Piątek Droga krzyżowa Niedziela Gorzkie żale

godz. 20.30

w naszym kościele 24 osoby

zachowaj dystans

maseczki i dystans

wszyscy dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 20 Niedziela zwykła.

16 Sierpnia 2020r.

 

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Św. w Niedziele o g. 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu jedna Msza dziennie.
 2. Dziś ze względu na pandemie, tylko przedstawicielki kobiet i dziewcząt spotykają się w piekarskiej bazylice, aby oddać cześć Maryi, Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Cały żeński świat i rodziny zapraszamy do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Rozpoczęcie o godz. 10 00. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, Uroczystość będą transmitowały Telewizja Polonia, TVP Katowice, Radio eM i PR Katowice.
 3. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia we Wtorek i w Sobotę o g. 15.00; w modlitwę Różańcową w Środę i w Piątek o g. 20.30 - w Adorację Najświętszego Sakramentu dziś od g. 12.00 do 16.00, w Poniedziałek od g. 12.00 do 17.00, w Czwartek, od g. 12.00 do 17.00 i w Niedzielę. Od g. 12.00 do 16.00

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

Szczególne podziękowania, dla wszystkich, którzy podjęli trud całonocnej Adoracji dla uczczenia Rocznicy cudu nad Wisłą.

 1. W związku z miesiącem trzeźwości, zachęcamy do wpisania swojej ofiary i poświęcenia w księgę trzeźwości.
 2. W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W Czwartek po Mszy porannej Spotkanie Legionu Maryi w kościele.
 4. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności.
 5. Prosimy o zachowanie odstępu 1 m podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki, również na zewnątrz. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 6. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii, w kolekcie inwestycyjnej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 7. Serdeczne Bóg zapłać księdzu Piotrowi za posługę duszpasterską w naszej parafii.
 8. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać; o najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Polsce, o setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą” rozmowa z abpem Rysiem – czy Kościół w Polsce potrzebuje Przewodnika?! Wiele innych ciekawych artykułów.
 9. W związku z „czerwoną strefą” odwołane zostają „Dożynki gminne” połączone z „Dniami Gaszowic”, zaplanowane na sobotę 22  Sierpnia.

Prowadź nas Boże Swym błogosławieństwem w ten nowy tydzień


Ogłosznia Duszpasterskie XIX Niedziela zwykła

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Św. w Niedziele o g. 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu jedna Msza dziennie.  Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia dziś, w Poniedziałek, w Środę i w Sobotę o g. 15.00; w modlitwę Różańcową w Czwartek po Mszy wieczornej - w Adorację Najświętszego Sakramentu we Wtorek od g. 12.00 do 17.00, w Piątek od g. 12.00 do 18.00 i w Niedzielę od g. 12.00 do 16.00. Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.  W związku z miesiącem trzeźwości, zachęcamy do wpisania swojej ofiary i poświęcenia w księgę trzeźwości.  W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  W Czwartek i Piątek od g. 8.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy potwierdzić chętnych w zakrystii lub u pana Bolesława.  W Czwartek kolejne wspomnienie Objawień Matki Bożej z Fatimy. O g. 20.00 Msza Św., Różaniec i procesja wokół kościoła.  W Sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy Św. Błogosławieństwo Ziół i kwiatów. Podczas Mszy Św. o g. 10.00 przeżyjemy wyjątkowe wydarzenie - swoje Śluby Zakonne składać będzie Siostra Magdalena Liszka. Polecamy Siostrę modlitwie wszystkich parafian.  Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności.  Prosimy o zachowanie odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!  Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta inwestycyjna.  Do Czwartku 13 Sierpnia obowiązki Administratora parafii – na czas urlopu ks. Adama - przejął ksiądz Piotr Płonka. Życzymy Mu dużo radości i życzliwości, oraz prosimy o ogarnięcie Go modlitewna pamięcią.


Maryjo prowadź nas bezpiecznie wprost do Nieba


Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18 Niedziela zwykła.

2 Sierpnia 2020r.

 

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Św. w Niedziele o g. 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu jedna Msza dziennie.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia dziś, we Wtorek i w Niedzielę

o g. 15.00; w modlitwę Różańcową w Środę i w Piątek o g. 20.30, - w Adorację Najświętszego Sakramentu w Poniedziałek, od g. 12.00 do 17.00, w Czwartek 13.00 do 17.00 i w Sobotę od g. 12.00 do 17.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Nawiedzając parafialny kościół, odmawiając Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełniając warunki odpustu, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy.

Dzisiejsza Niedziela zwana jest Niedzielą trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swojej ofiary w księgę trzeźwości.

 1. W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W I Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo o nowe i święte powołania, po nabożeństwie Spotkanie Legionu Maryi w kościele.
 3. W I Piątek po Mszy porannej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św., w Piątek i Sobotę od g. 16.00. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności.
 5. Odwiedziny chorych w przyszłym tygodniu.
 6. Ofiary złożone z okazji błogosławieństwa pojazdów i kierowców wyniosły 1815 zł. Przekazane są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać.
 7. Przypominamy i prosimy o zachowanie odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 8. Bóg zapłać za kolektę na Wydział Teologiczny U.Śl. za tydzień na potrzeby parafii.
 9. W Gościu Niedzielnym; „Nie ma jak u Mamy” – reportaż z Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej; Powtórne zawarcie małżeństwa w kościele wydaje się mocno podejrzane – czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa? Gotycka katedra to miejsce, gdzie niebo spotyka się z ziemią…. oraz wiele ciekawych artykułów.
 10. Pozdrawiamy, urlopowiczów i wczasowiczów. Opuszczającym nas życzymy udanych pięknych i błogosławionych chwil i oraz szczęśliwych podróży. Przybywającym, oraz czekającym na zasłużony czas – pięknej pogody, dużo radości, sił i cierpliwości Od jutrzejszego Poniedziałku do Czwartku 13 Sierpnia obowiązki Administratora parafii – na czas urlopu ks. Adama - przejmuje ksiądz Piotr Płonka. Życzymy Mu dużo radości i życzliwości, oraz prosimy o ogarnięcie Go modlitewna pamięcią.

 

Najświętsze Serce Boże i Niepokalane Serce Maryi, poświęcamy Ci naszą Parafię, Ojczyznę nasze Rodziny i nas samych.

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie –17 Niedziela zwykła.

19 Lipca 2020r.

 

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Św. w Niedziele o g. 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu jedna Msza dziennie.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia dziś, we Wtorek i w Sobotę

o g. 15.00; w modlitwę Różańcową w Środę i w Piątek o g. 20.30, - w Adorację Najświętszego Sakramentu w Poniedziałek, w Czwartek od g. 12.00 do 16.00 i w Niedzielę dziś od g. 12.00 do 16.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W Czwartek po Mszy porannej, Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

O g. 11.00 ostatnia w tym roku Msza z udzieleniem I Komunii Św. Maksymiliana, Jego Rodziców oraz koleżanki i kolegów z klasy polecamy modlitwie wszystkich parafian.

 1. W I Sobotę o g. 6.00 Różaniec wynagradzający. Po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 2. I Niedzielę Sierpnia obchodzić będziemy jako Niedzielę trzeźwości, rozpoczynającą miesiąc Abstynencji. Zachęcamy do wpisania swojej ofiary w księgę trzeźwości.

W tym dniu przypada również odpust Porcjunkuli. Nawiedzając parafialny kościół, odmawiając Wierze w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełniając warunki odpustu, można uzyskać odpust zupełny.

 1. W Sobotę wspominaliśmy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach Św. błogosławimy dziś pojazdy i kierowców. Ofiary złożone z tej okazji przekażemy na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 2. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale

z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00.

 1. Przypominamy i prosimy o zachowanie 2 m odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 2. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny U.Śl.
 3. W Gościu Niedzielnym; „Nie ma jak u Mamy” – reportaż z Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej; Najważniejsza babcia. Co wiemy o Św. Annie? Jak kształtować relacje z teściową? Kolejny pożar francuskiej katedry…. oraz wiele ciekawych artykułów.
 4. Witamy, urlopowiczów i wczasowiczów. Opuszczającym nas życzymy udanych pięknych i błogosławionych chwil i oraz szczęśliwych podróży. Przybywającym, oraz jeszcze czekającym na zasłużony czas – pięknej pogody, dużo radości, sił i cierpliwości.

 

Błogosław nam Boże, i daj szczęśliwy czas dzielenia się Tobą z braćmi i siostrami.

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie –16 Niedziela zwykła.

19 Lipca 2020r.

 

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Św. w Niedziele o g. 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu jedna Msza dziennie.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia w Poniedziałek, w Środę i w Niedzielę

o g. 15.00; w modlitwę Różańcową w Czwartek i w Sobotę o g. 20.30, - w Adorację Najświętszego Sakramentu dziś od g. 12.00, we Wtorek od g. 7.00 do 16.00, w Piątek od g. 9.00 do 18.00.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Środę swoje urodziny obchodzić będzie ks. Roman. W Sobotę podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy w intencji ks. Solenizanta.

 1. W Czwartek po Mszy porannej, Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

O g. 15.00 w klasztorze Sióstr Salwatorianek Spotkanie rodziny Radia Maryja.

 1. W Sobotę wspominać będziemy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. W Sobotę wieczorem i w Niedzielę po Mszach Św. pobłogosławimy pojazdy i kierowców.
 2. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale

z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Poniedziałek od g. 19.00, w Sobotę

od g. 16.00.

 1. Przypominamy i prosimy o zachowanie 2 m odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 2. Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną. Za tydzień na potrzeby parafii.
 3. Serdeczne Bóg Zapłać Panu Henrykowi i Panu Józefowi za interwencję i pomoc.
 4. W Gościu Niedzielnym; „Nie ma jak u Mamy” – reportaż z Sanktuarium w Wąwolnicy; o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie; trzeba nas posklejać – podzieleni będziemy słabi; Ennio Morricone – muzyka nie umrze! oraz wiele ciekawych artykułów.
 5. Wszystkim, urlopowiczom i wczasowiczom życzymy udanych pięknych i błogosławionych chwil i dni oraz szczęśliwych podróży. Gościom, wszystkim którzy wracają w domowe zacisze oraz jeszcze czekającym na zasłużony czas – pięknej pogody, dużo radości, sił i cierpliwości.

 

Wszechmogący Boże, okaz Miłosierdzie swoim wiernym i pomnażaj w nich dary swojej łaski.

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 5 Lipca 2020r. 14 Niedziela zwykła.

 1. W związku z wakacjami zmienił się porządek Mszy Św. Zgodnie z zeszłorocznymi sugestiami, konsultacjami i zapowiedzią - Msze Św. w Niedziele o g. 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu rano lub wieczorem.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia w dzisiaj oraz w Poniedziałek i Piątek o g. 15.00; - w modlitwę Różańcową w Środę i Sobotę o g. 20.30, - w Adorację Najświętszego Sakramentu we Wtorek i Czwartek od g. 7.00. Przy tej okazji Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzenie się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.
 3. W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W Czwartek po Mszy porannej, następnie Spotkanie Legionu Maryi w kościele.
 5. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00.
 6. W Czwartek i Piątek Odwiedziny Chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy o zgłaszanie chętnych w Zakrystii i bezpośrednio u Pana Bolesława.
 7. Przypominamy i prosimy o zachowanie 2 m odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 8. Bóg zapłać za kolektę na W. Śl. S. D., za tydzień kolekta na opłacenie bieżących rachunków.
 9. W Gościu Niedzielnym; „Nie ma jak u Mamy” – reportaż z Sanktuarium w Leżajsku; o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów; o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem oraz wiele ciekawych artykułów.
 10. Wszystkim, którzy doczekali się wyjazdu, życzymy udanych przeżyć, doświadczeń, spotkań i zdrowia, oraz szczęśliwych podróży. Gościom, wszystkim powracającym oraz czekającym na swoją kolej – pięknego czasu i pogody, owocnego wykorzystania każdej chwili.

Chrystus żyje. Jest z nami. Jest w nas. Niech nam Błogosławi

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela zwykłaAdwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie –15 Niedziela zwykła.

12 Lipca 2020r.

 

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Św. w Niedziele o g. 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu jedna Msza dziennie.
 2. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia dzisiaj, we Wtorek i w Piątek

o g. 15.00;  w modlitwę Różańcową w Poniedziałek po Mszy wieczornej, oraz w Środę o g. 20.30,

- w Adorację Najświętszego Sakramentu w Czwartek od g. 8.00, w Sobotę od g. 7.00, w Niedzielę

od g. 12.00. Bóg Zapłać wszystkim, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia, na wspólne przyzywanie Bożego Miłosierdzia i gromadzili się wieczorami na Różańcu – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej.

 1. W Poniedziałek Uczcimy Matkę Bożą z Fatimy. O g. 20.00 Msza Św., po Mszy Różaniec i Procesja

z Figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy o zachowanie odległości i środków bezpieczeństwa.

 1. W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W Czwartek po Mszy porannej, Spotkanie Legionu Maryi w kościele.
 3. W Piątek Msza do Miłosierdzia Bożego za zmarłych zalecanych, po Mszy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale

z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Poniedziałek od g. 19.00, w Sobotę

od g. 16.00.

 1. Przypominamy i prosimy o zachowanie 2 m odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 2. Bóg zapłać za kolektę na opłacenie bieżących rachunków. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
 3. Serdeczne Bóg Zapłać Panu Czesławowi, Panu Zdzisławowi i Panu Józefowi za materiały i prace przy zabezpieczeniu naszych okien i parapetów, które przepuściły wodę podczas niedawnej ulewy.
 4. W Gościu Niedzielnym; „Nie ma jak u Mamy” – reportaż z Sanktuarium w Charłupi; czy można orzec nieważność małżeństwa; 150 lat temu Papież powierzył Kościół opiece Św. Józefa, dzisiaj Kościół w Polsce chce uczynić to samo! oraz wiele ciekawych artykułów.
 5. Wszystkim, którzy cieszą się urlopami, życzymy udanych przeżyć, doświadczeń, spotkań i zdrowia, oraz szczęśliwych podróży. Gościom, wszystkim którzy powrócili oraz jeszcze czekającym na zasłużony czas – pięknej pogody, owocnego wykorzystania i przeżycia każdej chwili.

 

Niech Twoje Słowo zasiane  dziś w naszych sercach wyda stokrotne plony dla nas i naszych bliskich.

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28 Czerwca 2020r. 13 Niedziela zwykła.

 1. Zakończyliśmy rok szkolny, katechetyczny i duszpasterski. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, Pracownikom oraz Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli. Rodzicom, Opiekunom i niezastąpionym Babciom i Dziadkom. Wszystkim zaangażowanym w grupach i ruchach parafialnych, księdzu Romanowi, księdzu Tomaszowi, księdzu Krzysztofowi, księdzu Piotrowi, panom Marianowi i Mariuszowi, panu Tadeuszowi, panom Herbertowi, Grzegorzowi i Jerzemu, służbie ołtarza, lektorom i kantorom, Siostrom Salwatoriankom, Animatorom grup, Paniom dbającym o czystość i wystrój koscioła, i wszystkim wspomagającym, współpracującym i zaangażowanym w życie parafii i kościoła. Wszystkim parafianom i gościom za każdą hojność, życzliwość i posługę, Serdeczne Bóg zapłać. W Czwartek o g. 17.00 odprawiona została Msza Św. na zakończenie Roku Szkolnego, w której ze względu na ograniczone możliwości udziału uczestniczyli przedstawiciele klas i Rady Rodziców oraz Grono Pedagogiczne z Panami Dyrektorami, którzy podarowali Parafii obraz ze Św. Janem Bosco, w związku z przypadającą na ten rok … rocznicą szkoły. Bóg Zapłać.
 2. W związku z wakacjami zmienia się porządek Mszy Św. Zgodnie z zeszłorocznymi sugestiami i zapowiedzią - Msze w Niedziele o 7.00; 10.00 i 16.00, w tygodniu rano lub wieczorem.
 3. Przez cały tydzień zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00; - w modlitwę Różańcową o g. 20.30.
 4. W Poniedziałek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.
 5. W Środę po mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W I Czwartek po Mszy porannej Nabożeństwo o powołania i za powołanych, następnie Spotkanie Legionu Maryi w kościele.
 7. W I Piątek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 8. W I Sobotę o g. 6.00 Modlitwa Różańcowa, po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 9. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00.
 10. Odwiedziny Chorych w przyszłym tygodniu.
 11. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej. W tym tygodniu Adoracja; dziś od 15.00 do 16.00, w Poniedziałek i Piątek od g. 7.00 do 18.00, w Środę i Czwartek od g. 15.00 do g. 18.00, w Sobotę od g. 15.00 do g. 17.00, w, W. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa.
 12. Przypominamy i prosimy o zachowanie 2 m odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw. Nadal obowiązują maseczki za które dziękujemy w tym tygodniu naszej OSP. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 13. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Jak można zauważyć przed kościołem i przed Ołtarzem, piątkowa nawałnica uszkodziła krzyż misyjny, po gradobiciu odpadła prawa część poprzecznej belki, dla bezpieczeństwa nasi Strażacy zdjęli lewą część, za co dziękujmy – po Mszy odśpiewamy Suplikacje. Od 3 tygodni trwają przygotowania do wymiany krzyża przy kaplicy na ul. Wiejskiej i Krzyża Misyjnego, które w dużej części spróchniały. Przesiąkły także ściany z prawej strony pod parapetami. Czeka nas uszczelnienie i prawdopodobnie przemalowanie części ścian. Na te cele dzisiejsza kolekta. A przy tej okazji rozliczenie za okres od Marca do Czerwca - na honoraria, rachunki, paramenty liturgiczne, wywóz śmieci i niezbędne zakupy wydałem 17 204, 51 pln. Bóg Zapłać za ofiary wrzucane do koszyczka i wpłacane na konto. Za tydzień kolekta na W. Śl. S. D. Przed kościołem zbiórka dla poszkodowanych przez wode.   
 14. W Gościu Niedzielnym; Początek cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” – reportaży z Sanktuariów Maryjnych w Polsce; wiele osób na zachodzie deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę; o Polskich Żydach, którzy założyli Hollywood oraz wiele ciekawych artykułów.
 15. Wszystkim, którzy opuszczają nas w tym czasie, życzymy udanych Urlopów i wakacji, pięknych Spotkań Pana Boga w drugim człowieku i naturze, dobrego regenerowania sił i zdrowia, oraz szczęśliwych podróży. Gościom, wszystkim powracającym oraz czekającym na swoją kolej – pięknych chwil na Gaszowickiej ziemi.

Chrystus żyje. Jest z nami. Jest w nas. Niech nam Błogosławi


Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 Czerwca 2020r.

12 Niedziela zwykła.

 

 1. Zakończyliśmy Oktawę Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Serdeczne podziękowania za Świadectwo wiary i za zaangażowanie – Dzieciom i Dorosłym, Pani Marii i Pani Sylwii, Panu Tadeuszowi, Panu Marianowi, księdzu Romanowi, wszystkim którzy przyozdobili pięknie okna i obejścia, Panom noszącym krzyż i nagłośnienie. Wszystkim za wszystko Serdeczne Bóg zapłać.

 1. Przez cały tydzień zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00; - w modlitwę Różańcową o g. 20.30.
 2. W Środę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

 1. W Czwartek o g. 17.00 Msza Św. na zakończenie Roku Szkolnego, na którą ze względu na ograniczone możliwości udziału zapraszamy wyznaczonych przedstawicieli klas i Rady Rodziców oraz Grono Pedagogiczne.

Po Mszy wieczornej na Zbiórkę zapraszam Ministrantów i chłopców chętnych by zostać ministrantami.

 1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej. W tym tygodniu Adoracja; dziś od 12.00 do 16.00, w Poniedziałek i Piątek od g. 7.00 do 18.00, w Czwartek i w Sobotę od g. 15.00 do g. 17.00, w Środę od g. 15.00 do g. 18.00, W. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa.
 2. Przypominamy i prosimy o zachowanie 2 m odstępu podczas Mszy św. i Nabożeństw, w związku z tym nasz kościół pomieści ok. 100 osób. Nadal obowiązują maseczki za które dziękujemy pani Bożenie i zespołowi O K i S u. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 3. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii w kolekcie inwestycyjnej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 4. W Gościu Niedzielnym; o praktyce Nabożeństw pierwszo piątkowych i ich znaczeniu, o udziale Karola Wojtyły w Soborze Watykańskim II, rozmowa z Piotrem Śliwińskim o tym, że musimy całkowicie zdać się na Boga; w Małym Gościu – wakacyjny dodatek specjalny, Kardynał Wyszyński w Zuzeli oraz wiele ciekawych artykułów.
 5. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00.
 6. Wszystkim, którzy mimo obecnej sytuacji i niesprzyjającej atmosfery maja szansę na wyjazd, życzymy udanych Urlopów i wakacji, pięknych Spotkań Pana Boga w drugim człowieku i naturze, dobrego regenerowania sił i zdrowia, oraz szczęśliwych podróży.

 

Pobłogosław Jezu wszystkie nasze drogi i ścieżki, plany i wybory, naszych bliskich i nas samych.


Ogłoszenia Duszpasterskie XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 Czerwca 2020r.

11 Niedziela zwykła.

 

 1. Trwamy w Oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Serdeczne podziękowania za Świadectwo wiary i za zaangażowanie - dla Dzieci sypiących kwiaty i dzwonkami głoszących, że Chrystus z Błogosławieństwem zagląda w nasze domostwa i miejsca pracy, rodzicom i opiekunom, Pani Marii i Pani Sylwii z Dziećmi Maryi, Panom Komendantom i Panu Prezesowi Straży Gminnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji wraz z Funkcjonariuszami i Druhami za zapewnienie bezpieczeństwa, służbie liturgicznej, Panu Tadeuszowi za oprawę, Panu Marianowi za wytrwały Śpiew podczas procesji, księdzu Romanowi, wszystkim którzy przyozdobili pięknie okna i obejścia wśród Nich szczególnie Pani Marioli z Rodziną. Wszystkim za wszystko Serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o g. 15.30, w Poniedziałek i Wtorek po Mszy porannej, w Środę i Czwartek po Mszy wieczornej Nabożeństwo Eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Serdecznie Zapraszamy.

 1. Przez cały tydzień zapraszamy do włączenia się w modlitwę: - do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00; - w modlitwę Różańcową o g. 20.30.
 2. W Środę po mszy porannej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu Spotkanie Legionu Maryi w kościele.

Po Mszy wieczornej przy Ołtarzu Matki Bożej przed kościołem na Zbiórkę zapraszam Ministrantów i chłopców chętnych by zostać ministrantami.

 1. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje post. O g. 18.00 Msza Św. do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych. Po Mszy Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z Aktem poświecenia rodzin.
 2. W Sobotę wspominamy w liturgii Niepokalane Serce Maryi.
 3. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli honorową Straż Najświętszego Sakramentu, oraz dla wszystkich którzy przybywali na Adorację w ciągu dnia – za łańcuch modlitwy obejmujący potrzebujących jej. W tym tygodniu Adoracja; dziś od 12.00 do 15.30, w Poniedziałek po Procesji do g. 18.00, w Piątek od g. 7.00 do 18.00, w Środę i Czwartek od g. 15.00 do g. 18.00, W Sobotę od g. 15.00 do g. 17.00. Prosimy by stosować zasady bezpieczeństwa – odległość i maseczki.
 4. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami - 2 m odstępu w kościołach, w mszach św. i Nabożeństwach może uczestniczyć ok. 100 osób. Nadal obowiązują maseczki za które dziękujemy pani Bożenie i zespołowi O K i S u. Panu Jerzemu Bóg Zapłać za awaryjną pomoc z Biuletynem.
 5. Nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę – pamiętając, by wcześniej zdjąć na ten moment maseczkę i rękawiczki, oraz spożyć natychmiast po otrzymaniu Pana Jezusa – nie czyniąc tego dopiero po drodze ani na miejscu w ławce!
 6. Bóg zapłać za kolektę na Wydział Teologiczny UŚ., za tydzień kolekta inwestycyjna.
 7. W Gościu Niedzielnym; o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie, o uznaniu cudu za wstawiennictwem Karola de Foucauld, o projektantce mody, która została zakonnicą; w Małym Gościu – jak spędzić fantastyczne wakacje zwiedzając nasz piękny kraj; niebieskie pogotowie ratunkowe, czyli święci na wakacje oraz wiele ciekawych artykułów.
 8. Zachęcamy do umawiania spowiedzi indywidualnych. Możliwość spowiedzi w konfesjonale z zachowaniem środków ostrożności, codziennie przed Mszą Św., w Sobotę od g. 16.00.
 9. Gaszowicki OKiS prosi o potwierdzenie do 22 czerwca, rezerwacji na wycieczkę do Krynicy 27 czerwca osobiście lub telefonicznie. Szczegóły w przedsionku kościoła.

Jezu ukryty w małej Hostii uczyń serca nasze według Serca Swego, Niepokalane Serce Maryi módl się za nami.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej w Gaszowicach, siedziba: 44-293 Gaszowice, Wiejska 18.