Piątek Droga krzyżowa Niedziela Gorzkie żale

godz. 20.30

w naszym kościele 24 osoby

zachowaj dystans

maseczki i dystans

wszyscy dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie Boże Narodzenie

 Boże Narodzenie. 

 

 1. Serdeczne Bóg Zapłać Paniom i Panom za Wysprzątanie i zdezynfekowanie kościoła, za przygotowanie i wystrojenie kościoła, za słodkości i konkrety na stół, za wszelkie życzenia i serdeczności, Za ofiarę na Fundusz Obrony życia i wszelkie ofiary składane i przesłane na konto parafialne, za każde dobro wszystkim bez wyjątku Serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Na g. 15.00 zapraszamy na Nieszpory kolędowe.
 3. Koncert kolędowyBetlejem w Polsce 2020/2021 pt „Pomoc z nieba' odbędzie się online dziś . 25 grudnia br. o godz. 19. dostępny będzie na stronie https://fabrykakoncertow.com.pl/. Darmowa płyta: Kolędowanie na Tysiące Głosów Live do pobrania ze strony:  https://ambasadormilosierdzia.pl/?utm_source=mediapartners&utm_medium=katowice-kuria.
 4. Jutro w 2 Dzień Świąt Msze Św. wg porządku Niedzielnego, o g. 15.30 Nabożeństwo kolędowe. Kolekta na Wydział Teologiczny UŚl.
 5. W związku z Pandemią niemożliwe jest w tym roku odwiedzanie naszych domów przez Kolędników misyjnych; w związku z tym od jutra na naszej stronie parafialnej link do filmu, który został nagrany na tę okoliczność,- zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania, a w kościele przy stajence możliwość złożenia ofiar na ten cel do skarbonki przy stajence. Bóg zapłać wykonawcom i Pani Marysi.

 

w Tę Świętą Noc, kiedy Niebo zbliża się do ziemi i ofiaruje jej
oczekiwanego Zbawiciela, kiedy Bóg staje sie człowiekiem, by zamieszkać
pośród nas, złączmy sie w jedną Rodzinę Dzieci Bożych i przychodzącemu
Panu otwórzmy na oścież drzwi naszych domów i serc.
niech On znajdzie w nich żywą wiarę, bezgraniczną ufność oraz gorącą
miłość, która przygotuje Mu godne mieszkanie.
zawierzmy Mu całe swoje życie, troski i kłopoty, smutki i radości. niech
przemieni je i ubogaci, obdarzy pokojem i zakróluje w sercach jako
Książę Pokoju, a Waszej Rodzinie błogosławi na każdy dzień. z darem
życzą i w modlitwie pamiętają ks. Adam i ks. Roman oraz księża Marek Tomasz i Piotr


Intencje mszalne IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 20 XII 2020r.

 1. Po zakończeniu ostatniej Mszy dopołudniowej - ok g. 12.00 zapraszam na spotkanie online kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 2. W Środę kończą się „roraty w wersji online”. Zadeklarowanych Rodziców, prosimy o odebranie w zakrystii ostatniego pakietu obrazków dla dzieci i wręczanie każdego dnia po uczestnictwie. Dzieci, które przyniosły lampiony, prosimy o odebranie ich we Wtorek i Środę z kościoła, wszystkie zbierające obrazki dzieci o zanurzenie ręki we Wtorek i Środę do serca w prezbiterium. Gratulujemy wytrwałości a Rodzicom i Dziadkom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.  
 3. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W Czwartek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W związku z obostrzeniami i ograniczeniami Osoby Starsze i Rodziców z małymi dziećmi zapraszamy na Mszę Pasterską o g. 21.30. Tradycyjna „Pasterka” o g. 24.00. Jeżeli pogoda pozwoli zachęcamy do udziału na placu wokół kościoła. Dla osób uczestniczących online po obu „Pasterkach” możliwość przyjęcia komunii świętej w kościele. Zapraszamy
 5. W Piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. według porządku niedzielnego. O g. 15.00 Nieszpory kolędowe.
 6. W Sobotę II Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. według porządku niedzielnego. O g. 15.30 Nabożeństwo kolędowe.
 7. W Niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. O 15.30 Nabożeństwo kolędowe.
 8. W Piątek, Sobotę i Niedzielę po Mszach Św. możliwość przyjęcia komunii świętej w kościele dla osób uczestniczących online.
 9. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś od 13.00 do 16.00 w Poniedziałek od 15.00 do 17.00, w Środę od g. 12.00 do 17.00, w Czwartek od 8.00 do 12.00; do Bożego Miłosierdzia, w Poniedziałek, we Wtorek i w Czwartek o g. 15.00. na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i o zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych - dziś, oraz od Poniedziałku do Środy o g. 20.30; w Czwartek o 23.15; w Piątek, w Sobotę i Niedzielę rodzinnie w domach w dowolnej godzinie.
 10. Okazja do Spowiedzi; w dzisiejszą Niedzielę przed każdą Mszą oraz od 15.00 do 16.00, od 17.00 do 18.00 w Poniedziałek od 7.00 do 9.00 i „po koronce” do 17.00; we Wtorek od 7.00 do 9.00 i po Różańcu do ostatniej osoby; w Środę od 7.00 do 9.00, od 16.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00; w Czwartek od 8.00 do 12.00.
 11. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 12. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii, w kolekcie inwestycyjnej. Na Pasterce na Fundusz Obrony Życia. W Sobotę na Wydział Teologiczny U. Śl.
 13. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Pandemia wywróciła życie – także parafialne – do góry nogami, co z kolędą?; w niebie polubimy a nawet pokochamy dawnego wroga przypomina Ojciec Badeni;  w dodatku specjalnym – modlitwy na rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej; w Małym Gościu; dostęp online do filmu animowanego pt. Największy z cudów, stajenka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia oraz wiele  ciekawych artykułów. 
 14. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 złotych, kalendarze ścienne na przyszły rok, a także piękny Album „Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na Święta.
 15.  Po Mszach u Sióstr Salwatorianek można nabywać opłatki wigilijne. W kolejne dni bezpośrednio w klasztorze.
 16. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom pięknych choinek, panu Henrykowi i silnej grupie pod wezwaniem za dostarczenie i ustawienie i udekorowanie a także „sponsorom” kolejnych nowych świec. 
 17. W tym roku nie odbędzie się wizyta duszpasterska w naszych domach w tradycyjnej formie. W związku z tym wszyscy chętni parafianie zaproszeni są na Msze Św. w Ich intencji.; 28 XII z ulicy Wiejskiej nr 2 do 18; 29 XII z ul. Kolejowej 2-16a; 30 XII z ul. Kolejowej 18-34; po zakończeniu Mszy wspólne kolędowanie wokół żłóbka. Osobista wizyta księdza możliwa jest tylko w wypadku błogosławieństwa nowo wybudowanych domów, po wcześniejszym uzgodnieniu.  
 18. Koncert kolędowyBetlejem w Polsce 2020/2021 pt „Pomoc z nieba' odbędzie się online w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 25 grudnia br. o godz. 19. Koncert będzie dostępny na stronie https://fabrykakoncertow.com.pl/. Darmowa płyta: Kolędowanie na Tysiące Głosów Live do pobrania ze strony:                                                                           https://ambasadormilosierdzia.pl/?utm_source=mediapartners&utm_medium=katowice-kuria.                                                             Przyjdź Panie Jezu i wlej w nasze serca Swoją Łaskę!

intencje mszalne III Niedziela Adwentu - Gaudete

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu 13 XII 2020r.

 1. Dzisiaj Niedziela Radości – Gaudete. Radujcie się zawsze w Panu” – zachęcają teksty liturgii przepełnione radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.

Cieszymy się też obecnością ks. Marka Paszka, który głosi Słowo Boże.

Po Mszy wieczornej refleksja na temat Eucharystii w kontekście Nowego Roku Liturgicznego. Zapraszam do udziału w kościele oraz przed monitorami i ekranami, szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

 1. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W Piątek po Mszy wieczornej w kościele „nauki przedchrzcielne” dla Rodziców i chrzestnych.
 3. Zgodnie z wymogami sanitarnymi w Środę, Czwartek, Piątek i Sobotę odwiedzimy z posługą Sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Początek o g. 8.00. Chętnych prosimy dziś i jutro zgłaszać osobiście lub telefonicznie na Parafię.
 4. W Niedzielę (20 XII) po zakończeniu ostatniej Mszy dopołudniowej - ok g. 12.00 zapraszamy na spotkanie online kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Zachęcamy do przeżycia rorat w formie wirtualnej za pomocą strony: malygosc.pl. oraz holyweek.pl

Zadeklarowanych Rodziców, prosimy o odebranie w zakrystii kolejnego tygodniowego pakietu obrazków dla dzieci i wręczanie każdego dnia po uczestnictwie.

Podczas Mszy  św. w tygodniu  w naszym kościele kazania nawiązują będą do tematu i nauk Roratnich.

 1. Zachęcamy do podjęcia postanowień, wyrzeczeń i do Abstynencji, którą można zadeklarować w księdze wyłożonej na stoliku z prasą.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów aktywny w zakładce aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś od 12 do 16.00 w Poniedziałek od 11.00 do 16.00, w Środę i w Piątek od g. 12.00 do 17.00, w przyszłą Niedzielę od 13.00 do 16.00; do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00. O g. 20.30 codziennie na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych. Bóg Zapłać za honorową Straż Najświętszego Sakramentu, za wspólne i indywidualne modlitwy.
 4. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie przed tygodniem wyniosła 1224,50 pln serdeczne Bóg zapłać.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; 3 część cyklu adwentowego - Objawiło się życie; czy zakazy i limity wprowadzane we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego? Sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadelupe, wobec których nauka jest bezradna, oraz wiele innych ciekawych artykułów.
 6. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 12 złotych, kalendarze ścienne na przyszły rok, a także piękny Album

„ Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, świetny prezent na Święta.

 1. Po Mszach Św. u Sióstr Salwatorianek można nabywać opłatki na stół wigilijny.
 2. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszowicach pragną podziękować wszystkim za życzliwe przyjęcie w trakcie akcji roznoszenia kalendarzy strażackich i przeprowadzonej zbiórki publicznej. W trudnym czasie pandemii poruszali się wyposażeni w maseczki na twarzach i jednorazowych rękawiczkach. Odwiedzając mieszkańców Gaszowic i Piec otrzymaliśmy wiele słów wsparcia a także pieniądze w kwocie 12 581,03 zł. Zgromadzone środki pozwalają nam na sfinansowanie zakupów sprzętu pożarniczego, a także organizację zajęć dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Chcemy podziękować za okazaną życzliwość i wsparcie materialne.
 3. Serdeczne Bóg zapłać Górnikom, za nowe świece na ołtarz Św. Barbary, za materiały roratnie i nowe lampki choinkowe, nabyte dzięki Ich ofiarności przy okazji Barbórki; Bóg zapłać grupie parafian składających przy okazji „kancelaryjnej” wizyty dodatkowe ofiary, za które nowe świece otrzymała Matka Boża Fatimska.
 4. W tym roku nie odbędzie się wizyta duszpasterska w naszych domach w tradycyjnej formie. W związku z tym wszyscy chętni parafianie od 28 XII będą zapraszani na Msze Święte wieczorne w Ich intencji i na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Harmonogram jeszcze nie jest ułożony – uzależnione to jest od oczekiwanego zwiększenia limitów osób w kościele. Osobista wizyta księdza możliwa jest tylko w wypadku błogosławieństwa nowo wybudowanych domów, po wcześniejszym uzgodnieniu.
 5. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w Środę, Czwartek, Piątek i Sobotę od g. 16.00.

 

Rozraduj nas Chryste Swoim Błogosławieństwem!


intencje mszalne II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu 6 XII 2020r.

 1. Dzisiejszą II Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zachęcamy do podjęcia postanowień i wyrzeczeń, również do Abstynencji, którą można zadeklarować w księdze  wyłożonej na stoliku z prasą.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna utrudnia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie. Propozycje przeżycia ich w formie wirtualnej za pomocą strony: roraty.malygosc.pl. oraz holyweek.pl

Rodziców, którzy zadeklarowali udział wirtualny wraz z dziećmi prosimy w Sobotę i Niedzielę o odbieranie w zakrystii kolejnego tygodniowego pakietu obrazków dla dzieci i wręczanie każdego dnia po uczestnictwie.

Podczas Mszy  św. w tygodniu  w naszym kościele kazania nawiązują będą do tematu i nauk Roratnich.

 1. We Wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy wieczornej swoje patronalne święto obchodzić będą Dzieci Maryi. Po Mszach Św. możliwość podjęcia Adopcji Dziecka Nienarodzonego.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Za tydzień Niedziela Radości – Gaudete. Słowo Boże wygłosi ks. Marek Paszek.

Po Mszy wieczornej refleksja na temat Eucharystii w kontekście Nowego Roku Liturgicznego. Zapraszamy do udziału w kościele oraz przed monitorami i ekranami.

 1. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów jest aktywny w zakładce aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 2. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś od 12 do 16.00 w Poniedziałek od 11.00 do 16.00, w Środę i w Piątek od g. 12.00 do 17.00, w przyszłą Niedzielę od 12.00 do 16.00; do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00. O g. 20.30 codziennie na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych. Bóg Zapłać za honorową Straż Najświętszego Sakramentu, za wspólne i indywidualne modlitwy.
 3. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii - dziś i za tydzień, oraz za dzisiejszą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie przed kościołem.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; 2 część cyklu adwentowego - Objawiło się życie; rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II; jak w kościele czuje się współczesna młoda kobieta oraz wiele innych ciekawych artykułów.
 5. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 12 złotych, kalendarze ścienne na przyszły rok, a także piękny Album „ Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, któremu dziękujemy za pomysł i realizację – to może być świetny prezent na Święta.
 6. po Mszach Św. u Sióstr Salwatorianek można nabywać opłatki na stół wigilijny.
 7. Stowarzyszenie „Polonia Christiana” zaprasza na stronę pl. wszystkich zaniepokojonych obecnymi atakami.
 8. W imieniu Fundacji Na Dobro Harcerstwa Górnośląskiego, w Piątek 11 XII zapraszamy na wirtualny pokaz premierowy filmu 'Służba całym życiem.... rzecz o Eugeniuszu Wróblu' – pod Inkiem https://www.youtube.com/watch?v=bE4vm-xq_zI
 9. Na koniec ogłoszenie, na które czekają pewnie grzeczne dzieci; zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia w tym roku Św. Mikołaj może przybyć na spotkanie tylko w nieliczne miejsca, ale nie zapomniał o Dzieciach w Gaszowicach i coś dla Nich pozostawił. Prosimy Rodziców i Dziadków o przyprowadzenie dziś po Mszach św., aż do wieczornego Różańca włącznie, do Serca w prezbiterium swoich pociech, w którym dzieci zanurzając rękę, zapewne coś dla siebie znajdą. .

Przybądź Panie bo czekamy!


intencje mszalne I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 29 XI 2020r.

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas przygotowania i oczekiwania na powtórne przyjście Zbawiciela w dniu Paruzji, oraz na Świętowanie Bożego Narodzenia.

Dzisiejsza 1 Niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości zachęcamy do podjęcia postanowień i wyrzeczeń, również do Abstynencji, którą można zadeklarować w księdze  wyłożonej na stoliku z prasą.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna utrudnia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie. Redakcja Małego Gościa Niedzielnego przygotowała propozycje przeżycia ich za pomocą strony: roraty.malygosc.pl.

Rodziców, którzy zadeklarowali udział wirtualny wraz z dziećmi prosimy w sobotę i Niedzielę o odbiór w zakrystii tygodniowego pakietu obrazków dla dzieci i wręczanie każdego dnia po uczestnictwie. Autorzy platformy holyweek.pl, proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie, umożliwiający właściwe przygotowanie i przeżycie Adwentu oraz świąt, skierowany do całych rodzin i zawierający cztery moduły:

- Roraty – w oparciu o materiały z Małego Gościa. - dwie transmisje online Mszy roratniej z parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 6.45 oraz z parafii św. Bartłomieja w Bieruniu o godz. 18.00. Linki na stronie holyweek.pl. i Nauki w formie audiowizualnej.

-  Kalendarz adwentowy – aktywizacje rodzinne na każdy dzień..

       - Miernik światła – szereg charytatywnych inicjatyw oraz materiałów audiowizualnych dotyczących przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia przez rodziny oraz skrzynkę modlitewnych intencji.

-  Zakładka świąteczna – materiały wyjaśniające symbolikę Adwentu oraz Bożego Narodzenia. W ramach projektu konkursy z ciekawymi nagrodami. Jedno z zadań będzie polegało na podjęciu uczynku miłosierdzia wobec potrzebujących; stosownymi produktami można będzie wypełnić papierową torbę „Ambasador Miłosierdzia” przed ołtarzem w kościele.

Chętne dzieci prosimy o przyniesienie podpisanych lampionów, ustawienie ich na balaskach i pozostawienie do końca Rorat, aby w ten sposób zaznaczyć swoją obecność. Podczas Mszy  św. w tygodniu  w naszym kościele kazania nawiązywać będą do tematu i nauk roratnich.

 1. W poniedziałek 30 listopada, dzień jedności wspólnot, środowisk i szkół Nowej Ewangelizacjirejonu śląskiego, w tym roku online Transmisja z kaplicy św. Barbary przy katowickim centrum handlowym SCC: http://kaplicaswbarbary.pl/. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19, następnie modlitwa uwielbienia.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W 1 Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo o nowe powołania i w intencji powołanych.
 4. W 1 Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

W tym dniu wspominamy św. Barbarę. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy Brać Górniczą na g. 10.00. Prosimy o zachowanie przepisów i obostrzeń.

 1. W 1 Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający, po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów znów aktywny w zakładce aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 3. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś od 12 do 16.00 w Poniedziałek od 11.00 do 16.00, w Środę i w Piątek od g. 12.00 do 17.00, w przyszłą Niedzielę od 12.00 do 16.00; do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00. O g. 20.30 codziennie na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych. Bóg Zapłać za honorową Straż Najświętszego Sakramentu, za wspólne i indywidualne modlitwy.
 4. Bóg zapłać za kolektę na Muzeum i Archiwum Archidiecezjalne. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Objawiło się życie – początek cyklu adwentowego; o skandalach w kościele i odchodzeniu młodych od wiary. i wiele innych ciekawych artykułów, a jako dodatek załączony jest kalendarz ścienny na przyszły rok.
 6. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 12 złotych, a także piękny Album „ Gaszowiccy Święci” autorstwa pana dra Norberta Niestolika, któremu dziękujemy za pomysł i realizację – to może być świetny prezent na Święta.
 7. po Mszach Św. u Sióstr Salwatorianek można nabywać opłatki na stół wigilijny
 8. Serdeczne Bóg Zapłać Panu Henrykowi i Panu Szymonowi – Firmie Lorken Tech, za stację i płyn do dezynfekcji rąk do naszego kościoła.

 

Marana tha – przyjdź Panie Jezu i Błogosław nam!

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrystusa Króla

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla 22 XI 2020r.

 1. Świętujemy dziś Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach Św. Akt oddania Rodzin Chrystusowi Królowi. Spełniając zwyczajne warunki możemy zyskać odpust zupełny.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Na Mszę wieczorną zapraszamy Ministrantów i kandydatów, Lektorów oraz Szafarzy Nadzwyczajnych. Uczcimy wspólnie Św. Tarsycjusza - Patrona. W związku z pandemią nie odbędzie się tradycyjne spotkanie - Agapa.

 1. W Niedzielę Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny.

Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie Rorat w zwyczajnej formie. W oparciu o materiały Gościa Niedzielnego nt. Eucharystii, zostaną zaproponowane krótkie filmiki do pobrania na platformie Holy Week oraz słuchowisko z udziałem grupy dzieci, udostępnione na falach Radia eM. Autorzy platformy holyweek.pl opracowali adwentową ofertę dla rodzin. Umożliwi ona m.in. codzienne uczestnictwo w Mszy św. roratniej z rozważaniem opartym na materiałach GN, korzystanie z wirtualnego kalendarza adwentowego, zawierającego stosowne zadania i propozycje domowych aktywizacji w rodzinnie, a także materiały audiowizualne dotyczące Adwentu, świętowania Bożego Narodzenia. Przewidziano także konkurs z nagrodą główną ufundowaną m.in. przez Księdza Arcybiskupa.

W związku z tym Rodziców, którzy decydują się na taki udział wraz z dziećmi, prosimy o zgłoszenie tego dziś w zakrystii lub meilowo na adres parafii, aby można było zamówić tradycyjne obrazki i plansze w wystarczającej ilości.

 1. Przypominamy, że w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów znów aktywny w zakładce aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 2. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś od 12 do 16.00 w Poniedziałek od 11.00 do 16.00, w Środę i w Piątek od g. 12.00 do 17.00, w przyszłą Niedzielę od 12.00 do 16.00; do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00. o g. 20.30 codziennie na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych. Bóg Zapłać za honorową Straż Najświętszego Sakramentu, za wspólne i indywidualne modlitwy.
 3. Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną. Za tydzień kolekta na Muzeum i Archiwum Archidiecezjalne.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać;. Czy na Sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?; jak pobożnie przeżyć Mszę z transmisji telewizyjnej; W Małym Gościu; płyta Cd z piosenką roratnią i piosenkami Magdy Anioł; o ludziach, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia i wiele innych ciekawych artykułów.
 5. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 12 złotych..
 6. Zachęcamy do zyskiwania Odpustów za zmarłych. Szczegóły na stronie internetowej i w przedsionku kościoła.
 7. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicachzwraca się z prośba do osób, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe do oddawania osocza. informacje na stronie internetowej rckik-katowice.pl.
 8. Msze św. barbórkowew intencji braci górniczej, ich rodzin i kadry zarządzającej branżą wydobywczą będą transmitowanew niedzielę 29 listopada: o godz. 9.00 – Msza św. pod przewodnictwem  Adama Wodarczyka z parafii św. Barbary w Rudzie Śl.; transmisja na falach Polskiego Radia – Jedynka; o godz. 13.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie (przy KWK „Wujek”), transmisja w TV Polonia i TVP Katowice.
 9. Od przyszłej Niedzieli po Mszach Św. u Sióstr Salwatorianek można będzie nabywać opłatki na stół wigilijny

Chryste Króluj, Chryste zwyciężaj, Swoją Miłość odnów w nas…


Ogłoszenia Duszpasterskie Rocznica Poświęcenia Kościoła własnego

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Rocznicy Poświecenia kościoła.

15 Listopada 2020r.

 

 1. Wraz z całym kościołem dzisiejszą Niedzielę obchodzimy jako Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego'; na stronie internetowej i w gablotce Orędzia Ojca Św. i ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz Słowo ks. Łukasza Stawarza - Dyrektora Caritas Archidiecezjalnego.

             W naszej Archidiecezji świętujemy Dzień Muzyki Liturgicznej. Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej                  Mistrzowie Modlitwy Muzyką w formie online, transmitowany w kolejne soboty Listopada o godz. 21.00 na antenie radia eM                    oraz na stronie internetowej rozgłośni w formie video. W tym roku festiwal dedykowany jest czcigodnemu słudze Bożemu ks.                 Janowi Masze. Szczegóły wydarzeń na afiszach w przedsionku kościoła.

 

            A nasza Parafia świętuje dziś 93 rocznicę poświecenia kościoła, wdzięczni za „Dom”, gdzie karmimy się Bożym Słowem i                         Ciałem Pańskim, przyjmujemy dar Sakramentów św., spotykamy się w Rodzinie Bożych Dzieci, a to wszystko dzięki                                     budowniczym i fundatorom.

           Przy tej okazji serdeczne podziękowania składam wszystkim za pobożność i ofiarność, za każde zaangażowanie przy ołtarzu, w              zakrystii, na chórze, w salkach i na cmentarzu, za wystój, piękno i czystość. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

 1. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W Piątek Msza św. i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
 3. W związku ze strefą czerwoną i nowym rozporządzeniem w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów znów aktywny w zakładce aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 4. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś od 12 do 16.00 w Poniedziałek od 11.00 do 16.00, w Środę i w Piątek od g. 12.00 do 17.00, w przyszłą Niedzielę od 12.00 do 16.00; do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00. o g. 20.30 codziennie na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych. Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się na wspólnym Różańcu w kościele i w domach – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.
 5. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Papieski Fundusz Pomocy Potrzebującym. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
 6. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać;. Wulgaryzmy stały się częścią debaty publicznej – stało się z nami coś niedobrego; uliczne protesty i lansowanie teorii za „wolnym wyborem” ranią osoby niepełnosprawne; rozmowa z Jerzym Polaczkiem o doświadczeniu korona wirusa. W Małym Gościu; Julia od kubeczków; ministranci w Portugalii; Polska Fatima i wiele innych ciekawych artykułów.
 7. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego i kalendarze na przyszły rok, oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 12 złotych..
 8. Na balaskach pozostały znicze przy Imionach odwołanych do Domu Ojca między 1 Listopada 2019 i 2020 roku. Rodziny, sąsiadów i znajomych prosimy o zabranie ich i postawienie przy grobach Tychże zmarłych.
 9. Zachęcamy do zyskiwania Odpustów za zmarłych. Szczegóły na stronie internetowej i w przedsionku kościoła.

 

              Niech Boże Błogosławieństwo pomoże nam stawać się żywą  i piękną Świątynią.

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela zwykła.  8 Listopada 2020r.

 1. Obchodzimy dziś Dzień Jedności z Kościołem prześladowanym. Modlitwą wspieramy wszystkich prześladowanych za swoją wiarę i religię.

Witamy pośród nas ks. Marka Paszka – proboszcza – Misjonarza, który głosi Słowo Boże i przed kościołem poprosi o wsparcie finansowe dla Swojej posługi, dla zaspokojenia najpilniejszych potrzeb parafian w Zambii.

 1. W Środę Święto Niepodległości. O g 9.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

Po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy jako Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego'; a w naszej Archidiecezji również Dzień Muzyki Liturgicznej, w ramach którego zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Mistrzowie Modlitwy Muzyką;  ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się on online. Transmitowany w kolejne soboty 7, 14, 21, 28 listopada o godz. 21 na antenie radia eM oraz na stronie internetowej rozgłośni w formie video. W tym roku festiwal składa się z 4 koncertów i dedykowany jest czcigodnemu słudze Bożemu ks. Janowi Masze.  Szczegóły wydarzeń na afiszach w przedsionku kościoła.

 1. Przypominamy, że Msze Św. wieczorne w naszym kościele o g. 17.00.
 2. W związku ze strefą czerwoną i nowym rozporządzeniem w naszym kościele maksymalnie tylko 24 osoby! Na stronie parafialnej moduł do zapisów znów aktywny w zakładce aktualności. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.

Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś od 12 do 16.00 w Poniedziałek, w Środę i w Piątek od g. 12.00 do 17.00, w przyszłą Niedzielę od 12.00 do 16.00;  do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00. o g. 20.30 codziennie na Modlitwę Różańcową w intencji ładu i spokoju w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie Pandemii i zdrowie dla chorych a także o siły, zdrowie i błogosławieństwo dla Służb medycznych i pomocniczych. Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się na wspólnym Różańcu w kościele i w domach – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Bóg zapłać za kolektę na renowację katowickiej Katedry. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Papieski Fundusz Pomocy Potrzebującym.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?; czy Polska gospodarka przeżyje drugie zamrożenie?; o kapucynie, który od 40 lat głosi rekolekcje kolejnym papieżom. W Małym Gościu; Julia od kubeczków; ministranci w Portugalii; Polska Fatima i wiele innych ciekawych artykułów.
 3. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego i kalendarze.
 4. Na Nieszpory za naszych zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych, na balaskach zapłonęły znicze przy Imionach odwołanych do Domu Ojca między 1 Listopada 2019 i 2020 roku. Rodziny i znajomych prosimy o zabranie ich i postawienie przy grobach Tychże zmarłych.

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za spokojne przyjęcie obostrzeń związanych z zamknięciem cmentarza. Również serdeczne podziękowania za kwiaty do kościoła, przed kościół i na cmentarz.

 1. Zachęcamy do zyskiwania Odpustów za zmarłych. Szczegóły na stronie internetowej i w przedsionku kościoła.
 2. 4 rata podatku rolnego i od nieruchomości przyjmowana będzie w O.K.i S. Gaszowice 12; 13 i 16 XI od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.00.

 

Niech Boże Błogosławieństwo czyni nas mądrymi, roztropnymi i bezpiecznymi.


Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wszystkich Świętych

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wszystkich Świętych.  1 Listopada 2020r.

 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych – w tajemnicy Świętych Obcowania nasz ziemski świat łączy się ze światem niebiańskim. Nasze serca zwracają się w stronę Nieba, wsłuchane w zaproszenie „świętymi bądźcie, bo i Ja jestem Święty”.

O g. 14.30 w kościele Nabożeństwo za zmarłych, z przywołaniem Tych, którzy w przeciągu roku „odeszli do Domu Ojca”, przy bocznych ołtarzach zapalimy znicze z Ich imionami.

Następnie Nieszpory za Zmarłych.

 1. W Poniedziałek Święto wszystkich wiernych zmarłych. Msze Św. w kościele o g. 6.30; 8.30; 16.00

i 18.00. 0 g. 17.15 (od Poniedziałku do Soboty) modlitwa Różańcowa za zmarłych zalecanych. Wypominki za zmarłych można składać w Zakrystii. Blankiety na stoliku z prasą.

W związku z zamknięciem Cmentarzy i Sytuacją epidemiologiczna, nie będzie tradycyjnej Mszy św.

i modlitwy za zmarłych na  naszym Cmentarzu.

 1. Od Wtorku Msze Św. wieczorne o g. 17.00.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W I Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo Eucharystyczne o nowe powołania i w intencji powołanych.
 4. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W I Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający. Po Mszy porannej, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. W Niedzielę 8 XI obchodzimy Dzień Jedności z Kościołem prześladowanym. W Tym dniu gościć będziemy ks. Marka Paszka – proboszcza – Misjonarza, który wygłosi Słowo Boże i przed kościołem poprosi o wsparcie finansowe dla Swojej posługi, dla zaspokojenia najpilniejszych potrzeb parafian w Zambii. Na Niedzielę, Poniedziałek i Środę możemy przyjąć intencje Mszalne dla ks. Marka.
 7. W miniony Poniedziałek ks. Biskup Grzegorz Olszowski udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej Młodzieży. Serdeczne Bóg Zapłać za skupienie, porządek cierpliwość i przyjęcie trudnych warunków – zwłaszcza przez Świadków i Rodziny, za każdą pomoc, wyrozumiałość i zaangażowanie.
 8. W związku ze strefą czerwoną w naszym kościele maksymalnie 50 osób!!! Na stronie parafialnej moduł do zapisów znów aktywny w zakładce aktualności. Zajmujemy w kościele 1 osoba 1 ławkę naprzemiennie na brzegach. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.
 9. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś od 12 do 14. 30, w Poniedziałek od 10.00 do 16.00 w Środę i w Piątek od g. 12.00 do „Różańca”, w przyszłą Niedzielę od 12.00 do 16.00;  do Bożego Miłosierdzia, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00. Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się na wspólnym Różańcu w kościele i w domach – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.
 10. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na renowację katowickiej Katedry.
 11. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać;, O Czyśćcu, który jest przejawem Bożego Miłosierdzia i pomocy Duszom czyśćcowym; o księdzu, który przetrwał dwuletnią niewolę u dżihadystów dzięki modlitwie różańcowej; o założycielu Rycerzy Kolumba, którego biografia jest historią pokonywania życiowych trudności. W Małym Gościu; Matka Boża na Jasnej Górze jest bardzo opalona, ma takie  ciemne oblicze, bo jak mówią niektórzy, długo wpatrywała się w Słońce, jakim jest Jezus Chrystus;  Wiszący pociąg, cud w kopalni i bunt generała; Orzechy dla wiewiórki i wiele innych ciekawych artykułów.
 12. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki, z krzyża Misyjnego i ostatnie sztuki kalendarzy na przyszły rok.
 13. Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym miesiącu tradycyjnych odwiedzin chorych i starszych parafian.

Świętymi Bądźmy! Z Bożym błogosławieństwem to możliwe.

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XXX Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 30 Niedziela zwykła.  25 Października 2020r.

 1. W związku ze strefą czerwoną w naszym kościele maksymalnie 50 osób!!! Na stronie parafialnej moduł do zapisów znów aktywny w zakładce aktualności. Zajmujemy w kościele 1 osoba 1 ławkę naprzemiennie na brzegach.

Od Poniedziałku zawieszamy spotkania Ministrantów, Dzieci Maryi, wczesnej komunii  i Legionu Maryi.

 1. W Poniedziałek o g. 18.00 ks. Bp Grzegorz Olszowski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W kościele tylko „Bierzmowańcy”.

W związku z tym Nabożeństwo Różańcowe wyjątkowo po Mszy porannej.

 1. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W Sobotę o g. 17.00 Msza w intencji Rocznych i nowoochrzczonych Dzieci. Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych w Piątek po Mszy wieczornej w kościele.
 3. W Niedzielę Świętować Będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jeżeli nowe rozporządzenia nie zmienią naszych planów - o g. 14. 00, przy krzyżu na cmentarzu modlitwa za zmarłych; o g. 15.00 w kościele, Nieszpory za Zmarłych, szczególnie za Odwołanych do Domu Ojca w minionym roku.

Siostry Salwatorianki poproszą w tym roku na cmentarzu o wsparcie finansowe na renowacje tabernakulum w kaplicy klasztornej.

Prosimy aby na początku tygodnia zrobić porządki na grobach najbliższych i zapełnić maksymalnie dodatkowy kontener.

Zalecki za zmarłych na Różaniec można składać w Zakrystii. Blankiety na stoliku z prasą.

Bardzo prosimy aby w miarę możliwości odwiedzać cmentarz w przeciągu kilku dni, aby nie gromadzić się w jednym czasie, w ciągu 2 dni. Ojciec Święty możliwość uzyskania Odpustu za zmarłych na cały miesiąc listopad.

 1. Dzieci, Młodzież i Dorosłych zapraszamy do Soboty włącznie (z wyjątkiem Poniedziałku) - 45 minut przed Mszą wieczorną na Nabożeństwa Różańcowe do kościoła, o g. 15.00 do kaplicy na Piecach. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć, zachęcamy do odmówienia w rodzinach przynajmniej 1 „Dziesiątki”.
 2. Zapraszamy do włączenia się: - w Adorację Najświętszego Sakramentu, dziś, w Środę i w Piątek od g. 12.00 do „Różańca”, w przyszłą Niedzielę od 12.00 do 14.00; do Bożego Miłosierdzia dziś, we Wtorek, w Czwartek i w Sobotę o g. 15.00. Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się na wspólnym Różańcu w kościele i w domach – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.
 3. Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną . kolekta misyjna przed tygodniem wyniosła 2022 zł. Dziękujemy w imieniu obdarowanych. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 4. Prosimy wszystkich - z wyjątkiem małych dzieci, o zachowanie bezpiecznego, rozsądnego odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, o zakładanie maseczki, również na zewnątrz. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa. Dla bezpieczeństwa prosimy o podchodzenie najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od Uczestnictwa w mszach w Niedziele i Święta nakazane w związku z zaostrzeniem pandemii.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać;, Migracja sąsiadów - Ukraińcy pracujący w Polsce są jedną z największych grup imigracyjnych w Europie. Ważnym zadaniem jest ich integracja.; Bóg wie - Policzył wszystkie włosy na naszych głowach, więc tym bardziej wszystkie głowy. Nic Mu się nie wymknęło – wirusy też.  Życie w zachwycie - O tym, czy lęk jest językiem Boga, a pandemia karą, mówi Maja Sowińska. oraz  wiele innych ciekawych artykułów.
 6. W Zakrystii do nabycia pamiątkowe krzyżyki – cegiełki.

 

Niech błogosławieństwo Boże kieruje nasze życie ku świętości.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.