godz. 20.30

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela zwykła.

   Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela zwykła 2022 09 18.

 1. W Dzień Środków Społecznego Przekazu modlimy się za odpowiedzialnych za przekaz informacji.

Kolekta specjalna przeznaczona jest na kolejne raty za wykonane prace budowlane                      i instalacyjne. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 3. W Środę w Święto Mateusza Apostoła po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

Na g. 18.00 zapraszamy szczególnie „trzecioklasistów”, którzy pragną rozpocząć przygotowania do pierwszej komunii oraz ich Rodziców. Po Mszy pierwsze Spotkanie organizacyjno - informacyjne.

 1. W Czwartek do g. 10.00 zbiórka elektro-śmieci przy wejściu do Salek. Ulotki i plakat w przedsionku kościoła. Dochód na dzieła misyjne. Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od g. 17.00 okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Rodziców        i Chrzestnych.
 2. W Piątek o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. W Sobotę o g. 9.30 Spotkanie Dzieci Maryi.

Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi. Msza wieczorna          w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św. i Rocznych Dzieci, w intencji                  Ich Rodziców i Chrzestnych.

Mężczyźni Św. Józefa zapraszają wszystkich Panów na Oblężenie Jasnej Góry.

Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła i stronie OBLEZENIE.MEZCZYZNI.NET.

 1. W Niedzielę Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

O g. 12.00 w naszym kościele Msza Dziękczynna w intencji ks. Arkadiusza Janygi w 60 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

Kolekta na bieżące rachunki i honoraria.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; rozmowę z Prefektem Dykasterii Nauki Wiary        o kryzysie wiary; żegnamy Elżbietę II; na co chorują media?; jako dodatek kolejna Biblia audio – księgi Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela; W Małym Gościu; z Chorzowa w kosmos; szkoła od serca; ściąga do kalendarza I wiele ciekawych artykułów.

W zakrystii do nabycia kalendarze na przyszły rok.

 1. Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnejzaprasza do jesiennych projektów;

 –Zapytaj o wiarę - Dogmatyka dla każdego - od Boga w Trójcy Świętej jedynego po rzeczy ostateczne od 11 października w Jastrzębiu-Zdroju szczegółowy program i zapisy:  http://zapytajowiare.centrum.katowice.pl/

- Liturgika dla każdego - cykl spotkań podstawowe zagadnienia związane z liturgią od 13 października w Tychach szczegółowy program i zapisy:  http://liturgika.centrum.katowice.pl/

- Duchowość dla każdego - syntetyczne wprowadzenie w kwestie związane z życiem duchowym  i jego rozwojem od 11 października w Mikołowie szczegółowy program i zapisy:  http://duchowosc.centrum.katowice.pl/

- Czy zawsze tak było? – wprowadzenie w historię Kościoła i historię teologii. Zajęcia w formie online od 12 października. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy:  http://czyzawszetakbylo.centrum.katowice.pl/

- Spotkania ze Słowem - spojrzenie na Słowo Boże. W formie online od 5 października.

Więcej informacji, szczegółowy program: http://spotkaniazeslowem.centrum.katowice.pl/.

 1. Zachęcamy do udziału w Warsztatach Gospel(23–25 września) i koncertu finałowego w Parku Chorzowskim.  Szczegółowe informacje na stronie:  http://www.luce.org.pl/warsztaty-gospel. oraz w IV Międzynarodowym Festiwalu 'Mistrzowie Modlitwy Muzyką'  w katowickich świątyniach      w dn. 24–25 września oraz 1–2 października. Szczegółowe informacje na stronie: https://festiwal3xm.pl/

Pomóż nam wytrwać w wierności i roztropności.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła

        Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła 2022 09 11.

 1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania.

Witamy ks. Proboszcza Krzysztofa Szymańskiego, który głosi dziś Słowo Boże a po Mszy poprosi o wsparcie budowy kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku.

O g. 8.00 wyruszamy z pieszą Pielgrzymką do Matki Bożej Uśmiechniętej. Szczegóły Jubileuszowej Uroczystości Odpustowej na plakacie.

Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny U. Śl. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek uczcimy Matkę Bożą Piekarską, patronkę Archidiecezji w dniu Jej Uroczystości, po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. O g. 19.15 modlitwa Różańcowa, następnie Msza Św. i procesja ze świecami.
 3. W Środę w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przeżywać będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę, po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w Intencji pokoju i Narodu Ukraińskiego.

Na g. 18.00 zapraszamy „pierwszoklasistów” z przyborami szkolnymi, które pobłogosławimy wraz z nowymi krzyżami i krzyżykami na zakończenie Mszy Św.

 1. Rodziców pragnących posłać Dzieci do Wczesnej komunii prosimy o zgłaszanie się do kancelarii. Przypominamy, że warunkiem jest Sakramentalne Małżeństwo Rodziców, regularne uczestniczenie Rodziny w Mszach św. w Niedziele i Uroczystości, uczestniczenie co najmniej od roku w katechezie przedszkolnej, rozumienie przez Dziecko „czym” jest Komunia Św.
 2. W Czwartek wspominamy Matkę Bożą Bolesną. Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od g. 17.00 okazja do Spowiedzi.
 3. W Piątek Msza wieczorna do Bożego Miłosierdzia za zmarłych zalecanych, oraz „Koronka” w Ich intencji.
 4. W Sobotę o g. 9.30 dla wszystkich chętnych pierwsze po wakacjach Spotkanie Dzieci Maryi.

Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi. 

9. w Niedzielę kolekta inwestycyjna.

10. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; dodatek – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”; dlaczego mnie bijesz – czy akceptować wrogość?; kto głosił najlepsze kazania? W Małym Gościu; Po wakacjach; dwie życiowe nogi; najpierw mundur teraz habit; I wiele ciekawych artykułów. W zakrystii do nabycia kalendarze na przyszły rok.

11. Ośrodek Kultury i  Sportu w  Gaszowicach organizuje  wycieczkę do Włoch w dniach od 15 do 22.10 br. Jest  jeszcze kilka wolnych miejsc. W programie zwiedzanie regionu Toskanii z Pizzą , Sieną, Florencją, Luką, San Gimignano, Grotta del vento oraz rejs na wyspę Elbę. Zapisy  i informacje w biurze ośrodka kultury.

12. W Zakrystii od Wtorku przyjmować będziemy darowizny za miejsca w ławkach, które w całości przeznaczone są na utrzymywanie czystości w kościele.

13. Seniorów, osoby chore i ich najbliższych, oraz wszystkich diecezjan informujemy, że w Internecie będą dostępne transmisje Mszy św., które Ksiądz Abp Wiktor i Ksiądz Bp Marek odprawią z wiernymi naszej archidiecezji w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, w poniedziałek (12 IX) o godz. 8.30 w Grocie Massabielskiej oraz w środę (14 IX) o godz. 9.30  w podziemnej bazylice Piusa X. Wejście na stronę internetową Sanktuarium: lourdes-france.org, klikając w okienko transmisji na kanale YouTube.

14. III rata podatku rolnego i od nieruchomości przyjmowana będzie w kawiarni O K i S 13, 14 i 15. IX od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 16.00.

Ucz nas słuchać, zbliż nas do siebie i przyjmij w Swoje ramiona.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła

        Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła 2022 09 04.

 1. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach prosimy o światło Ducha św. dla wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Kolekta przeznaczona jest na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek Świętujemy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Od g. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla „pierwszoklasistów” w przyszłym tygodniu.

 1. W Piątek o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju.
 2. W Czwartek i Piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia u pana Bolesława lub w zakrystii.
 3. W Sobotę o g. 10.00 zbiórka dla Ministrantów i kanydatów na Ministrantów w kosciele.  Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.
 4. W Niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

O g. 8.00 wyruszamy z pieszą Pielgrzymką do Matki Bożej Uśmiechniętej. Jubileuszowe Uroczystości Odpustowe od Piątku. Szczegóły na plakacie.

Kolekta przeznaczona będzie na Wydział  Teologiczny U. Śl.

Słowo Boże wygłosi ks. Proboszcz Krzysztof Szymański. Przed kościołem, po Mszy zbiórka na budowę kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o beatyfikacji Jana Pawła I; o problemach szkolnej katechezy; wywiad z Abpem Galbasem o relacjach i stanie Kościoła; o histerii związanej z refundacją leku na SMA; W Małym Gościu; Szeryf Adrian i bezdomni; przy Niebieskiej Nauczycielce na Siekierkach; czy uzdrowienie jest możliwe? I wiele ciekawych artykułów. W zakrystii do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 2. Dziękujemy za złożenie podpisów poparcia pod projektem ustawy o ochronie praw osób wierzących.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za tegoroczne dziękczynienie „Dożynkowe” Urzędowi Gminy z Panem Wójtem i Panią Sekretarz, Starostom Dozynkowym, Pani Sołtys i Panom Sołtysom, przedstawicielom Rządu, Parlamentów i Samorządu, Służbom Mundurowym, Kołom Gospodyń Wiejskich, Chórzystom z Bel Canto, ofiarodawcom „płodów ziemi”, dekoratorkom, wszystkim zaangażowanym i modlącym się, wszystkim obecnym. 
 4. Wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie zaprasza młodzież z 7 i 8 klas oraz szkół ponadpodstawowych na spotkania w każdy piątek po wieczornej Mszy świętej. Spotkania odbywają się w parafii w Jejkowicach i gromadzą młodych z kilku okolicznych parafii. 
 5. Nasze Biblioteki zapraszają na „Piknik Śląski” z projektu „Działaj lokalnie”, w ramach którego; spotkanie z Markiem Szołtyskiem i liczne atrakcje dla dzieci. Spotkanie odbędzie się 8 września w g. 16.00 do 19.00 na boisku przy OKiSie.

Błogosław nam swoim uczniom.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela zwykła

        Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła 2022 08 28.

 1. W dzisiejszą Niedzielę jako parafialna Rodzina dziękujemy za tegoroczne zbiory na polach, w ogrodach i sadach. Msza dziękczynna o g. 10.00.

Kolekta przeznaczona jest na bieżące rachunki oraz honoraria. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek wspominamy Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela. Po Mszy modlitwy do Bożej  Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 16.30 okazja do spowiedzi dla Dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego.
 4. W I Czwartek o g. 8.00 Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego SP w Piecach, o g. 9.00 SP w Gaszowicach. Od g. 16.45 do 17.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu  i okazja do Spowiedzi, zakończona modlitwa o powołania i za powołanych.
 5. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W I Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający, po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.
 7. W Niedzielę wracamy do stałego porządku Mszy Św. O g. 9.00 Msza Dziękczynna w intencji Małżonków obchodzących rocznicę we Wrześniu.

Kolekta na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; czy naprawdę Niepotrzebny jest nam Bóg?! co najważniejszego możemy dostrzec w obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej?; dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami?; dla kucharek i kucharzy Smaki Pomorza; W Małym Gościu; co jest najważniejsze? małogościowy spinacz na nowy rok szkolny.
 • Jeszcze dziś i jutro zbieramy podpisy poparcia dla projektu ustawy o ochronie wartości, uczuć i wolności praktyk religijnych katolików, protestantów, prawosławnych, wyznawców judaizmu, muzułmanów i ludzi którzy mają jakąś wiarę. Na stoliku z prasą i stoliku w przedsionku możliwość dołączenia. Dziękujemy wszystkim podpisanym.
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Gaszowicach organizuje Pielgrzymkę do Lichenia w dniach 17 i 18 września. w programie  Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, Lasek Grąbliński, Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej, Golgota i Bazylika. koszt 150 pln. Zapisy u Pani Marii Faucz.
 • Wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie (Oaza) zaprasza od września młodzież z 7 i 8 klas oraz szkół ponadpodstawowych na spotkania w każdy piątek po wieczornej Mszy świętej. Spotkania odbywają się w parafii w Jejkowicach i gromadzą młodych z kilku okolicznych parafii. W pierwszy piątek września rok formacyjny rozpoczynamy Mszą o godz. 19:00, a po niej pierwsze spotkanie w salkach.

Opatrzności Boża czuwaj nad nami.


Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela zwykła

         Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 2022 08 21.

 1. W dzisiejszą Niedzielę nasze Panie i Panny Pielgrzymują do Piekar Śl., do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Duchowo i modlitewnie łączymy się z pątniczkami. Od godz. 10.00 transmisja w Telewizji Polonia, TVP Katowice, a także na falach Radia eM i Radia Katowice.

Kolekta inwestycyjna na budowę Domu Parafialnego. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty       na konto parafialne.

O g. 16.00 Msza Św. w intencji Solenizantów miesiąca Sierpnia.

 1. W Poniedziałek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową. Po Mszy modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do św. Józefa.
 3. W Środę Święto Bartłomieja Apostoła. Po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Piątek w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Od g. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców

i Chrzestnych.

W Sobotę od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi. Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św., Rocznych Dzieci oraz Rodziców i Chrzestnych..

 1. W Niedzielę o g. 10.00 parafialne Msza Dziękczynna za tegoroczne Urodzaje i Plony.

Kolekta przeznaczona będzie na bieżące rachunki oraz honoraria.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać: rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru pielgrzymkowego w Chorwacji; o zmarłym współpracowniku Jana Pawła II, sumiennym, pracowitym i najstarszym w gronie, kardynale Józefie Tomko; piękne komentarze do liturgii Słowa najbliższego tygodnia; a wakacyjnych smakach Polski – Podlasie. .
 2. Trwa Miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wysiłku i ofiarowania w intencji osób zmagających się z problemem uzależnień. Księga trzeźwości wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 3. Witamy wszystkich wracających z wypoczynku oraz wypoczywających u nas gości, Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody, szczęśliwej podróży i błogosławionego czasu. Wszystkim Opieki Maryi, pięknej Niedzieli i radosnego tygodnia.
 4. W ostatnich latach dochodziło w Polsce do wieluset aktów wandalizmu na tle religijnym - do niszczenia przydrożnych kapliczek, krzyży dewastacji kościołów czy wręcz ataków na osoby wierzące, na osoby duchowne, do przerywania mszy świętych to wszystko są jaskrawe naruszenia kodeksu karnego, jaskrawe naruszenia wolności wyznania, wolności religii, wolności sumienia, która jest chroniona konstytucyjnie, dlatego powstał komitet społeczny, który zbiera podpisy pod projektem ustawy w obronie chrześcijan, który zmienia kodeks karny. Zmiany mają zmierzać do tego żeby te kary - zazwyczaj grzywna czy ograniczenie wolności w formie prac społecznych, były nieuchronne. Teraz ze względu na niejasne przepisy sądy mają pretekst żeby takie osoby uniewinnić. Na zbieranie podpisów jest 3 miesiące w całej Polsce, co ważne chodzi nie tylko o chrześcijan, katolików, protestantów, prawosławnych ale też wyznawców judaizmu, muzułmanów i ludzi którzy mają jakąś wiarę. Na stoliku z prasą i stoliku w przedsionku możliwość złożenia podpisu poparcia. 
 5. Koło Gospodyń Wiejskich w Gaszowicach organizuje Pielgrzymkę do Lichenia w dniach 17 i 18 września. w programie  Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, Lasek Grąbliński, Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej, Golgota i Bazylika. koszt 150 pln. Zapisy u Pani Marii Faucz.  

Maryjo Tyś naszą nadzieją, Maryjo Ty radość nam dasz, spraw Maryjo niech serca się śmieją, Maryjo daj na szare dni pogodną twarz.


Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła

        Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela zwykła 2022 08 14.

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłatę za prace murarsko-budowlane, instalacyjne i budowę dachu w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.

Parafia w Szczerbicach Świętuje Odpust ku czci Św. Maksymiliana, parafia w Radoszowach ku czci Św. Jacka. Na g. 15.00 obie wspólnoty zapraszają na Odpustowe Nieszpory.

 1. W Poniedziałek świętować będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do św. Józefa.
 3. W Środę Uroczystość Św. Jacka. Po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi .
 5. W Piątek Msza wieczorna Do Bożego Miłosierdzia za zmarłych zalecanych. Po Mszy Koronka

do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

 1. W Sobotę Mszą Św. o g. 13.00 rozpoczniemy świętowanie Gminnych Dożynek zwłaszcza dla patniczek..

Od g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi zwłaszcza dla patniczek.

 1. W Niedzielę Pielgrzymka Świata Żeńskiego do Piekar Śl. Duchowo i modlitewnie łączymy się z pątniczkami.

Pani Janina Strzelec z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczerbicach zaprasza do wspólnego pielgrzymowania autokarem. Wyjazd g. 6.30 z placu kościelnego w Szczerbicach. Zapisy pod numerem telefonu 606390388.

Kolekta inwestycyjna na budowę Domu Parafialnego.

O g. 16.00 Msza Św. w intencji Solenizantów miesiąca Sierpnia.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o Wniebowzięciu Maryi, wakacyjny cykl o smakach polskich, a jako dodatek kolejna część Biblii audio.
 2. Trwa Miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wysiłku i ofiarowania w intencji osób zmagających się z problemem uzależnień. Księga trzeźwości wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 3. Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach zaprasza Dzieci od I do VI klasy na bezpłatne zajęcia Sportowo – Rekreacyjne do 19 Sierpnia w g. 9.00 do 12.00.
 4. Witamy pośród nas wszystkich wracających z wypoczynku oraz wypoczywających u nas gości, Wszystkim wyjeżdżającym jeszcze na wakacje życzymy dobrej pogody, szczęśliwej podróży i błogosławionego czasu. Rodziców posyłających dzieci na wyjazdy zorganizowane zachęcamy do skierowania pisma dla organizatorów z prośbą o zapewnienie uczestnictwa we Mszy św. Wszystkim oczekującym na błogosławionych i niekoniecznie tropikalnych dni.

Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej módl się za nami.

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela zwykła

        Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 2022 08 07.

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny U Śl. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 5. W Czwartek od g. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 6. W Piątek po Mszy porannej Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju.
 7. W Sobotę Dzień Fatimski. O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Różaniec i Procesja ze świecami.
 8. W Niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłatę za prace murarsko-budowlane, instalacyjne i budowę dachu w Domu Parafialnym.                                                                                                                                             
 9. Trwa Miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wysiłku i ofiarowania w intencji osób zmagających się z problemem uzależnień. Księga trzeźwości wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 10. Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach zaprasza Dzieci od I do VI klasy na bezpłatne zajęcia Sportowo – Rekreacyjne, od 8 do 19 Sierpnia w g. 9.00 do 12.00.
 11. Witamy pośród nas wszystkich wracających z wypoczynku oraz wypoczywających u nas gości, Serdeczne Bóg zapłać ks. Wiesławowi Orawieckiemu za posługę w konfesjonale, przy ołtarzu oraz głoszone Słowo Boże. Życzymy zdrowia, błogosławieństwa i nieustającej radości. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody, szczęśliwej podróży i błogosławionego czasu. Rodziców posyłających dzieci na wyjazdy zorganizowane zachęcamy do skierowania pisma dla organizatorów z prośbą o zapewnienie uczestnictwa we Mszy św. Wszystkim oczekującym na błogosławionych i niekoniecznie tropikalnych dni.
 12. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; odpowiedź na zarzut, że Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego; w wakacyjnym cyklu – duchowe i kulinarne smaki Podhala i wiele ciekawych artykułów.

Daj nam odwagę i siłę do życia zgodnego z Twoją Ewangelią.

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła

        Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła 2022 07 31.

 1. Na zakończenie tygodnia modlitw w intencji użytkowników naszych dróg o g. 15.30 Modlitwa różańcowa i Akt zawierzenia Matce Bożej wszystkich kierowców. Kolekta na bieżące rachunki i honoraria.
 2. W Poniedziałek rozpoczynamy Miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wysiłku i ofiarowania w intencji osób zmagających się z problemem uzależnień. Księga trzeźwości wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła. Po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 3. We Wtorek Odpust Porcjunkuli. Warunkiem uzyskania nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie; Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu… oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu. Po Mszy wieczornej modlitwy do św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 5. W I Czwartek od g. 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.

O g. 17.45 modlitwy w intencji powołań i powołanych.

 1. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od g. 17.00 okazja do spowiedzi.
 2. W I Sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. O g. 6.00 Różaniec wynagradzający. Po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.
 3. W Niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny U Śl..                                                                                                                                                                                                                               
 4. Witamy pośród nas wszystkich wracających z wypoczynku oraz wypoczywających u nas gości, wśród Nich ks. Wiesława Orawieckiego, który do Niedzieli będzie Administrował w naszej Parafii. Dziękujemy ks. Michałowi za posługę przy Ołtarzu i w konfesjonale.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody, szczęśliwej podróży i błogosławionego czasu. Rodziców posyłających dzieci na wyjazdy zorganizowane zachęcamy do skierowania pisma dla organizatorów z prośbą o zapewnienie uczestnictwa we Mszy św. Wszystkim oczekującym na miejscu dużo cierpliwości.

 1. Zapraszamy do udziału w 77 Pielgrzymce Rybnickiej na Jasną Góręzaplanowanej w dn. 3–7 sierpnia. Zapisy: w parafii św. Antoniego, w parafiach rybnickich, jak również za pośrednictwem strony: pielgrzymka.rybnik.pl. Pielgrzymowanie odbędzie się w tradycyjnej formie (9 grup).

Otwieraj nasze serca na to co ważne i wartościowe.


Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela zwykła

        Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela zwykła 2022 07 24.

 1. Dzisiejszą Niedzielę obchodzimy jako II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, o g. 15.30 Modlitwa Różańcowa w Ich intencji. Kolekta na kryptę katedry w Katowicach.

Z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa po Mszach Św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i ich kierowców.

 1. W Poniedziałek w Święto Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek we wspomnienie Św. Anny i Joachima Rodziców N.M.P. po Mszy wieczornej modlitwy do św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 5. W Piątek o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.
 6. W Sobotę o g. 16.00 Adoracja Najświetszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.
 7. W Niedzielę o g. 15.30 Modlitwa różańcowa i Akt zawierzenia Matce Bożej wszystkich kierowców. Kolekta na bieżące rachunki i honoraria.                                                                                                                                                                                                                               
 8. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; dlaczego i jak mimo trudności głosić Ewangelię Młodym?; pokutna pielgrzymka papieża Franciszka do Kanady; o wzmagającym się ekstremizmie; w wakacyjnym cyklu „Smaczna Polska” – Górny Śląsk – nie tylko rolada; i wiele ciekawych artykułów.
 9. Witamy pośród nas wszystkich wracających z wypoczynku oraz wypoczywających u nas gości. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody, szczęśliwej podróży i błogosławionego czasu. Rodziców posyłających dzieci na wyjazdy zorganizowane zachęcamy do skierowania pisma dla organizatorów z prośbą o zapewnienie uczestnictwa we Mszy św. Wszystkim oczekującym na miejscu dużo cierpliwości.
 10. Zapraszamy do udziału w 77 Pielgrzymce Rybnickiej na Jasną Góręzaplanowanej w dn. 3–7 sierpnia. Zapisy: w parafii św. Antoniego, w parafiach rybnickich, jak również za pośrednictwem strony: pielgrzymka.rybnik.pl. Pielgrzymowanie odbędzie się w tradycyjnej formie (9 grup).

 

Panie ucz nas modlić się i być z Tobą.


Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela zwykła

        Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela zwykła 2022 07 17.

 1. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Bożej Opatrzności.
 2. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do św. Józefa.
 3. W Środę po Mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.
 4. W Czwartek od g. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
 5. W Sobotę o g. 16.00 Adoracja Najświetszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.
 6. W Niedzielę obchodzić będziemy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, o g. 15.30 Modlitwa Różańcowa w Ich intencji. Kolekta na kryptę katedry w Katowicach.

Z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa po Mszach Św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i ich kierowców.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego o g. 21.00?; Sudan Południowy – Państwo, które ginie; trudne oczyszczanie pamięci o Wołyniu; w wakacyjnym cyklu „Smaczna Polska” – Polesie; i wiele ciekawych artykułów.
 2. Witamy pośród nas wszystkich wracających z wypoczynku oraz wypoczywających u nas gości – wśród nich ks. Irka z Cap Ferrat oraz ks. Michała jeszcze z Chorzowa. Dziękujemy ks. Franciszkowi z Saint Louis, za posługiwanie podczas urlopu w domowym zaciszu. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrej pogody, szczęśliwej podróży i błogosławionego czasu. Rodziców posyłających dzieci na wyjazdy zorganizowane zachęcamy do skierowania pisma dla organizatorów z prośbą o zapewnienie uczestnictwa we Mszy św. Wszystkim oczekującym na miejscu dużo cierpliwości.
 3. Kolekta inwestycyjna przeznaczona jest na zapłacenie prac budowlanych i dachowych w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

Zgodnie z zapowiedzią krótkie sprawozdanie z prac na budowie; zakończone zostały prace związane z budowa dachu za co z serca dziękujemy Panu Olkowi – za solidność, fachowość, logistykę, organizację, konsultacje i wyrozumiałość oraz cierpliwość; Panu Bogusiowi za nieocenioną pomoc i zaangażowanie; Panom Winicjuszowi i Sebastianowi; Tartakowi Hajduczek. Wcześniej zakończone zostały prace murarskie i częściowo tynkarskie za co dziękujemy Panu Wojtkowi wraz z całą brygadą za siły, pomysły, fachowość, doradztwo i czuwanie; Panu Szymonowi za troskę i kierowanie na wielu frontach. Państwu Urszuli i Henrykowi za zaangażowanie, cierpliwość troskę, dobre rady i wsparcie. Panu Michałowi, Panu Marcinowi       z „ Brygadami” za prace instalacyjne. Wszystkim wymienionym za serce, poświęcenie i oddanie sprawie. Wszystkim ofiarodawcom za każdą złotówkę. Wszystkim dostawcom za sumienność      i szybkość działania. Zapłacone zostały wszystkie materiały, (poza jednym rachunkiem na który czekamy). Teraz trzeba zapłacić za wszystkie wykonane prace. Do czasu uregulowania tych należności jedyne co możemy kontynuować to pracę przy ubikacjach ogólnodostępnych - wstrzymane z przyczyn niezależnych od nas, oraz montaż drzwi  i okien.  

 1. Zapraszamy do udziału w 77 Pielgrzymce Rybnickiej na Jasną Góręzaplanowanej w dn. 3–7 sierpnia. Zapisy: w parafii św. Antoniego, w parafiach rybnickich, jak również za pośrednictwem strony: pielgrzymka.rybnik.pl. Pielgrzymowanie odbędzie się w tradycyjnej formie (9 grup).

 

Pomóż nam wybierać lepszą cząstkę Panie.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.