Jezu Ufam Tobie!

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu

    Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 17 III 24.

 1. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. O g. 16.00 Msza św. w intencji Solenizantów Marca. Kolekta inwestycyjna na prace budowlane. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Od g. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci młodszych. Po mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa następnie w kościele Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 1. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

Od g. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci starszych. Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla Dzieci, następnie Spotkanie Rady Duszpasterskiej w kościele.

 1. W Czwartek od g. 15.30 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi dla młodzieży i wszystkich chętnych. Po Mszy wieczornej w kościele spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed Mszą z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
 2. W Piątek od g. 16.00 okazja do spowiedzi. O g. 17.45 modlitwa za zmarłych zalecanych, następnie o g. 18.00 wyruszamy z naszego kościoła z Drogą krzyżową z parafianami ze Szczerbic do Ich kościoła parafialnego.
 3. W Sobotę o g. 10.00 Pierwsza spowiedź dzieci wczesno komunijnych wraz z rodzeństwem i rodzicami. O g. 11.oo spowiedź dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami. O g. 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament chrztu św., Rocznych Dzieci ich Rodziców i Chrzestnych. Po mszy wieczornej do ostatniej chętnej osoby okazja do spowiedzi.

 W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej podczas każdej mszy błogosławieństwo palm, o g. 9.00 Pasja śpiewana przez chór Bel Canto. Msza o g. 11.00 rozpoczniemy na placu przed kościołem, po ceremonii ruszymy w procesji z palmami do kościoła. O g 15.15 w naszym kościele ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Po mszy wieczornej do g 18 lub do ostatniej osoby okazja do spowiedzi. Kolekta na potrzeby parafii i wystrój kościoła.

Niedziela Palmowa Młodych w katowickiej katedrze rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14:00 – po Mszy świętej ciepły posiłek oraz koncert zespołu „Albo I Nie'. Szczegóły na plakacie.

 1. Dziękujemy księżom Mateuszowi i Franciszkowi Janygom za poprowadzenie nas w rekolekcyjnym czasie łaski, za Słowo, Eucharystie i gotowość do posługi w konfesjonale, często w pustym kościele, i powierzamy Ich Bożej Opatrzności. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w naszych rekolekcjach. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeżyciu tego pięknego czasu. Bóg zapłać za ofiary w podziękowaniu za głoszone rekolekcje i za podarki Radzie duszpasterskiej.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu?; o handlu relikwiami; o budowaniu relacji duszpasterskich; w cyklu- Jezus modlitwa i ty; w zakrystii do nabycia 2 nr Gościa Historia.
 3. W Zakrystii do nabycia „paschaliki” wielkanocne. Na balaskach wkłady zniczowe cegiełki na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku - Niedobczycach w cenie 4 zł za sztukę.
 4. W związku z organizowanym 10 kwietnia spotkaniem młodzieży z bratem Maciejem oraz modlitwą kanonami z Taize – poszukujemy młodych do zespołu muzycznego. Zapisy : https://forms.office.com/r/3YuftQ04rx
 5. II Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę- w czwartek 24 kwietnia od godz. 10:00. Msze dla maturzystów ze specjalnym błogosławieństwem- w parafii św. Antoniego w Rybniku - 26.04 o godz. 15:30.
 6. Rekolekcje wielkopostne „Chrystus przecież również cierpiał za was'dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych 21-23 marca 2024 godz. 19.00 w parafii św. Barbary w Rudzie Śląskiej, ul. Górnośląska 31. Prowadzi: KS. Dawid Dyrcz. szczegóły na
 7. Okis zaprasza na GASZOWICKIE SMAKI, 23 marca w godzinach 15-18:
  w programie; degustacja i zakup przysmaków wielkanocnych; - kiermasz ozdób świątecznych; - warsztaty dla dzieci: pisanki i palmy wielkanocne; - Wystawa prac plastycznych dzieci; - Finał Podchodów 'Kaj je tyn Hazok?' (Rodzinne Gaszowickie Podchody 'Kaj Je Tyn Hazok' - gra terenowa z wykorzystaniem kodów QR dostępna do 22 marca, finał podczas Gaszowickich Smaków. Zapisy oraz więcej informacji w kawiarni OKiS lub na stronie okis.gaszowice.pl; Artystyczny Zajączek Z OKiSem - dla dzieci do lat 15, przynieś do nas swoją pracę plastyczną - temat pracy to: HAZOK i otrzymaj drobny upominek. Wystawa prac podczas GASZOWICKICH SMAKÓW.)
 8. Serdeczne podziękowania dla powiatowego Wydziału Dróg, pana komendanta Adama i pana Mieczysława za lustro przy wyjeździe z placu kościelnego.
 9. W radiu Em audycjezwiązane z kościołami stacyjnymi: od poniedziałku do soboty audycja o g. 12.50 (emisja); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia Em - https://www.youtube.com/@radioem7835).

Jezu Chryste Panie miły….


Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu -Laetare.

     Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare 10 III 24.

 1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje. Witamy pośród nas księdza Mateusza i księdza Franciszka Janygów. Dziękujemy za zgodę na poprowadzenie nas w tym czasie łaski i powierzamy Ich Bożej Opatrzności, oraz Światłu Ducha Św.

Podczas Mszy św. Nauki ogólne. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, z towarzyszeniem chóru Bel Canto zakończone pieśniami w Ich wykonaniu, dlatego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. 

Po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi do g. 18.00.

Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto.

 1. W Poniedziałek o g 7.30 okazja do spowiedzi, o g. 00 Msza Św. z nauką ogólną, o g. 9:30 rekolekcje SP - grupa młodsza (klasy 1-5), g. 11:00 SP - grupa starsza (klasy 6-8); g. 16.00 - 17.00 okazja do spowiedzi; g. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną; Po Mszy wieczornej -nauka stanowa dla rodziców ze szczególnym zaproszeniem rodziców Dzieci komunijnych rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po nauce stanowej okazja do spowiedzi.
 2. We Wtorek o g 7.30 okazja do spowiedzi, o g. 00 Msza Św. z nauką ogólną, o g. 9:30 rekolekcje SP - grupa młodsza (klasy 1-5), g. 11:00 SP - grupa starsza (klasy 6-8); g. 16.00 - 17.00 okazja do spowiedzi; g. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną; Po Mszy wieczornej - nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej ze szczególnym zaproszeniem dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i Młodych, którzy w minionych latach przyjęli Sakrament Bierzmowania. Po nauce stanowej okazja do spowiedzi.
 3. W Środę otaczamy modlitwą papieża Franciszka w 11 rocznicę wyboru. O g 7.30 okazja do spowiedzi, o g. 00 Msza Św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji, o g. 9:30 Msza Św. na zakończenie rekolekcji SP - grupa młodsza (klasy 1-5), g. 11:00 Msza św. na zakończenie rekolekcji SP - grupa starsza (klasy 6-8); g. 16.00 - 17.00 okazja do spowiedzi; g. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji. Kolekta jako podziękowanie za rekolekcje.
 4. W Czwartek od g. 16.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej w kościele spotkanie dla grupy „Dorosłych lektorów” i wszystkich chętnych do włączenia się w Liturgię Słowa Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.
 5. W Piątek o g. 17.00 Msza św. do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Po Mszy Droga krzyżowa dla wszystkich. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 6. W Sobotę o g. 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 7. W Niedzielę o g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. O g. 16.00 Msza św. w intencji Solenizantów Marca. Kolekta inwestycyjna na prace w Domu Parafialnym.
 8. Na stoliku z prasą wystawiona została Księga trzeźwości. Zachęcamy do wsparcia zmagających się z uzależnieniami przez naszą ofiarę i wysiłek.,
 9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o wyjątkowych kobietach, które wpłynęły na losy Kościoła; o roli przewodniczącego Episkopatu i Jego wyborze; o rozproszeniach – w kolejnej odsłonie wielkopostnej szkoły modlitwy; w zakrystii do nabycia do czwartku w cenie 14 płn., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją; a także 2 nr Gościa Historia; o siostrze Damascenie, która rozminowała kościół; o Fatimie – tajemniczej zorzy i Europie we krwi oraz wiele ciekawych artykułów.
 10. W radiu Em audycjezwiązane z kościołami stacyjnymi: od poniedziałku do soboty audycja o g. 12.50 (emisja); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia Em - https://www.youtube.com/@radioem7835).
 11. Do nabycia na balaskach są wkłady zniczowe jako cegiełki na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku - Niedobczycach w cenie 4 zł za sztukę.
 12. W Zakrystii do nabycia „paschaliki” wielkanocne.
 13. W Piątek 22 marca tak jak przed rokiem, droga krzyżowa do Szczerbic.
 14. I rata podatku rolnego i od nieruchomości przyjmowana będzie w kawiarni Okisu 13, 14 i 15 03 od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 16.00.

Duchu Święty przyjdź…


Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu

     Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu. 3 III 2024.

 1. O g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłac za złożone ofiary i wpłaty na konto.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi.

Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla dzieci, po zakończeniu Spotkanie dla Rodziców i Dzieci wczesno i pierwszo – komunijnych.

 1. W I Czwartek od g. 15.45 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi, o g. 16.45 Nabożeństwo w intencji powołań i powołanych.
 2. W Piątek o g. 17.00 Msza św. w intencji wszystkich Pań, panien i dziewcząt. Po Mszy Droga krzyżowa dla wszystkich. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 3. W Sobotę o g. 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Mszą wieczorną rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzą ks. Mateusz Janyga SJ i ks. Franciszek Janyga SDB. Program zamieszczony jest w Biuletynie, na str. internetowej i w gablotce. Naszych rekolekcjonistów, wszystkich uczestników i czas rekolekcji polecamy modlitwie rodzinnej i osobistej.
 4. W Niedzielę podczas Mszy św. Nauki ogólne. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta na utrzymanie parafii.
 5. Na stoliku z prasą wystawiona została Księga trzeźwości. Zachęcamy do wsparcia zmagających się z uzależnieniami przez naszą ofiarę i wysiłek.,
 6. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o dobrej spowiedzi i dobrym przygotowaniu do niej; czy wszystko co wiąże się z Bogiem i Ojczyzną w pierwszej kolejności zniknie z listy lektur szkolnych?; w cyklu wielkopostnym – Jezus, modlitwa i Ty; w zakrystii do nabycia w cenie 14 pln., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją; a także 2 nr Gościa Historia; o faktach i mitach inkwizycji; o Arianizmie; o historii celibatu w temacie numeru; i wiele ciekawych artykułów.
 7. W radiu eM audycjezwiązane z wielkopostnymi kościołami stacyjnymi: codzienna audycja o kościele stacyjnym o g. 12.50 (emisja od poniedziałku do soboty); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia eM - https://www.youtube.com/@radioem7835).
 8. Duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców TALENT zainteresowanych na lokalne spotkania 7 marca na Mszę św. o godzinie 18.00 w Kościele parafialnym przy ulicy Michała Wołodyjowskiego 5, na godzinę 19.00 do Domu Parafialnego w Rybniku-Niedobczycach. Więcej Informacji na stronie internetowej duszpasterstwa i plakacie w gablotce.
 9. Do nabycia na balaskach są wkłady zniczowe jako cegiełki na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku - Niedobczycach w cenie 4 zł za sztukę.
 10. Do 20 marca trwa rekrutacja do Szkoły podstawowej Sióstr Urszulanek. Szczegóły na afiszu w przedsionku i na stronie internetowej szkoły.
 11. Gminna Biblioteka Publiczna w nędzy zaprasza 11 Marca na spotkanie z ks. Adrianem Chojnickim o g. 19.00. szczegóły na afiszu w przedsionku.
 12. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach, zaprasza na pielgrzymkę do Tyńca, Wadowic, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wieliczki. Szczegóły na afiszu w przedsionku.
 13. 8 kwietnia o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33'. Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.

Jezu Chryste Panie Miły, Baranku bardzo cierpliwy…


Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

     Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu. 25 II 2024.

 1. W Niedzielę o g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta to jałmużna postna. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na fundusz misyjny. Księga trzeźwości na stoliku z prasą. Zachęcamy do wsparcia zmagających się z uzależnieniami przez naszą ofiarę i wysiłek.,
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa, a następnie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W Środę w naszej modlitwie pamiętamy o Biskupie Marku w dniu urodzin. Po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi. Od g. 16.00 okazja do spowiedzi.

Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla dzieci.

 1. W Czwartek od g. 15.45 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 2. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

O g. 15.45 okazja do spowiedzi, po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla wszystkich. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

 1. W I Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający. Po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

O g. 15.00 w Bazylice w Pszowie początek Drogi krzyżowej na Kalwarii, którą współprowadzić będą nasza parafia z parafią ze Szczerbic. Chętni do czytania rozważań proszeni o zgłoszenie się do Pana Mariana.

Od g. 16.00 w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

 1. W Niedzielę o g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa.

O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta na potrzeby Archidiecezji.

 1. W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.
 2. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o roli jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła?; w cyklu wielkopostnym: po co Bogu nasza wytrwałość w modlitwie?; ta wojna się skończy – o perspektywach, z Ukrainy biskup Światosław Szewczuk; w Małym Gościu; modlitwa o błogosławieństwo dla Ojczyzny i mądrość dla rządzących; zatrzymaj się nad Bożym Słowem; wszystkie pasje Antoniego – czyli trzecioklasista, ministrant, pianista, artysta. jest też do nabycia w zakrystii w cenie 14 pln., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją.
 3. Międzynarodowy koncert uwielbieniowy – „Powstań i Świeć' w wykonaniu Hillsong London Worship & NiemaGOtu odbędzie się w Arena Gliwice 6 marca br. Szczegółowe informacje w
 4. V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin, a także chętnych diecezjan do Matki Bożej z Lourdespod hasłem „Pielgrzymi nadziei', odbędzie się w dniach 7-12 września br. Wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy powstania archidiecezji katowickiej i ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jubileuszowy. Udział w pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Adrian oraz Ksiądz Biskup Marek. Program pielgrzymki dostępny w przedsionku. 
 5. W radiu eM audycjezwiązane z wielkopostnymi kościołami stacyjnymi: codzienna audycja o kościele stacyjnym o g. 12.50 (emisja od poniedziałku do soboty); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia eM - https://www.youtube.com/@radioem7835).
 6. Serdeczne Bóg zapłać panom Szymonowi, Dawidowi i Markowi i Antoniemu za wiosenne prace dendrologiczne. Bóg zapłać panu Adamowi za naprawę furtki i nowe „gelendry” na cmentarzu.
 7. Duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców TALENT od 25-lat stanowi przestrzeń spotkania katolickich przedsiębiorców. Wspiera ludzi Biznesu w pogłębianiu wiary oraz rozwoju osobistym. Pomaga lepiej zrozumieć misję prowadzenia firmy w oparciu o wartości zawarte w Piśmie Świętym. Duszpasterstwo ma charakter otwarty, prowadzone jest przez Księży Sercanów we współpracy z lokalnymi duszpasterzami oraz licznym gronem zaangażowanych przedsiębiorców. Duszpasterstwo zaprasza zainteresowanych na lokalne spotkania w każdy Pierwszy czwartek miesiąca na godzinę 19.00 do Domu Parafialnego w Rybniku-Niedobczycach. Rozpoczyna się mszą św. o godzinie 18.00 w Kościele parafialnym przy ulicy Michała Wołodyjowskiego 5. Najbliższe spotkanie odbędzie się 7 marca. Więcej Informacji na stronie internetowej duszpasterstwa i plakacie w gablotce. Serdecznie zapraszamy.
 8. 'Jubileuszowy X Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach', odbędzie się w dniu 17 marca 2024 r. o g. 14.00 w w Zespole Szkolno – Przedszkolnym przy ul. Dworcowej 4, wstęp wolny. Szczegóły na stronie internetowej/Facebooku-u, oraz na plakacie.
 9. Do nabycia na balaskach są wkłady zniczowe jako cegiełki na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku - Niedobczycach w cenie 4 zł za sztukę. Ks. Dariusz Kreihs - proboszcz i budowniczy tego kościoła - prosi nas, żebyśmy połączyli naszą modlitwę za bliskich nam zmarłych ze wsparciem Bożego dzieła, jakim jest powstawanie świątyni. Tamtejsza Wspólnota parafialna odwdzięcza się codzienną modlitwą różańcową. Bóg zapłać!

Któryś za nas cierpiał rany…


Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu

     Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu. 18 II 2024.

 1. I Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako Niedzielę trzeźwości. Po każdej Mszy ekspiacja za grzechy pijaństwa. Księga trzeźwości na stoliku z prasą.

O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosił będzie ks. Michał Wala.

Msza wieczorna w intencji solenizantów „lutowych”.

Kolekta inwestycyjna na prace budowlane w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi.

Po Mszy wieczornej Spotkanie Rodziców i Dzieci pierwszo i wczesno-komunijnych.  

 1. W Czwartek od g. 16.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 2. W Piątek o g. 16.00 Droga krzyżowa dla Dzieci.

Od g. 16.15 okazja do spowiedzi.

Po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla wszystkich. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

Po Drodze krzyżowej w kościele Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych, kancelaria po zakończeniu Spotkania.

 1. W Sobotę od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św., Rocznych Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.

 1. W Niedzielę O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta to jałmużna postna. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na fundusz misyjny.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom obecnym podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w „40 Godzinnym” Nabożeństwie na rozpoczęcie Wielkiego Postu.
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; dlaczego Św. Jan nie wspomniał o ustanowieniu Eucharystii?; Pasyjne kurtyny – o mało znanej tradycji wielkopostnej; poczatek wielkopostnej szkoły modlitwy w której nauczycielem sam Jezus – lekcja pierwsza Ojcze nasz i wytrwałość w modlitwie; w Małym Gościu; sześć wielkopostnych intencji modlitewnych; dodawanie i odejmowanie – filary Wielkiego Postu po salwatoriańsku; czytelnicy Małego Gościa – dzieciom w Betlejem; jest też do nabycia w zakrystii w cenie 14 pln., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją.
 4. Po raz pierwszy wielkopostne kościoły stacyjne w Katowicachzapraszają. Liturgia nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy w Rzymie papież odwiedzał poszczególne wspólnoty i celebrował tam Msze św. W radiu eM będą emitowane audycjezwiązane z tym tematem: codzienna audycja o kościele stacyjnym o g. 12.50 (emisja od poniedziałku do soboty); do odsłuchania także jako podcast na pl; materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia eM - https://www.youtube.com/@radioem7835).
 5. Organizowane przez diakonię życia rekolekcje dla młodych „Jak mądrze rozwijać siebie i budować głębokie więzy' odbędą się w Częstochowie w dniach 8 – 10 marca 2024. Link do zapisu https://forms.gle/xrBTu2r6pdDDfp7T7
 6. W Przedsionku kościoła afisz zapraszający na pielgrzymkę do Grecji organizowaną przez parafię św. Jerzego w Rydułtowach.

Bądź mi litościw…


Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela zwykła

     Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela zwykła. 11 II 2024.

 1. Wspominamy dziś Matkę Bożą z Lourdes. Modlitwą i życzliwością otaczamy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

Witamy wracających do domu i obowiązków urlopowiczów.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę „popielcową” rozpoczynamy Wielki Post Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi. Msze Św. w naszym kościele o g. 6.30, 17.00 i 19.00. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na pomoc Ukrainie.
 4. W Czwartek od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 5. W Piątek dzień modlitw i postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin, za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży. Msza wieczorna do Miłosierdzia Bożego za zmarłych zalecanych. Po Mszy Droga krzyżowa w intencji  ofiar wykorzystania.
 6. W Czwartek i Piątek odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Początek po g. 9.00, Zapisy u pana Bolesława lub w Zakrystii.
 7. W Sobotę od g. 16.00 okazja do Spowiedzi.
 8. W Środę od g. 7.00 do Mszy wieczornej, w Czwartek i Piątek od g. 9.00 (ze względu na pogrzeby)do 17.00, w Sobotę od g. 16.00 do 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Osoby chętne do dyżurowania podczas Adoracji proszone o wpisanie gotowości na listę wyłożona na balaskach przy ołtarzu Matki Bożej.
 9. I Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy jako Niedzielę trzeźwości. Księga trzeźwości na stoliku z prasą. O g. 15.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosił będzie ks. Michał Wala.

Msza wieczorna w intencji solenizantów „lutowych”.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o zaproszeniu wynikającym z posypania naszych głów; o handlu ludźmi; o powstaniu państwa Watykan; o groźnych pomysłach ministerstwa edukacji; jest też do nabycia w zakrystii w cenie 14 pln., kolejny numer Gościa Ekstra o Wielkim Poście z pasją.
 2. Serdeczne Bóg zapłać Paniom i Panom za sprawne posprzątanie kościoła, przygotowanie i udekorowanie na czas Okresy zwykłego, odpowiednie zabezpieczenie do przechowania figurek i stajenki.
 3. Bóg zapłać Panu Danielowi z monterami za zakończenie montażu stolarki okiennej i drzwi w domu parafialnym.
 4. W naszej Archidiecezji od kilku lat działa Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej, którego zadaniem jest wspieranie szeroko rozumianej formacji chrześcijańskiej, w tym pogłębianie wiedzy dotyczącej naszej wiary. W najbliższym czasie Centrum zaprasza na następujące kursy:

Czytamy w Kościele https://centrum.katowice.pl/czytamy-w-kosciele/ (8 spotkań, wtorek 19.00 wg planu, online ZOOM, prowadząca dr Magdalena Jóźwik, nurkujemy w sobory, sprawdzimy fakty, rozwiejmy mity, a przede wszystkim czytamy teksty z uwzględnieniem kontekstu)

 Ekumenizm dla każdego https://centrum.katowice.pl/ekumenizm-dla-kazdego/ (10 spotkań, wtorek 19.00 wg planu, online ZOOM, prowadzący dr Andrzej Lwowski, dr Magdalena Jóźwik, poznajemy historię podziału oraz różnice doktrynalne między chrześcijanami)

 Współczesne dyskusje teologiczne https://centrum.katowice.pl/wspolczesne-dyskusje-teologiczne/ (8 spotkań, środa 19.00, wg planu, stacjonarnie Seminarium w Katowicach + streaming na Youtubie, prowadzący ks. dr Grzegorz Strzelczyk, dyskusje nad aktualnymi Kościelnymi i kulturowymi)

 Warsztaty „Fastryga w praktyce' – warsztaty dla animatorów (grup parafialnych, zwłaszcza młodzieży przygotowującej się do bierzmowania)

 1. Decyzje o wysokości podatku rolnego i od nieruchomości oraz o zmianie stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi do odbioru w kawiarni OKiSu 12, 13 i 14 Lutego od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 16.00.

Jeśli chcesz możesz mnie oczyścić …


Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela zwykła

     Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela zwykła. 4 II 2024.

 1. Pamiętamy w modlitwie o wypoczywających, podróżujących, korzystających z kontaktu z naturą i radości sportowych. Witamy wszystkich wracających do domu i obowiązków.

O g. 9.00 Msza św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa. Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne, także za wszystkie ofiary kolędowe które wpłynęły w tym tygodniu na konto i wręczane osobiście, Bóg zapłać za ofiary składane w skarbonce św. Antoniego, które pojechały do Kazachstanu.

 1. W Poniedziałek wspominać będziemy św. Agatę. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody. Po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek przypada rocznica śmierci ks. proboszcza Leona Misiudy, pamiętajmy w modlitwie.

Po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.

 1. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi.
 2. W Czwartek od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 3. W Sobotę o g. 9.00 Msza św. przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes w intencji chorych i osłabionych wiekiem Parafian z udzieleniem Sakramentu chorych. Prosimy o dowiezienie zainteresowanych, o informacje gdzie potrzebna pomoc i zaoferowanie jej w Zakrystii.

Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

 1. W Niedzielę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne, także za wszystkie ofiary kolędowe które jeszcze wpłynęły w tym tygodniu na konto i wręczane osobiście.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; jak rozpoznać i rozwinąć powołanie?; po co nam konsekrowani?; o kryzysie władzy sądowniczej; wywiad z odtwórca roli Jezusa z popularnego serialu; w Małym Gościu; sekrety dobrego zdjęcia; gdzie w Afryce jest śnieg; bracia, siostra i dalekie skoki; i wiele ciekawych artykułów.
 2. Bóg zapłać panu Michałowi za nowe oświetlenie przedsionka, panom Szymonowi i Wojciechowi za wybór i zakup a firmie Domix za dostawę płytek na posadzkę w Domu Parafialnym.
 3. Rodzinom Dzieci komunijnych z Żywego Różańca przypominamy o zmianie tajemnicy.
 4. OKiS Zaprasza na dwudniową wycieczkę do Zakopanego, w dniach 24-25 lutego.
  CENA: 550 zł/osoba. Cena zawiera: transport, nocleg w pensjonacie Halina Zakopane-Olcza, opiekę przewodnika, 1x obiadokolację, 1x śniadanie, kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek, zwiedzanie Zamku w Suchej Beskidzkiej z przewodnikiem, bilety na 3 godziny pobytu w Termach Chochołowskich. wieczór gawędziarski, ubezpieczenie NNW. Informacje na stronie okis.gaszowice.pl. Zapisy osobiście w kawiarni OKiS w godzinach 8:00 - 19:00 lub przez formularz internetowy. Liczba miejsc ograniczona!
 5. Po raz pierwszy odbędą się wielkopostne kościoły stacyjne w Katowicach. Liturgia nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy w Rzymie papież odwiedzał poszczególne wspólnoty i celebrował tam Msze św. Tematem rozważań w czasie homilii są słowa: „Błogosławieni miłosierni...'. Każdego dnia Wielkiego Postu, z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia będzie taki przebieg wydarzenia: 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; 18.00 Msza św., adoracja i spowiedź; 20.00 Koniec. Pielgrzymi odwiedzający kościoły będą mogli zbierać pieczątki (w zakrystii w godz. 17-20) do specjalnie przygotowanych paszportów (które będzie można odebrać w kościołach stacyjnych). Uzupełnione i zeskanowane (zdjęcia) paszporty będzie można wysyłać na adres: duszpasterstwo@katowicka.pl. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda, którą jest pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu.
 6. Osoby odwiedzające plac kościelny z „pobożnymi czworonogami” prosimy o posprzątanie pozostawionych „niespodzianek”.

Wszyscy Cię szukają…


Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela zwykła

     Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela zwykła. 28 I 2024.

 1. W pierwszą Niedzielę ferii zimowych modlimy się w intencji wypoczywających, podróżujących, korzystających z kontaktu z naturą i radości sportowych.

Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwa do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi.
 4. W I Czwartek od g. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

O g. 16.45 modlitwa w intencji nowych powołań i powołanych.

 1. W I Piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – w tradycji Matki Bożej Gromnicznej, a w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta na zakony kontemplacyjne. Msze św. w naszym kościele o g. 6.30, 9.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy błogosławieństwo świec Dzieci komunijnych oraz nowych gromnic wszystkich chętnych.
 2. W I Sobotę od g. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. O g. 16.45 modlitwa do Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy wieczornej Różaniec wynagradzający i błogosławieństwo Św. Błażeja.
 3. W Niedzielę o g. 9.00 Msza św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa. Kolekta na utrzymanie parafii.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o kolędzie w czasie jej powszechnej krytyki; świeccy katecheci o ograniczaniu lekcji religii w szkołach; czy rezygnować z pracy domowej dla uczniów? w Małym Gościu; o pracowni lutników; o kostkach marzeń; śpiew to zdrowie i wiele ciekawych artykułów.
 5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin oraz Msze kolędowe. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i śpiew. Za otwarte serca i domy, za obecność, życzliwość i serdeczność. Za każde dobre słowo i każdą uwagę, za rozmowy, radość i otwartość. Za gościnność, każdą szklankę wody, kawę, maszkety i posiłki. Za wielką hojność i życzliwe przyjęcie księdza i ministrantów, którym też podziękowania za gotowość do posługi.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na aktualne prace w domu parafialnym. Z serca dziękuję.

 1. Serdeczne Bóg zapłać Panom Marcinom, panu Szymonowi, panom Wojciechom, panu Piotrowi, panu Gracjanowi za wykonanie wszystkich instalacji co i wod.can. i przygotowanie do wylewki posadzek. Panu Przemkowi z współpracownikami za solidne – terminowe wykonanie posadzki.
 2. Bóg zapłać panu Adamowi z rodziną za dostarczenie i podarowanie Eko – opału.  
 3. W obliczu coraz większej liczby osób doświadczających kryzysów emocjonalnych i psychologicznych, Archidiecezjalna Poradnia Psychologiczna „Przystań'świadczy specjalistyczne wsparcie psychologiczne dla rodzin, małżonków, osób indywidualnych, pomagając im w przezwyciężaniu trudności życiowych i kształtowaniu postaw prospołecznych i prorodzinnych. Więcej informacji na stronie: https://przystan-poradnia.pl. Ulotki na stoliku z prasą.
 4. Sympozjum „Samaritanus bonus. Ile służby jest w ochronie zdrowia?'z okazji XXXII Światowego Dnia Chorego odbędzie się 6 lutego 2024 r. o godz. 10.00 w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca w Katowicach-Ochojcu. Sesja ma charakter otwarty.  

PROGRAM; wprowadzenie JM Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Rektor SUM JE Abp dr Adrian Galbas SAC, Metropolita katowicki część i: całościowa ochrona-służba zdrowia prowadzenie: prof. Dr hab. N. Med. Grażyna markiewicz-łoskot • Samarytański kształt zawodów medycznych – spojrzenie lekarza, prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała • Samarytański wgląd w psychikę pacjenta – spojrzenie psychologa, dr Ida Szwed • Samarytański kształt ochrony zdrowia – spojrzenie teologa, ks. dr hab. Antoni Bartoszek, prof. Uś część ii: ochrona-służba duchowości pacjenta prowadzenie: dr weronika juroszek • Samarytański wgląd w duszę – doświadczenia kapelana szpitalnego, ks. dr Marcin Niesporek • Pacjent Samarytaninem – o duchowej aktywności chorych, dr Renata Cogiel • Po spotkaniu z Samarytaninem – spojrzenie pacjenta-lekarza, lek. med. Grzegorz Tuszyński. Dyskusja.

Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu


Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela zwykła

     Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela zwykła. 21 I 2024.

 1. W Niedzielę Słowa Bożego zachęcamy do lektury Biblii w gronie Rodziny i znajomych lub osobiście. W modlitwie, Bożej Opatrzności powierzamy wszystkie Babcie, a Miłosierdziu Bożemu Babcie zmarłe.

Na g. 15.00 zapraszamy wszystkich na koncert kolęd w wykonaniu chóru z Krzyżanowic, naszego chóru Bel Canto oraz zespołu Singers.

O g. 16.00 Msza św. w intencji styczniowych solenizantów.

Kolekta inwestycyjna na wylewkę posadzki w Domu Parafialnym, która rozpocznie się we wtorek. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne

Dla Rodzin, które nie mogły przyjąć duszpasterskich odwiedzin kolędowych w wyznaczonym czasie a chciały to uczynić, od g. 13.00 kolęda dodatkowa po wcześniejszym umówieniu.

 1. W Poniedziałek w modlitwie, Bożej Opatrzności powierzamy wszystkich Dziadków, a Miłosierdziu Bożemu Dziadków zmarłych. Po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.

Na kolędową Mszę wieczorną zapraszamy Parafian zamieszkujących Piece.

 1. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi.

Na kolędową Mszę wieczorną zapraszamy Parafian zamieszkujących ul Rydułtowską i 'boczne'.

 1. W Czwartek od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Na kolędową Mszę wieczorną zapraszamy Parafian zamieszkujących ul. Klasztorną, Rybnicką, Podleśną i Graniczną.
 2. W Piątek po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.
 3. W Sobotę od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Świętego i Rocznych Dzieci oraz Ich Rodziców i Rodziców Chrzestnych.
 4. W Niedzielę kolekta na utrzymanie parafii.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o Chrześcijanach innych wyznań; czy umieszczenie schorowanych rodziców narusza 4 przykazanie?; o homo sovieticus; o stanie demokracji w Polsce; w Małym Gościu; o guziku z pętelką; o Babciach, Dziadkach i wnukach; o Słowie Bożym z ks. Sebastianem Picurem i wiele ciekawych artykułów.
 6. Spotkanie formacyjne dla pracowników Służby Zdrowiaodbędzie się w środę 24 stycznia, w domu katechetycznym parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (Pl. Emila Szramka 1). g. 18.40 Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu katechetycznego; 19.00 Eucharystia; 19.45 Agapa w sali św. Jana Pawła II i prelekcja dr Małgorzaty Prusak „Mentalność antykoncepcyjna jako zagrożenie dla życia duchowego”; 00 Zakończenie
 7. Msze św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 14:30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (Kościół Mariacki) w Katowicach - pl. bł. ks. E. Szramka 1. Szczegółowe informacje - com/groups/englishmasskatowice
 8. Uwielbienie z modlitwą o uzdrowieniew sobotę 20 stycznia o godz.19.30 w kościele pw. NSPJ w Katowicach-Koszutce (parafia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej).
 9. Warsztaty „Opowieść o życiu z nastolatkiem'organizowane przez Dominikańską Szkołę Teologii w Katowicach, 3 lutego w godzinach 10:00 -14:00, pod kościołem pw. Przemienienia Pańskiego (ul. Sokolska 12, Katowice). informacje i zapisy: https://dst.dominikanie.pl/psychologia/
 10. Serdeczne Bóg Zapłać ZOK Gaszowice, Panu Mateuszowi, Panom Piotrowi i Markowi za zadbanie o dojazd, dojście i plac kościelny.
 11. Świece dla żołnierzy z Ukrainy można składać do kartonów w OKiSiE od Poniedziałku.
 12. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gaszowicach zachęca do udziału w zabawie karnawałowej, która odbędzie się w sobotę, 27 stycznia w hali OKiS. Impreza ma charakter charytatywny a całkowity dochód z tego wydarzenia przekazany zostanie na budowę altanek na terenie szkolnego placu, w których realizowane będą lekcje na świeżym powietrzu. Bilety na zabawę dostępne są w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Gaszowicach. Zachęcamy do udziału i wsparcia szczytnego celu.

Pójdźcie za Mną…


Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela zwykła. 14 I 2024.

 1. W Niedzielę od g. 13.00* Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Kolejowej w Łukowie od początku i 13 – 19 w Gaszowicach*. (* - możliwa przerwa na Mszę wieczorną)

Kolekta na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.

Od g. 15.00 - Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Pogwizdowskiej 18 -2.

Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany godziny, kolejności lub dnia.

 1. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Legionu Maryi.

Od g. 15.00 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Pogwizdowskiej 40 – 20. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany godziny, kolejności lub dnia.

W Czwartek od g. 15.00 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Pogwizdowskiej 60 – 42. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany godziny, kolejności lub dnia.

Od g. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

 1. W Piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność wszystkich Chrześcijan.

O g. 6.30 Msza Św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych zalecanych.

Od g 15.00 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z ul. Pogwizdowskiej 61 - 33.

 Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany godziny, kolejności lub dnia.

 1. W Sobotę od g. 10.30 Duszpasterskie odwiedziny kolędowe Rodzin z Pogwizdowskiej 31 -1*. (* - możliwa przerwa na Mszę wieczorną), Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość zmiany kolejności lub dnia.
 2. W Niedzielę Słowa Bożego zachęcamy do lektury Biblii w gronie Rodziny i znajomych lub osobiście.

Na g. 15.00 zapraszamy wszystkich na koncert kolęd w wykonaniu chóru z Krzyżanowic, naszego chóru Bel Canto oraz zespołu Singers.

O g. 16.00 Msza św. w intencji styczniowych solenizantów.

Kolekta inwestycyjna na prace w Domu Parafialnym.

Dla Rodzin, które nie mogły przyjąć duszpasterskich odwiedzin kolędowych w wyznaczonym czasie a chciały to uczynić, od g. 13.00 kolęda dodatkowa po wcześniejszym umówieniu.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; Syk węża i pokusa szemrania - chorobie nie tylko naszych czasów; o relacjach z Judaizmem; o tym co się stało z TVP?; o finansowaniu Kościoła i wiele ciekawych artykułów.
 2. Spotkanie dla rodzin i małżonków, organizowane przez Ruch Focolari - Dzieło Maryi odbędzie się 20 stycznia w auli Liceum sztuk Plastycznych w Katowicach. W takcie spotkania wykład pt. „Racja czy relacja' wygłosi Ks. Kazimierz Musioł, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. Szczegóły na afiszu.
 3. W ramach pomocy ukraińskim żołnierzom są zbierane zużyte świece, które jako surowiec są następnie przetapiane na świece okopowe służące żołnierzom do ogrzewania się lub gotowania. Świece odbiera p. Edward Kunicki (kontakt: tel.: 788 616 848, mail: kunicki@gmail.com)

Rabbi, gdzie mieszkasz?…


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.