.00 Msza kolędowa w intencji Mieszkańców z ul. Wiejskiej 20 - 28. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.
 2. W Niedzielę wspominać będziemy chrzest Pana Jezusa.

O g. 17.00 Msza św. „kolędowa” w intencji Mieszkańców z ul. Dołki. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; w Poniedziałek i Czwartek od 12.00 do 17.00, w Niedzielę od 12.00 do 16. 00; do Bożego Miłosierdzia, dziś, we Wtorek, w Piątek i w Sobotę o g. 15.00; na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych dziś, w Poniedziałek, w Środę i w Piątek o g. 20.30 w kościele; w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Archidiecezję.
 4. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego, a także piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję, oraz ostatnie kalendarze z Papieżem Franciszkiem na bieżący rok.
 5. Serdeczne Bóg zapłać Panu Bronisławowi i panu Zenonowi za remont podłogi na probostwie Panu Czesławowi za wszystkie potrzebne materiały.

 

Przeszłość moją o Panie polecam Twemu Miłosierdziu.

Teraźniejszość moją polecam Twojej Miłości.

A moją przyszłość oddaje w ręce Twojej Opatrzności.

Niech te słowa Ojca Pio będą naszymi dla Was życzeniami, u progu Nowego Roku Pańskiego, a  także darem naszej modlitwy w intencji Was, Waszych Rodzin, bliskich Waszym sercom. Niech będą preludium do podziękowań dla księdza Romana, księdza Piotra, księdza Tomka, księdza Marka, księdza Józefa i księdza Krzysztofa, którzy w minionym roku Duszpastersko otoczyli naszą parafie na różnych polach. Dla osób zaangażowanych w przekaz wiedzy i wiary. Dla wszystkich osób modlitewnie i duchowo nadających rytm życia naszej parafii. Dla dbających o liturgię - od Zakrystii, przez ambonkę, prezbiterium, aż po chór.   Dla wszystkich dbających o remonty, prace budowlane, dekoracyjne, odpowiednią temperaturę i krajobraz, o wystrój i czystość. Dla wspierających materialnie możliwość funkcjonowania i inwestujących w przyszłość zaplecza. Za dbających o kulinarną i „maszketną”  sferę.  Dla tworzących papierową, internetową i fotograficzną formę życia parafii. Dla Uczestników Grup i Spotkań. Wszystkim za Serce, za dobro, za każdy jeden wkład, za siły chęci, życzliwość i serdeczności Bóg zapłać.  Z pamięcią w modlitwie Ks. Adam

 

Panie Jezu – Wcielone Słowo Ojca - wraz z Maryją i Józefem błogosławcie nam i naszym bliskim

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Świętej Rodzinyej

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny 27 XII 2020r.

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa jest dniem modlitw o świętość Małżeństw i Rodzin. Po zakończeniu Mszy Świętych możliwość przyjęcia komunii Św. w naszym kościele dla osób uczestniczących online w swoich domach.

O g. 15.30 Nabożeństwo kolędowe.

 1. W Poniedziałek Święto Młodzianków Męczenników. O g. 10.00 Msza Św. w intencji Dzieci ze specjalnym Błogosławieństwem dla Nich.

O g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul. Wiejskiej 2-18. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. We Wtorek o g. 17.00 Msza kolędowa w intencji Mieszkańców z ul. Kolejowej 2-16a w Gaszowicach. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O g. 17.00 Msza „kolędowa” w intencji Mieszkańców ul Kolejowej 18-34 w Gaszowicach. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.

 1. W Czwartek o g. 16.00 Msza dziękczynna na zakończenie „Starego Roku”. Po Mszy tradycyjne Nabożeństwo.
 2. W Piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

O g. 15.30 Nabożeństwo kolędowe. Po zakończeniu Mszy Świętych możliwość przyjęcia komunii Św. w naszym kościele dla osób uczestniczących online w swoich domach.

 1. W Niedzielę o g. 16.00 Msza kolędowa w intencji Mieszkańców z ul. Kolejowej 1-11 w Gaszowicach. Po Mszy wspólne „kolędowanie”. Zapraszamy serdecznie.
 2. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu; we Wtorek od 12.00 do 17.00, w Czwartek od g. 12.00 do 16.00, w Sobotę od 12.00 do 17.00; do Bożego Miłosierdzia, w Poniedziałek, w Środę i w Piątek o g. 15.00. na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych – w Poniedziałek, Środę i Niedzielę o g. 20.30 w kościele; w Czwartek o 23.20 online, w pozostałe dni rodzinnie w domach o g. 20.30 lub w dowolnej godzinie.
 3. Komenda Policji zwraca się z prośbą o nieprzekraczanie limitu osób w kościele i stosowanie wszystkich sanitarnych zaleceń i zarządzeń. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce  aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 4. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. W Nowy Rok kolekta na W. Śl. S. D w Katowicach.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; dlaczego 25 Grudnia uznano za datę Narodzin Jezusa? O Świętych, którym Pan Jezus pozwolił wziąć się za ręce; w dodatku specjalnym litania do Dzieciątka Jezus. Z racji numeru podwójnego cena 10 zł. w Małym Gościu; Tu mieszkał Jezus; ministranci z Chicago; czy gra w Simsy jest zła? oraz wiele ciekawych artykułów.
 6. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego, a także piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na każdą okazję.
 7. Serdeczne Bóg zapłać Panu Jerzemu z Rodziną i Współpracownikami za podarowanie i montaż nowych płyt granitowych na postument Matki Bożej na ołtarzu polowym w miejscu zniszczeń. Panu Jackowi i Firmie MCJ za zabezpieczenie postumentu przed dalszym odchylaniem.
 8. Na Stronie parafialnej link do Filmu z kolędnikami misyjnymi.

Jezusie, Maryjo i Józefie wspomagajcie nasze Rodziny i prowadźcie ku świętości!

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.