Jezu Ufam Tobie!

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Trójcy Świętej Święto Opatrzności Bożej.

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

– Święto Opatrzności Bożej 26 V 24.

 1. Witamy ks. Mateusza Janygę – naszego „kaznodzieję”. W Niedzielę Przenajświętszej Trójcy w Naszej Parafii czcimy Opatrzność Bożą. O g. 11.00 Msza św. w intencji Wszystkich Mieszkańców parafii i wszystkich Mam w dniu Ich Święta. O g. 15.00 Uroczyste Nieszpory połączone z nabożeństwem majowym. Kolekta parafialna. Łączymy się duchowo z Mężami, Młodzieńcami i Ich Rodzinami pielgrzymującymi dziś do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Od godz. 10:00 transmisjana żywo TVP 3 Katowice i TV Polonia Radio Em, PR. Katowice. Kończymy dziś czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej Nabożeństwo Majowe. O g. 8.00 na Swoją Pielgrzymkę do Leśniowa udają się Dzieci Komunijne wraz z Rodzicami i bliskimi. Zabieramy stroje komunijne – przebierzemy je na miejscu, stroje i sprzęt sportowy mile widziane. Są wolne miejsca w autobusie.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej Nabożeństwo Majowe z towarzyszeniem chóru Bel Canto. O g. 19.00 u św. Maksymiliana w Szczerbicach czuwanie modlitewne z Chrystusem Miłosiernym.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym i Spotkanie Legionu Maryi. Msza wieczorna na cmentarzu za zmarłych parafian.
 5. W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O g. 9.00 gromadzimy się na ulicy Pogwizdowskiej przy pierwszym ołtarzu, przy posesji nr 59a. Poczty, mężczyzn i Dzieci komunijne oraz chętne dzieci sypiące kwiaty proszę o ustawienie się przed ołtarzem w kierunku ołtarza drugiego (w kierunku numerów malejących), panie proszę o ustawienie się za ołtarzem. Po przybyciu do kościoła druga Msza św. O g. 15.30 Nabożeństwo Majowe, o g. 16.00 Msza wieczorna. XV edycjarodzinnego koncertu ewangelizacyjnego: BĄDŹ JAK JEZUS -  w Mysłowicach – Park Słupna. Wśród artystów: Hillsong London worship, Arka Noego, Rock and Fire, Katolika fron, Igramy z pokusą. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Wstęp wolny. 
 6. W Piątek w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny po Mszy wieczornej Nabożeństwo Majowe i oktawa Bożego Ciała. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ks. Abp prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.
 7. W I Sobotę o 15.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o g. 16.20 Różaniec wynagradzający. Po Mszy Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w intencji Dzieci i Procesja Oktawy Bożego Ciała.
 8. W Niedzielę o g. 9.00 Msza w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo i Procesja Oktawy Bożego Ciała. Kolekta na Archidiecezję.
 9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o nowych wytycznych w orzekaniu o zjawiskach nadprzyrodzonych; o nieprzemijającej wartości nauczania św. Jana Pawła II; o tajemnicy spowiedzi; o konsekwencjach paktu migracyjnego; w Małym Gościu; o cudach eucharystycznych; jako dodatek dekoracja na Boże Ciało; w Gościu Extra, do nabycia w zakrystii; Święci Ojcowie Świętych dzieci; o przebaczeniu zabójcom swoich dzieci – Eleni, Monika Kornecka, Marianna Popiełuszko – kobiety św. Rity; i wiele ciekawych artykułów.
 10. Ewangelizacyjny weekend ojca z dziećmi „Niezłomny 24' odbędzie się w dn. 7-9 czerwca w Kocierzu. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://www.niezlomny24.pl/niezlomny-ojciec-2/
 11. Wydział Teologiczny U.Ś. w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Rekrutacja rozpocznie się 3 czerwcaw południe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej.Wydział liczy obecnie ok. 300 studentów. Pracownicy i studenci serdecznie dziękują za modlitwę i wsparcie materialne. Szczegółowe informacje o ofercie studiów dostępne są na plakatach i stronie internetowej Wydziału.  

Opatrzności Boża Czuwaj nad nami!    


Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Św. 19 V 24.

 1. W Uroczystość Zesłania Ducha Św. o g. 11.00 Msza Dziękczynna w intencji Dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Eucharystii. O g. 15.30 Nabożeństwo majowe. O g. 16.00 Msza w intencji Solenizantów majowych. Kolekta inwestycyjna na prace budowlane. Bóg Zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne. Po mszach Św. przed kościołem zbiórka na leczenie i ratowanie Samuelka.

Publiczne odmówienie hymnu do Ducha św. i spełnienie zwykłych warunków pozwala uzyskać odpustu zupełnego.

W naszej modlitwie Bożej Opatrzności powierzamy ks. Abpa seniora Wiktora w dniu urodzin.

 1. W Poniedziałek w drugi dzień „Zielonych Świąt” – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po Mszy porannej Nabożeństwo Majowe.
 2. We Wtorek we wspomnienie Św. Jana Nepomucena po Mszy porannej w kościele Nabożeństwo Majowe. O g. 17.00 w kapliczce św. Jana Msza odpustowa w intencji wszystkich czcicieli Św. Jana, dbających o to miejsce i modlących się tu.
 3. W Środę we wspomnienie Św. Rity po Mszy porannej Modlitwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Spotkanie legionu Maryi.

Po Mszy wieczornej Nabożeństwo majowe.              

 1. W Czwartek w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 16.00 okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo Majowe z modlitwą w intencji powołań.
 2. W Piątek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych po Mszy wieczornej Nabożeństwo Majowe, następnie Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św..
 3. W Sobotę o 15.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu, Rocznych Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.
 4. W Niedzielę Najświętszej Trójcy w Piekarach Śląskich Pielgrzymka Mężów i Młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Od godz. 10:00 transmisjana żywo TVP 3 Katowice i TV Polonia Radio Em, PR. Katowice.

W Naszej Parafii Uczcimy Opatrzność Bożą. O g. 11..00 Msza w intencji Wszystkich mieszkańców parafii i wszystkich mam w dniu Ich Święta. O g. 15.00 Uroczyste Nieszpory połączone z nabożeństwem majowym. Kolekta parafialna.   

 1. Codziennie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe Dzieci, Młodzież i Dorosłych do naszego kościoła oraz o g. 15.00 do kapliczki na Piecach.
 2. Serdeczne Bóg Zapłać Rodzicom i Dzieci komunijnych za przygotowanie Uroczystości, za towarzyszenie Dzieciom w Ich Uroczystym Białym Tygodniu, wraz z Dziećmi za podarki dla Dzieci z Domów Dziecka i Dzieci z Afryki, za piękny Nowy Ornat do kościoła i vasculum do lavabo, za zaangażowanie i modlitwę. Za ten piękny Uroczysty czas świętowania i radości.
 3. Bóg zapłać panu Józefowi z współpracownikami za renowacje poręczy.  
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; jak wiara wpływa na nasze zdrowie? Dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan?; Pier Giorgio Frassati i Towarzystwo Ciemnych Typów; w nowym Gościu Extra, który do nabycia w zakrystii; Święte Mamy Świętych dzieci: Św. Monika: Marianna Kolbe: Marianna Popiełuszko; i wiele ciekawych artykułów.
 5. Wójt Gminy Gaszowice zwołuje zebranie wiejskie w sołectwie Gaszowice w celu dokonywania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej 22 Maja o g. 18.00 w O K i S ie.
 6. Zbliża się spotkanie młodych na Polach Lednickich. Pozostały pojedyncze wolne miejsca. szczegóły: https://mlodzidlamlodych.pl/index.php/2024/03/26/lednica-2024/.
 7. W lipcu w Kokotku – odbędzie się coroczny Festiwal Życia. - Zapisy: DAR Rybnik - Zapisy u ks. Wojtka Iwaneckiego; https://mlodzidlamlodych.reenio.pl/pl/#/term/P839134R68176/2024-07-08;viewMode=day. Parafia św. Ap. Filipa i Jakuba: ks. Szymon Grieger Parafia św. Urbana w Woli – ks. Damian Bednarski.
 8. Rozpoczęły się zapisy na  Pieszą Pielgrzymkę Młodych na Jasną Górę(26-28 VIII). https://www.facebook.com/mlodzidlamlodych/posts/pfbid09t4eAEViNxBup8LwUMw9tRieFuoemz3h1W8eQV3LJhWasovRTdywA4yuuRFThV63l
 9. XV edycjarodzinnego koncertu ewangelizacyjnego: BĄDŹ JAK JEZUS-  30 maja w Boże Ciało w Mysłowicach – Park Słupna. Wśród artystów: Hillsong London worship, Arka Noego, Rock and Fire, Katolika fron, Igramy z pokusą. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Wstęp wolny. 

Duchu Święty wołam przyjdź!


Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12 V 24.

 1. Przeżywamy dziś w naszej parafialnej Rodzinie wielkie Święto wraz z Dziećmi, które podczas Mszy Św. o g. 9.00 i 11.00 po raz pierwszy przyjmą Chrystusa do swoich serc. Otaczamy Ich wraz z Rodzinami Modlitwą i życzliwością. O g. 15.00 Nieszpory i nabożeństwo Majowe – udekorowane ławki pozostawiamy dla przeżywających „Biały Tydzień”. Koleta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.
 2. W Poniedziałek wspominamy pierwsze Objawienie Matki Bożej w Fatimie.

O g. 11.00 Msza Św. w intencji Rodziców, Rodzeństwa, Chrzestnych Dzieci komunijnych oraz w intencji Pani Marii i Pani Sylwii.

O g. 18.45 okazja do Spowiedzi, o g. 19.15 nabożeństwo Majowe połączone z modlitwą Różańcową.       O g. 20. 00 Msza Św., po zakończeniu Procesja ze świecami.  

 1. We Wtorek w Święto Macieja Apostoła o g. 16.30 okazja do Spowiedzi, o g. 17.00 Msza Św. z Dziećmi komunijnymi i Ich Rodzicami oraz Nabożeństwo Majowe. Po zakończeniu Spotkanie organizacyjne dla budowniczych ołtarzy Bożego Ciała, które w tym roku przy Ul. Pogwizdowskiej obok posesji nr 60, następny naprzeciw posesji nr 7, kolejny przy posesji przy Ul. Wiejskiej 33, oraz przy krzyżu „na Rondzie”. Prosimy o pomoc Rodzinom, które zgodziły się odpowiadać za ołtarze; Państwu Jarząbek, Państwu Mazurek i Korbel, Państwu Lorek i Granieczny oraz Państwu Jezusek.
 2. W Środę po Mszy porannej Modlitwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Spotkanie legionu Maryi.

O g. 16.30 okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej z Dziećmi komunijnymi Nabożeństwo majowe.              

 1. W Czwartek w Święto Andrzeja Boboli modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 16.00 okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej z Dziećmi komunijnymi Nabożeństwo Majowe.
 2. W Piątek o g. 16.30 okazja do Spowiedzi, po Mszy wieczornej z Dziećmi komunijnymi Nabożeństwo Majowe.
 3. W Sobotę kończymy Biały Tydzień „Dzieci komunijnych” i Ich Rodzin. 0 15.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe.
 4. W Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. o g. 11.00 Msza Dziękczynna w intencji Dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Eucharystii. O g. 15.30 Nabożeństwo majowe. O g. 16.00 Msza w intencji Solenizantów majowych. Po mszach Św. przed kościołem zbiórka na leczenie i ratowanie Samuelka. Kolekta inwestycyjna na prace budowlane.
 5. Codziennie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe Dzieci, Młodzież i Dorosłych do naszego kościoła oraz o g. 15.00 do kapliczki na Piecach.
 6. Serdeczne Bóg Zapłać „przyszłorocznym Rodzicom komunijnym” za czwartkowe sprzątanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość. Bóg zapłać wszystkim paniom przygotowującym, zaplatającym i wijącym szarfy, wianki i wieniec.

Panom Ewaldowi i Piotrowi za prace zabezpieczające konstrukcję drewnianą dachu nad kościołem i farą, panu Arkadiuszowi za dostawę preparatu, panu Henrykowi za zapewnienie środków bezpieczeństwa.

Panu Wojciechowi za organizację i sfinalizowanie zakupu i dostarczenie drzwi do pomieszczeń na parterze Domu Parafialnego, firmie Lorken-tech i panu Mateuszowi za pomoc w transporcie.    

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o przekłamaniach i mitach fatimskich; o oczyszczaniu Kościoła; o politycznym tle aresztowania ks. Olszewskiego; i wiele ciekawych artykułów.
 2. W poniedziałek 13 maja br. odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Bazyliki Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Początek o g. 9.00. Prosimy rodziny i wolontariuszy o pomoc chorym w dotarciu na Pielgrzymkę.
 3. 18 maja w 104 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, odbędzie się XII edycja gry miejskiej: „Św. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem'. dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Oprócz faktów z życia Papieża, przypomnimy pielgrzymkę do Polski w 1999 r., Będziemy świętować również 10 rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. Początek o godz. 10.00, a zakończenie – około godz. 16.00. Podczas spotkania gry integracyjne, dmuchańce, śpiew, poczęstunek oraz modlitwa. Na zwycięzców czekają pamiątkowe medale oraz nagrody.

Zgłoszenia katechetyczny@katowicka.pl  do 13 V. Szczegóły https://www.wk.archidiecezjakatowicka.pl/.

 1. Duszpasterstwo Małżeństw starających się o potomstwozaprasza na spotkanie, 25 maja o godz. 16.00w Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej „Przystań'  w Rybniku. Szczegóły na Plakacie.
 2. Rodziców po stracie dziecka zapraszamy na spotkanie 06.2024 r. o godz. 15.00 w Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej „Przystań' w Katowicach. Szczegóły na Plakacie.
 3. II rata podatku rolnego i od nieruchomości w kawiarni OkiSu 13, 14 i 15 V od g. 8.00 do 12.oo i od 14.oo do 16.oo.

I zasiada po prawicy Ojca…


Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna

   Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 5 V 24.

 1. Jak co miesiąc na koniec Mszy Adorować będziemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. O g. 9.00 Msza Św. w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa. Modlitwą otaczamy diakonów, Rekolekcjonistę na czas przygotowania do Święceń i maturzystów. O g. 15.30 Nabożeństwo Majowe w intencji diakonów i maturzystów. Kolekta na W. Śl. S. D. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.
 2. W Poniedziałek w Święto Apostołów Filipa i Jakuba rozpoczynamy „Dni krzyżowe”, modlitwę o urodzaje na polach w ogrodach i sadach. Po mszy porannej Nabożeństwo majowe i procesja do krzyża „przy rondzie” z modlitwą o urodzaje. Dla bezpieczeństwa idziemy chodnikiem i pozostajemy na chodniku przy ul. Wiejskiej i Rybnickiej.
 3. We Wtorek we wspomnienie Matki Łaski Bożej po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo Majowe i procesja do krzyża misyjnego przed kościołem.
 4. W Środę w Uroczystość Św. Stanisława po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 16.00 gromadzimy się w kapliczce św. Jana na skrzyżowaniu Ul. Wiejskiej i Kolejowej by modlić się przy krzyżu o urodzaje następnie procesja do kościoła z Litanią do Wszystkich Świętych i Nabożeństwo Majowe. Po mszy wieczornej próba Rodziców i Dzieci wczesno komunijnych, o g. 18.00 wspólna próba Nieszporów i próba Rodziców i Dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W Czwartek od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. od g. 16.00 okzja do spowiedzi.  Po Mszy wieczornej Nabożeństwo Majowe. Po zakończeniu zgodnie z wieloletnią tradycją zapraszamy do sprzątanie kościoła Rodziców Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św.
 6. W Piątek o g. 17.00 Nabożeństwo majowe. O g. 17.30 do Spowiedzi zapraszamy Dzieci „wczesno komunijne” z Rodzicami i Rodzeństwem.
 7. W Czwartek i Piątek z posługą Sakramentalną odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zapisy u Pana Bolesława lub w Zakrystii.
 8. W Sobotę o g. 10.30 Spowiedź dla Dzieci „Pierwszokomunijnych”, Rodziców i Rodzeństwa.

O g. 15.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe.

 1. W Niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o g. 9.00 Dzieci „wczesnokomunijne” a o g. 11.00 „pierwszokomunijne” przeżywać będą wraz z Rodzicami i Bliskimi Swoje Święto. Otaczamy Ich Modlitwą i życzliwością. prosimy o pozostawienie placu przed kościołem i nie wjeżdzanie samochodami na Msze komunijne.  O g. 15.00 Nieszpory i nabożeństwo Majowe – udekorowane ławki pozostawiamy dla przeżywających „Biały Tydzień”. Koleta na utrzymanie parafii.
 2. Codziennie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe Dzieci, Młodzież i Dorosłych do naszego kościoła oraz o g. 15.00 do kapliczki na Piecach.
 3. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o filarach polskiej maryjności; o popularności całodniowej i całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu; jak zmieniała się nasza flaga i narodowe barwy; w Małym Gościu; podróż do Maryjnych Sanktuariów; o tunelach; o cyber-bezpieczeństwie i niebezpieczeństwie i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii 3 część Gościa Historia; o średniowiecznych kazaniach dla dzieci; o „włosach Matki Bożej”; o Apokryfach.
 4. 19 V zapraszany do udziału w uroczystości Jubileuszy Małżeńskich 2024 wszystkich małżonków, a szczególnie obchodzących 25, 50, 55, 60, 65, 70 rocznicę.  Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 14.00 w Archikatedrze w Katowicach. Po Mszy Świętej indywidualne błogosławieństwo każdej pary, a następnie 'małe wesele' na placu za Katedrą. Szczegóły na Plakacie.
 5. Wydział Duszpasterstwa rodzin i Wydział Teologiczny U Śl zapraszają na spotkanie z John'em i Claire Grabowski - przedstawicielami Konferencji Episkopatu Amerykańskiego ds. Rodziny, członkami Papieskiej Rady ds. Rodziny, wykładowcami Teologii moralnej na Catholic Universtiy of America w Waszyngtonie. Wydarzenie  w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego 15 maja br. o godz. 17.00.
 6. W poniedziałek 13 maja br. odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Bazyliki Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Początek o g. 9.00. Prosimy rodziny i wolontariuszy o pomoc chorym w dotarciu na Pielgrzymkę.
 7. PWiK w Rybniku informuje, że od 07.05.2024 g. 22:00 do g. 07:00 dnia 09.05.2024r. -może wystąpić obniżenia ciśnienia wody, z przyczyn niezależnych od PWiK Sp. z o.o. w Rybniku. W podanym terminie dostawca wody , t.j. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach będzie prowadziło prace naprawcze na magistralnej sieci wodociągowej.

To wam przykazuje, abyście się wzajemnie miłowali!


Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 28 IV 24.

 1. Kolekta dzisiejszej Niedzieli na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne. Przypominamy, że w godzinach 13.55 – 15.30 na trasie biegu „Wartko” wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz dostosowanie do występujących utrudnień. Trasa i więcej informacji na stronie: okis.gaszowice.pl
 2. W Poniedziałek Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Po Mszy porannej modlitwy do Opatrzności Bożej.
 3. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa. Od g. 16.00 okazja do spowiedzi. Po Mszy wieczornej próba Dzieci i Rodziców przed I Komunią Św.
 4. W Środę Święto Józefa Robotnika. Po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. Od g. 13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 15.30 okazja do Spowiedzi o g. 16.30 pierwsze Nabożeństwo Majowe, zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych.
 5. W I Czwartek Maja po Mszy porannej Nabożeństwo majowe w intencji Nowych powołań i powołanych. Do g. 8.00 okazja do Spowiedzi.
 6. W I Piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. wg porządku Niedzielnego. Po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O g. 14.45 okazja do Spowiedzi. O g. 15.30 nabożeństwo Majowe.
 7. W I Sobotę o 15.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O g. 16.30 Nabożeństwo Majowe. Msza wieczorna w intencji Naszych Strażaków Ochotników, Ich Rodzin i Wszystkich wspierających Ich Służbę w Dniu Świętego Floriana - Patrona.
 8. W Niedzielę o g. 9.00 Msza Św. w intencji Małżonków w rocznicę Małżeństwa. O g. 15.30 Nabożeństwo Majowe. Kolekta na W. Śl. S. D.
 9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; rozmowę z rodzicami ś.p. Helenki Kmieć zamordowanej 7 lat temu w Boliwii młodej misjonarki; wywiad z kard. Re o świętym Janie Pawle II; o Europie bez Chrystusa; o ograniczaniu praw katolików; a w Małym Gościu; o zawierzeniu Maryi Lolka Wojtyły; o lataniu jak ptak; o przemierzaniu Afryki na hulajnodze i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii 3 część Gościa Historia; o powstaniu machabejskim i zniszczeniu świątyni; o sądzie ostatecznym i papieskiej klątwie; o rysach na Twarzy Jasnogórskiej Madonny.
 10. Rozpoczęły się zapisy do W. Śl. S. D. Rekrutacja do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium. Szczegółowe informacje na profilu „Jeremiasz':  facebook.com/jeremiaszwssd. Duszpasterstwo powołaniowe zaprasza również do udziału w Beskidzkiej Majówce, 4 maja. Szczegółowe informacje i warunki uczestnictwa, w formularzu: BESKIDZKA MAJÓWKA (google.com), oraz na www.seminarium.katowice.pl
 11. V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin, a także chętnych diecezjan do Matki Bożej z Lourdesodbędzie się w dniach 7-12 września br. Wydarzenie to, organizowane pod hasłem „Pielgrzymi nadziei', wpisuje się w obchody 100. rocznicy powstania archidiecezji katowickiej i ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jubileuszowy. Udział w pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Adrian oraz Ksiądz Biskup Marek.
 12. „JESTEM W KOŚCIELE' – konkurs plastyczny dla dzieci z okazji światowych dni dzieci ogłoszonych przez Papieża Franciszka zaprasza dzieci klas I – IV do udziału. Odbędzie się on w dwóch etapach. Szczegóły zawarte są w regulaminie, na stronie:  https://wk.archidiecezjakatowicka.pl/wydzial/aktualnosci/398-jestem-w-kosciele-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-z-okazji-sdd
 13. Procesja „Bożego Ciała” w tym roku przejdzie ul. Pogwizdowską od końca, ul. Wiejską do ronda i zakończy się Mszą św. w kościele

Trwajcie we Mnie a Ja w was trwać Będę.!

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Dobrego Pasterza (IV Wielkanocna).

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Dobrego Pasterza 21 IV 24.

 1. W Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się w intencji nowych i świętych powołań oraz powołanych; pochodzących z naszej parafii, posługujących wcześniej oraz obecnie w naszej parafii. Na zakończenie Mszy Adoracja Jezusa Dobrego Pasterza w Najświętszym Sakramencie. Kolekta inwestycyjna przeznaczona jest na kolejną ratę za drzwi wewnętrzne oraz na prace wykończeniowe w pierwszych pomieszczeniach. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Opatrzności Bożej.
 3. We Wtorek Uroczystość Św. Wojciecha – patrona Polski, po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g.17.30 próba Rodziców i Dzieci wczesno komunijnych.
 5. W Czwartek w Święto Mark Ewangelisty o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Po Mszy udamy się do krzyża misyjnego z modlitwą o urodzaje.
 6. W Piątek po Mszy wieczornej Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.
 7. W Sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msza wieczorna w intencji Dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu, Rocznych Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.
 8. W Niedzielę kolekta na utrzymanie parafii.
 9. W Sobotę 8 osobowa grupa Młodych wraz z parafianami z Orłowca i Szczerbic przyjęła Sakrament Bierzmowania. Bóg zapłać pani Sylwii za Ich przygotowanie, Rodzicom za zaangażowanie, Świadkom i Rodzinom za obecność. Bierzmowańcom z Rodzicami raz jeszcze za listopadową zbiórkę na cmentarzu i pomoc w wielu momentach „tegorocznego” życia naszej parafii.
 10. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; jak siostra Faustyna modliła się za kapłanów?; o nowo powstałym szlaku św. Wojciecha; co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka? i wiele ciekawych artykułów. W zakrystii 3 część Gościa Historia; o 45 rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła do Polski; o Miriam z Nazaretu – żydowskiej dziewczynie, która została Matką Boga.
 11. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.

W sobotę, 27 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty w Seminarium Duchownym, pod hasłem: „Gdzie iść'.  Serdecznie zapraszamy młodzież męską od 15 roku życia.  Szczegółowe informacje na profilu powołaniowym „Jeremiasz':  www.facebook.com/jeremiaszwssd. Duszpasterstwo Powołaniowe zaprasza do udziału w Beskidzkiej Majówce, która odbędzie się 4 maja. Szczegółowe informacje i zasady uczestnictwa w formularzu: BESKIDZKA MAJÓWKA (google.com), oraz na www.seminarium.katowice.pl

 1. Z okazji rocznicyutworzenia ośrodka kształcenia muzyków kościelnych SMK zaprasza uczniów i absolwentów, a także wszystkich, którzy kiedykolwiek uczęszczali do studium organistowskiego w Katowicach do udziału w obchodach 100-lecia placówki. Najważniejszym punktem będzie uroczysta Msza święta, 18 maja 2024 o godz. 12:00 w Bazylice św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach. Potwierdzenie udziału we Mszy św. na stronie:

https://www.smk.katowicka.pl/smk/aktualnosci/74-obchody-100-lecia-studium-muzyki-koscielnej. SMK w Katowicach ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025. Egzaminy wstępne odbędą się w następujących terminach: 20 czerwca 2024, godz. 16:00, 2 września 2024, godz. 16:00 (nabór dodatkowy). Szczegóły na stronie internetowej www.smk.katowicka.pl

 1. W niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się bieg na dystansie 10 km: „WARTKO! Z Jejkowic do Gaszowic”. W godzinach 13.55 – 15.30 na trasie „WARTKO!” wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Trasa biegu przebiega: ul. Główną (obok Urzędu Gminy Jejkowice), Niewiadomską,
  Prusa, Starą, Nową, Biernackiego, Radoszowską, Szkolną, Graniczną,
  Sportową, Czernicką, Biskupa, Zieloną, Kolejową, Wiejską, Rudzką, terenem rekreacyjnym obok OkiSu, Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze w wymienionym czasie oraz dostosowanie do występujących utrudnień. Więcej informacji na stronie: okis.gaszowice.pl

Pan jest Pasterzem moim.!


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela biblijna (III Wielkanocna)

     Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela  Biblijna 14 IV 24.

 1. W Niedzielę Biblijną obchodzimy Święto Chrztu Polski. O g. 15.30 Nabożeństwo Biblijne. Kolekta na remont krypty katedry. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.
 2. W Poniedziałek po Mszy porannej modlitwy do Opatrzności Bożej.
 3. We Wtorek po Mszy wieczornej modlitwy do Św. Józefa.
 4. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

O g. 17.30 próba Rodziców i Dzieci pierwszo komunijnych.

 1. W Czwartek o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Po Mszy wieczornej Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i okazja do Spowiedzi przed Bierzmowaniem.
 2. W Piątek Msza wieczorna za zmarłych zalecanych do Bożego Miłosierdzia i koronka w Ich intencji. O g. 18.00 w parafii na Orłowcu próba przed Bierzmowaniem – obecność obowiązkowa!
 3. W Czwartek i Piątek odwiedzimy z posługą Sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zapisy u Pana Bolesława lub w Zakrystii.
 4. W Sobotę o g. 11.00 w parafii na Orłowcu Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. O g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę; o lekturze Pisma Świętego; dzwon nadziei z Łagiewnik; o dalszym losie Ukrainy i wiele ciekawych artykułów.
 6. Newsletter -diecezjalneinformacje duszpasterskie - dotyczące różnych eventów, wydarzeń, rekolekcji, dni skupienia i innych propozycji, które promuje archidiecezja, dostępne są po zapisaniu przez link:  https://forms.gle/ubWVjEfxs4hAu6MA7
 7. 25 kwietnia (czwartek) – II Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. 28 kwietnia (niedziela) Rybnik oraz 5 maja (niedziela) Tychy – Msze dla Maturzystów z błogosławieństwem i modlitwą o Ducha! Szczegóły https://www.facebook.com /mlodzidlamlodych/ posts/pfbid0gvFouCFKjEUVRGUwH5oEjvpfz4MdWvqiPhjcrUEMAuuJHFnjSLPB2Y5Ymdfxntbnl
 8. Parafia Św. Jerzego w Rydułtowach zaprasza na Pielgrzymki; do Krakowa i okolic – (15- 16 czerwiec), oraz śladami św. Pawła (24.lipiec-03.sierpień.2024r). szczegóły w przedsionku kościoła.

Twoje Słowo jest pochodnią dla mych nóg, Jest światłem dla moich ścieżek.!

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego.

     Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Bożego Miłosierdzia 7 IV 24.

 1. W „Białą Niedzielę” rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O g. 9.00 Msza św. w intencji Małżonków w rocznicę małżeństwa.

O g. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

Kolekta na Caritas Archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 1. W Poniedziałek przezywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze Św. o g. 6.30 i 17.00. Po Mszy porannej modlitwy do Opatrzności Bożej. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo       w intencji Dzieci nienarodzonych. Po obu Mszach możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego.
 2. We Wtorek po Mszy porannej modlitwy do Św. Józefa.

O godzinie 19.00  w Parafii Św. Jacka w Radoszowach wieczór uwielbienia z Wspólnotą Jezusa Miłosiernego z Rybnika.

 1. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

O g. 17.30 próba Rodziców i Dzieci wczesno komunijnych.

 1. W Czwartek o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi..
 2. W Sobotę o g. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 3. W Niedzielę Biblijną obchodzi będziemy Święto Chrztu Polski. O g. 15.30 Nabożeństwo Biblijne. Kolekta na remont krypty katedry.

Caritas Archidiecezji zaprasza na Dzień Dobra podczas którego koncerty, dobre rozmowy, piknik rodzinny i dobra kuchnia. Szczegóły na afiszu.

 1. I diecezjalna edycja rekolekcji ODDANIE33: 8.04 - 11.05. 2024 są propozycją duchowego przygotowania parafii i diecezjan do obchodów 100-lecia naszej Archidiecezji. Inauguracja będzie mieć miejsce 8 kwietnia, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Katedrze Katowickiej, na Mszy Świętej o godzinie 18:00. (Zaproszenia Ks.Arcybiskupa: https://youtu.be/2AD8re6bKtY).

Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej. Rozważania na kanale YT: APOSTOLAT33 oraz na stronie: gosc.pl/oddanie33. Książki do nabycia w księgarni św. Jacka.

 1. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o mało znanych faktach powstawania dzienniczka siostry Faustyny; o błog. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia; o nadziei dla grzeszników; o centrum Miłosierdzia w Ugandzie; jak rozmawiać o aborcji; w zakrystii do nabycia 2 nr Gościa Historia. Na balaskach ostatnie sztuki wkładów - cegiełek w cenie 4 płn.
 2. Na stronie internetowej nocne łaski.pl trwają zapisy na nocną pielgrzymkę z Piekar Śl. na Jasną Górę, która odbędzie się 19.04. br.
 3. Kurs psałterzystówktóry przygotowuje do posługi podczas Liturgii odbędzie się w Studium Muzyki Kościelnej im. ks. Roberta Gajdy ul. Markiefki 89, Katowice-Bogucice w dniach: 20.04, 27.04, 11.05, 25.05, 8.06, 15.06. Kurs odbywa się w soboty w godzinach 10:00 – 13:30.

Zapisy do 9 kwietnia 2024 r. Koszt: 200 zł. Więcej informacji na stronie: www.smk.katowicka.pl

 1. 10 kwietnia na Piecach i 12 kwietnia w Gaszowicach w wyznaczonych punktach odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów. Szczegóły na afiszu.

Jezu Ufam Tobie!

 


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

     Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31 III 24.

 1. W Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego kończymy Triduum Paschalne i dziękujemy za Dzieło Zbawcze. Msze Św. dzisiaj według porządku Niedzielnego.

O g. 15.00 Uroczyste Nieszpory i Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według porządku Niedzielnego. O g. 15.30 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl.
 2. We Wtorek Wielkanocny po Mszy porannej modlitwy do Św, Józefa. O g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 3. W Środę Wielkanocną po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi. O g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Po Mszy wieczornej spotkanie Rodziców i Dzieci pierwszo i wczesno komunijnych.

 1. W I Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo w intencji powołań i powołanych.

O g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

O g. 17.00 w parafii na Orłowcu konwent Wielkanocny Dekanatu Pszów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Mszy Św.

 1. W I Piątek o g. 15.00 Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie jest to dzień pokutny.
 2. W I Sobotę o g. 15.30 Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, Różaniec wynagradzający, Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O g. 16.45 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 3. W „Białą Niedzielę” o g. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Kolekta na Caritas Archidiecezji.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; blok artykułów o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa; o klauzuli sumienia; o Norweskich Trapistach; w Małym Gościu; o świętowaniu Wielkanocy na Malcie; o szkole im. Św. Faustyny w Stanach Zjednoczonych; jak czytać obraz Jezusa Miłosiernego. I wiele ciekawych artykułów ; w zakrystii do nabycia 2 nr Gościa Historia.
 5. Serdeczne Bóg Zapłać „silnej Grupie pod wezwaniem’ za budowę dekoracji, pani Adriannie za fachową pomoc, pani Karolinie za ukwiecenie, lektorom, kantorom, komentatorom, służbie liturgicznej i kościelnej, panu Marianowi, Siostrom Salwatoriankom, Strażakom ochotnikom Juniorom i Seniorom, pocztom sztandarowym, Kołom Gospodyń, panu Tadeuszowi, księdzu Jakubowi za posługę w konfesjonale i przy Ołtarzu, ks. Michałowi za kazania Pasyjne, raz jeszcze naszym Rekolekcjonistom ks. Mateuszowi i Franciszkowi, Wszystkim Uczestnikom naszego Rozmodlenia i czuwania podczas Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego serdeczne Bóg zapłać.
 6. Bóg zapłać wszystkim „zajączkom”, wszystkim ofiarodawcom maszketów i konkretów.
 7. Bóg zapłać pani Marii z Rodziną za ufundowanie pierwszej raty za wewnętrzne drzwi do Domu Parafialnego.
 8. Strażacy z terenu Gminy Gaszowice organizują akcję charytatywną w celu zbiórki pieniędzy na leczenie chorego małego Samuela. W sobotę 6 kwietnia od godziny 18:00 na placu przy OKiS będzie można zjeść strażacką grochówkę z kotła, kupić ciasta, obejrzeć pokazy i sprzęt ratowniczy, a o 21:00 strażackie światełka z około 40 samochodów pożarniczych.
 9. Parafia Wniebowzięcia NMP na Rybnickiej Kuźni zaprasza na Noc Walki Duchowej o błogosławieństwo dla Polski i w obronie życia poczętego 6 kwietnia. Szczegóły na afiszu.
 10. Uroczyste rozpoczęcie rekolekcji Oddanie 33 odbędzie się w katowickiej katedrze 8 kwietnia o godz. 18.00. Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej. Rozważania znajdziemy na kanale YT: APOSTOLAT33 oraz na stronie: pl/oddanie33

Pan Zmartwychwstał i jest z nami! Alleluja Alleluja! Niech ta Prawda napełnia nasze serca nieustającą radością i przemienia każdego z nas! Tego życzymy wszystkim Mieszkańcom naszej parafii i przybyłym gościom z darem modlitwy i wdzięczności; x. Adam, x. Jakub, x. Michał,   x. Mateusz i x. Franciszek, x. Piotr, x. Jarosław, x. Wiesław i  Misjonarze z Ameryki i Zambii.


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

     Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa Męki Pańskiej 24 III 24.

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejszy w liturgii Kościoła i fundamentalny dla naszej wiary.
 2. Dziś w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej podczas każdej mszy błogosławieństwo palm, o g. 9.00 Pasja śpiewana przez chór Bel Canto. Mszę z g. 11.00 rozpoczniemy na placu przed kościołem, po ceremonii ruszymy w procesji z palmami do kościoła. O g 15.15 w naszym kościele ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Po mszy wieczornej do g 18.00 lub do ostatniej osoby okazja do spowiedzi. Kolekta na potrzeby parafii i wystrój kościoła. Niedziela Palmowa Młodychw katowickiej katedrze rozpocznie się Eucharystią o godzinie 14:00 – po Mszy świętej ciepły posiłek oraz koncert zespołu „Albo I Nie'.  
 3. W Poniedziałek po Mszy porannej Modlitwy do Bożej Opatrzności. Od g. 20. 00 do 20.30 (lub do ostatniej osoby) okazja do spowiedzi.
 4. We Wtorek po Mszy porannej modlitwa do Św. Józefa. Od g. 17.30 do 19.00 okazja do spowiedzi.
 5. W Poniedziałek i Wtorek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia u pana Bolesława lub w zakrystii. Początek g. 8.00.
 6. jest możliwość zgłoszenia chorych i starszych na 'komunię:' na Święta, zapisy u pana Mariana lub w zakrystii.
 7. W Środę po Mszy porannej Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Spotkanie Legionu Maryi.

Od g. 16.00 do 16.50 i od 17.30 do 18.30 okazja do spowiedzi.

 1. W Wielki Czwartek dziękujemy za dar Eucharystii. Mszą wigilijną Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 wchodzimy w przeżywanie Triduum Paschalnego. Po przeniesieniu Pana Jezusa do ciemnicy, towarzyszymy uwięzionemu Zbawicielowi do g. 21.30. Od g. 20.00 do 21.30 okazja do spowiedzi.
 2. W Wielki Piątek o g. 8.00 czuwanie przy uwiezionym Panu Jezusie rozpoczniemy modlitwą „ciemnej Jutrzni”. O g. 9.00 Droga krzyżowa. Od g. 10.30 do 12.00; od g.13.30 do 15.00 i od g. 19.30 do 21.00 okazja do spowiedzi. O g. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

O g. 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku. Do g. 21.30 czuwanie przy „Bożym Grobie”.

Zbiórka przy Adoracji krzyża na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej i utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.

Na cas Triduum, w imieniu osób starszych i chorych prosimy o pierwszeństwo do zajmowania ławek dla osób, które mają łąwki opłacone.

 1. W Wielką Sobotę o g. 8.00 czuwanie przy Bożym Grobie rozpoczynamy „ciemną Jutrznią”. O g. 9.00, 12.00, 14.30 i 16.00 na placu przed kościołem błogosławieństwo potraw na stół wielkanocny (w wypadku deszczu w kościele). Od g. 9.30 do 11.30 okazja do spowiedzi. O g. 15.00 Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. O g. 20.00 ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy na placu przed kościołem. Następnie procesja Rezurekcyjna. Proszę przynieść świece.
 2. W Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego dziękujemy za Dzieło Zbawcze. Msze Św. według porządku Niedzielnego. O g. 15.00 Uroczyste Nieszpory i Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 3. Dziękujemy księdzu Proboszczowi Henrykowi i parafianom ze Szczerbic, pani Sylwii z „Bierzmowańcami” i Rodzicami, Legionowi Maryi, Ministrantom, Dzieciom Maryi, Radzie duszpasterskiej, naszym Strażakom, Rodzinie Papierok, wszystkim Uczestnikom Drogi krzyżowej, Straży Gminnej i Policjantom za bezpieczeństwo, Urzędowi Gminy za odblaskowe opaski, panu Sewerynowi za logistykę, panom niosącym nagłośnienie. Wszystkim bez wyjątku Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o miłości jako kluczu Triduum Paschalnego; o Episkopacie po wyborach; o rachunku sumienia – ważnej modlitwie dla każdego; w dodatku na Wielki Tydzień – medytacje na każdy dzień; w Małym Gościu; o najważniejszym tygodniu; zaufaj Jezusowi – On chce, abyś był szczęśliwy. I wiele ciekawych artykułów ; w zakrystii do nabycia 2 nr Gościa Historia.
 5. W Zakrystii do nabycia „paschaliki” wielkanocne.
 6. Trwają zapisy na „Lednicę na wypasie'– trzydniowy wyjazd do stolicy Wielkopolski i okolic zakończony udziałem w spotkaniu na Polach Lednickich. Lista grup w naszej diecezji będzie na stronie mlodzidlamlodych.plw zakładce Lednica 2024 oraz na mediach społecznościowych Duszpasterstwa.
 7. Z okazji 100-lecia istnienia Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego klerycy i formatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl 6 poniedziałkowych spotkań, począwszy od 8 kwietnia 2024 r., pt. „Obecność. Chrześcijański trening uważności. Kurs modlitwy głębi (kontemplacyjnej), zwłaszcza dla zabieganych. Informacje : seminarium.katowice.ploraz FB:  www.facebook.com/jeremiaszwssd
 8. W Wielkim Tygodniu w Piekarach Śląskich będzie odgrywane Misterium Męki Pańskiej: w Wielki Czwartek o godz. 9:00 inscenizacja Ostatniej Wieczerzy oraz pojmania Jezusa. w Wielki Piątek o godz. 9:00 ostatnie godziny życia Jezusa, Jego męka i śmierć. Szczegóły na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Piekarskiej Bazyliki. Link do udostępnienia na fb  https://www.facebook.com/share/v/L9KVcKUWCqPtiqw2/
 9. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego na Kalwarii Pszowskiej , zaprasza w Wielki Piątek na Drogę krzyżową „na dróżkach” o g. 9.00

Krzyż i Orzeł nad życiem naszym Panie, niechaj królują, od chrztu po skonanie ….


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.